Forum Dragon Ball Nao

» [Akcja] Ostatni samuraj / The Last Samurai

Strony:   1, 2
NathalieHyde Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
NathalieHyde
Wiek: 35
Dni na forum: 5.436
Posty: 74
Skąd: Poznań
Widziałam i mi się podobało mimo iż gra tam Tom Cruise, którego szczerze mówiąc...nie trawię, nie lubię go...
Najbardziej to sceny bitewne mi się podobają xD

a ten film ma być znowu na TVN w piątek!

Yagate hito wa kegarete
hito ga hito de somerarete
tomo ni kiru kono hoshi somete
kowarete iku sekai...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Obejrzałem wczoraj, ponieważ po obejrzeniu Joint Security Area naszła mnie chęć na oglądanie azjatyckich filmów. O ile oczywiście można Ostatniego Samuraja nazwać azjatyckim.
Nie znam się na codzienności i etosie samurajów, poza tym, co w miarę interesujący się światem i niebędący ignorantem człowiek jest w stanie tanim sumptem się dowiedzieć. Mniej więcej wiem kim byli: grupą społeczną zbliżoną do naszego rycerstwa, zajmująca się obroną zbrojną ziemi (nie tylko swojej, ale i tej należącej do panów ziemskich - zdaje się, że daimyo). Niektórzy pewnie byli całkiem zamożni, a w rzeczywistości rolniczej i odizolowanej od świata Japonii ich pozycja była niezagrożona. Pod tym względem są podobni do naszego rycerstwa i szlachty. Wszystko zaczęło się zmieniać wraz z otwarciem się Japonii i przyjmowaniem wpływów europejskich i amerykańskich. Feudalizm stracił rację bytu, powstawały manufaktury i importowano towary z zachodu. Struktura społeczna, majątkowa kraju się radykalnie zmieniła, a wraz z karabinami, armatami i kartaczownicami Gatlinga samuraje przestali być potrzebni. W każdym razie film jest nie tylko o końcu epoki samurajów, ale też o samej epoce Meiji. Fajny był, mimo że za Cruisem nie przepadam. Choć nie z powodu jego aktorstwa tylko jego umysłowego inwalidyzmu zwanego scjentologią. Podobała mi się gra aktorska, sceneria, dialogi, ogółem było spoko. Denerwowało mnie idealistyczne przedstawienie samurajów, jednoczesne negatywne zmodernizowanej Japonii i wręcz karykaturalne cesarza Matsuhito. Wydaje mi się, że to doskonale wpisuje się w umysłowy trend zachodu, który nakazuje białemu człowiekowi samobiczować się za to, że ośmielił się nadać światu swoje przywództwo. I teraz wszystko co przed komandorem Perrym jest dobre, szlachetne i nieskalane, każdy Japończyk ubierający garnitur to zdrajca, a żołnierz z karabinem zamiast tradycyjnych mieczy to narzędzie upokorzenia tradycyjnej Japonii. Pod tym względem film był tendencyjny, ale ogółem mam pozytywne wrażenia.

Cruise ciota nie zamoczył

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » [Akcja] Ostatni samuraj / The Last Samurai
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook