Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] Niepotrzebny strach, problem z duchami

konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Oglądając ostatnio DBZ z nudów wpadła mi do głowy pewna myśl. Otóż czemu wszyscy bohaterowie Z tak panicznie bali się śmierci. Rozumiem że jakiś tam strach jest, ale przecież i tak zachowali by ciała itd. Co o tym sądzicie?

Druga sprawa - czemu normalni ludzie zmieniali się w niebieskie duszki, a taka Bulma, Widel i Dabura nie? Nie mieli nóg, ale mieli górną część ciała. Dabura jak nie do piekła to chociaż ciało powinien stracić. A tym bardziej taka byle Widel. Dziwne prawda?
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.543
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
Też mnie to dziwi, Tacy bohaterowie jak Goku ,Piccollo, tienshin zaczymali swoje ciała po smierci ponieważ uczynili wiele dobrego, ale dlaczego ciało zaczymał Freezer, Cell czy cała ekipa Ginyu.

Kathlar napisał(a):
Druga sprawa - czemu normalni ludzie zmieniali się w niebieskie duszki, a taka Bulma, Widel i Dabura nie? Nie mieli nóg, ale mieli górną część ciała. Dabura jak nie do piekła to chociaż ciało powinien stracić. A tym bardziej taka byle Widel. Dziwne prawda?
To może przez to, aby one sie jakoś wyróżniały(?)

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
Sshan Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Sshan
Wiek: 31
Dni na forum: 5.546
Posty: 82
Skąd: Z Namek
Autor na pewno chciał wyróżnić bohaterów, spośród tych "zwykłych" ludzi.

I w Z to raczej nie wszyscy się bali panicznie śmierci. Taki Vegeta, songo, Szatan oni jakoś się tym zbyt nie martwili.

------
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.715
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Druga sprawa - czemu normalni ludzie zmieniali się w niebieskie duszki, a taka Bulma, Widel i Dabura nie? Nie mieli nóg, ale mieli górną część ciała. Dabura jak nie do piekła to chociaż ciało powinien stracić. A tym bardziej taka byle Widel. Dziwne prawda?
Zapewne te duszki też miały jakąś formę ale komu by się chciało rysować tysiące postaci sunących przed wejściem do sądu ;]

Kathlar napisał(a):
Rozumiem że jakiś tam strach jest, ale przecież i tak zachowali by ciała itd. Co o tym sądzicie?
Ciała to zachowaliby tylko zasłużeni wojownicy tacy jak Songo także może się bali niecielesności. Kuririn nawet kiedyś mówił do Kaio że nie chce być obłoczkiem.

Kathlar napisał(a):
Dabura jak nie do piekła to chociaż ciało powinien stracić. A tym bardziej taka byle Widel.
No przecież stracili ciała. ;] a to co latało to dusze

szczecin
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.833
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Czemu się bali śmierci bohaterowie db. No cóż to naturalny odruch. Każdy człowiek zawsze(prawie) w filmach czy w komiksach bał się śmierci i tego co z nią związane.
Co do tych ,,normalnych" ludzi: Otóż system w zaświatach w DB był bardzo interesujący.To Emma Daio(nie jestem pewna pisowni) decydował kto zachowa swoje ciało , a kto nie.
Bo z piekłem to było różnie- Freeza i Cell zachowali swe ciała, natoimast Vegeta po śmierci nie, tylko musiał je odzyskać.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.715
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Lady Byczusia napisał(a):
Bo z piekłem to było różnie- Freeza i Cell zachowali swe ciała,
W piekle to jest tak że istoty zachowują ciała aby w pełni odczuwać ból.

szczecin
Vegeta_SSJ4 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vegeta_SSJ4
Wiek: 38
Dni na forum: 5.536
Posty: 191
Skąd: z Vegety :D
Bo główni bohaterowie spełnili dużo dobrych rzeczy a nawet poświęcili swoje życia w walce ze złem .Co do złych postaci to przecież po śmierci oni musieli mieć zachowane duszę jak i ciała ponieważ w pózniejszych odcinkach nie mogli by się mierzyć jako duszki z Songiem i z jego paczką

" ... Jest tylko jedna rzecz,w życiu ludzi,narodów i państw,która jest bezcenna:tą rzeczą jest Honor ... " - A dla Vegety Honor jest bezcenny
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Problem] Niepotrzebny strach, problem z duchami
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook