Forum Dragon Ball Nao
Forum DB Nao » Szukaj » Znaleziono 1.091 wyników

[Manga] Super Dragon Ball Heroes, autor: Yoshitaka Nagayama

vegeta391

Odp.: 21
Wyś.: 2.183
Fajne to, muszę powiedzieć. Momentami kreska wydawała mi się dziwna, ale pewnie to tylko pierwsze wrażenie. Taki komiks to ja rozumiem.

Międzynarodowa dystrybucja

vegeta391

Odp.: 71
Wyś.: 6.067
http://archiwum.stopklatka.pl/news/czy-han-strzelil-pierwszy-byc-moze-wreszcie-poznamy-odpowiedz

Międzynarodowa dystrybucja

vegeta391

Odp.: 71
Wyś.: 6.067
Goku Niebieski napisał(a):
To w Gwiezdnych Wojnach mogą Vadera na różowo malować, żeby nie być posądzonym o rasizm...
Scenę z Hanem i Rodianinem kojarzysz?

Obraz

Międzynarodowa dystrybucja

vegeta391

Odp.: 71
Wyś.: 6.067
Ponoć wersje francuska i hiszpańska są koszmarnie ocenzurowane. Francuzi wycięli zboczeństwa i większość przemocy (zbliżenia w scenach walki itp.), a Hiszpanie bazują na wersji francuskiej, tylko dodatkowo swoje powycinali i ocenzurowali w dialogach słowa dypu „głupek” czy „cholera”. A wcześniej narzekano, że wersje hebrajska i portugalska są ocenzurowane.

Swoją drogą ciekawa sprawa, że zarówno we Francji, jak i w Hiszpanii, nadają czołówkę w oryginale. Wychodzi na to, że ze wszystkich krajów, które emitują DBS, tylko Izrael, Korea i Portugalia zrobiły dubbing do czołówki. Tajwan, Włochy, Stany, anglojęzyczna Azja, Francja i Hiszpania po japońsku. Biednie strasznie.

DB Super odcinek 080, 26.02.2017

vegeta391

Odp.: 32
Wyś.: 2.641
Diamante napisał(a):
Naoki Tate'go
Naokiego Tatego albo Naokiego Tate.
Analogicznie masz Luigi Malaparte, którego odmieniamy albo Luigiego Malapartego, albo Luigiego Malaparte.

PS. Apostrof to do niemej samogłoski, panie.

DB Super odcinek 080, 26.02.2017

vegeta391

Odp.: 32
Wyś.: 2.641
Diablo2020 napisał(a):
Wszechświat 7 i Wszechświat 10
Poprawka. Dziewiąty jest najsłabszy, Siódmy jest drugi od końca (pod względem siły mieszkających w nich ludzi).

Odcinek fajny, ale sporo gorszy od 79. Bałem się, że będzie „wszechmocny Gohan, heroiczny bohater, który spierze nieuczciwego przeciwnika”. Na szczęście było z pomyślunkiem.

DB Super odcinek 079, 19.02.2017

vegeta391

Odp.: 26
Wyś.: 2.296
Shounen napisał(a):
Akurat przy filmach pracował właśnie pan od starych serii
I wszystko jasne. Tylko po co ten shotgun? Lepiej by się chyba sprawdził efekt używany zazwyczaj do serii pocisków, jakimi Vegeta zwykł miotać w swoich przeciwników.

DB Super odcinek 079, 19.02.2017

vegeta391

Odp.: 26
Wyś.: 2.296
Tak. Kikōha (気功波) to jedna z japońskich nazw. Z chiń. „fala doskonałego opanowania życiowej energii”.


Tutaj rzeczony fragment z filmu.
Tak teraz słucham, to brzmi to bardziej jak jakiś shotgun czy fazer lub blaster, nie karabin.

DB Super odcinek 079, 19.02.2017

vegeta391

Odp.: 26
Wyś.: 2.296
Mnie najbardziej brakowało efektów połyskiwania smoczych kul, pikania smoczego radaru i właśnie czajniczka Majin Bū. W 14 kinówce też wnerwiał mnie nowy dźwięk kikōh (scena w grocie), gdzie to, czym walił Beerus, brzmiało jak seria z karabinu maszynowego. Reszta dźwięków jest nawet spoko, a kilka – mam wrażenie – zachowali starych.

DB Super odcinek 079, 19.02.2017

vegeta391

Odp.: 26
Wyś.: 2.296
Diablo2020 napisał(a):
Fajnie, że zachowali styl walki Buu i na siłę nie zmienili go.
Zmienili za to efekt dźwiękowy „parowania ze wściekłości”, a to na minus, bo czajniczek był w porzo.

[Anime] Dragon Ball Super - nowa seria

vegeta391

Odp.: 1.000
Wyś.: 157.294
Katz napisał(a):
Ciekawe czy to wspólnie podjęta decyzja ze wszystkimi czy Toei. Dzisiaj Bogowie a jutro co? cąłkowicie Akirę odstawią? ; o
Wiesz, tak długo, jak „człowiek zreinkarnowany jako Yamcha”1 nie będzie rdzeniem fabuły serialu, ja nie mam nic przeciwko przekazaniu pałeczki. Toriyama zawsze miał do DB podejście raczej zarobkowe, zdroworozsądkowe i dominowała u niego zasada „co za dużo, to niezdrowo”. Wielokrotnie przyznawał, że jest leniem. „Jaco” Toriyama reklamował jaką ostatnią mangę, którą narysuje od początku do końca. Człowiek jest już nie najmłodszy i wypadałoby mu dać przejść na emeryturę. Milionów na DB raczej nie natrzepie, to i po co się szarpać? Toyotarō natomiast jest typowym gikiem, człowiekiem, który kocha Dragon Balla i od lat młodzieńczych z wypiekami na twarzy śledzi poczynania Gokū i spółki. Myślę, że ktoś taki ma zadatki na przyszłego „pana Smoczych Kul”, szczególnie, że talent w łapie posiada (kto wie, czy nie rysuje dziś bardziej toriyamowo niż obecny Toriyama. Mam na myśli to, że styl Toriyamy wielokrotnie ulegał zmianom i jego dzisiejsze prace dosyć mocno odbiegają od kreski ze złotego wieku Smoczych Kul).
1. Tak, wiem, że to nie Toyotarō jest autorem tego czegoś.

DB Super odcinek 079, 19.02.2017

vegeta391

Odp.: 26
Wyś.: 2.296
Znowu się powtórzę, ale normalnie najlepszy odcinek w serii. Chyba podczas żadnego odcinka się tak nie emocjonowałem, żeby nawet po zakończonym seansie wciąż dygotać. To było mistrzowskie. Teraz nie wiem w sumie, czy wolę, by Gohan to przegrał czy wygrał. Pewnie wygra, ale równie dobrze mógłby przegrać.

DB Super odcinek 078, 12.02.2017

vegeta391

Odp.: 24
Wyś.: 1.850
Diamante napisał(a):
bardziej powazniejszy.
Albo albo, bo inaczej:
Obraz

A ja myślę, że ci, których tak drażni czy dziwi zachowanie Gokū, lekko przesadzają. Toż to już 78 odcinek DBS, a Gokū taki jest od samego początku. Wypadałoby się już przyzwyczaić, nie?

Sam się, pamiętam, parę razy zdziwiłem, jak Gokū zrobił coś totalnie idiotycznego (zostawił senzu w klozecie czy zapomniał pieczęci/zaklęcia/talizmanu do Mafūby), ale takie gagowe ekscesy, jak siemson w kierunku Wszechusia czy Champy, to już chleb powszedni. Umówmy się, że Gokū – to mój domysł – raczej wątpi, by Zen'ō miał rzeczywiście zniszczyć przegranych, to ma chyba być na zasadzie „walczcie z całych sił albo popamiętacie”. Zresztą nie ma co go usprawiedliwiać. Gokū to Gokū, znacznie bardziej lubię takiego Gokū niż poważnego do porzygu Supermana, którym Gokū nigdy (poza dubbingiem FUNimation) nie był i być nie będzie. Tak go Toriyama stworzył i z założenia miał być „ultymatywnym”, ostatecznym i całkowitym lekkoduchem. Nasilenie tego jego gagowego, beztroskiego i matołkowatego usposobienia może też być spowodowane tym, że przecież wszystko już w życiu widział, umarł, zmartwychwstał, poznał wielu bogów, innymi słowy – „dojrzał cofając się w rozwoju”. Jego dewizą można by określić „po co się spinać, skoro i tak na nie za wiele mamy wpływ. Przyjemność z walki przede wszystkim, a reszta jakoś będzie”. Jak przychodzi co do czego, to Gokū nadal potrafi jakoś się opanować (Golden Freezer czy Gokū Black, morderca Gotena i Chichi). Rozluźniłbym poślady i rozsiadł się wygodnie w foletu/na ulubionym krześle podczas seansu następnego odcinka. Takich zabiegów – śmichów-chichów – będzie na pewno więcej, więc nie ma co sobie specjalnie psuć krwi, trzeba nad tym przejść do porządku dziennego.

DB Super odcinek 078, 12.02.2017

vegeta391

Odp.: 24
Wyś.: 1.850
Kemot81 napisał(a):
Teraz propozycje na zyczenie Goku na hapy end?
To by było zarówno najprostsze, jak i najrozsądniejsze. Nawet jeśli groźba niszczenia miałaby się okazać realną, ten, kto zgarnie kule, zażyczyliby sobie odtworzenia tego, co zostało zniszczone i po kłopocie

[Anime] Dragon Ball Super - nowa seria

vegeta391

Odp.: 1.000
Wyś.: 157.294
Shounen, sam jesteś klimatyczny. Takie to klimatyczne, jak – nie przymierzając – radziecka propagandówka dla Sybiraków.

DB Super odcinek 078, 12.02.2017

vegeta391

Odp.: 24
Wyś.: 1.850
Shounen napisał(a):
Spory wysyp postaci jak na jeden odcinek, bodajże 34 zupełnie nowych
Piszesz po nocy i wychodzą miszmasze Nie chodziło ci o „Spory wysyp postaci jak na jeden odcinek, bodajże wysyp trzydziestu czterech zupełnie nowych postaci”, tylko o „Spory wysyp postaci jak na jeden odcinek, bodajże 34 zupełnie nowych (bohaterów)”, prawda?


Diablo2020 napisał(a):
Będzie co najmniej... 4-6 odcinków tej walki pokazowej, potem z 4-6 na treningi, zebranie drużyny i prezentację wojowników z innych Wszechświatów, no i z 2 odcinki na wstęp do turnieju... jakieś tam gadki o tym co się stanie jak przegrają, przydzielanie przeciwników.
Fajnie by było, ale to nie DBZ. Przypuszczam, że następnym odcinku Bū powali przeciwnika i wejdzie Gohan, może i on coś powalczy i dopiero koniec odcinka. Raczej w trzech się zamknie, a faktycznie w ~ dwóch całych (połowa dzisiejszego odcinka nie była Wszechgapnym Sparringiem, to i połowa tego trzeciego (80) też pewnie nie będzie).


Odcinek bardzo mi się podobał. Nawet do czołówki już pomału przywykam, chociaż saksofony w tytule i w przerywniku nadal mnie irytują.

Skąd ten screen? Dragon Ball

vegeta391

Odp.: 488
Wyś.: 133.074
To ja
Obraz

DB Super odcinek 077, 05.02.2017

vegeta391

Odp.: 31
Wyś.: 2.115
Shounen napisał(a):
O której scenie mówisz?
Chyba mu nie chodziło o „wszechświaty”, a o „światy”, czyli planetki z tej gry Zenków. Swoją drogą Ōzen-chan (王全ちゃん) było piękne


Nowa mroczna i quasipostarzona stylówa do mnie nie przemawia. Przywodzi mi na myśl „remaki” Lorenzo Lucidiego. Jednak one i tak dużo bardziej mi się podobają niż to udziwnienie Toei. Mamy XXI wiek, więc jeśli nie będą animować w tradycyjny sposób, to po cóż się silą na sztuczne upodobnienie DBS do DBZ?

Poniżej „remaki”, o których wspomniałem.

Openingi, endingi Dragon Ball Super

vegeta391

Odp.: 48
Wyś.: 10.275
Nie przemawia do mnie ten nowy opening. Niby spoko, ale brakuje mu tego czegoś. Zapewne po 15-20 odcinkach przywyknę. Mam nadzieję, że go zmienią, jeżeli będzie następna saga.

[Anime] Dragon Ball Super - nowa seria

vegeta391

Odp.: 1.000
Wyś.: 157.294
Musiałem się nieźle nawpatrywać, żeby się kapnąć, że chodzi o ręce. Nie podoba mi się ta orkiestra podczas tytułu, przerywnika i początku zapowiedzi następnego odcinka. Intro też średniawe takie.
Strony: 1, 2, 3 ... 53, 54, 55  następna
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2017 DB Nao
Facebook