Forum Dragon Ball Nao

» Ostatnio czytane

Strony:   1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
"Rodzina Borgiów" Puzo. Cóż, książka niewątpliwie bardzo dobra, jednak bardzo ciężko mi się ją czytało ze względu na bardzo, bardzo szybki przebieg akcji i zbyt dużą ilość intryg i podobnych do siebie imion bohaterów, musiałam po kilka razy czytać daną stronę żeby się zorientować, kto z kim i gdzie. Świetnie opisuje zepsucie kościoła katolickiego w tamtych czasach oraz powstawanie pierwszej w dziejach Włoch mafii.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.645
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
A miałaś okazję oglądać serial o tym samym tytule?
Jeśli tak, to jak wypada na tle książki?

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
To właśnie oglądanie serialu skłoniło mnie do przeczytania . Hm, serial jest znacznie łatwiejszy do odbioru, fabuła nie jest tak zawiła i sporo wątków jest pominiętych, jak również przemilczane są kazirodcze skłonności, które zajmowały większą część książki.
Książka jest trudniejsza w odbiorze, ambitniejsza i dająca większy obraz historyczny, a serial jest za to bardziej porywający i ciekawy. Serial bardziej skupia się na rodzinnych rozterkach i osobistych sprawach Borgiów, kiedy książka więcej uwagi poświęca sytuacji Rzymu i intrygom politycznym.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
ak również przemilczane są kazirodcze skłonności
A podobnież była scena w filmie jak brat z bratem sobie używali. Podobno na cmentarzu.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Hm, pamiętasz może, w którym to było odcinku? Jeśli chodzi o 2 sezon nie jestem na bieżąco, więc mogłam coś przegapić. Tak czy inaczej, przez cały 1 sezon i połowę 2 takich scen nie było, a w książce wątki te pojawiają się już w pierwszym rozdziale. I bardziej mam tu na myśli brata, siostrę i ojca, a nie brata i brata.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Opowiadali mi o tym jakiś miesiąc temu, wtedy akurat leciało. Tylko taką informacją dysponuję.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Buszujący w zbożu J. D. Salinger - Od dawna miałam ochotę to przeczytać, naprawdę mądra książka o życiu nastolatka.

Bomba megabitowa Stanisław Lem - Bardzo ciekawe i świeże spojrzenie na rozwój Internetu, AI i kwestie związane z rozwojem społeczeństwa informacyjnego.

Hongkong John Lanchester - Cztery historie ludzi, którym dane było spędzić swój czas w tym mieście. Niby fikcja, ale niektóre fragmenty są niezwykle pouczające, ludziom spoza Azji wiele spraw nawet by do głowy nie przyszło.

Z pokorą i uniżeniem Nothomb Amelie - Historia Belgijki, która pracowała w jednej z japońskich korporacji, autorka skupiła się na pokazaniu wad Japończyków i ich etyki pracy, choć to historia z lat 90. myślę, że część rzeczy nadal się nie zmieniła.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.645
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
,,Freddie Mercury i ja'' napisana przez długoletniego partnera Freddiego, Jima Huttona.
Nie ma co się rozpisywać, generalnie nie polecam, chyba że ktoś szuka tanich sensacji dotyczących preferencji seksualnych lidera Queen.

,,Freddie Mercury-biografia definitywna'' to pozycja znacznie bardziej godna polecenia. Dowiadujemy się z niej wielu istotnych faktów, a co najważniejsze, jest przekrojem przez całe życie artysty, dzięki czemu jesteśmy w stanie choć po części zrozumieć jego później rozwinięte zachowania i złożoność psychiki, gdyż niewątpliwie Freddie na scenie i Freddie w życiu prywatnym to kompletne przeciwieństwa.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.213
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Propos powyżej to na dniach zamierzam się zabrać za Queen Nieznana historia Petera Hince'a, technicznego kapeli. Że fajna to wiem, bo mi jej co ciekawsze fragmenty czytali.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Czerwony hotel Graham Masterton - Nie powiem czyta się piorunem, ale przewidywalna i wcale nie straszna.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Zachowania intymne, dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, książka wygląda na formę pracy naukowej. Autor opisuje zachodzące zmiany w zachowaniach ludzi, także tych intymnych, podaje argumenty dlaczego te przyzwyczajenia się zmieniają i takie tam różne.

Obraz
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.431
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
King - "Łowca Snów". Uwielbiam Kinga ale ta książka, jak ktoś mi powiedział, dupy nie urywa. Jakoś tak akcja się wlecze -.-
Jarosław Grzędowicz - "Popiół i Kurz. Opowieści ze Świata Pomiędzy" - Fajna, niedługa, bardzo przyjemnie się czyta. I fajna kontynuacja opowiadania "Obol dla Lilith".

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Kyanna napisał(a):
King - "Łowca Snów". Uwielbiam Kinga ale ta książka, jak ktoś mi powiedział, dupy nie urywa. Jakoś tak akcja się wlecze -.-
King z tego słynie, że akcja w jego książkach pędzi z prędkością ślimaka ze złamaną nogą ;d

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.645
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Maciej Słomczyński ,,Śmierć i Kowalski".
Dawno już nie miałam do czynienia z kryminałami, a poza prozą Conan Doyle'a i Agaty Christie raczej sceptycznie podchodzę do tego gatunku literackiego.
Na podstawie tej książki nakręcony został film ,,Ostatni kurs'', którego raczej nie obejrzę, bo i książka była wyjątkowo nudna i nieciekawa. Bohaterowie szablonowi, przewidywalni i do bólu naiwni. Domęczyłam do końca tylko po to, by z czystym sumieniem móc nie polecić.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
E. Zola - Zdobycz Genialny obraz rozkładu francuskiego społeczeństwa, brak zahamowań moralnych, pęd za pieniądzem, zakazany związek i tragedia, która dostrzeże tylko osoba trzecia.

G.Masterton - Bezsenni oraz Zwierciadło piekieł. Obydwie książki to trochę starsze dzieła tego autor, z okresu kiedy to jeszcze nie stracił tej werwy w dzieleniu się z czytelnikiem wszelakim pokręconymi pomysłami, okropieństwami, zboczeniem, perwersją, demonami,itd.
Pierwsza rozpoczyna się od wielkiego "bum", potem akcja trochę zwalnia, ale i tak ma ciekawe zakończenie.
Druga sprawiła, że teraz tak trochę z boku chodże kolo lustra, ale to tylko dowód na to, że historia opisana w tym horrorze straszy.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
S.J. Watson - Zanim zasnę - pisarski debiut pana Watsona. Muszę przyznać, że jest to chyba jedna z lepszych książek, jakie w życiu czytałam. Strasznie oddziałuje na uczucia i psychikę, do tego fabuła jest wciągająca i cholernie trzyma w napięciu. Sama historia niesamowicie ciekawa - główna bohaterka cierpi na specyficzny rodzaj amnezji - za każdym razem, kiedy zasypia, traci wszystkie swoje wspomnienia. Zapomina jak się nazywa, ile ma lat, że facet który śpi obok niej od 20 lat jest jej mężem. Codziennie rano mąż musi jej tłumaczyć, że wyniku wypadku kilkanaście lat temu straciła zdolność zapamiętywania, opowiada jak wygląda jej życie. Z czasem bohaterka orientuje się, że ma przebłyski wspomnień, trochę inne od tych, które wmawia jej mąż.
Wszystkim szczerze polecam, naprawdę oryginalne i ciekawe dzieło.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
H. Murakami - Tańcz, tańcz, tańcz Wciągająca i łatwiejsza w odbiorze od np. Kroniki ptaka nakręcacza (przynajmniej dla mnie). Pomimo sporej ilości wątków pisarzowi udało się zgrabnie je pociągnąć i doprowadzić do rozwiązania zagadki, którego wcale się nie spodziewałam.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Psychologia tłumu, Leo Bon Gustaw.

Bardzo ciekawa książka opisująca zachowywanie się tłumów, jego interpretacje zdarzeń, nakreślająca podstawy manipulacji tłumem itp. Jest krótka, dlatego polecam każdemu, który interesuje się psychologią człowieka lub manipulacją. Końcówka jest bardzo dołująca, ja prawie ryczałem:
Wraz z zanikaniem ideału i zdrowej myśli naród zatraca swą spójność, jedność i siłę. Jednostki mogą wprawdzie rozwijać swą indywidualność i inteligencję, ale równocześnie zbiorowy egoizm rasy zostaje zastąpiony przez wybujały egoizm jednostek, którego najważniejszym skutkiem jest wypaczanie charakterów i zanik zdolności do bezinteresownych czynów. Jednolita całość zamienia się znowu w luźne zbiorowisko jednostek, utrzymujących się tylko sztucznie przez pewien czas dzięki tradycjom i instytucjom. Rozdarci przez najsprzeczniejsze interesy, nie potrafią sami sobą rządzić; domagają się, aby ktoś kierował nawet najdrobniejszymi ich czynami. Wraz z ostatecznym zatraceniem ideału umiera bezpowrotnie dusza rasy. Zamienia się wtedy w bezduszne zbiorowisko jednostek i staje się tym, czym była na początku - tłumem. Cywilizacja zachwiana w podstawach poddana zostaje działaniu losu i przypadku. Rozpoczynają się rządy tłumów, a u wrót państwa pojawiają się hordy barbarzyńców.
Osobiście jednak z kilkoma tezami autora się nie zgadzam.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Przeczytałem dziś 1 część cyklu 08/15 H.H. Kirsta, czyli 08/15 w partii. Powieść o tym, jak to w 33 żyło się w miasteczku w Prusach Wschodnich wobec faktu, że naziści niedługo opanują w całości cały kraj. Wg recenzji, które książce wystawiano, miała ona dotyczyć tego, jak społeczeństwo niemieckie przechodziło na stronę nazistów. Jakoś ja tego nie doczytałem, bo społeczeństwo było tłem, które było im raczej przychylne, ale jakichś szczególnych opisów tego społeczeństwa mi brakło. W tej powieści wygląda to tak, że partyjniacy i SA-mani to przygłupy, cwaniaczki i dupowłazy, które kochają Mein Kampf, wielkie dzieło wodza, choć go nigdy nie przeczytali. Jak już pisałem, o całej masie mieszkańców miasta niewiele wiele, choć wiadomo, że to na ogół również przygłupy i pretensjonalna ciemnota, której wystarczy miska zupy, kiełbasa i kufel piwa, by przekabacić na stronę nazistów.
Ciekawiej przedstawiają się poszczególni bohaterowie, którzy zajmują stanowiska mniej lub bardziej pro albo antyhitlerowskie. No i różnie na tym wychodzą. Jest np. nacjonalista uważający nazistów za debili, bogaty żyd, który chce się wykaraskać z problemów, których się spodziewa, zastraszani przez SA restauratorzy, lokalny szef partii, ambitny acz głupi lokalny szef SA itd.
Ja jestem zadowolony z lektury i polecam.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.768
Plusy: 1
Posty: 219
Księgi Południa Glena Cooka - świetna kontynuacja pierwszego tomu złożona z 3 części - trochę się dłuży dojście do momentu kulminacyjnego ale potem to już wchodzi jak słowo boże, tutaj naprawdę autor radzi sobie wybornie, jak zwykle Konował wymiata, szkoda że go w sumie jest mniej niż w kronikach.

Spodziewałem się że Pani jest w ciąży, ale to że te mroczne magistry polują na dzieciaka to dla mnie niemałe zaskoczenie, przynajmniej zaostrzyło apetyt...

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  

Forum DB Nao » » » » Ostatnio czytane
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook