Forum Dragon Ball Nao

» Matrix vs Blade

co wam się bardziej podobało

co wam się bardziej podobało
Blade wieczny łowca 35,00% 7 35,00%
Matrix 65,00% 13 65,00%
Wszystkich głosów: 20
drake Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
drake
Wiek: 34
Dni na forum: 6.615
Ostrzeżenia: 1
Posty: 75
Co wam się bardziej podobało Matrix czy Blade wieczny łowca ja stawiam na
Blade'a.

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio zmieniony przez drake: 11.02.2007, 23:31
manzdis_13 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 31
Dni na forum: 6.615
Posty: 20
Skąd: Ziemia
No kurcze super temat i po prostu musze sie wypowiedziec . Oglondalem wszystkie czesci obydwu filmow i mysle ze obydwa sa mniej wiecej na tym samym poziomie, jednak Blade jest troszke lepszy z racji efektowniejszych walk i "wampirzego klimatu" wiec oddaje glos na Blade'a. Troszke to okroilem ale mam nadzieje ze mi wybaczycie

edit:
Nieeeeee no kurcze sorry za drugiego posta ale popelnilem straszna, kompromitujaca pomylke a mianowicie z pospiechu zaznaczylem zla odpowiedz wiec jeden glos przy Matrixie potraktujcie jako glos Blade'a no i po raz kolejny prosze o wybaczenie
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.284
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
blade jest chardkorowy ale zdecydowanie wole matrixa

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
No dobra, na mój gust to nie wiem czemu ustawiasz "walkę" między dwoma bardzo różniącymi się filmami. No niby mają motyw przewodni taki sam(jest postać dobra i musi ocalić świat) oraz to, że w obu filmach każda nowa część jest słabsza od poprzedniczki, ale dla mnie to jest bez sensu. Skoro jednak taki temat istnieje to i ja wystawię własną opinię, a przedstawia się ona tak:

Blade >>>>>>>>>>>> Matrix

Dlaczego tak, a nie inaczej? Z czystego powodu, zamiłowanie do wampirów i mroku jest za silne by odrzucać ten film na drugą półkę. Nie twierdzę, że Matrix jest złym filmem, ponieważ mi akurat podobał się, ale jednak jeżeli chodzi o ten pojedynek to u mnie góruje Blade, za głównego bohatera, którego gra Wesley Snipes(lubię tego aktora), jego katanę oraz fabułę.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
King
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.170
Ostrzeżenia: 3
Posty: 6
Spoko temat ale moim zdaniem lepszy był Blade, oczywiście Matrix też był spoko ale Blade wymiata .


Proszę, podaj jakieś rozsądne argumenty, dlaczego jest tak, a nie inaczej Twoim zdaniem ... - Focus
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Matrix wygrywa ze względu na pierwszą część która mimo że niezbyt orginalna ( jak ktoś nie wieży polecam Dark City , łowcę androidów i proces a z książek Orwela i Dicka) ale fajnie zrealizowana z ciekawymi bohaterami i mimo ogrania dużo leprzą fabułą. Klimat jest różny ale jeśli chodzi o poziom to matrix minimalnie wygrywa ( mimo że Blade pod tym względem bardziej mi odpowiada , to matrix pokazywał go lepiej). Squele są znacznie różne. Blade pokazał że można zrobić drugą część dorównującą pierwszej a matrix wszystko spieprzył. Trzecie części to ścierwa z tym że Blade znów jest mniejszym złem. Podsumowując wolę matriksa jako pojedyńczy film i Bladea jako serię

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.160
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Mtrix nie przypadł mi do gustu. Wole Blade wieczny łowca. jest to zarąbisty. walka z Wampirami to fajny motyw filmu. Bardzo podobała mi się gra głównego bochatera, był rewelacyjny.
Yamcha19 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Yamcha19
Wiek: 28
Dni na forum: 6.128
Posty: 12
Skąd: Zduńska Wola
blade nie przypadł mi do gustu a matrix był dosyć fajny. Oddałem głos na matrix gdyż bardzo fajne są tam te spowolnienia czasu:D
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Oddałem głos na Blade'a. Dużo tam ostrych, fajnych akcji (krew ), a także niezła gra Wesley'a. Matrix natomiast niczym mnie nie zachwycił 0.o. Zbyt dużo fantazji... Czasami może padła jakaś dobra kacja, z tym że eszta filmu - jak dla mnie nuda. Obejrzałem 1 czesc, która zniesmaczyła mnie do 2 i 3, dlatego tez nie obejrzałem. I dobrze, bo słyszałem ze 2 i 3 są gorsze od 1 ;p

Obraz
PALATIAL REGALIA
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Ja wole Matrixa , jakoś ten aktor który grał Neo [ zapomniałem jak sie nazywał ] bardziej mi przypadł do gustu . W ogóle podobały mi sie w Matrixie te walki [ np. ta pod koniec pierwszej części ]

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Ten aktor to Keanu Reeves...

Oddałem głos na Matrixa. Bardziej spodobał mi się klimat w filmie Wachowskich niż w Blade'dzie. nie mam teraz czasu, żeby się wypowiedzieć, ale obiecuję dać sporo argumentów za Matrixem w niedalekiej przyszłości....

Pozdrawiam!!!


Edit

Tak jak obiecywałem- ARGUMENTY:
zastosowana technologia- takich scen, jak w Matrix'ie nie było jeszcze nigdy. Mówię o rewelacyjnym efekcie "Bullet time", który zaczęto na różne sposoby wykożystywać w filmach i grach.
sceny walk- w Blade walka to przede wszystkim pojedynki na miecze i broń białą. W Matrix'ie walka jest kombinacją walki bronią palną i różnymi sztukami walki.
fabuła- mnie osobiście bardziej podobała sie ta Matrixowska, ale i ta z Blade'a również była logiczna i przemyślana.



ps.: jeszcze dorzucę, na razie nie mam czasu....

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez paint: 03.07.2007, 10:29
Samael Kobieta
Wojownik
Wojownik
Samael
Dni na forum: 6.127
Posty: 35
Skąd: z tamtąd
Blade jest naprawdę dobry ale w porównaniu z pierwszą częścią Matrixa żaden inny film akcji nie ma szans. jest po prostu jedyny w swoim rodzaju i najlepszy.

In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
marszal42 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
marszal42
Wiek: 30
Dni na forum: 5.867
Posty: 72
Blade jest 100 razy lepszy niż Matrix.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Matrix vs Blade
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook