Forum Dragon Ball Nao

» Problem z Windowsem?

Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.825
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Mam pewien problemik z komputerem, chciałem temat dać na jakieś forum komputerowe, ale nie przyszedł kilka razy e-mail aktywujący, więc zapodam tutaj. Nie chce mi się pisać od nowa to skopiuję.


Dobra przejdę do rzeczy. Otóż niedawno, gdy włączyłem komputer i chciałem połączyć się tradycyjnie z internetem moim programem od Neostrady owa aplikacja nie chciała włączyć się przez około 2 minuty. Myślałem, że to jednorazowe, ale jednak cały czas sytuacja się powtarza po włączeniu komputera. Postanowiłem zrobić format i uczyniłem to. Windowsa mam oczywiście oryginalnego, dostałem go w zestawie do komputera. Zainstalowałem ponownie potrzebne mi programy min. Neostradę, zresetowałem komputer i przeszedłem do testu. Byłem pewny, że już po problemie, ale jednak znowu to samo. Program wczytuje się ponad minutę. Wydaje się, że narzekam bo to byle problem, ale dziś (dzień po formacie) komputer zaczął tragicznie chodzi. Straszliwie się zacina i otworzenie jakiegokolwiek programu długo trwa. Jakiś miesiąc temu mogłem spokojnie pracować na nim i wykonywać wiele czynności na raz. Teraz to jest praktycznie niemożliwe, ponieważ nawet przy usuwaniu folderu ważącego zaledwie parę MB wyskakuje okienko z usuwaniem pliku i trwa ono czasem ponad minutę. Innym przykładem jest sytuacja, w której oglądam jakiś film. W programie Allplayer, gdy włączone obraz na cały ekran to komputer mnie słucha i robi to. Jednak, gdy chce powrotem wrócić do małego okna, obraz znika. Głos jest dalej, ale żeby ponownie oglądać musze zresetować program, co trwa trochę. Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów. Komputer ma około rok. Podam jego podstawowe informacje, może to jakoś pomoże.
Typ procesora DualCore Intel Pentium D 920, 2800 MHz (14 x 200)
Płyta Główna ASUS Other Devices
Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Karta graficzna (tu jest problem, ponieważ program pokazuje mi 2?) ASUS X1600 Series Secondary (512 MB) ASUS X1600 Series (512 MB)
Byłbym wdzięczny za pomoc.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Na początek zarzuć screenem z Menedżera Zadań, z zakładki Procesy.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.825
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Obraz

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Standardowo wszystko wydaje się ok. W takim razie zrób coś takiego. Możliwe, że coś z dyskiem. Ściągnij HD Tune, w zakładce error masz test. Jak będziesz miał tak:
http://img504.imageshack.us/my.php?image=hdtuneerrorscansamsungsjv2.png
to błędów nie masz, ale wtedy odpal Defragmentator i zrób tylko Analizę. Jak będzie choć trochę na czerwono, zrób defragmentację. Jak test w HD Tune wyjdzie ci na czerwono, no to dysk do wymiany. A jak ze strony dysku wszystko dobrze, no to jeszcze sprawdź RAM, masz 2 kości, czy jedną?
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.825
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Obraz
Obraz

Biorę defragmentacje, ale wyskakuje mi ze zrobieniem defragmentacji jakiegoś woluminu i nie chcę nic zespuć...


A jak ze strony dysku wszystko dobrze, no to jeszcze sprawdź RAM, masz 2 kości, czy jedną?
Chyba jeden

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.709
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Taką małą radę ci dam hako co do programu od neostrady. Nie włączaj go zrób sobie skrót z połączenia telefonicznego (masz tą ikonkę w "Połączenia sieciowe") i zobaczysz będzie ci wygodniej operować.

A jeśli chodzi o problem to sprawdź temperaturę procka. Powiem ci że ja 2 lata temu miałem podobny problem ale jakoś samo się rozwiązało.

szczecin
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Defragmentacja ci niczego nie popsuje ;p Zrób ją, jak dalej nie pomoże, to:
- rozkręć kompa
- sprawdź kość/ci RAMu pojedynczo i w innych gniazdach
- jak to nie pomoże, to idź z dyskiem do kumpla
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.825
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Otóż rozgryzłem czym jest spowodowane to opóźnienie. Kiedy po formacie nie instalowałem po raz pierwszy od razu sterowników od drukarki z płyty, którą razem z nią dostałem problem nie występował. Od razu wszystko działało, Neo łączyło się szybko. Problem wrócił parę dni temu, gdy musiałem coś wydrukować. Pytanie w związku z tym. Czy ktoś wie w jaki sposób mogę to zgrać, aby drukowała drukarka, a Neostrada łączyła się bez czekania 2-3 minut?

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Problem z Windowsem?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook