Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 243 wyników

Los niedobitków z planety Vegeta.

Kenji Harima

Odp.: 26
Wyś.: 855
Shounen napisał(a):
W Slumpie cały ten romantyzm jest jednak dla jaj, tam nie ma nic na serio. Niesamodzielnie pracował? A jakie były różnice w stosunku do DB? W obu przypadkach miał asystentów i redaktorów
Dla jaj, czy nie to i tak jest tego więcej niż w DB i to w bardziej otwartej formie. Z tego co da się wyczytać i posłuchać w wywiadach można wnioskować, że Torishima dużo bardziej wpływał na kształt Dr Slumpa niż DB. Oczywiście przy tworzeniu Dragon Balla współpraca obu Panów w pewnym momencie zakończyła się, ale i tak wygląda na to, że przy drugim tytule Akira miał nieco więcej swobody. Przynajmniej przy wprowadzaniu pomysłów, bo czasowo to żadnej ulgi -> standardowy tydzień...

Wyraziłem się nieprecyzyjnie, ale proszę bez oczywistości typu asystenci etc.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Kenji Harima

Odp.: 232
Wyś.: 13.198
Shounen napisał(a):
Zdecydowanie nie tak wiele. Poza tym mieliśmy ich już pokazanych w Dragon Ball Minus i w filmie będzie tak samo.
No trochę przesadnie zaokrągliłem. Dopiero teraz obejrzałem ten przetłumaczony przez Was trailer (zacnie swoją drogą), bo nie byłem pewny, czy dobrze zrozumiałem. Powiem tylko tyle ...

Jakkolwiek teorie fanów się potwierdziły tj. jeszcze te z czasów pierwszego trailera, że prawdopodobnie czeka nas Minusowa wersja wydarzeń (no tak, w sumie dwie sceny z mangi i anime się powtarzają, choć nie w pełni tj. jak Goku i Bardock stykają się dłońmi przez szybę statku).

Los niedobitków z planety Vegeta.

Kenji Harima

Odp.: 26
Wyś.: 855
Na mały off sobie pozwolę:

Shounen napisał(a):
Taka tematyka bywa obecna w Shōnen Jumpie (np. u Masakazu Katsury, kolegi Toriyamy)
Swoją drogą równie wybitny mangaka, ale strasznie pechowy tzn. wszystkie ekranizacje jego dzieł to syf Video Girl Ai jakoś trzyma fason, ale jest zwyczajnie za krótkie... Takie I"S to do dzisiaj nie wiem jak można było spartolić (Tym bardziej, że za produkcję odpowiadało studio Pierrot), bo historia to w sumie samograj, ale cóż.. Chociaż z drugiej strony wiem -> tak to się kończy jak mangę mającą 15 tomów próbuje się zmieścić w jak najmniejszą ilość odcinków Zetmana to już w ogóle przemilczę...

Z Dragon Ballem zupełnie na odwrót tj. nie żeby manga była słaba, ale anime jest dużo lepsze... Po prostu. Fillery i przedłużone momentami walki np. Goku SSJ z Frizerem tylko pomogły.

gregor94 napisał(a):
To byłoby akurat niemożliwe, bo nawet w Japonii tego typu wprost seksualne treści nie mogą znaleźć się w shounenie.
Hajime no Ippo, a to tylko jeden z przykładów. Mam wrażenie, że uznanych twórców których serie ciągną się już kilkadziesiąt lat pewnie "współczesne standardy" nie dotyczą. Nawet w Japonii, gdzie artysta i to nawet ze światowym dorobkiem nie może się za bardzo szarogęsić.

kinichi napisał(a):
Toriyama by tego nie wymyślił
W Dr Slumpie jest tego nieco więcej, choć Toriyama tak całkowicie samodzielnie nie pracował przy tym tytule. Nie mniej ciężko zweryfikować.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Kenji Harima

Odp.: 232
Wyś.: 13.198
Już tak szybko trailer :O? Obejrzałem nim Toei ściągnęło z YT, ale spodziewałem się kolejnego dopiero za miesiąc...

Indiger napisał(a):
Freeza zgubił swój pancerz i tak śmiesznie wygląda trochę
Jak świnka nieco... Taki różowiutki. Nie wiem o co chodzi z tą paletą kolorów... Może Tyran dorasta???

Katz napisał(a):
Ale dziwne, że pokazali wszystkich dobrych i Bardocka, skoro to może być postać tylko z retrospekcji, może Akira go jakoś przywróci do życia, albo nie wiem.
Oby nie aczkolwiek obawiam się, że w nowej serii może nastąpić jakieś spotkanie ojciec-syn w zaświatach...

Mam nadzieję, że w tym szaleństwie przy produkcji tego filmu nie zapomną, że Vegete i Goku dzieli prawie dekada i że wraz z Brolim cała trójka nie jest urodzona w tym samym momencie??? Strach się bać jeśli oś fabuły w jakiś sposób się o to oprze.

Kawałek postaci

Kenji Harima

Odp.: 403
Wyś.: 100.460
Furrek napisał(a):
Yamcha? Kojarzę, że miał coś w tym kolorze, tylko te spodnie... ale zaryzykuję
Niestety nie

Al Ed Upek napisał(a):
Son Gohan nosil to gdy poszedl na randke z ta niedowidzaca dziewczyna, co znala jego sekret. On myslal, ze chodzi o tozsamosc jako superbohatera, wiec sie dal zaszantazowac, a ona miala na mysli jego majtki.
Tak jest

Obraz

Poszło szybciej niż myślałem. Zadajesz

Kawałek postaci

Kenji Harima

Odp.: 403
Wyś.: 100.460
szarlej_3 napisał(a):
Czy to Goku z kinówki, kiedy był gdzieś tam z Chi-Chi na jakimś zebraniu z szychami, chyba na rozmowie o pracę? ;P
Hehe nie

Garniturek Goku ma inny kolor w tej kinówce.

Kawałek postaci

Kenji Harima

Odp.: 403
Wyś.: 100.460
Furrek napisał(a):
Tak, zgadza się Fragment tego obrazka pochodzi z odcinka 7 pierwszej serii Dragon Ball. Twoja kolej @Kenji Harima
Trochę się ten biały kołnierzyk zlewał z szyją więc nie od razu to przyszło na myśl

Ok, teraz moja zagadka

Obraz

Kawałek postaci

Kenji Harima

Odp.: 403
Wyś.: 100.460
Furrek napisał(a):
Chciałem, żeby było trochę kombinowania. Kolejna mała podpowiedź: postać, do której należy ta kokarda, nie nosi jej na codzień. Nie jest to nawet element głównego ubioru
Jest to Bulma w stroju króliczka

Los niedobitków z planety Vegeta.

Kenji Harima

Odp.: 26
Wyś.: 855
szarlej_3 napisał(a):
Dla mnie też to całe gadanie o kilku Saiyanach utrzymanych przy życiu nie ma sensu, przecież oni latali po całym kosmosie, mogli sobie machnąć dzieciaki w różnych zakątkach wszechświata, o tym nie wiedziałby nawet Freezer. Nie mówiąc już o tych, co posłano gdzieś jako dzieci, i zapomniano o nich, czy o tych, co upozorowali śmierć albo zostali uznani za zabitych na jakichś planetach, a jednak przeżyli.
Z tym machnięciem dzieciaków to tak nie do końca, bo to była jednak rasa ekspansywna Okrucieństwo, a już na pewno agresję mają w genach. Tak dla przypomnienia to każdy mały Saiyajin, który leciał na misję był "zaprogramowany" na eksterminację istot zamieszkujących daną planetę więc wątpliwe by skalali się tworzeniem potomstwa z jakimś tam (w ich mniemaniu) robactwem. Goku stracił pamięć więc w sumie się nie liczy, ale zarówno on jak i Vegeta nie są z kobietami "z przypadku". W DBS w końcu wyjaśnili ten motyw.

Tacy kosmiczni Spartanie, choć już na tyle ucywilizowani, że nie marnowali zasobów -> jak ktoś był "low-class warrior" (vide Goku) to nie kończył jako parobek, czy inny parch, ale był wysyłany w miejsce, gdzie mógł być użyteczny.

Przynajmniej tak było dopóki Toriyama nie postanowił ich nieco wybielić w Dragon Ball Minus Ci z U6 to już zupełnie inna rozmowa, ponieważ nie wiadomo jak postępowały tam przemiany + czy była jakaś wojna/incydent z kimś pokroju Yamoshiego. W przypadku szóstki to Ci "dobrzy" mogli wygrać.

[Co gdyby...] Gohan był odważniejszy w walce z Saiyanami?

Kenji Harima

Odp.: 3
Wyś.: 149
Shounen napisał(a):
Wiele by to nie zmieniło. W DB taktyka na nic się zdawała, jeśli nie było siły, która mogłaby zagrozić przeciwnikowi. Mogliby co najwyżej Nappę zdenerwować i wszyscy by zginęli.
Taktyka może i nie, co dobrze było widać w przypadku sagi na Namek -> Vegeta bardzo dużo kombinował + często walczył bezpardonowo, ale efekty z tego było różne... Nie mniej było kilka technik, które teoretycznie mogły zabić o wiele silniejszego przeciwnika np. Kienzan Kuririna, Kikoho Tiena, czy w końcu Genki Dama.

W sumie Nappę uratowało tylko szczęście -> zginąłby z ręki Ziemianina gdyby nie ostrzeżenie Vegety. Przy dobrych wiatrach Frizer również mógłby polec szybciej

Z dyskiem Kuririna o tyle jest problem, że potrzebował trochę czasu żeby go "naładować" + strasznie to hałasowało jak już leciało.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Kenji Harima

Odp.: 232
Wyś.: 13.198
Shounen napisał(a):
Widać pomysł siedział w głowach jeszcze wcześniej.
Fakt faktem tego typu przesłanki pojawiały się niejednokrotnie w przeszłości jak chodzi o Super np. w momencie gdy dowiadujemy się o SSG w BoG to widzimy postać, która posiada kontury identyczne jak Vegeta (Vegetopodobny Yamoshi i to wręcz za bardzo) więc można było spekulować, że dołączy z nowym poziomem także do Goku... Było trochę tego.

Nie mniej czekam na kolejny trailer, który zdradzi coś więcej (obstawiam listopad. Tak na miesiąc przed oficjalną premierą). Jeśli pojawi się Gogeta to cóż... Będę się modlił żeby Goku nie odpalał UI w trakcie filmu.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Kenji Harima

Odp.: 232
Wyś.: 13.198
kajtii napisał(a):
Też słyszałem o tej akcji, aczkolwiek trochę zaczyna mi się temat fuzji przejadać
No pocieszenie mogę napisać, że teoretycznie gry nie wyznaczają niczego.

Krótko po "roboczym" trailerze" pojawiła się nowa postać w DB Legend -> niejaki Shallot. Jakaś część fanów postawiła w ciemno, że to on będzie tym nowym, "wrogim" Saiyajinem, mimo że strój jak i sylwetka całkowicie odbiegały od tego, co mogliśmy zobaczyć. Później doszedł Cumber w DB Heroes i znowu obstawianie w ciemno (ten z kolei wygląda trochę jak Goku na sterydach więc jeśli prędzej, czy później spadnie mu maska nie będę zdziwiony jesli zobaczymy znajomą twarz).

W każdym razie, czy gierka Xenoverse 2 jest w jakiś sposób hmm bardziej "kanoniczna" od pozostałych??? Wątpię.

Póki co jedyne spięcie pomiędzy Brolim i Gogetą jest w openingu Budokai 3

Jakkolwiek jeśli rzeczywiście dostalibyśmy Gogetę, a nie UI Goku to będzie można wysunąć wniosek, że Broli jest jednak słabszy od Jirena.

Polskie akcenty w anime

Kenji Harima

Odp.: 21
Wyś.: 5.760
Shounen napisał(a):
Tym razem cała manga zdaje się nawiązywać do (historii) Polski. Nazywa się Baikoku Kikan i ukazuje się od czerwca.
Wygląda to trochę jak Youjo Senki i w sumie bohaterka zdaje się mieć podobny trzon osobowościowy (jakaś "sweet" yandere)... Czyżby ten sam twórca? Drugie skojarzenie to Jajka z Girls und Panzer. Nie trawię "militarnych" serii z przesłodzonymi bohaterkami, ale może rzucę okiem.

Neon Genesis Evangelion

Kenji Harima

Odp.: 32
Wyś.: 8.797
Coś się szykuje i tym razem chyba na pewno...

https://www.youtube.com/watch?v=-xezMJ2s50E

https://www.youtube.com/watch?v=w12GCZoSauI

SPOILER

Ciekawe, czy sprawdzi się jedna z najpoważniejszych i w sumie najmocniejszych teorii co do RoE tzn. że to co oglądamy to tak naprawdę przyszłość, a właściwie RESET świata spowodowany przez Shinjego, który pragnie "szczęśliwego zakończenia". Niby geneza powstania tych filmów była taka, że "Rebuild..." miał za zadanie mieć dużo bardziej przejrzystą i zrozumiałą dla widza fabułę (+ wyjaśniać pewne nierozwiązane wątki) niż seria TV i EoE, ale póki co to efekt jest odwrotny do oczekiwanego

Osobiście jestem zwolennikiem tych przypuszczeń, ale mam pewne obawy -> z racji tego, że wydarzenia generalnie się... powtarzają to obawiam się jakiegoś kupy-endingu o niemożliwym do pokonania/ominięcia wszechmocnym przeznaczeniu

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Kenji Harima

Odp.: 232
Wyś.: 13.198
vegeta391 napisał(a):
A może to właśnie po nie Paragus przyleci na Ziemię?
No miejsce akcji mnie nieco rozczarowało tzn. wygląda na to, że wszystko się będzie rozgrywać właśnie na Ziemi, a nie jakiejś obcej planecie Kto i jaki ma w tym cel to się okażę, ale po trailerze można wnioskować, że m.in. Bulma będzie miała za zadanie je zebrać.

---------------

Odnośnie postów powyżej

Nie byłbym taki pewny tej fuzji, a jeśli już to nie ma gwarancji, czy na pewno się odbędzie poprzez taniec. Równie dobrze może zostać wprowadzona jakaś inna technika albo właśnie do tego zostaną użyte Smocze Kule. Czasami "Super" potrafiło zaskoczyć pod tym względem.

W najgorszym wypadku dostaniemy informację, że nauczyli się tańca "na przyszłość" (zakulisowo) gdyby się trafił ktoś pokroju Jirena

W każdym razie to tradycyjnie Goku sam nie wygra tej walki (na zasadzie nie, bo nie) nawet przy użyciu UI więc wolę już Gogetę niż jakiś frajerski atak „z zaskoczenia”, magię, machinacje Whisa, czy „wybuch” Broliego od nadmiaru energii...

Zastanawiają mnie dwie kwestie:

-Niby jak chcą połączyć „losy” Broliego, Vegety i Sona? Generalnie to mogą być nawet zapisanymi w dziejach i „oczekiwanymi” wojakami, czy inne legendy byle tylko cała trójka nie była produktem jakiejś inżynierii genetycznej... Technicznie to niemożliwe, bo wypaczyłoby to po części jakikolwiek rozwój Saiyan tych z U6, ale mimo wszystko.
-Czy „przyboczni” stojący przy wejściu statku to również Saiyanie, czy zwyczajne żołdaki?

W sumie po rysunkach na których pojawia się Brokułka można wnioskować, że został odnaleziony jako dorosły → podarte ubranie, ciemniejsza cera itd.

Zapewne miesiąc przed premierą dostaniemy jeszcze jeden trailer.

Los niedobitków z planety Vegeta.

Kenji Harima

Odp.: 26
Wyś.: 855
Słońce nareszcie odpuściło i można spokojnie zasiąść przed komputerem.

Na dobrą sprawę to ani Raditz ani Vegeta nie mogli wiedzieć ilu, a przede wszystkim jakich Saiyan (mieli przecież swoją hierarchię) zostało wysłanych i co więcej w którym momencie, bo przecież skąd??? Z nadajników/futurystycznego GPS-a w statkach? Podejrzewam, że nawet Frizer nie zawracał sobie głowy poszukiwaniem niedobitków. Zapewne po części zostanie to poruszone w najnowszym filmie.

Z drugiej strony odkopywanie tego wątku po tylu latach jest trochę... głupie i obawiam się, że może stanowić to po części oś fabularną do kontynuacji serii.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Kenji Harima

Odp.: 232
Wyś.: 13.198
Diablo2020 napisał(a):
Nie zdziwię się jeśli po tej kinówce Broly dołączy do ekipy, tak jak to zrobił w swoim Dojinsi
Jak już tak spekulujemy to Ja również zakładam, że nie będzie typowym antagonistą. Czy dołączy do "ekipy" to nie wiem, ale na pewno nie zginie. Szybciej zostanie odizolowany. Zresztą na trailerze jeszcze nie zdążył się rozpędzić, a Goku już obity bez koszulki czyli idzie na poważnie. Ciekawi mnie jeszcze, czy jakąś rolę będą miały Smocze Kule skoro jedna sobie radośnie spada do kanionu, czy ot tak scena nie wnosząca niczego.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Kenji Harima

Odp.: 232
Wyś.: 13.198
IMO od 1:11 najlepsza scena w tym trailerze.

Obawiam się, że będą jednak brnęli w wątek Saiyanów rozsianych gdzieś tam po U7 w celu oczyszczenia planet albo odpalonych zaraz po zniszczeniu Vegety przez Frizera.

Jeszcze co do animacji -> no i gdzie ta niby klasyka??? Przecież jest niemal taka sama jak w Turnieju Mocy tylko, że paleta kolorów inna i troszeczkę więcej dbałości o szczegóły

Kawaii

Kenji Harima

Odp.: 31
Wyś.: 8.753
Shounen napisał(a):
Nie widać po okładce?
Możemy tak to interpretować Fakt, faktem w swoim czasie to było baaaaardzo dużo materiałów o DB w Kawaii.

Zresztą Ja zawsze się zastanawiałem skąd oni brali materiały do recenzji, opisów itd. Pomijając, że ktoś w USraelu siedział i wysyłał im w paczkach pakiety DVD, czy też może w samej Japonii no i że można było czasami dorwać perełki na naszym rodzimym, VHS-owym podwórku np. takie Hokuto no Ken to i tak były to raczej niemałe koszta... Zwłaszcza, że opisywali przecież całe serie O_o Po 2000 roku to jeszcze pal licho, ale przed? Nawet z dostępem do internetu, czy ściąganiem japońskich kanałów (słynny poradnik jak dorwać NHK na dekoderze Cyfry+ albo WizjiTV) to i tak nieco abstrakcja.

Al Ed Upek napisał(a):
Yuri na lodzie?
Nie takie jak myślisz

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Kenji Harima

Odp.: 232
Wyś.: 13.198
To w teorii na dniach możemy spodziewać się trailera?
Strony: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  następna
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2018 DB Nao
Facebook