Forum Dragon Ball Nao

» Bardzo rzadkie instrumentale czołówki i piosenki końcowej DB ocena: 10,00 (głosy: 3)110

tronk21 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 36
Dni na forum: 2.256
Plusy: 1
Posty: 55
Skąd: Białystok
Napotknąłem się na kasetę zawierającą pewien unikatowy materiał, którego nie można znaleźć nigdzie poza tą taśmą. To druga kaseta z oryginalnego Dragon Ball'a. Zawiera opening i ending z pierwszej serii. Możecie obadać o niej info na stronie:

http://matela.stronazen.pl/2-i-can-sing-kun-series-9-dragon-ball/

Strona 2 tej kasety zawiera wersje karaoke obu piosenek. Te instrumentale nie zostały wydane na żadnym innym albumie i na żadnym innym nośniku. Pomyślałem, że się z Wami nimi podzielę:

https://mega.nz/file/knYwAbZb#KxM_D_MotV7M7zA_pQOS3R70stbIovYuDuiNIBXByvI

Te wydanie jest również fascynujące z tego tytułu, że można w nim znaleźć nuty do "Mistycznej Przygody" i "Podaruję Ci Romans". Tak samo jak poprzednio, nie wydaje mi się, żeby jakiekolwiek nuty do piosenek z Dragon Ball'a można było znaleźć na jakichkolwiek innych oficjalnych wydaniach Columbia Records. Więc tutaj mamy fajne rzeczy.

Udostępniam rip w całości. Wiem, że to technicznie jest wydany materiał, ale ta kaseta jest tak rzadka, że równie dobrze można te wersje piosenek traktować jako niewydane. Mam nadzieję, że nikt nie ma nic przeciwko.

Przeszedłem przez piekło, żeby zdobyć tą kasetę! Najpierw kupiłem ją w lipcu razem z 5 innymi nie-Dragon Ball'owymi taśmami, na których mi zbytnio nie zależało. Wtedy się okazało, że kaseta DB już była popsuta w momencie dotarcia do mnie. Po analizie innych kaset karaoke z tej samej serii (Seria "Kolega Umiejący Śpiewać"), zauważyłem, że te inne piosenki mają ten sam fujarko podobny dźwięk, którym zagrane są główne melodie tych kawałków. Więc podejrzewałem, że ta niedziałająca kaseta z Dragon Ball'a zawiera te same wersje własnych piosenek. A w październiku łut szczęścia - ta kaseta pojawia się ponownie na sprzedaż! Podejmuję ryzyko i kupuję ją jeszcze raz. I po dotarciu kasety się okazuje, że miałem rację! Oczywiście też była ulga, że ten egzemplarz kasety w ogóle działa. Pomyślałem, że podzielę się z Wami tą historyjką. A teraz przyjemnego słuchania!
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.713
Plusy: 4
Posty: 2.007
Jesteś wielki. Dziękuję! Życzę dużo chęci do dalszej pracy i rozwoju hobby!

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.024
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Przesłuchałem całość. Ciekawe odkrycie! Od '86 roku pojawiło się mnóstwo wydań i reedycji dragonballowych albumów i singli - aż dziw bierze, że na żadnym z nich nie umieszczono tych instrumentali.

Moją uwagę dodatkowo zwrócił projekt wkładki: teksty pisane od góry do dołu i wspomniane nuty. Nigdy nie widziałem innego wydania z takim układem. Ciekaw jestem, czy istnieje jeszcze jakaś tego typu perełka, o której nie wiemy

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Bardzo rzadkie instrumentale czołówki i piosenki końcowej DB
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook