Forum Dragon Ball Nao

» Śmierć

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
tak, ale kalectwo to nie to smao co smierc, kalectwo to tylko troche pozbycie sie jaiejs zdolnosci np. do chodzenia, ale np. po takim wypadku, po ktorym budzisz sie bez nog np. wiesz, ze zyjesz masz przyjaciol, a co innego kiedy masz wypadek i juz sie wiecej nie obudzisz, albo wiesz, ze powoli umierasz, tak jak np. na raka czasem czlowiekowi zostana dwa tygodnie zycia i zyje z taka swidomoscia, ze niedlugo to juz go na tym siwecie nie bedzie, wyobraza sobie siwat bez niego, mozecie sobie tak pomyslec? ze za pare dni macie umrzec i nic juz wam nie pomoze, ze nie bedziecie istniec...

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Nirets Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.537
Posty: 61
Skąd: Kame Hause
będziemy istnieć ale w innym świecie i będziemy czekać na swoich bliskich i przyjaciół ale też będziemy spotykać sie ze swoimi bliskimi co już dawno lub niedawno odeszli
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.620
Posty: 325
Skąd: Mokotow
ze zyjesz masz przyjaciol
jestem sam sobie przyjacielem , a co do smierci , lepsza smierc szybsza niz wolniejsza, ale smierc to smierc, ostatnio to ja na imprezie nie wykitowalem w szpitalu mowili ze ledwo mnie odratowano ;] a ja nie wiem co sie stalo itp ;]

pulkarecordzz.phorum.pl
domisiek Kobieta
Wojownik
Wojownik
domisiek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.478
Posty: 47
Skąd: Brzezowka
Tak jak to kiedys zostalo powiedziane: "Kochaj ludzi tak szybko odchodza" Tak to prawda, smierc moze przyjsc w nieoczekiwanym momencie.Moze zaskoczyc. Ale pamietajmy ze na smierci zycie sie nie konczy, gdyz po fizycznym koncu naszego ziemskiego zycia zaczyna sie kolejny etap-zycie nieskonczone, zycie przy naszym OJCU Bogu.A czym dla ciebie jest smierc? Czy to koniec wszystkiego, czy poczatek czegos nowego?

Dla mnie jest ona poczatkiem czego czego nie da sie opisac slowami, zycie po smieric u boku naszego zbawiciela to cos czego kazdy z nas pragnie najbardziej (przynajmniej ja tak uwazam). Chociaz oczywiscie nie kazdy na to zasluguje, ale to juz nie moj problem.

Hmmmm co jeszcze? Starajmy sie zyc tak jak nakazuje nam Bogi nie bojmy sie smierci bo po niej nastanie nowe zycie.........

Często najmądrzejsza odpowiedzią jest milczenie...

Cierpienie jest krzyżem, jeśli upadniesz-> zginiesz!

ŻYj z cAłYcH Sił I UśMiEcHaJ SiE Do lUdZi, Bo nIe jEsTeś SaM
drake Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
drake
Wiek: 34
Dni na forum: 6.615
Ostrzeżenia: 1
Posty: 75
ja też się nie boje śmierci no zależy jakiego rodzaju śmierć mnie dorwie.na przykład [ ort! ] boje się spłonąć żywcem okropna śmierć ale śmierć nie jest końcem w stu procentach
szaman
Wojownik
Wojownik
szaman
Dni na forum: 6.470
Posty: 31
Śmierć. Najlepiej zginąć od razu... nie tak jak drake powiedział... powoli można się... "zesrać" [przepraszam za słowo]. Najlepiej bez męczarni podchodze do ciebie strzał w kark i koniec Ale po śmierci mamy jeszcze inne życie w niebie. Spotkamy naszych kumpli
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.620
Posty: 325
Skąd: Mokotow
CO Do smierci , mam coraz wiekszego Farta ^^ tak sobie wspominalem z kolegami to wynika z tego ze wiele razy "oszukalem przeznaczenie" Czyżby Bog mial wobec mnie jakies plany? ze niepozwala mi zginac? ciekawe heh.
Wracajac do glownego watku . Po to sie narodziles zeby umzec taka jest prawda ;p

pulkarecordzz.phorum.pl
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.129
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Śmieć jest początkiem nowego życia, ale jakiego tego ja nie wiem.
Śmierć bliskiej osoby jest dla nas bardzo przygnębiająca, ale musimy żyć dalej dla innych i dla siebie.
Śmierć nie robi już na mnie takiego wrażenia jak robiła kiedyś.
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.160
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Śmierć jest dla mnie ehmm,,, nie potrafię tego określić, czymś co spotka każdego z nas, nie wiem [ ort! ] co się ze mną stanie jak mnie dorwie. Nie będzie dla mnie na pewno [ ort! ] zbawieniem bo żyje mi się dobrze na tym Świeci.. Powiedzieć mogę tylko jedno na ten temat że się jej nie boję ... wiem że kiedyś po mnie przyjdzie i mnie zabierze na drugi świat, i każdego z nas. . .
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
De Hollend napisał(a):
Powiedzieć mogę tylko jedno na ten temat że się jej nie boję ... wiem że kiedyś po mnie przyjdzie i mnie zabierze na drugi świat, i każdego z nas. . .
Jeśli przyszła by teraz nie rozpaczał byś nad tym życiem, które miało by nastąpić? Nie dowiedziałbyś się jak będzie wyglądać twoja żona, czy dzieci będą szczęśliwe, czy na 50 urodziny przyjdzie cała rodzina czy też nie... Nikt kto życia nie przeżył nie może mówić, że nie boi się śmierci...

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.160
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Shihouin napisał(a):
Jeśli przyszła by teraz nie rozpaczał byś nad tym życiem, które miało by nastąpić?
Morze i bym rozpaczał ale tego nie można przewidzieć kiedy się nasze życie na tym świecie skończy. . .

Shihouin napisał(a):
Nikt kto życia nie przeżył nie może mówić, że nie boi się śmierci...
Masz morze i racje ale zauważ jak wiele ludzi odchodzi w wieku poniżej nawet 40 lat, wiele ludzi nie dożywa nawet starości, a co tu mówić o 50 urodzinach... ja już troszeczkę życia przeżyłem( hehe ) i nie narzekam ale jakby nadszedł mój czas to nie było by wyjścia... Niewiemy czy dożyjemy 100 lat czy zginiemy za 15 min przzechodząc przez jezdnię . . .Śmierć jest nieprzewidywalna i uważam że to jest najgorsze.

Szarak: Troszeczkę życia przeżyłeś? Jasne. A ta 16 w profilu to dla niepoznaki?
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Szarak trzeba było dodać, że "morze" -> "może"

No VD dobrze napisałeś "nie było by wyjścia", ale to wcale nie broni twojej tezy byś się nie bał umierać. Nasuwa się pytanie jak sie umiera. Szybko i bez pożegnania ani załatwienia wszystkiego, czy też wolno w męczarniach, ale dostać ten czas by powiedzieć wszystkim to co się chce.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Shihouin: 04.07.2008, 11:47
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.160
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Szarak: Troszeczkę życia przeżyłeś? Jasne. A ta 16 w profilu to dla niepoznaki?


Spox przesadziłem z tym .... a 16 prawdziwa
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Xan napisał(a):
Czym ona dla Was jest?
Dla mnie jest początkiem czegoś zupełnie nowego.

Xan napisał(a):
Końcem?
Końcem życia na Ziemi

Xan napisał(a):
Początkiem?
Początkiem rozliczenia z całego życia, twierdzę, że jakie życie taka śmierć.

Xan napisał(a):
Bólem?
Zależy o jaką śmierć chodzi, bo jeśli o szybką to nie boli, ale jeśli ktoś się strasznie męczy dajmy na to przez rok lub dwa, gdy np. rak "zjada" mu wnęczności lepiej dla niego, aby umarł szybko, bo przestałby wtedy się męczyć i on i rodzina.

Xan napisał(a):
Co się z człowiekiem dzieje potem?
Tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą . A tak na poważnie, sądze iż dusza oddziela się od ciała i błąka się w wieczności czekając na swoich bliskich podczas Dnia Sądu Ostatecznego.
Xan napisał(a):
Czy istnieje jakiś rodzaj śmierci lepszy od innych, czy może śmierć jest zawsze śmiercią i nic tego nie zmieni?
Każdy przeżywa to inaczej, śmierć jest częścią naszego ludzkiego życia, zawsze pozostanie śmiercią, nie ma podziału na gorsze, czy lepsze.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Dark Sky napisał(a):
Każdy przeżywa to inaczej, śmierć jest częścią naszego ludzkiego życia, zawsze pozostanie śmiercią, nie ma podziału na gorsze, czy lepsze.
zacytuje coś, co powinno być odpowiednie:

"Umieranie to pozytywne doświadczenie, kształcące charakter.
Owo doświadczenie poleciłbym każdemu gdyby nie nieuchronny
element ryzyka"

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Shihouin napisał(a):
Nikt kto życia nie przeżył nie może mówić, że nie boi się śmierci...
Jak to powiedział Morrison "Nie rozumiem dlaczego ludzie boją się śmierci. Życie boli znacznie bardziej. Sądzę, że kiedy umrzesz, ból przemija"

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Mart napisał(a):
Jak to powiedział Morrison "Nie rozumiem dlaczego ludzie boją się śmierci. Życie boli znacznie bardziej. Sądzę, że kiedy umrzesz, ból przemija"
Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Można podchodzić do tego jako do
kojącego zakończenia ciężkiego życia i do przerwania radości przeżywania wielu ciekawych doznań czy przygód...

Można by rzec iż charakter śmierci jest przeciwnością charakteru życia?

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
No właśnie. Dlatego nikogo nie można podporządkowywać do schematu, że śmierci należy się bać, bo niektórzy czekają na nią z wystęsknieniem. A na koniec zarzucę wierszem Jimbo. Bardzo mi się podoba sposób, w jaki ten facet pisał o śmierci.
"Wiesz jak blada i kapryśnie radosna
jest śmierć przychodząca świtem
nie zapowiedziana, nie zaplanowana
jak przerażający, nadzwyczaj przyjacielski gość którego
wpuściłeś do łóżka
śmierć czyni z nas anioły
i daje nam skrzydła
w miejsce ramion gładkie jak szpony
kruka
Już bez pieniędzy i bez sutych szat
Nowe Królestwo, nowy, lepszy świat
póki się nie odsłoni kazirodcza skaza
oddając posłuch roślinnemu prawu"

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Mart napisał(a):
No właśnie. Dlatego nikogo nie można podporządkowywać do schematu, że śmierci należy się bać, bo niektórzy czekają na nią z wystęsknieniem.
Strach, rozpacz, ból, radość, smutek, ukojenie, niepewność, spokój i cała gama innych odczuć czyni chyba śmierć dość wyjątkową jednorazową atrakcją naszego życiowego parku rozrywki...

Co do wierszu to ładny i dość niebanalny. Bardzo dobrze że go przytoczyłaś.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Mart napisał(a):
ak to powiedział Morrison "Nie rozumiem dlaczego ludzie boją się śmierci. Życie boli znacznie bardziej
Ja osobiście nie boję się śmierci, wiem, że to część naszego życia i każdego z nas to czeka, a mamy całe życie, aby się na to przygotować.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » Śmierć
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook