Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 277 wyników

JoJo's Bizarre Adventure

^Indiger

Odp.: 20
Wyś.: 2.774
Zgadzam się, anime ma swój klimat, głównie dzięki charakterystycznej kresce. Wszytskie z openingów i endingów są na bardzo wysokim poziomie i nawet często do nich wracam. O ile w parcie 1 i 2 fabuła była taka trochę nieliniowa, tak od partu 3 stworzył się schemat: użytkownik standu - > walczymy z nim - > zostaje naszym wrogiem albo przyjacielem i tak w kółko. Szanuję, że autorowi chce się tego tyle wymyślać, bo standy są bardzo ciekawe i różnorodne, ale w pewnym momencie poczułem znużenie. Jedynie śmierć któregoś z bohaterów zaczęła mnie jakkolwiek poruszać. Mam zamiar śledzić kolejne odcinki i party, choć jak wspominałem w którymś z przyszłych partów standy tworzą alternatywne czasoprzestrzenie co jest już grubą jazdą.

JoJo's Bizarre Adventure

^Indiger

Odp.: 20
Wyś.: 2.774
Obejrzałem właśnie part 4 i co mogę powiedzieć o JoJo jako całości? Nie porywa mnie. Dla mnie jest średniakiem. Na plus mógłbym wymienić kreskę, ale historia jako taka trochę kuleje. Przeskakiwanie z wątku Azteków i konfliktu użytkowników Hamonu z wampirami, po latające Standy i kosmitów (a w dalszych partach alternatywne wszechświaty) to chyba za dużo jak na jeden utwór. Ponadto w każdym parcie najciekawszymi częściami są początek i koniec, a środek jest sztucznie zapychany (part 3 w 90% jest do ominięcia bez żadnej straty fabularnej).
Niektórzy określają JoJo mianem najbardziej męskiego anime, jednak druga część widzów patrząc na ubiór postaci i ich pozy raczej odnosi inne wrażenie. Wielokrotnie pytano twórcę dlaczego stosuje taki zabieg, który często kojarzy się jednoznacznie z osobami homoseksualnymi.
Dla mnie 6/10, zabieram się za nadrobienie partu 5, który jest aktualnie produkowany.

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" - #306

^Indiger

Odp.: 3
Wyś.: 122
Z ciekawości trochę poszperałem w internecie i widzę, że ta edycja wyszła jedynie we Francji pod nazwą "Ultimate Edition".
Dla zainteresowanych dorzucam linka do skanu pierwszego tomu przetłumaczonego na angielski. Muszę przyznać, że całkiem ładnie się prezentuje to wydanie.

https://mangapark.net/manga/dr-slump-toriyama-akira/s2/v1/c1/e2

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" - #306

^Indiger

Odp.: 3
Wyś.: 122
Mam pytanko. Z którego roku jest wersja Big Volume ta z 9 tomami. Jest nowsza od slumpowego kanzenbana?

Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball GT na Blu-ray + wydanie BGM

^Indiger

Odp.: 69
Wyś.: 16.438


No ciekawe jak sprawa się rozwinie, ale raczej nie spodziewam się przełomu.

Tłumaczenie imion w przekładach

^Indiger

Odp.: 13
Wyś.: 527
No dobrze, a co z Ichigo z Bleacha. Dlaczego nie został przetłumaczony na Truskawka? Przecież było by to zachowane w duchu tłumaczenia wszystkiego.

Dragon Ball Super - kontynuacja?

^Indiger

Odp.: 64
Wyś.: 2.406
Jaght napisał(a):
kai ma 70 pare odcinków...
Kai ma 159 odcinków dla twojej informacji.

Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball GT na Blu-ray + wydanie BGM

^Indiger

Odp.: 69
Wyś.: 16.438
AnimeAjay nagrał film na ten temat.

Dragon Ball Super - kontynuacja?

^Indiger

Odp.: 64
Wyś.: 2.406
Żeby doszło do simuldubów Toei musi zrobić sobie dobre kilkanaście/dziesiąt odcinków w przód. Zakładając, że pracują już od października to mieliby z 10 miesięcy na przygotowania. Mam nadzieję, że pójdzie to wszystko w fajnym kierunku i odcinki będą od samego początku dopracowane.

Wiarygodność mediów

^Indiger

Odp.: 4
Wyś.: 248
http://niewygodne.info.pl/

Jakby dobrze prześledzić tę stronę to wydaje mi się ona najbardziej obiektywną z jaką się spotkałem. Ciężko tak naprawdę powiedzieć, co jest obiektywne. Media mają to do siebie, że ciężko uniknąć w nich subiektywności mimo szczerych chęci bycia obiektywnym.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

^Indiger

Odp.: 528
Wyś.: 49.358
Ja tam nie neguję tego, że Afryka też posiada swoje rozwinięte rejony. Chodzi bardziej o to, że dystrybucyjnie chyba lepiej byłoby puścić taki film w Polsce, gdzie masę konsumentów zna markę i ją lubi, niż w Afryce gdzie o Dragon Ballu raczej niewiele osób słyszało wcześniej.

Polska edycja mangi Dragon Ball Super (JPF)

^Indiger

Odp.: 111
Wyś.: 11.825
Mam pytanko. Dlaczego Toppo w polskiej wersji to Top? Nie zostało to wyjaśnione na końcu tomu, a ciekawi mnie skąd to skrócenie imienia.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

^Indiger

Odp.: 528
Wyś.: 49.358
Serio? W Afryce puścili a u nas nie? Skwituję to tylko dwoma literami XD

Dragon Ball Super - kontynuacja?

^Indiger

Odp.: 64
Wyś.: 2.406
"Przecież wszystkie odcinki są na CDA, jaka nowa seria".

Dragon Ball Super z polskim dubbingiem również na TV4

^Indiger

Odp.: 5
Wyś.: 362
Mam nadzieję, że pomimo godzin emisji uda się wykręcić jakiś fajny poziom oglądalności. Trzeba nabijać go, co by na kupno Kaia się zdecydowali

Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball GT na Blu-ray + wydanie BGM

^Indiger

Odp.: 69
Wyś.: 16.438
Czy tylko ja mam takie ciche przeczucie, że to nie wypali?

Pojęcie dobra i zła w Biblii

^Indiger

Odp.: 7
Wyś.: 363
Ciekawy temat, dlatego pomyślałem, że się wypowiem. Myślę, że jeśli chodzi o Szatana to sprawa jest prosta, ale o dziwo u Boga lekko się to komplikuje (ale tylko lekko).
Szatan w swej naturze, odrzucił zwierzchnictwo Boga. Jako anioł posiadał wolną wolę i świadomie zrezygnował z tego co posiadał, czyli z możliwości bycia blisko przy Bogu. Cała historia rozgrywa się o człowieka, który tak jak aniołowie posiada wolną wolę i tak jak część z aniołów świadomie decyduje o odejściu od Boga. Jednak my mamy to, czego nie mają aniołowie, czyli możliwość powrotu. Posiadamy ją dlatego, że nigdy bezpośrednio nie doświadczyliśmy istoty Boga, więc mamy prawo mieć wątpliwości. Natomiast aniołowie, zwani później szatanami mieli tą bliskość, jednak z niej zrezygnowali, przez co nie ma dla nich powrotu. Odpowiadając na pytanie, dlaczego Szatan jest zły. Szatan zna pismo tak jak my i wie jak skończy, dlatego w ramach zemsty i niejako zazdrości chce przeciągnąć na swoją stronę jak najwięcej ludzi. Wie, że wszystko jest dla niego skończone, więc przy okazji chce zabrać ze sobą jak najwięcej ofiar.
Z drugiej strony mamy natomiast Boga. No i tutaj najważniejsza kwestia, ponieważ mówi się, że Bóg jest nieskończenie miłosierny, więc teoretycznie w ramach swej dobroci mógłby wybaczyć szatanowi. Pytanie czy Szatan tego chce. Z pewnością ma świadomość,że zostałby uratowany. No tutaj można tylko gdybać i uznać, że w swej dumie nie chce zmienić zdania. Kontynuując wywód na temat tego dlaczego Bóg jest dobry. No tutaj, przykład tego, że poświęcił swego Syna, prawda? W sensie, Bóg jako najwyższa transcendentna istota zniżyła się do poziomu człowieka i przeżyła ludzkie upokorzenie, by udowodnić że Nas kocha. Co ciekawe, żaden z "twórców" współcześnie funkcjonujących religii nie umarł za swoje przekonania, tylko Jezus. No to może jakieś dowody obciążające? Plagi, rzezi niewinnych, faworyzowanie jednego narodu, choroby, kataklizmy. Bóg czeka na naszą poprawę, ale generalnie niektórym nie pozwala się zmienić, tylko sprząta go przed czasem. No i kolejną rzeczą jest to, dlaczego Bóg pozwala na działanie Szatanowi. Przecież w swej nieskończonej inteligencji winien stworzyć taki świat, gdzie każdy uczynek jakiego się podejmiemy jest dobry, zachowując przy tym wolną wolę. Czy to jest działanie dobrego i miłosiernego Boga? No ciężko się z tym zgodzić.

Krótko podsumowując: Szatan mści się i zbiera swe żniwo w akcie desperacji. Bóg uniżył się do naszego poziomu by udowodnić, że nas kocha, jednak istnieją pewne dylematy, których najpewniej naszą ziemską logiką nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć. Chętnie wejdę w jakąś szerszą dyskusję na ten temat, bo to takie mocno rozwojowe. Chcę na koniec zaznaczyć, że jestem osobą wierzącą, ale nie boję się zadawać trudnych pytań i wchodzić w stan dysonansu poznawczego. Pozdro

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

^Indiger

Odp.: 143
Wyś.: 16.398
Nie wiązałbym tego jakkolwiek czasowo z Kozłem. Jeśli już miałbym, to raczej na pewno przed tą walką. Ale mówię, to jest anime promocyjne. Kapusta z grochem i gwoździami, nie ma czego się doszukiwać i analizować. Oglądać i cieszyć się, że coś tam wychodzi od czasu do czasu

Polski dubbing do Dragon Ball Super (Polsat Games)

^Indiger

Odp.: 359
Wyś.: 36.264
Czy wiadomo coś na temat poziomu oglądalności? Pierwszy jakiś raport ukazał się jak seria była dopiero na początku. Ciekaw jestem czy zainteresowanie utrzymało się i jakie było względem innych serii lub emisji e-sportowych.

Dragon Ball Super - kontynuacja?

^Indiger

Odp.: 64
Wyś.: 2.406
Dzięki za rozjaśnienie. Miejmy nadzieję, że w końcu ktoś to wrzuci, albo wycieknie do internetu.
Jeszcze co do wydania blu-ray, to szkoda, że jest ciągle taki hype na Zetkę, a pierwszą serią nikt się nie zajmie. Powinna być traktowana równorzędnie
Strony: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2019 DB Nao
Facebook