Forum Dragon Ball Nao

» Sharingan

Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.049
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
No właśnie. O co z nim dokładnie chodzi? Wiem, że dzięki niemu shinobi posiadający go może szybko skopiować czyjeś jutsu. Również, wiem, że posiada go klan Uchiha. Może ktoś mi powie skąd on wziął się u nich? I skąd Kakashi go ma? (w jednym odcinku Sasuke snuł podejrzenia co do rzekomego pochodzenia Kakashiego, ale sam nie wiem czy on jest z Uchiha, czy nie).

Zapraszam do dyskusji na temat Sharinganu.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.296
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Ja ci zdradze ciekawostke odnosnie klanu Uchiha.
Dawno temu w klanie Hyuuga żył człowiek o imieniu Mandara. Pewnego dnia jego oczy przekształciły się w sharingan. Kiedy mandara zdobył zdolnośc sharingan stworzył swój własny klan.
Korzystając z tego tematu napisze pare ciekawostek odnośnie Mandary( niestety nie wiadomo czy to w 100% prawdziwe).
-Prawdopodobnie Mandara trzcił jakiegoś demona, który dał mu 2 zdolności,
Sharingan, curse sil( już totalnie nieoficjalnie mówi się, że dał mu część swojej mocy ale ja bym w to nie wierzył).
Kolną ciekawostką jest to, że Mandara napisał jak osiągnąć 3 poziom sharingan.( ten który osiągną Itachi).
Działanie sharingan
-pozwala przewidzeć ciosy przeciwnika
-skopiować te ciosy
-zachipnotyzować przeciwnika
-3 lvl sharningan potrafi zabić spojrzeniem i da się łączyć w nowe justsu( tworząc alternatywny wymiar, bądz stworzyć poteżną kulę ognia)
-poza tym sharimgan potrafi blokować justsu przeciwnika.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.846
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ja mam takie pytanie, mówisz, że może zabić spojrzeniem. Czy ten 3 stopień , który opisałeś, to jest technika tzw Kalejdoskopu ? w której przeciwnik ląduje w alternatywny wymiar, gdzie jego psychika jest napiętnowana przez najgorsze lęki i wspomnienia ?.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.640
Plusy: 2
Posty: 1.408
Skad Kakashi ma Sharingana?
Wbrew domysłom Sasuke, Kakashi nie jest spokrewniony z klanem.
A jak wiadomo Sharingan to umiejętnośc ograniczona do więzów krwi...
Jak więc to możliwe, z eninja nie będący członkiem klanu dysponuje umiejętnością, która firmuje dany klan?

Wbrew pozorom to dość proste.
Sahringan to... prezent. Całkiem fajny, nieprawdaż?
Choć historia jego "otrzymania" jest tragiczna...
O ile się nie mylę, Kakashi dostał go w czasie wykonywania misji. Misji, w której zginął jego przyjaciel-Obito Uchiha.
To od niego Kakashi dostał Sharingana.

Misja ta, i wszystko co sie w jej czasie wydarzyło, miała wielki wpływ na młodego Kakashiego.
Ale to pozostaje poza tematem dyskujsi:)

A czym tak naprawde jest Sharingan?
Wyjasnienie, chyba calkiem precyzyjne, daje Zabuza przed drugim starciem z Kakashim.
Sharinagn to "technika wzrokowa łącząca przenikające oko z hipnotyzującym okiem...Łącząc te dwie zdolności mozna zastisowac sztukę ukrycia kształtu, dzieki której zdołałes z powodzeniem skorzystac ze sztuki odbicia duszy... To z kolei otwiera drogę do odbicia techniki przy użyciu ukrycia w pzrezroczystości"(Naruto, t. 3, s.179)
Tak przynajmniej widział to Zabuza.

Jak rozumieć to wyjasnienie?
Sharingan pozwala kopiować techniki przeciwnika w już czasie ich wykonywania, jak róniez umożliwia stosowanie skopiowanych technik w przyszłosci.
Jakie jednak wrazenie robi jego skuteczne uzycie na pzreciwniku, łatwo przekonac sie w czasie pierwszego starcia Zabuzy z Kakashim.
Jest to bardzo dobry przyklad użycia sharingana.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.296
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Heh bo sharingan jakie widział zabuza było jeszcze słabe.
W ostatnim chaperze było napisane "Orichamaru, against my eyes, none of your jutsu"
są 3 stadja sharingan jakie znamy
-początkowe stadjum w którym są 2 kropki
-pełne sharingan mniej wiecej to co Dai Kaiosama napsał
-Mangekyou Sharingan najsilniejsze stadjum sharingan, jedyne co wiemy o tym poziomie to jest to, że dzieki niej można wykonywać specjalne rodzaje jutsu.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.640
Plusy: 2
Posty: 1.408
Stadia źrenic z Sharinganem...

Właściwie najciekawszym jest lewel 3.
Z bohaterów znanych z treści Naruto opanował go chyba tylko Itachi...
Trzeba przyznac, ze robi wrażenie...
Mi szczególnie do gustu przypadła możliwość... prania mózgu?
To chyba dobre określenie.

A co do pełnego stadium- poziomu 2, to trzeba powiedzieć, że głowną zaletą sharingana jest(tak mi sie wydaje) mozliwośc stworzenia pozorów, ż ewojownik uzywający Sharingana jest w stanie przewidziec przyszłe ruchy pzreciwnika i wywołanie u niego niemałej paniki...

Trzeba tez dodac, że Sharingan ma też poważną wadę. Bywa nieskuteczny...
Jak powiedział Haku:
Na co komu szybkie oko, jeśli reszta ciała za nim ine nadąży?

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.296
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Obraz
To jest normalna wersja sharingan, opisywana wyżej przez nas.
Obraz
to Mangekyo Sharingan.
Ten rodzaj sharingan wzmacniał podstawowy lvl sharingan plus dawał zdolności.
Tylko pare osub osiągneło ten lvl sharinga. Plus do tego poziomu wymagane
są pewne warunki, zabić przyjaciela.
Itachi na tym lvl mógł używać 2 technik:
Tsukuyomi i Amaterasu.
Obraz
Kakashi's Mangekyo Sharingan
Ten rodzaj sharingan różni się od Mangekyo Sharingan. Nie może zabić wroga zwrokiem, i nie daje mu nowych specjalnych technik. Za to pozwala mu powiedzieć w którym munkcie będzie jego przeciwnik za pewien czas.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Sharingan
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook