Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 139 wyników

Domowe wydanie Dragon Boxów?

Indiger

Odp.: 27
Wyś.: 994
Wiadomo, spróbuję załatwić je bez znaku wodnego.
Podział wygląda tak:

Dragon Ball - 5 pudełek
Dragon Ball Z - 9 pudełek
Dragon Ball GT - 2 pudełka

Domowe wydanie Dragon Boxów?

Indiger

Odp.: 27
Wyś.: 994
Znalazłem dzisiaj jeszcze coś takiego. Trzeba by wprowadzić kilka poprawek, ale generalnie całkiem niezłe. Duży plus że po polsku też.

Obraz

Obraz

Obraz

DBS z polskim dubbingiem (amatorskim)

Indiger

Odp.: 27
Wyś.: 2.671

Domowe wydanie Dragon Boxów?

Indiger

Odp.: 27
Wyś.: 994
Cześć! Jakbyś był taki miły i podesłałbyś mi te pliki byłbym mega wdzięczny, ponieważ sam ich szukałem i się nie udało. Szczególnie zależałoby mi na tych nadrukach na płyty.
Co do kolekcji, to wygląda ona nie najgorzej. Z pewnością można by zmniejszyć ilość płyt, bo na jednej zmieści się spokojnie z 12 odcinków i ogólnie zmienić design okładek bo wyglądają trochę średnio.
Śledząc ten temat możesz zauważyć, że chcę stworzyć replikę wydania Dragon Boxowego, jednak to wydanie posiada bardzo ubogie okładki na wierzch i lepiej gdyby udało się stworzyć coś własnego, z ładnymi opisami i grafikami, oraz obrazkiem tym panoramicznym na grzbietach.
Mieliśmy niedawno pytanie od jakiejś osoby, czy nasza grupa stworzyłaby coś takiego. Ja sam niestety nie jestem zbyt dobrym grafikiem, a reszta zespołu póki co nie wyraża zbytniej chęci by coś takiego stworzyć. Może w przyszłości uda się coś takiego zorganizować, albo ktoś z poza grupy coś takiego stworzy w ewentualnej współpracy z nami. Byłoby to fajne dopełnienie do wydawanych odcinków i może w jakimś niewielkim stopniu wyeliminowałoby proceder sprzedaży właśnie takich wydań w internecie.

Domowe wydanie Dragon Boxów?

Indiger

Odp.: 27
Wyś.: 994
Miałem dzisiaj zamiar przystąpić do edycji nadruków na płyty jakie znalazłem, ale coś mnie natchnęło żeby jeszcze trochę poszperać w internetach. Wynik poszukiwań jest niesamowity, dokopałem się na jakiejś hiszpańskiej stronie sprzed 11 lat, do oryginalnych grafik z płyt DVD Dragon Boxa. Poniżej umieszczam przykładowe. Jak widać w oryginalnie było aż 26 płyt. Myślę że uda się przenieść te grafiki z skanów na projekty

Obraz
Obraz

Domowe wydanie Dragon Boxów?

Indiger

Odp.: 27
Wyś.: 994
Idąc za twoją radą wpisałem tytuły w programie graficznym, a przyciski dodałem już w programie do edycji menu DVD.
Starałem się zrobić to tak, by najdłuższy możliwy tytuł mieścił się w jednej linii. Jak widać zrobiłem skrajny przypadek by zobaczyć jak będzie wyglądał, oraz taki już gotowy żywcem wyjęty gdzieś ze środka. Ograniczony jestem "bezpiecznym obszarem TV", więc takie ustawienie przy tej wielkości czcionki jest najlepszym z możliwych. Użyłem też czcionki która jest w naszych napisach, ponieważ jest bardzo przyjemna dla oka i ładnie się komponuje. Chciałem na początku zamiast strzałek obok dać smoczą kulę, ale program nie widzi ustawień przeźroczystości dlatego zostałem przy tych. Poza tym, trochę brzydko jak dla mnie wyglądała ta kula. Zastanawiam się czy zostawić to już tak jak jest, czy pomniejszyć trochę czcionkę.

Obraz
Obraz

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Indiger

Odp.: 174
Wyś.: 9.209
Bulma Bulmą, ale Goten i Trunks mogliby już podrosnąć. Obecny Trunks ma tyle samo lat, co Future Trunks w momencie śmierci Future Gohana.

Domowe wydanie Dragon Boxów?

Indiger

Odp.: 27
Wyś.: 994
Z tymi guzikami masz rację, tylko nie bardzo mam pomysł jak to zorganizować aby to dobrze wyglądało. Zastanawiałem się nad małą ikonką smoczej kuli i właśnie jakoś obok trzeba by wypisać te tytuły.
Z napisami też jest tak, że na odtwarzaczu dvd nie przeczyta naszych standardowych plików .ass, tylko należałoby przekonwertować na .srt albo na .txt. Nie wiem czy nie zlikwidowałoby to czcionek i ogólnego stylu napisów, bo takie wygenerowane przez odtwarzacz nie wyglądają najlepiej, a przy openingu zasłoniłyby pół ekranu, ponieważ tam ten tekst jest wyżej położony względem reszty odcinka.
Gdyby udało się jakoś zorganizować właśnie te softsuby, to można by pomyśleć o lektorze. Nie znam się na tym zbyt dobrze, robię to trochę na wyczucie, więc póki co trzymam się hardsubów. Jakbyś miał jakiś pomysł jak to zorganizować, to chętnie bym to zrobił właśnie jak opisałeś. Byłby to kolejny plusik do profesjonalności tego wydania.

Domowe wydanie Dragon Boxów?

Indiger

Odp.: 27
Wyś.: 994
Dzięki za podsunięcie pomysłu, zapomniałem że można zrobić kilka kart. Wypaliłem to dzisiaj na płycie i celowo odpaliłem na moim starym kineskopowym telewizorze, by zobaczyć czy będzie to jako tako wyglądać nawet na starym sprzęcie. Jest superancko!
Nie będę musiał w takim razie dodawać żadnych tabel do okładki, odcinki będą wypisane na płycie oraz właśnie w gotowym menu.
Skoro sprawę nagrywki mam załatwioną, kolejnym krokiem będzie dokończenie grafik na płyty DVD. Gdy to będę miał już gotowe, będę mógł powoli zabierać się za wydruk.

Kilka zdjęć jak to wygląda:

Obraz

Obraz

Obraz

A tak wygląda nowy projekt menu, strzałki u góry pozwalają przemieszczać się pomiędzy kolejnymi kartami z odcinkami:

Obraz

[Anime] Dragon Ball Super - nowa seria

Indiger

Odp.: 1.140
Wyś.: 234.910
Jeśli obejrzałeś dwie najnowsze kinówki to śmiało zaczynaj od 28 odcinka. Saga Turnieju z 6 wszechświatem nie jest jakaś szałowa, jest jak dla mnie poprawna. Potem zaczyna się najlepsza część superki, która już powinna cię pochłonąć do samego końca

Domowe wydanie Dragon Boxów?

Indiger

Odp.: 27
Wyś.: 994
Heja, chwilę przystopowałem z pracami ale ostatnio że mam trochę wolnego czasu to wróciłem do pomysłu.

Postanowiłem że przekonwertuję odcinki z .mkv do .avi aby każdy odtwarzacz DVD (jak na wersję dvd przystało) mógł odtworzyć odcinki. Postanowiłem również że zastosuję hardsuby, aby maksymalnie uprościć cały proces. Chciałem też zachować oryginalne czcionki i ich układ, ponieważ odtwarzacz mógłby namieszać i brzydko je wyświetlać.
Pliki po konwersji zmniejszyły swoją wagę o 35%. Powiem wam, że spadek jakości jest ledwo dostrzegalny. Gotowy plik waży w przybliżeniu 172 mb. Byłem przygotowany na to, że będzie potrzeba zastosowania dwóch płyt na pudełko, jednak okazuje się że wystarczy tylko jedna. 24 odcinki zajmują 4128 mb. Problem teraz będzie polegał na rozmieszczeniu tak wielu przycisków w menu DVD. Poniżej mój wstępny projekt:

Obraz

Znalazłem grafiki nadające się na nadruki na płyty. Ulegną one jeszcze drobnej modyfikacji. Tak wygląda pierwowzór

Obraz

Problem jest też z tym, że nie mam gdzie umieścić tytułów odcinków. Na oryginalnym pudełku dvd Drago Boxa nie ma wyznaczonej powierzchni by po prostu wpisać te tytuły a samo menu odpada z racji ilości odcinków. Musiałbym sam stworzyć jakąś tabelkę i umieścić ją najpewniej na dole tylnej okładki.

Obraz

Odkopałem na forum Kanzenshuu temat, gdzie jakiś polak kilka lat temu wydał taki zestaw tak to mniej więcej wyglądało u niego

Obraz

Obraz

A tak wygląda projekt na komputerze:

Obraz

Co byście mi doradzili, co można by udoskonalić? Znalazłem nawet drukarnię, która wydrukowałaby te kartonowe "obicie" na wszystkie płyty danej serii. Nie chcę chyba projektować żywej kopii Dragon Boxów, tylko dostosować je do domowych polskich warunków by przyjemnie się z tego korzystało.
Aktualnie wszystko jest w fazie projektu, sam polegam na odcinkach Grupy Mirai, więc najprawdopodobniej póki co testowo wydałbym tylko Boxa z odcinkami pierwszej serii, ale to dopiero bliżej października. Póki co jest okazja jakoś to maksymalnie upiększyć i przetestować różne rozwiązania.

[Co gdyby...] Filozofia w Dragon Ballu

Indiger

Odp.: 3
Wyś.: 194
Macie rację, znam ten kanał od jakiegoś czasu, bo natrafiłem kiedyś przez przypadek na podobną analizę dotyczącą Naruto, właśnie jego autorstwa. Prowadzący opowiada trochę w arogancki sposób. Propaguje w swoich filmach ateizm jest więc skłonny ciskać po doktrynie katolickiej gdy nadarzy się okazja. Z ciekawszych tematów można by poruszyć też na przykład motywację Zamasu do pozbycia się ludzkości, gdzie w pewnym momencie sam zaprzeczył własnym ideałom. Autor filmu poruszył tylko ułamek tego co rzeczywiście mógłby omówić. Tak czy siak jest to coś nowego, nikt nie patrzy raczej na tego typu produkcje jak DB pod kątem etyczno-filozoficznym.

[Co gdyby...] Filozofia w Dragon Ballu

Indiger

Odp.: 3
Wyś.: 194
Ciekawy film z interpretacją. Zapraszam do dyskusji

https://www.youtube.com/watch?v=GqgTN5YdGPQ

Chciałem dodać film w formie okienka, żeby nie trzeba było wchodzić na youtube, ale nie pamiętam jaki kod był do tego

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

Indiger

Odp.: 70
Wyś.: 3.837
We wrześniu, ale z tego co kojarzę to daty nie ujawnili.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Indiger

Odp.: 174
Wyś.: 9.209
To był żarcik tam wyżej xD

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Indiger

Odp.: 174
Wyś.: 9.209
Kenji Harima napisał(a):
Ciekawi mnie jeszcze, czy jakąś rolę będą miały Smocze Kule skoro jedna sobie radośnie spada do kanionu, czy ot tak scena nie wnosząca niczego.
A niech spadają w te czeluści. Jakby je Dende deaktywował jak w DBOnline byłoby znacznie ciekawiej. Może w końcu śmierć czy jakikolwiek kataklizm przyniósłby stratę która zaboli. Tylko wtedy czekałaby nas zmiana tytułu serii

Dragon Ball Super (manga)

Indiger

Odp.: 319
Wyś.: 61.910
Hmm, zdania są podzielone. Gdzie bym nie zaglądnął można znaleźć zarówno krytyków anime (których wydaje mi się że jest więcej), oraz krytyków mangi. Nie ma co ukrywać, Toyotaro jest pośpieszany, bo najpewniej już w listopadzie jako zajawka przed filmem wyjdzie pierwszy rozdział z Brollim. Oczywiście to czyste przypuszczenia, jednak myślę, że tak właśnie może być.
O ile w arcu z Blackiem manga na prawdę była dobra (nie licząc zawirowań z hakai Goku), tak teraz pośpiech i niektóre słabe panele w mandze działają na niekorzyść Toyotaro-kopiotaro. Osobiście lubię mangę, ale jakoś zachowuję balans między nią a anime.

Dragon Ball Super (manga)

Indiger

Odp.: 319
Wyś.: 61.910
Jest już całość po chińsku czy tam koreańsku. W skrócie, szalona Kale wyrzuciła 1/3 zawodników przez co plotki nie miały nawet co pokazać. Jestem trochę zawiedziony tym rozdziałem, czekam na kolejny gdzie będzie Gohan vs Kefla. Tym razem wygrywa anime.

Dragon Ball Super (manga)

Indiger

Odp.: 319
Wyś.: 61.910
A to nie jest tak, że Gohan musi wylecieć poświęcając się w walce z Dyspo? Podobno Akira ustalał sam kto gdzie i kiedy wylatuje z U7 i chyba w mandze się tego trzyma Toyotaro. Nie pamiętam poprzednich rozdziałów jak nasi wypadali, musiałbym sprawdzić, ale chyba pokrywa się wszystko z animu.

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

Indiger

Odp.: 70
Wyś.: 3.837
Vegeta sam zaproponował założenie kolczyków, Cooler pomyślał ""hmm a co ja se nie zmienię kolorku?",a Goku SSJ4 poszedł pewnie zrobić siku międzyczasie. Fabuła naiwna, ale na swój sposób ciekawa i mi się podoba
Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  następna
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2018 DB Nao
Facebook