Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 444 wyników

Dragon Ball po raz pierwszy na Blu-ray

Musashi Miyamoto

Odp.: 26
Wyś.: 3.339
Shounen napisał(a):
Czy się wzięli, to się okaże, jak zaprezentują próbki. Mnie takie zapowiedzi nie ruszają. Papier wszystko przyjmie, a potem przychodzi rzeczywistość.
Jakiś czas temu, każda taka informacja mnie pozytywnie elektryzowała. Teraz mi się odmieniło o 180 stopni.

Nastawienie mam pesymistyczne, ale przychylam się do propozycji zaczekania na próbki, przed publikowaniem jakichkolwiek obszerniejszych recenzji.

Czego teraz słuchasz?

Musashi Miyamoto

Odp.: 15.597
Wyś.: 1.657.398


(nie wiem, jak te ludzie wrzucają muzykę na YT, że aż tak wali artefaktami kompresji. Pewnie wielokrotnie transkodowane źródło, albo zła konfiguracja softu na którymś z etapów)

Różnice w dźwięku między filmami DBZ na DBoxie, a na kasetach "Drama"

Musashi Miyamoto

Odp.: 7
Wyś.: 1.218
tronk21 napisał(a):
Krótsza kaseta z filmem 1 również posiada muzę w stereo, bo "Stereo" jest napisane na okładce tej książeczki.
Na chwilę obecną, nie istnieje nawet ślad poszlaki, który wskazywałby na to, że muzyka do pierwszego filmu DBZ (czyli seria M800) została zmiksowana w stereo. Napis „stereo” zapewne odnosi się do utworów wokalnych, lub ich instrumentalnych wersji, jeśli takowe są na kasecie.
tronk21 napisał(a):
Natomiast pełna wersja taśmy z filmem 6 zawiera muzykę nie tylko w stereo, ale i 2 alternatywne utwory muzyczne, inne niż były użyte w filmie.
Wiemy na pewno, że na wydaniach OST pojawiły się alternatywne wersje pewnych utworów, ale czy zostały one użyte w stereofonicznym miksie, który wyszedł jedynie na kasecie? Nic o tym nie słyszałem, do tego nie mam ripa tej kasety, więc nie mogę potwierdzić, aczkolwiek chętnie bym te informacje zweryfikował.

Wszystkie opisane tu różnice wskazują na to, że Columbia sama sobie podkładała muzykę z własnego źródła. Szczerze mówiąc, to nie wiem, czy to dobra wiadomość, ponieważ częściowo obala ona moją optymistyczną teorię na temat produkcji muzyki, według której Columbia miała posiadać wszystkie taśmy pierwszej generacji w stereo.

Czego teraz słuchasz?

Czego teraz słuchasz?

[Pytanie] Kolejność oglądania

Musashi Miyamoto

Odp.: 8
Wyś.: 2.646
vegeta391 napisał(a):
Musashi Miyamoto, a kto wie, co tak naprawdę robił Toriyama, a czego nie robił.
Napisy początkowe i końcowe filmów wiedzą

vegeta391 napisał(a):
Nie wiesz przypadkiem, czy w najbliższym czasie nigdzie nie wycieknie do sieci jakieś przyzwoite audio do pierwszej serii? Ostatnio se oglądałem te 8 odcinków, do których jest „czyste audio” w sieci i się zachciało odświeżyć całość, ale to szeleszczenie skutecznie mnie odstrasza.
Na ten temat chodzą jedynie legendy, a ja na tyle znam główne postacie całego zamieszania, że do póki nie zobaczę unikatowych próbek z losowych odcinków, do póty będę olewał wszystkie bajki na temat wycieku dźwięku pierwszej serii. Wiemy jedynie, że kei17 jakieś nagrania ma. Podobno komuś tam z zaufanych znajomych je udostępnił, ale to też są legendy.

Na torrentach pojawiło się kilka odcinków z Tokai TV (albo Ishikawa TV), które rzekomo zgrał jakiś całkowicie inny koleś. Nie drążyłem tematu, więc szczegółów nie znam. Typ się zwie Dougo13, a w nazwach torrentów jest „original Japanese broadcast”. Wklepanie czegoś podobnego w wyszukiwarkę powinno szybko zaprowadzić do wszystkich obecnie dostępnych odcinków.

[Pytanie] Kolejność oglądania

Musashi Miyamoto

Odp.: 8
Wyś.: 2.646
...a ja polecam najpierw oryginalną serię ze speszjalami, czyli wszystko autorstwa Toriyamy, a potem resztę Nie ma co sobie mącić klimatu wydarzeniami z filmów, których scenariusze były pisane przez inne osoby. Kiedy już się człowiek zapozna z oryginalną historia, można sobie urządzić seans filmów jako coś w stylu retrospekcji ale z alternatywnymi wydarzeniami.

Dragon Ball po raz pierwszy na Blu-ray

Musashi Miyamoto

Odp.: 26
Wyś.: 3.339
Katz napisał(a):
Japończycy niby tacy fifa rafa jeżeli chodzi o technologię, a w dobie 4K oni dalej się w zwyczajne Blu-ray bawią xD
Japończycy tak, ale nie Toei Wśród japońskich fanów anime, Toei uchodzi za symbol zacofania i tandety. Tak było praktycznie przez cały okres istnienia firmy: kiedy inne studia przechodziły na cyfrowy format D-2, w Toei ciągle używano analogowych taśm magnetycznych i taśmy filmowej 16 mm (to akurat dobrze ).

Pokémon: Detektyw Pikachu (2019)

Musashi Miyamoto

Odp.: 12
Wyś.: 1.210

...i nic więcej ciekawego tam nie było

Dźwięk z pierwszej transmisji telewizyjnej (original broadcast audio)

Musashi Miyamoto

Odp.: 15
Wyś.: 1.708
Yasiek napisał(a):
A wiesz może co to za wynalazki?
Obraz
Jeśli zawartość zgadza się z opisem, to są to nieedytowane nagrania z lokalnych stacji telewizyjnych Tokai TV i Ishikawa TV.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tōkai_Television_Broadcasting
https://en.wikipedia.org/wiki/Ishikawa_TV

kei17 kiedyś podzielił się nimi z „zaufanymi” znajomymi i oto mamy tego efekty Przez tych kretynów nie mamy najlepszych nagrań, czyli tych prosto z Fuji TV, bo w czasie, kiedy kei17 je zdobył, już wiedział o przecieku i nikomu ich nie dał.

Dragon Ball po raz pierwszy na Blu-ray

Musashi Miyamoto

Odp.: 26
Wyś.: 3.339
Jedna jest tylko możliwość stworzenia porządnego wydania DB w HD: trzeba ponownie zeskanować oryginalne taśmy filmowe 16 mm w wyższej rozdzielczości.
Obraz

Wiemy, że FUNimation ma kopie Zetki i filmów kinowych, ale w przypadku pierwszej serii, na 99,99% taśmy posiada jedynie Toei. Rozważam kilka wariantów:

1. Japończycy wreszcie doszli do wniosku, że trzeba wszystkie rolki zeskanować, zamiast płacić ciężkie pieniądze za magazynowanie, które w Japonii jest bardzo kosztowne, do tego, w przypadku taśmy filmowej, wymagana jest niska temperatura składowania, co dodatkowo zwiększa te koszty. Zrobili skany, poinformowali licencjobiorców i Selecta Visión jako pierwszy wydawca zdecydował się na wydanie Blu-ray. Skanowanie kosztuje, ale potem leży w szafie na terabajtowych dyskach i jeść nie woła.

2. Selecta Visión wysępiła od Toei kopie filmów i sama będzie je skanowała, lub dostała takie zlecenie od Toei i to Hiszpanie zrobią całą robotę na potrzeby późniejszych wydań międzynarodowych.

3. Dostaniemy paskudnego apskejla.

4. Dostaniemy znośnego apskejla

Diablo2020 napisał(a):
może jakoś zremasterują dźwięk do chociaż 5:1, albo jak się naprawdę bawią tym z 2 lata, to coś tam wykombinowali dobrego
Dźwięku innego jak to, co na Dragon Boxach nie mają, chyba że pozbierali od fanów stare nagrania Betamax/VHS Hi Fi z telewizji, bo to obecnie jedyne źródło lepszego dźwięku. Podobno ktoś im kiedyś takie taśmy oferował, ale olali sprawę.

Trunks czy Goten - z którym chcielibyście się zaprzyjaźnić?

Musashi Miyamoto

Odp.: 15
Wyś.: 3.181
szarlej_3 napisał(a):
Czasami lubimy też jakieś postacie, bo są naszymi przeciwieństwami.
Domyślam się, że to się odnosi tylko do tych naszych cech, które sami uważamy za złe?

Czego teraz słuchasz?

[Sprzedam] Niesamowity obraz dragon ball na sprzedaż.

Musashi Miyamoto

Odp.: 2
Wyś.: 467
„Wygląda na to, że ta strona nie istnieje”

Czego teraz słuchasz?

Musashi Miyamoto

Odp.: 15.597
Wyś.: 1.657.398
Hayato napisał(a):
Cale forum rozciagniete, bo jeden chcial sie okladka plyty pochwalic.
Podawanie informacji nie jest tożsame z chwaleniem się. Z resztą, nie mam pojęcia, który element tej okładki jest chwalebny dla mojej osoby.

[Pytanie] Odcinki 35-291 DBZ na Blu-ray 4:3

Musashi Miyamoto

Odp.: 5
Wyś.: 843
lysy1234lysy1234 napisał(a):
Czyli nie ma oficjalnych odcinków w lepszej jakości niż DVD? Polecasz jakiś "fanowski remaster" (upscale + filtry)?
Nie widziałem w necie niczego wartego uwagi, ale też specjalnie nie szukałem, więc trudno powiedzieć, czy coś konkretnego gdzieś jest dostępne. Raczej niczego lepszego niż ripy Grupy Mirai nie znajdziesz, ale w sumie można od czasu do czasu poszukać - ktoś zawsze może coś konkretnego wstawić.

Miałem kiedyś do czynienia z próbkami fanowskiego remastera 720p + korekcja kolorów, ale gość robił to na własne potrzeby i chyba na końcu olał sprawę. Rozmiar był coś koło 1,2 GB / odcinek, więc raczej mało praktyczny.

Są ludzie, którzy się w to bawią, ale nic mi nie wiadomo, czy gdzieś udostępniają efekty swojej pracy. Większość osób, z którymi na te tematy dyskutowałem, już się wymiksowała z fanbazy, więc trudno będzie cokolwiek ustalić. Sam od bana się nie pojawiam na anglojęzycznych forach, więc, szczerze mówiąc, nie mam zielonego pojęcia, co się obecnie dzieje.

Chodzą legendy, że ktoś dorwał betamaxy i gdzieś krążą ripy odcinków 12, 18, 25, 26, 29, 30, 31, 33, 36, 37 i 40 pierwszej serii, ale nawet mi się nie chciało zagłębiać w temat, więc nic poza tym nie wiem.

Gundam live-action

Musashi Miyamoto

Odp.: 2
Wyś.: 403
Katz napisał(a):
https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-05/sunrise-legendary-announce-live-action-gundam-film/.133849

Nic dziwnego, w sumie popularna marka, choć wolałbym próbe zekranizowania Daimosa ;p
<podpis>

[Pytanie] Odcinki 35-291 DBZ na Blu-ray 4:3

Musashi Miyamoto

Odp.: 5
Wyś.: 843
lysy1234lysy1234 napisał(a):
Wiecie może, czy gdzieś zostały wydane odcinki 35-291 DBZ na Blu-ray w proporcjach 4:3?
35-39 FUNimation udostępnia online (stream). Innych, z tego co mi wiadomo, nie ma.

Czego teraz słuchasz?

Musashi Miyamoto

Odp.: 15.597
Wyś.: 1.657.398
Obraz

Queen Rock Montreal

1. Intro
2. We Will Rock You (Fast)
3. Let Me Entertain You
4. Play the Game
5. Somebody to Love
6. Killer Queen
7. I'm in Love with My Car
8. Get Down Make Love
9. Save Me
10. Now I'm Here
11. Dragon Attack
12. Now I'm Here (Reprise)
13. Love of My Life
14. Under Pressure
15. Keep Yourself Alive
16. Drum and Tympani Solo
17. Guitar Solo
18. Crazy Little Thing Called Love
19. Jailhouse Rock
20. Bohemian Rhapsody
21. Tie Your Mother Down
22. Another One Bites the Dust
23. Sheer Heart Attack
24. We Will Rock You
25. We Are the Champions
26. God Save the Queen

Domowe wydanie Dragon Boxów?

Musashi Miyamoto

Odp.: 34
Wyś.: 4.240
Jeżeli już robić własne wydanie, to ja bym polecał zaprojektować samemu od zera. Nie oszukujmy się: w przypadku oryginalnych wydań, kreska na okładkach jest słaba. Ja bym chciał mieć na pudełku coś, co przypomina jego zawartość. Jedyne ładne okładki powstawały w latach 80 i 90. Według mnie, przodowała tu Columbia - pomysł można od nich skopiować.
Obraz
Obraz
Obraz

Ja bym sobie takie coś trzasnął na front:
Obraz

Do tego każdy film w osobnym pudełku z oryginalnym plakatem na okładce:
Obraz

lysy1234lysy1234 napisał(a):
Mógłbyś pierw zrobić hardsuby,a potem przekonwertować do formatu zgodnego z DVD.
Po co paskudzić ścieżkę wideo hardsubami? Lepiej zrobić i wmuxować DVDowe VobSuby (idx/sub).
Strony: 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2019 DB Nao
Facebook