Forum Dragon Ball Nao

» Magisterka - powodzie, aspekt meteorologiczny

Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Mam pewien problem dotyczący pracy magisterskiej. Pomógłby mi kto w necie (albo inaczej, tutaj w łódzkiej bibliotece prawie nie ma tego), znaleźć materiały dotyczące wybranych powodzi w Polsce i ich aspektów meteorologicznych ? Chodzi głównie o przebieg i jakie czynniki miały wpływ. Nagroda za pomoc będzie sowita, mam dużo anime, które mógłbym dać za taką pomoc. Proszę o odpowiedź.

Te powodzie, które mam do opisania, to :

- 1470 r. – katastrofalna powódź pod Krakowem;
- 1813 r. - sierpień, powódź na górnej Wiśle. Największy zasięg terytorialny notowany do tego czasu , która zasięgiem objęła też Odrę;
- 1934 r. - lipiec/ dorzecze Wisły;
- 1947 r. - zalanie Żuław oraz przedmieścia Gdańska;
- 1997 r. - powódź Tysiąclecia na Wiśle;
- 2001 r. - lipiec/sierpień – dorzecze Wisły w południowej Polsce;
- 2010 r. - maj/czerwiec : Powódź w Europie Środkowej.[/b]
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Szukałeś w e-bookach w wyszukiwarce google? Czasem można coś znaleźć. Ja tak znalazłam sporo książek do inżynierskiej.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
W jakim sensie znaleźć materiały? Książki ci raczej nie prześlę ze swojej biblioteki do Ciebie...
Tutaj znalazłam takie tytuły ze swojej biblioteki:
- Zatory i powodzie zatorowe na dolnej Wiśle = Ice jams and floods on the Lower Vistula River : mechanizmy i warunki = mechanism and processes / Marek Grześ ; Polska Akademia Nauk. Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania.
- Powodzie : :prognozowanie zagrożeń i prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych : materiały z Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej zorganizowanej w dniu 24 listopada 2010 r. w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie /
- Powodzie rzek Przymorza Bałtyku i innych regionów Polski : uwarunkowania, przebieg, skutki w środowisku przyrodniczym : praca zbiorowa / pod red. Andrzeja Kostrzewskiego.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
W sumie najwazniejsze byłyby do tego mapy synoptyczne dotyczące tych powodzi a strasznie ciężko mi znaleźć je w necie. Do tych historycznych pewnie nie będzie (mogę zastąpić innymi współczesnymi powodziami). W necie znalazłem sporo materiałów dotyczacych tych powodzi, tylko nieduzo dotyczacych jak sie ksztaltowaly pod wzgledem pogodowym. na razie [ ort! ] mam pdfy jakies, e-bookow nie szukalem (chyba ze to to samo). Jesli mozna prosilbym o pomoc w znalezieniu map synoptycznych dotyczących tych wyzej wymienionych powodzi, albo innych wspolczesnych dotkliwych w skutkach (w sumie sporo ich bylo) . Co ja wybralem za temat
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Dzięki wielkie (w sumie czesc z tego mialem, ale dzieki za intencje). Pozostały mi tylko te mapeczki synoptyczne, szukam ich, szuka ich moja promotorka ;p
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Jezeli jeszcze chce Wam sie mi pomoc, pomozcie mi moze znalezc cos na temat powodzi 1934 roku - jak najwiecej by sie dalo ;p Nie za duzo danych mam.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Magisterka - powodzie, aspekt meteorologiczny
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook