Forum Dragon Ball Nao

» [Horror] Piła

Strony:   1, 2
domisiek Kobieta
Wojownik
Wojownik
domisiek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.479
Posty: 47
Skąd: Brzezowka
Piła 2 - Według mnie film jest rewelacyjny, lubie tego typu filmy Chociaż jak powiedzieli moi poprzednicy film oparty był na widowiskowość, i to był jedyny minus, a tak ogółem to rewelka

Pozdro for all

Często najmądrzejsza odpowiedzią jest milczenie...

Cierpienie jest krzyżem, jeśli upadniesz-> zginiesz!

ŻYj z cAłYcH Sił I UśMiEcHaJ SiE Do lUdZi, Bo nIe jEsTeś SaM
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.810
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Hej hej hej!

Z tego miejsca pozdrawiam Cycka, któray bardzo nie chciał tematu o Pile 3.

Jako, że temat jest ogółem o Pile, pozwolę się wypowiedzieć na temat wszystkich trzech części, zaczynając oczywiście od najstarszej.

PIŁA

Zacznijmy od początku. Nie trawię horrorów. Nie. Inaczej. Jestem strachliwy i boję się horrorów. Dlatego też podszedłem do produkcji z mieszanymi uczuciami. Szczerze, ile horrorów w życiu widziałem, żaden mnie nie przeraził, przypuszczałem więc, iż same szmiry widziałem. Z kolei Piła - jak to brzmi! Sporo się o tym słyszało, jaki to srako-pędna produkcja i tym podobne. Odpaliłem.

Oglądam, niezbyt mnie rusza. Oglądam dalej, po 40 minutach stwierdzam, że nad wyraz dziwny film. I nie straszny. Co to za horror, który nie jest straszny. Doszedłem do końca. Końcówka, rzeczywiście, zaskakująca. Ale się zawiodłem - ani się nie posikałem, ani nie wybiegłem z pokoju z krzykiem. Miernie.

Wrażenia po dłuższym czasie

Do filmu podszedłem z nadziejami na dobry horror, lecz źle mierzyłem. Z kolei, gdy uznam tę produkcję za film sensacyjny o psychopacie, odkrywam drugą jakość. Teraz film zdaje się inny, ciekawszy, faktycznie nie nastawiony na strach, a logikę (co nieczęste w filmach amerykańskich). Nie mogę jednak popaść w zachwyt, iż jest to film genialny, ponieważ miewa przestoje i nudne/niepotrzebne sceny, jednak jest trochę lepiej.

Powiedzmy, że tak 7/10.

PIŁA II

Oglądnąłem dwa dni po części pierwszej. Liczbę uwięzionych powielono czterokrotnie, co z niezłej, pseudo-kryminalnej opowieści zrobiło siedlisko sieczki i krwi. Oglądnąłem bez większego zainteresowania, serce zbyt często mocniej nie biło. Zawiodłem się osobiście. Koniec jednak jak zwykle zaskakujący.

Ocena 6/10

PIŁA III

Właśnie wróciłem z kina. Wiele się naczytałem o tym, jak to ludzie mdleją, rzygają, uciekają i wariują w trakcie seansu. Po oglądnięciu dwóch pierwszych części, w których zauważyłem spadek po równi pochyłej, złe przeczucia powróciły. Nie oczekiwałem rozrywki na wysokim poziomie, super trudnych zagadek i ciekawej intrygi. Chciałem jedynie, by krew nie wylewała się z ekranu litrami. Niestety...

Film nie jest horrorem, thrillerem, kryminałem. To typowy masochistyczne oblewanie się krwią z każdej strony, tak wyraziste, przesadzone, obłędne, że w kinie dało się dosłyszeć mój śmiech. W części pierwszej ginęło chyba łącznie, w ciągu 90 minut, pięć osób. Tutaj, po pierwszych dziesięciu minutach - już trzy. W pułapkach niezwykle... Diabelsko, brutalnie i dennie okrutnych. Fabuła jest tutaj jedynie pretekstem do zalewania człowieka przemielonymi krowami (!) czy też rozrywaniem ciała za pomocą łańcuchów wbitych w uda, stopy, ramiona, dłonie, klatkę piersiową, podbródek i parę innych miejsc (!!). Jeno spryskiwaczy z krwią ze ścian w sali brakowało, by dopełnić wrażeń...

O dziwo, trzecia część poniekąd tłumaczy wydarzenia w poprzednich. Fabuła jednak nie podoba mi się, zdaje się niezbyt logiczna, a zakończenie jest wprost kretyńskie. Wybaczcie spoilera, jak ktoś nie chce, to niech nie czyta... Ale co to ma być? Gość mówi "wybaczam Ci" po czym, ni stąd, ni zowąd, zabija pana piłą tarczową... Tak, zwierzęcy instynkt górą!

Ten film to coś na miarę GORE, doprawdy, szczególnie część 3. Popatrzmy na taką sytuacje - część pierwsza, Danny Glover dostał tam w szyję nożem, trochę krwawił, otarł się o śmierć. Część trzecia - gościu dostaje mocniejszy cios po czym zalewa się wiadrem krwi. Wybaczcie, może źle znam się na układzie krwionośnym, może jest taka kolosalna różnica, ale wygląda to przynajmniej sztucznie.

Ocena: 3/10
Dla wielbiciela krwi i flaków: 11/10

Dla mnie całkowita załamka, ale pieniędzy nie żałuje. Czasem dobrze jest oglądnąć shita, by docenić dobre filmy. To tak na koniec, by zaczerpnąć co nie co z myśli przewodniej wszystkich Pił.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.524
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Co to trzeciej części musze się zgodzic, totalna sieczka. Nic poza bezmyślnym zabijaniem. Od razu po jednej śmierci następuje następna .
Mielone były świnie, nie krowy Ciężko jeśc cokolwiek po tym filmie ( tej części)


Częśc pierwsza była według mnie z nich wszystkich najlepsza, miała dobrą fabułę, końcówka byłą istnym majstersztykiem .

Częśc druga można by [ ort! ] powiedziec, że była podobna do trzeciej, jednakże było mniej krwi. To znaczy ludzie mogli coś zrobic, nie tak, jak w "trójce".
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
Pierwsza częśćwywarła na mnie OGROMNE wrażenie, naprawdę zmieniłam podejście odnośnie wartości życia, powiedzmy, że film ten miał coś do zaoferowania, pewne przesłanie.
Druga część już tak mnie nie wciągnęła, czułam jakgdybym oglądała dobra kalkę pierwszej części, wiadomo inne sytuacje.Dreszczyki też po mnie skakały. Ale to już nie było to.
Trzecia część...bardziej męcząca i straszna niż zastanawiająca. Chociaż bardziej mnie ostatnia część brzydziła niz straszyła.

Ogólnie uznaję film za bardzo dobry, nie mozna od thrillerów czy horrorów wymagać zbytnio ambitnej fabuły, co dopiero od kontynuacji.

I was buried alive...
I was born dead...
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.285
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
lubie takie filmy ale ten mi sie akurat nioe podobal

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
marszal42 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
marszal42
Wiek: 30
Dni na forum: 5.868
Posty: 72
Uwielbiam oglądać wszystkie części tego filmu ale jak dla mnie 3 jest najlepsza.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Nie przepadam za tym filmem. Nie podobała mi sie ani jedna część. Tak jak powiedział (napisał) Hidden
Hidden napisał(a):
Jeno spryskiwaczy z krwią ze ścian w sali brakowało, by dopełnić wrażeń...
Lubię horrory, ale nie wiem czy to się zalicza do horroru. Raczej do... psychopatycznej siekanki i rozbebłanki.

Jednak muszę przyznać, że to zrobili z "Piłą" w "Strasznym Filmie 4". Wtedy miało to wszystko sens

Najnowsza część, tzn. "Piła 3" miała jeden plus. Ten plus to utwór "I.V." w wykonaniu X-JAPAN. Poza tym, to chyba nic.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Laru-chan napisał(a):
Najnowsza część, tzn. "Piła 3" miała jeden plus. Ten plus to utwór "I.V." w wykonaniu X-JAPAN. Poza tym, to chyba nic.
Właściwie to chodzi o "Piłę 4" (czy jak kto woli - "SAW 4"). Jednak kto by tam się wdawał w szczegóły, obie produkcje są pełne krwi i bezsensownej przemocy.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Piła to ciekawy film, dobry klimat, całkiem znośna fabuła, widać że twórcy wzorowali się na filmie Siedem, jeżeli chodzi o morderce, Jingsaw przypomina trochę morderce z Siedem, ale nie uważam tego za minus, wręcz przeciwnie, jak kopiować to z najlepszych. Piła to film godny polecenia, o ciekawym i dość zaskakującym zakończeniu, oraz nie banalnym przekazie, na temat istnienia ludzkiego.

A propos reszta kontynuacji, to straszna kicha i jechanie na statusie fenomenalnej jedynki.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » [Horror] Piła
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook