Forum Dragon Ball Nao

» Tokyo Mew Mew

Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.831
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Właśnie dzisiaj skończyłam oglądać to anime i pomyślałam: A może stworzę o nim temat i podzielę się mą opinią?
No więc tak:
Fabuła- po prostu nudna. Większość odcinków jest taka sama: Normalne życie którejś z bohaterek, pojawia się Chimera Animal, dziewczyny się przemieniają, pokonują Chimerę (najczęściej końcowy atak wykonuje Ichigo), normalne życie. Wszystko przewidywalne, więc cóż.. Odcinki często wiały nudą.
Zauważyłam że to anime ma kilka cech wspólnych z Sailor Moon:
Schematyczność każdego odcinka(schemat podobny) i Fabuła.
Główna bohaterka miała odnaleźć kolejne wojowniczki(tyle że w SM to one były znalezione przez lunę- te główne za wyjątkiem Wenus), a w Tokyo Mew Mew Ichigo odnalazła w Mint i Pudding, a Lettuce i Zakuro to nie były przez nią przebudzone.
Icihgo jak i Usagi mają to do siebie, że obie w trudnych sytuacjach się nerwowo śmieją.
Tuxedo i Błękitny rycerz:
Tuxedo w SM ratował wielokrotnie Usagi. Tak samo jak Błękitny Rycerz ratował życie Ichigo. Usagi jednak przez długi czas nie wiedziała, że on był Mamoru, póki na jego oczach nie przemieniła się, tak samo jak Ichigo nie wiedziała, iż Błękitny Rycerz jest Aoyamą.
Spóźnianie się do szkoły przez Ichigo, analogicznie przez Usagi także.
Dobra, zagalopowałam się czas na dalszą ocenę Tokyo Mew Mew:
Muzyka- pasowała do klimatu anime, piosenki co leciały w tle do nastroju jaki był także.
Kreska: nie, nie i jeszcze raz nie! Przesłodzona, zbyt jasna. Niedobrze się od tego robi.
Ataki: dziecinne na maxa: Dzwoneczek Truskaweczek, Sałatowe Kastaniety, wstęga Miętowego Echa( ).... Początkowo nawet bawiły, ale z czasem te dziwne nazwy ataków doprowadzały mnie do stanu wściekłości.
Wrogowie: Jako tako mogą być, chociaż to wysyłanie pojedynczych potworków przeciw kilku Mew Mew to zerżnięty pomysł z Sailor Moon.
Zakończenie:Wszystko dobre, co się dobrze kończy, ale że wszyscy wrogowie przechodzą na stronę dobra(?)(przynajmniej tak zrozumiałam)
Podsumowując: Anime mnie całkiem nie bawiło, wręcz przeciwnie nudziło i denerwowało, w sumie to nie mój klimat.
A wy? Co o nim sądzicie?

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.841
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
ByczusiaX napisał(a):
w sumie to nie mój klimat.
No wiesz. Jesteś fanką "Sailor Moon", a z oceny wynika, że "TMM" jest produkcją wypisz wymaluj w tym stylu... Tak więc to raczej Twój klimat...

Kiedyś miałam ochotę na mangę "TMM". Jakoś rozczuliła mnie a cat girl na okładce. Ale jakoś nigdy nie zakupiłam.

Ogólnie nie przepadam za coverami filmów i anime, więc raczej się nie skuszę na to anime. Jednak "SM" to klasyk i nie wypada go podrabiać.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.831
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Laru napisał(a):
No wiesz. Jesteś fanką "Sailor Moon", a z oceny wynika, że "TMM" jest produkcją wypisz wymaluj w tym stylu... Tak więc to raczej Twój klimat...
Wiem, może tak sprzecznie zabrzmiało. Sailor moon to akurat romans, ja zaś nie przepadam za romansami, aczkolwiek SM to był wyjątek. Tamto anime miało to ,,coś"(SM) dlatego jakoś mi do gustu przypadło.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Tokyo Mew Mew
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook