Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 37 wyników

DB Super odcinek 123, 14.01.2018

Scientist

Odp.: 16
Wyś.: 585
https://imgur.com/V1tRelE
https://www.youtube.com/watch?v=gUqPkMpjuXI

Król strzelców turnieju mocy, czyżby top3 dla u7? (+rozrysowany schemat!)

Scientist

Odp.: 9
Wyś.: 529
ArcykapłanWhis napisał(a):
Na dysku mi ten rysunek zajmuje 5,24mb i w porównaniu do tego co tu wrzuciłem jest "bardzo" czytelny... Nie wiem jak za darmo shostować plik .bmp żeby był z dokładnością do pixela... Ktoś? Coś? Podpowie?
Wklep dane do arkusza np. Microsoft Excel, stwórz wykres punktowy, dodaj legendę oraz alternatywnie etykiety z nazwami bohaterów do każdej z tych krzywych i będzie kozak!

Król strzelców turnieju mocy, czyżby top3 dla u7? (+rozrysowany schemat!)

Scientist

Odp.: 9
Wyś.: 529
Rezygnacji nie traktowałbym jako frag dla kogokolwiek. W ramach przykładu, w GTA2 na Multi samobójstwo zabierało plejerowi jeden punkt, a nie dawało punkt drugiemu plejerowi.

Co tu się podziało z tym wykresem. Ze względu na skwantowane wartości fragów, funkcja powinna być raczej schodkowa. Dużo postaci, więc dużo krzywych i ciężko się w tym zorientować. Dodatkowa tabelka z wynikami z kilku wartości minionego czasu zrobiłaby robotę.

Dobry temat, pozdrawiam.

DBS z polskim dubbingiem (amatorskim)

Scientist

Odp.: 18
Wyś.: 1.094
kinichi napisał(a):
Będzie to wersja zupełnie pozbawiona fillerów, zapychaczy, niepotrzebnych i przede wszystkim brzydkich scen. W jej skład będą wchodziły dwa filmy kinowe ("Bitwa Bogów" oraz "Wskrzeszenie F"), które zastąpią owe sagi z oryginalnej serii anime. Użyty zostanie soundtrack z Dragon Ball Z, GT jak i Super, a wszystko po to, by jeszcze bardziej oddać klimat naszego ukochanego anime.
Ukochane anime to anime oglądane w całości, bez zbędnej cenzury! Skąd w ogóle takie podejście u fanów? Kompletna porażka. Pisałem im o tym przy okazji filmu ósmego, ale lepiej obcinać co się da, żeby było mniej do dubbingowania.

Rozumiem, że telewizja czasem decyduje, jakie sceny należy wyciąć i pozbawić ich widza ze względu na troskę o młodszego widza. Ale jak "fani" tej serii mogą ją ciąć i decydować za innych, co jest fajne, a co nie?
Wyobraźcie sobie taki odcinek 102 DBS, przez jednych znienawidzony, przez innych uwielbiany. I co, niemal cały wytną, jakby go po prostu nie było?

No i druga sprawa. W DBS nie ma fillerów i zapychaczy. Proszę sobie to w końcu uświadomić. Fillery pojawiają się wtedy, gdy studio ekranizuje mangę i czeka na nowe rozdziały. Wtedy nie ma czego ekranizować i tworzy odcinki poboczne, czyli tzw. fillery. W DBS ta sytuacja nie występuje, bo manga DBS wychodzi dużo wolniej, a anime ma osobno przygotowany scenariusz. Zatem każdy odcinek jest ważny. Jeśli Toyotaro, autor mangi, pomija lub rozwija jakiś wątek, jest to jego wola, bo tworzy on swoje własne dzieło w uniwersum DB.
Kwintesencja DBPolska w jednym poście, kawał dobrej satyry! Przednio się bawiłem.

Dubbing sam w sobie nie jest taki zły, czułem się jakbym oglądał jakiś Cartoon Network. Pomysł z ucinaniem scenek i zastępowaniu ich tymi z filmów kinowych jest bardzo spoko. Jeśli chodzi o muzykę, to wolałbym tylką tą z DBZ, ale co zrobić. Czekam na odcinek!

@Dół

Ja skomentowałem cały post, nie tylko pogrubione fragmenty...

[Anime] Dragon Ball Super - nowa seria

Scientist

Odp.: 1.110
Wyś.: 193.564
Shounen napisał(a):
Podobno nowa forma Goku - trzeba się przyjrzeć na rysunek za czekoladką.
Bardzo chciałbym, aby to była pomyłka. Ale obstawiam, że to będzie właśnie ten nowy poziom...

Szczerze wolałbym, by seria szła w kierunku masterowania SSJ3, niż w jakieś boskie moce.

DB Super odcinek 100, 23.07.2017

Scientist

Odp.: 19
Wyś.: 1.306
Jak się okazało, Instant Transmission również jest dozwolone na tej arenie. Jednak sama walka Son Goku z Yardratczykiem była dla mnie rozczarowaniem. Jak uważacie, Yardratczyk wypadł z maty, czy ostatecznie gdzieś się teleportował?

DB Super odcinek 099, 16.07.2017

Scientist

Odp.: 19
Wyś.: 1.596
Shounen napisał(a):
Dobrze przewidziałem, że będą mogli wracać na arenę za pomocą odrzutu ki (chyba)
Teraz pozostaje czekać na Instant Transmission zawodnika z Yardrat lub Goku.

DB Super odcinek 096, 25.06.2017

Scientist

Odp.: 26
Wyś.: 1.972
Mateusz napisał(a):
Scientist napisał(a):
Zasada zachowania pędu.
I ta zasada nie odnosi się do tego przypadku.
II w nicości nie ma tarcia.
Żeby nie zostawiać tego wątku samemu sobie, odpowiadam, że zasady fizyki są jednakowe dla każdego układu odniesienia (patrz: Albert Einstein), a w sytuacji z próżnią (czyli bez sił zewnętrznych) zasada zachowania pędu jest spełniona w swojej najczystszej postaci (patrz: wykład z Instytutu Fizyki Politechniki Wrocławskiej).

Kemot81 napisał(a):
Tarcie jest bo oddychaja wiec nie ma prozni. Przyciaganie dla goku 10G czy 1G dla Gokana 1g Vegeta 10g bo dluzej byl na swojej planecie ma sie rozumiec idiotyczna zasada ktora nie ma sensu. Goku bedzie latal jak mu ogon odrosnie tez tragiczny pomysl z tym lataniem. Na sile chca zrobic budokai pierwsza edycje i wspomniec poczatki gdzie Goku nie byl najsilniejszy.
Faktycznie, znikome tarcie musi być. Ciekawe, że wszyscy uczestnicy są zdolni do oddychania jednakową mieszanką.
No właśnie, może czegoś nie zrozumiałem w odcinku albo już zapomniałem, ale po czym ustalane jest, kto ma jaki współczynnik przed G? Vegeta 10G, bo dłużej był na swojej planecie? Na planecie Vegeta przebywał tylko w latach dzieciństwa, więc moim zdaniem odpada.

Kemot81 napisał(a):
Przyszedl mi kolejny paradoks zasad turnieju . Latac nie mozna lecz gdy wypadniesz poza ring transmija instant Goku nigdy go nie wyrzuci poza ring. Kolejna zasada ze nie mozna zabijac. Goku dopoki bedzie przytomny nigdy nie wyleci z ringu. Wiec zakaz latania Goku ma z glowy. Tylko co z ta grawitacja ile goku bedzie jej mial 10g czy 1g.
Czyli finał będzie Goku vs Yardrat-jin?
Myślę, że w przypadku spalenia całej KI nie będzie możliwe użycie Instant Transmission.

Shounen napisał(a):
Teleportację śmiało można podciągnąć pod techniki latania (błyskawicznego), więc też może być zabroniona.
Ja zawsze teleportację rozumiałem jako teleportację właśnie, a nie szybkie latanie. Znikanie w wyniku szybkiego poruszania się również w Dragonballu występuje, ale ja bym jednego z drugim nie łączył.
Obstawiam, że twórcy zapomną o wykorzystaniu Instant Transmission przy spadaniu z ringu i tyle z tego będzie. Ogólnie, uważam, że ta technika powinna być częściej stosowana przez Goku...

DB Super odcinek 096, 25.06.2017

Scientist

Odp.: 26
Wyś.: 1.972
Mateusz napisał(a):
Scientist napisał(a):
Zasada zachowania pędu.
I ta zasada nie odnosi się do tego przypadku.
II w nicości nie ma tarcia.
Prosze o wyjasnienie. Nie wiem dlaczego w ogole wspominasz o tarciu.

DB Super odcinek 096, 25.06.2017

Scientist

Odp.: 26
Wyś.: 1.972
Shounen napisał(a):
Latanie zabronione/niemożliwe, ale ciekawe, czy powrót na ring za pomocą odrzutu ki będzie działał (korzystano z tego na turniejach w pierwszej serii).
Wspomniano, że w tym obszarze nie można latać, więc technicznie można byłoby wrócić na ring w ten sposób. Pytanie, czy twórcy na to wpadli.


Dominek napisał(a):
Jak walniesz w nicość to od czego to się ma odbić?
Zasada zachowania pędu.

DB Super odcinek 080, 26.02.2017

Scientist

Odp.: 32
Wyś.: 3.984
Shounen napisał(a):
Diamante napisał(a):
Niektorzy piszą, ze byly podobne sceny jak w 5 odcinku.
Chyba nie bardzo się pomylę, jeśli powiem, że o co drugim odcinku tak piszą. Ale oni chyba nie oglądali tego piątego odcinka, tylko jakieś filmiki i obrazki przy powiększeniu x10.
Przecież ci 'niektórzy' mają najzupełniej w świecie rację, ponieważ właśnie w co drugim odcinku, a może nawet (niestety) częściej, pojawiają się tragicznie narysowane i/lub zanimowane sceny. Sęk w tym, że w osławionym 5 odcinku było ich najwięcej.

I nie, wcale nie trzeba oglądać z powiększeniem x10. Podając siebie za przykład, ja oglądam odcinek w małym okienku, a nie na pełnym ekranie i jestem w stanie dostrzec te brzydkie rysunki. Dla mnie nie jest problemem brak szczegółów w oddalonych postaciach, ale koślawy ich kształt w ujęciach zarówno bliskich i dalekich.

Shounen napisał(a):
Sceny ze zwalonymi proporcjami zdarzały się w DB/Z, zdarzają się też w wielu innych seriach, ale to nie powód, żeby wspominać o piątym odcinku, bo to była zupełnie inna liga. Nie warto reagować na takie porównania.
Porównywanie serii anime z lat 80/90 z serią teraźniejszą pod względem graficznym jest raczej nie na miejscu. Niezadowolenie oglądających jest w tym wypadku uzasadnione, bo to nie jest tak, że wszystkie teraźniejsze serie anime borykają się z tego typu kłopotami. To właśnie Dragonball Super ma ten problem.

By the way, gdzieś w Internecie zobaczyłem kilka fragmentów udanych animacji z 80. odcinka Dragonball Super i zgadzam się, są naprawdę bardzo dobre! Dlaczego brzydkie rzeczy są tak łatwo zauważalne, a te porządne - nie ?

Offtopic - Jaki jest sens pisania identycznych postów tutaj na forum oraz na forum konkurencyjnym?

DB Super odcinek 080, 26.02.2017

Scientist

Odp.: 32
Wyś.: 3.984
W odcinku było mnóstwo koślawych rysunków, w których proporcje leżą, a Kirshar pokazał kilka postów wyżej tylko jeden z nich. Jednak pomimo tego odcinek był znośny. Zgadzam się również z vegeta391, że był jakiś pomysł na ten dzisiejszy pojedynek.

Ciekawe rozwiązanie, że jednak istnieją bezpieczne wszechświaty, które nie zostaną usunięte bez względu na wynik turnieju. Ułożenie rankingu na podstawie średniej jest rozsądne i sprawiedliwe, jednak ani trochę nie świadczy to o tym, że Goku i jego drużyna są słabsi od innych uczestników.

Son Gohan na poziomie SSJ bez opadającego kosmyka przywodzi na myśl Dragonball GT, co dla mnie nie jest zbyt fajnym skojarzeniem.

DB Super odcinek 077, 05.02.2017

Scientist

Odp.: 31
Wyś.: 3.407
Diablo2020 napisał(a):
Koślawa kreska... tak jakby w DB i DBZ tak owej nie było... przypominam końcową walkę Goku z Frizerem, tylko wtedy nikt nie zwraca uwagi na takie rzeczy, a teraz wszystko w HD i bardziej to widać.
Cieszę się, że odpowiedziałeś sam sobie i nie muszę się do tego już odnosić.
Ale chciałem jeszcze tylko dodać, że ja nie oceniam DB Super względem DBZ, tylko względem wszystkich anime, jakie widziałem. I wygląda to słabo, wciąż. Myślę, że do końca serii pozostanę przy tej opinii.

Przykład dobrze wykonanego anime: One Punch. I nie mam zamiaru wchodzić w dyskusje nt. funduszy obu studiów. Mniejsze fundusze = gorsze wykonanie = gorsze wrażenia odbiorcy, logiczne.

Co do nowego poziomu, zobaczymy, co tym razem nam pokażą. Faktycznie opening coś zakrywa i po pojawieniu się nowego poziomu sekwencja w openingu zostanie zmieniona, tak przypuszczam.

DB Super odcinek 077, 05.02.2017

Scientist

Odp.: 31
Wyś.: 3.407
Jeśli chodzi o nowy opening, to w ogóle on mi nie przypomina openingu. Bardziej wygląda na jakieś sceny z filmu kinowego z dołączoną muzyką. Tak, w pewien sposób jest niekonwencjonalny. Jednak pomimo tego jest to zmiana na plus, bo jak ktoś wyżej wspomniał, jest dużo bardziej energiczny.

A jeśli chodzi o zmianę stylu graficznego, czyli pogrubienie kresek, zmiana kontrastu odcieni, to niestety nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, gdy w prawie każdej scenie mordy są wciąż koślawe.

Irytuje mnie ten alien, z którym walczy Songoku, bo ma nieproporcjonalnie małą głowę do ciała, agh!

Turniej wszechświatów - rozmyślanie

Scientist

Odp.: 49
Wyś.: 7.995
Shounen napisał(a):
Scientist napisał(a):
Jeśli chodzi o nowych bohaterów, to od razu wyczuwam tutaj One Piece. Bo tylko tam przeciwnicy i inni bohaterowie byli takimi dziwolągami. Niestety, nie podoba mi się to. Jakieś karłowate dziady, słonie i klauny w ogóle mnie nie przekonują
A jeszcze przed One Piece byli w DB. Przykładowo fillerowy turniej z Paikuhanem:
Obraz Obraz Obraz

Mówisz o nowych bohaterach czy tylko o klaunie? Bo poza nim cała reszta pokazana na zapowiedzi jest jak dla mnie typowo dragonballowa.

A na deser:
Obraz
Zgodzę się z tym, że wiele pobocznych postaci przypominały zwierzęta, etc. Ci bohaterowie, których przytoczyłeś rzeczywiście nie rażą, może to z powodu kreski, a może po prostu ich projekty są wyważone. Trochę jest w nich humoru i szaleństwa pana Toriyamy (bądź Toei).

Od bogów zniszczenia jednak wymagałbym co najmniej równowagi 50-50 pomiędzy żartem, a poważnym wyglądem. Różowy chudzielec z głową słonia i trąbą, czy klaun z anoreksją zupełnie się nie wpasowują w świat Dragonballa, choć to trudne zadanie, by nie wpasować się w świat DB (moja opinia!).

Jeszcze chciałbym się odnieść do nowego Brolego. Po pierwsze, w moim odczuciu zbyt przesadzona jest ta przemiana. Sam prawdziwy Broli w stanie zerowym był przypakowany, a tutaj biedna dziewczynka zamienia się w przerośniętego koksa. Jest to przesadzony zabieg, który mi się bardzo nie podoba.

Jak się okazuje Toei potrafi jeszcze narysować koksa i szkoda, że wszyscy bohaterowie zdecydowanie schudli. Toei chyba nigdy nie zrozumie, jaki popełnili z tym błąd.

Turniej wszechświatów - rozmyślanie

Scientist

Odp.: 49
Wyś.: 7.995
Muzyka pojawiająca się w zapowiedziach nowej sagi jest dla mnie strzałem w dziesiątkę. Naprawdę dobrze mi się słucha te urywki.

Jeśli chodzi o nowych bohaterów, to od razu wyczuwam tutaj One Piece. Bo tylko tam przeciwnicy i inni bohaterowie byli takimi dziwolągami. Niestety, nie podoba mi się to. Jakieś karłowate dziady, słonie i klauny w ogóle mnie nie przekonują, i tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że Dragonball Super to porażka, która w dodatku jest przeznaczona dla dzieci. Dzieci jeszcze młodszych, niż te, do których skierowana była pierwsze seria Dragonball.

Muzyka na plus, reszta dno.

[Anime] Dragon Ball Super - nowa seria

Scientist

Odp.: 1.110
Wyś.: 193.564
Smutnym jest, że nawet jeśli jest to troll, to - poza wątkiem z Uubem - w 100% trafia w punkt. Nikt nie wie, jaka jest prawda, ale wydaje mi się, że Akira zwyczajnie napisał słaby skrypt, bo jest już stary i nie ma już tylu sił, by wymyślić kilka zwrotów akcji oraz aby poprowadzić kilka wątków jednocześnie. Całkowicie oddał pałeczkę TOEI i "niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba".

[Anime] Dragon Ball Super - nowa seria

Scientist

Odp.: 1.110
Wyś.: 193.564
Nikolas_Kejdż napisał(a):
Od siebie dodam, że jestem nowy, jestem Kejdż i macie mnie szanować, cześć.
Widzę, że kolejny śmieszek na forum.

Obraz

Odnośnie DBPolska, to dobrze, że Kaka i Bartek się tu nie zlecieli, bo oni są wręcz symbolami poziomu tamtejszego forum.

Odnośnie nowej sagi, która zapowiada się średnio, obstawiam, że będzie - kto by się spodziewał - słaba, jak wszystkie poprzednie. Jedynie ostatnia saga z Blackiem była w kilku odcinkach nawet przyjemna. Ale to co zrobili z Vegetto wpłynęło jakoś na moje spojrzenie na DBSuper tak bardzo, że zacząłem traktować DBSuper jak zwyczajną fanowską historię poboczną.

Buki w jakimś filmiku odnośnie nowej sagi wspominał, że nowe chaptery będą powstawały na podstawie rysunków Akiry Toriyamy, powołując się na jakiś wywiad, czy coś. Jakoś nie mogłem tego za bardzo znalezć, więc jak ktoś widział ten odcinek, to wie o czym mówię. W każdym razie, jeśli dobrze pamiętam, to w wywiadzie odpowiedz brzmiała, że odcinki będą powstawały na podstawie draftu (szkicu, zarysu, skryptu) Akiry Toriyamy, czyli chodziło o scenariusz, a nie o rysunki.

Wspominam o tym dlatego, że nie zauważyłem w komentarzach do filmiku, by ktoś zwrócił na to uwagę, więc przyjmuję, że wszyscy łykają, co powie Buki, bo przecież Buki to Buki.

DB Super odcinek 052, 17.07.2016

Scientist

Odp.: 12
Wyś.: 2.361
Ehh....

https://www.youtube.com/watch?v=pEVyYgXl3nA

Jak byście poprawili DBS?

Scientist

Odp.: 8
Wyś.: 930
- Rozbudowanie fabuły, aby min. 2 akcje toczyły się w tym samym czasie; więcej zwrotów akcji,
- Animacje walki z pazurem (przykład One Punch Man) a ich scenografia wzięta z samej mangi Toyotaro,
- Zniesienie cenzury,
- Muzyka: nowe utwory w stylu Z oraz zremasterowanie części utworów z serii Z,
- Pozbycie się poziomów SSJG i SSJGSSJ. Osobiście wolę, żeby Saiyanie korzystali z SSJ - SSJ3,
- Turniejowi przeciwnicy zaprojektowani z pomysłem - Misiek, Robot i Frost to pójście po bandzie...
- Zwiększenie poczucia niepewności u widza, czyli przeciwnicy mają być poważnym zagrożeniem, a nie quasi-mrocznym dodatkiem do sielanki.

Chyba tyle ode mnie.
Strony: 1, 2  następna
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2018 DB Nao
Facebook