Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 39 wyników

Manga Dragon Ball Super - rozdział 51 w Manga Plus

Harry

Odp.: 4
Wyś.: 229
Indiger napisał(a):
Mam nadzieję, że Goku nigdy na stałe nie opanuje Ultrainstynktu i pozostaną tego jedynie pojedyncze przebłyski. Jeśli ciało działa instynktownie i samowolnie, to nie widzę już innej furtki, która mogłaby go jeszcze ulepszyć. Goku obecnie posiada moc zdolną do zniszczenia lub zachwiania równowagi wszechświata. Pełne opanowanie Ultrainstynktu byłoby przełamaniem i końcem jakichkolwiek barier.
Co do kolejnych ulepszeń - masz rację, też nie mam pomysłu. Ale zawsze mogliby wymyślić przeciwników, którzy mogliby blokować moc Goku. Coś jak Moro teraz i jego wysysanie mocy. Coś na co zwykła czysta moc nie da sobie rady. Już w ToP szli w tym kierunku. Większość miała jakieś unikatowe umiejętności chociaż niekoniecznie byli silni. I potrafili sprawić problem.

Właściwie już od Sagi Buu nie ma nikogo silniejszego w 7 Wszechświecie. Beerus - bóstwo. Inni siłacze - z innych Wszechświatów (wliczając kolejne bóstwo jak Zamasu, który sam w sobie i tak był cienki). Tylko Freeza cudownie dostał boosta, żeby urozmaicić ten pusty świat. No i jeszcze dali do kanonu Broly'ego z całkiem wiaroygodnym wytłumaczeniem. Dlatego to mi się podoba w tej sadze. Zagrożenie jest "rodzime", ale nie polega na sile tylko na magii. Coś innego, oryginalnego. W dodatku w przeciwieństwie do Buu, pokazane jest, że Moro ma realne zagrożenie dla całego Wszechświata, rozbudowując przy okazji ten Wszechświat.

Trochę odbiegłem od tematu, ale po prostu cieszę się z drogi jaką idzie seria

Manga Dragon Ball Super - rozdział 51 w Manga Plus

Harry

Odp.: 4
Wyś.: 229
Dobrze zrozumiałem, że Merus zna Ultra Instynkt? Wydawało mi się, że Whis wspominał (bodajże w sadze Freezy), że Goku i Vegeta są jeszcze zbyt słabi, żeby go opanować. A Merus przecież nie jest siłaczem. W każdym razie rozdział na plus. Buu jest już niestety wyłączony z akcji ale miał swoje 5 minut. I walka powoli przenosi się na Ziemię. Liczyłem, że Vegeta doleci już do Yardrat, ale trzymają w napięciu. Teraz przetrwać kolejny miesiąc

Manga Dragon Ball Super - okładka dziesiątego tomu

Harry

Odp.: 2
Wyś.: 202
Nie podoba mi się cieniowanie, ale cieszy mnie, że uniwersum DB rośnie w siłę oraz fakt, że manga znowu stała się nr 1. Wciąż ubolewam, że saga Freezy i Brokuły nie jest w mandze, a twórcy zachęcają po prostu do zakupu anime comicsa.

Dragon Ball Super (manga)

Harry

Odp.: 493
Wyś.: 97.361
Świetny odcinek, tego ten arc moim zdaniem potrzebował. Już problemem nie jest tylko Moro ale i jego pachołki co daje szansę, że odwiedzi on Ziemię i część ekipy Z znowu będzie mogła coś pokazać.

Vegeta pewnie wiedząc, że mieszkańcy Yardrat znają fajne techniki, poprosi ich o nauczenie jednej z nich. Jakaś odporność na magię czy coś. Na pewno nie będzie to IT.

Może Freeza też będzie miał problemy z Moro i pojawi się w tym arcu.

Manga Dragon Ball Super - rozdział 49 w Manga Plus

Harry

Odp.: 5
Wyś.: 420
Ten nowy arc jest całkiem przyjemny jednak mnie zaczyna on już męczyć. Ciągle liczą się tylko Goku i Vegeta. Reszta postaci nie ma znaczenia i została pokazana na chwilę w innych chapterach. Wprawdzie rozwinęli trochę postać Buu, ale cały arc jak dla mnie to jak na razie ganianie się Goku i Vegety z Moro. Arc z Freezą był lepszy bo akcja powoli się rozwijała i trzeba było trochę czasu żeby dojść do tego głównego "złola". W Superce wszyscy sa od razu podawani na tacy nie licząc turniejów.

Nie mam pomysłu czym będzie trzecie życzenie, raczej nie chodzi o nieśmiertelność. Mam jednak nadzieję, że arc zakończy się tym, że ożywią Nameczan i ci stwierdzą, że Smocze Kule ściągają na nich problemy i je zniszczą + połączą się wszyscy z Piccolo dając mu power-up.

Dragon Ball Super (manga)

Harry

Odp.: 493
Wyś.: 97.361
Ja mam propozycję dla tłumaczy. Wprawdzie Cranberry to po angielsku żurawina, ale jak nazwiecie go Maliniak to śmiechnę

Osobiście wolę schemat jak w sagach DBZ gdzie główny przeciwnik nie pojawiał się od razu, a pierwotne zagrożenie było czymś innym i napięcie/zagrożenie stopniowo rosło.

Anime Super Dragon Ball Heroes - saga wszechświatowego konfliktu

Harry

Odp.: 4
Wyś.: 502
Myślę, że prędzej czy później podobny motyw pojawi się w Superce. Nie mogą tak szybko lecieć z tymi najbardziej banalnymi motywami bo szybko skończyły by się pomysły i kolejne sagi były by nudne. Niech na razie rozbudowują wszechświaty (wliczając 7 - patrz nowa saga) i dopiero potem jakiś "globalny" konflikt. Potem włączyć 4 światy, które nie brały udziału w turnieju i może powrócić do motywu usuniętych wszechświatów o których wspominał kiedyś Whis. Może naprawdę życzenie 17 również je przywróciło?

Wygraj tom 4 Dragon Ball Super - konkurs

Harry

Odp.: 6
Wyś.: 1.758
Jeśli miałbym taką możliwość to robiłbym wszystko, żeby nie ograniczać się do tylko jednej rodziny. Przecież konflikty Goku i Vegety o żarcie to byłby najpiękniejszy widok Nawet to, że miałbym potem zdemolowane mieszkanie to nic - i tak planuję remont A jeżeli już naprawdę musiałbym wybrać to miałbym potężną zagwozdkę. Rodzinna swojska atmosfera u Sonów czy może spotkanie dumnego Vegety i ścisłego umysłu Bulmy, z którą na pewno mógłbym zamienić parę słów na interesujące mnie tematy. Myślę, że wybrałbym jednak Goku z rodziną. Najbardziej pasują mi do klimatu świąt.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Harry

Odp.: 547
Wyś.: 64.097
Właśnie nie wiem jak to z tym jest. Szczerze to myślałem, że należy to traktować jako oficjalne informacje. Przydało by się coś takiego - oficjalna książka przedstawiająca faktyczny stan uniwersum, wydarzenia, postacie, chronologia. Wiadomo by było co jest spinoffem, fillerem, kanonem

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Harry

Odp.: 547
Wyś.: 64.097
Ale to była by już kolejna zmiana tego co zostało wcześniej ustalone. Nie rozumiem po co ciągle naginać i zmieniać uniwersum do potrzeb nowych serii/filmów. Całe uniwersum na tym cierpi bo w pewnym momencie nie wiadomo co jest prawdą a co fałszem i wszystko robi się niespójne. Wg Dragonballowej wiki różnica między Goku a Vegetą to ~5 lat (na podstawie databooków). Mam nadzieję, że w filmie będzie zachowany sens.

Projekt specjalny: Toyotarō rysuje! - #10

Harry

Odp.: 1
Wyś.: 625
Przy tych rysunkach Toyotaro szczególnie widać jak jego styl różni się mimo wszystko od stylu Akiry. Niby to samo ale jednak jakieś inne.

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" - #172

Harry

Odp.: 3
Wyś.: 645
Ciekawe czy w takim razie było od razu zaplanowane, że to Satan będzie ojcem Videl czy miał to być ktoś podobny do niego.

Dragon Ball Super (manga)

Harry

Odp.: 493
Wyś.: 97.361
W anime Goku na UI wyglądał jednak bardziej badassowo. Z tego co zrozumiałem po obrazkach to Roshi da Goku pomysł o UI (w sensie, żeby przestał myśleć nad swoimi ruchami). I jeszcze da mu przykład Dla mnie lekka głupota. Bodajże w sadze Cella mówi, że już nic nie znaczy, a w Superce nagle dostaje tak potężny power up, że jest w stanie unikać ciosów Jirena. No chyba, że Jiren się nie starał I zszedł do poziomu Piccolo Daimao.

Liczyłem, że Gohan więcej powalczy z Keflą i będzie więcej dramatyzmu.

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" - #147

Harry

Odp.: 2
Wyś.: 336
Czasem oglądając te prace Akiry to stwierdzam, że miał on dosyć ubogą paletę elementów, z których budował postacie. Przecież ten kosmita wygląda jak Piccolo z jednym czułkiem. Strój też jakiś znajomy.

Polska edycja mangi Dragon Ball Super (JPF)

Harry

Odp.: 115
Wyś.: 15.106

Dragon Ball Super: Broly - tytuł i plakat nowego filmu

Harry

Odp.: 1
Wyś.: 416
Z jednej strony fajnie bo rozbudują charakter/motywy Broliego i nie będzie to może taki bezmyślny tłuk jakim głównie był w filmach. Na minus to, że znowu jest mieszanie w uniwersum. Czy teraz Brolly (Broly) będzie kanonem a tamte filmy idą w zapomnienie?

Na plakacie Broly wygląda jak Yamcha.

Manga Dragon Ball Super - okładka szóstego tomu

Harry

Odp.: 1
Wyś.: 387
Okładka ładna, ale bardziej ucieszyłaby mnie wiadomość, że wszystkie 6 tomów będzie wydane w tym roku w Polsce

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Harry

Odp.: 547
Wyś.: 64.097
Dam szansę tej nowej kresce chociaż czuję w niej bardziej to co zrobili w Pokemonach a nie odlschool. Vegeta wygląda moim zdaniem jak lekko upośledzony. Wiadomo coś kiedy kolejne informacje nt filmu? Jakiś trailer?

Dragon Ball Super (manga)

Harry

Odp.: 493
Wyś.: 97.361
Ciekawy jestem właśnie co to będzie, czy to kontynuacja superki, czy znowu kinówki, czy tempo znowu będzie bardzo szybkie lub czy na tej podstawie będzie kontynuacja anime. Kurcze chciałym, żeby chaptery wychodziły chociaż co dwa tygodnie. Chociaż wtedy pewnie bym narzekał czemu nie co tydzień

Dochody z marki DB

Harry

Odp.: 13
Wyś.: 1.905
Jeszcze w grudniu nowy film, więc hype rośnie. To dobrze, że DB trzyma się tak mocno. Byleby tylko trzymał poziom i nie stał się czymś robionym na siłę tylko dla pieniędzy.
Strony: 1, 2  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2019 DB Nao
Facebook