Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» One Piece

Strony: 1, 2, 3  
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.015
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Miał ktoś z was może styczność z tym dziełem autorstwa Eiichiro Ody?
Jest to historia o chłopaku (Luffy), którego marzeniem jest zostać piratem i wyruszyć na Grand Line w celu zdobycia legaendarnego "One Piece". Za młodu jeszcze zjada "Diabelski Owoc- Gum Gum", przez który stał się Człowiekiem Gumą . W swojej pirackiej podróży werbuje na swoją załogę nowych przyjaciół, m.in. Zoro (Łowca Piratów), czy Nami (Złodziejka aka Nawigator Łajby ). Anime niestety nie oglądałem, lecz przeczytałem kilkanaście tomów mangi.

Świetny tytuł, więc nie dziwi mnie popularność tejże mangi.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.790
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Znaczy na razie niewiele przeczytałem tej Mangi, ale zrobiła na mnie spore wrażenie. Jestem gdzieś w 5 tomie i ciężko mi coś dużo napisać. Przede wszystkim bardzo polubiłem postać Zoro, bo ja także lubie dużo spać, zresztą to śmieszna postać jest, raz śmieszna i dowcipna a raz poważna. Luffy także jest bardzo ciekawym bohaterem, przypomina mi Goku małego

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.514
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Powiedz mi Hako, czy masz może linki do polskiej mangi, czy moze kupujesz przez jakies wydawnictwo? Tez bym chetnie sobie poczytal, a sporo tego jest , sporo.. Bedzie na bank wiecej niz DB.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.790
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
No coraz ciekawsze są przygody Luffiego, już 6 tomów przeczytałem, a chaptery czytam po polsku i ściagam je z internetu. Masz link, ale nie ma tam wszystkich chyba: * zaloguj się, aby przeczytać wiadomość *

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.514
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Dzięki wielkie Hakuś . Dostaniesz w ciągu pół roku plusa za to . Chętnie sobie przeczytam to, bo tylko 50 odcinkow zdazylem obejrzec, a jest ich w cholerę.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.015
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Czytaj, czytaj Ishido. Ja skończyłem gdzieś na 16-17 tomie, bo wtedy tyle było do ściągnięcia, dziś widzę trochę więcej jest na stanie. Może kiedyś się ponownie za to wezmę, bo zabawa jest przednia.
Polecam.
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 31
Dni na forum: 5.716
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
One Piece rządzi! To Manga i Anime jest niesamowite, klimat piratów jest super, walki są świetne, a fabuła to cudo. Ja obejrzałem anime do 180 odcinka, ale potem zacząłem czytać mangę, gdyż nie chciało mi się dalej ściągać. I obaliłem całe i co tydzień czekam na nowy chapter.
Plusy:
- HUMOR - największa zaleta. Manga ma w sobie ogromną dawkę tego złotego środka. Tego jest nie sposób zliczyć, gdyż znajduje się tam tego od ogroma.
- Walki - No, naprawdę coś, toczą sięzarówno na walkę wręcz, jak i na miecze czy odległość. No i do tego dochodzą różne typy owoców diabła, więc mamy różniaste walki od lodu, przez ogień, a skończywszy na przemianie w zwierzęta.
- Fabuła - to chyba będzie największy tasiemiec wszechczasów, ale za to genialny tasiemiec. Fabuła jest baardzo rozbudowana, nawet stare opowieści o mało znaczących postaciach (jak Norland) są takie. Oda ma 0ogromną ilość pomysłów, każda saga, walka, zdarzenie jest bardzo rozbudowana, każdy ma swój czas akcji, i wszystko jest tak dobrze sklejone.
- Całokształt
Minusy:
- Tylko jeden: Nikt, ale to nikt nie umiera w tej mandze. MOżna zostac wysadzonym w powietrze (Pell), trafionym przez piorun (ojciec Conis) czy spalonym do czarności (Kamakiri), ale i tak wyjdzie się z tego żywym i żyje się dalej. A śmierć naprawdę by się przydała tutaj.

Ciekawi mnie, jak długo OP się potoczy. Akutalnie jest 515 chapterów, jeszcze 4 i będzie tyle samo co DB i to nie jest jeszcze nawet połowa Prawdziwi przeciwnicy dopiero leżą przed załogą w dalszej podróży, wszyscy mają swoje marzenia do zrealizowania, na drodze stoi wielu Shichibukai. Przecież cała walka z Gecko Morią trwała ok. 20 chapterów. A w ostatnich 3 chapterach jeszcze stało się to co się stało (No Spoiler)...

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.959
Plusy: 25
Posty: 2.091
Do serii podszedłem z dużym dystansem. Pierwszy raz ściągnąłem wszystko co było do ściągnięcia rok temu, ale zabrakło mi weny i usunąłem. W tym postanowiłem, że obejrzę mimo wszystko i właśnie obejrzałem 405. Zarys fabuły, tzn. czym jest One Piece, gadkę Gold Rogera w obliczu śmierci znałem. Wydawało mi się, że w sumie nic ciekawego z tego nie można wykrzesać. Bo w końcu, jak przez 22 lata można szukać ogromnego skarbu, nie odnajdując go? A jednak, zostałem w trakcie serii miło zaskoczony.
To może po kolei. Pierwszy odcinek: nie wiem czy rozpoczęcie historii od Cobiego było najlepszym możliwym rozwiązaniem, bo dopóki nie pojawił się Luffy, odrzucało mnie z lekka. Ale mugiwara już na samym początku powalił swoją osobowością. Potem było już z górki, po sadze z Arlongiem One Piece zajęło pierwsze miejsce w moim rankingu tasiemców. Dalej - tylko lepiej. Fabularnie OP prezentuje się świetnie. Niefabularnie, średnio, ale wyżej niż niżej. Niektóre fillery świetne, np. G8, czy pojedyncze odcinki, jak ten poświęcony Zoru. Niektóre tragiczne, jak ten z Papą i Feniksem. Ogólnie fillery wypadają świetnie na tle tych z Narutów czy Oblechów. Nie podobały mi się jedynie przypomnienia rozbite na bodajże 5 odcinków w trakcie CP9, ale jadąc jednym ciągiem nie odczułem tego. Współczuję natomiast tym, którzy byli tym raczeni co tydzień.
O grafice długo pisać nie będę - podoba mi się design postaci, widać, że kreska i animacja ewoluowały wraz z rozwojem serii, według mnie najlepiej widać to po Sanjim.
Muzyka również trzyma poziom, a seiyuu są wybitni.
Jeśli chodzi o bohaterów, to nie ma członka załogi, którego bym nie lubił. Początkowo nie mogłem znieść Usoppa, ale to zmieniło się po sadze Arlonga. W chwili obecnej wszystkich bohaterów darzę sympatią, ciężko wyróżnić kogoś konkretnego, bo co i rusz udowadniają swoją epickość.
Pozycja naprawdę obowiązkowa, żałuję, że tyle zwlekałem z obejrzeniem.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.959
Plusy: 25
Posty: 2.091
Jakoś z tydzień temu dogoniłem mangę na bieżąco i dopowiem dwa słówka do tematu. One Piece = best shounen evah! To, co Oda wymyśla, przechodzi najśmielsze oczekiwania. Mam nadzieję, że autor dokończy mangę zanim umrze, a także że będę mógł ją do końca przeczytać.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.790
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Endzik napisał(a):
Jakoś z tydzień temu dogoniłem mangę na bieżąco i dopowiem dwa słówka do tematu. One Piece = best shounen evah! To, co Oda wymyśla, przechodzi najśmielsze oczekiwania. Mam nadzieję, że autor dokończy mangę zanim umrze, a także że będę mógł ją do końca przeczytać.
Nic dodać, nic ująć. Jestem na tym samym etapie i One Piece miażdży konkurencje, autor jest świetny, jak cała manga. Mistrzostwo.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.514
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ma ktos z Was spolszczona wersje od 1 do najnowszego tomu ? Chetnie przeczytam calosc, a sporo tego wyszlo bodajze - 600 chapterow?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jestem po około 90 chapterach. Powoli zaczyna wciągać, aczkolwiek szału nie ma. Najbardziej polubiłem Luffy'ego za jego teksty (podobnych używa Got) i determinację. Kreska wg mnie jest słaba, szczególnie widać to podczas pojedynków, długo czasu trzeba poświęcić, żeby zrozumieć jaki dokładnie ruch wykonał dany bohater. Fabuła jest świetna. Jedyne co mnie odpycha to dziecinada, typu walka z człowiekiem kukłą -.- Mam ogromną nadzieję, że z biegiem czasu to minie. Chcę jak najszybciej dogonić mangę.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Mnie się za to tylko jedno nie podoba - że wszystkie dziewczyny wyglądają identycznie. Jestem pewien, że gdybym zobaczył jakąś, której jeszcze nie znam, to bym od razu poznał, że to z One Piece. Nie to, żeby mi to specjalnie przeszkadzało, ale to co najmniej dziwne zjawisko.

Poza tym bardzo fajne, interesujący bohaterowie, humor przedni, banalne teksty Luffy'ego świetne, typu "głupi jesteś?", albo w załodze Usoppa jak gadali między sobą "kłamiesz!"

Mangę czytam, jestem na 164, polecam każdemu oprócz sztywniaków.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Nie sądziłem, że w OP taka obrzydliwa cenzura będzie ;p

Trochę spoiler.

W mandze Zeff zjada nogę, a jedzenie daje Sanjiemu, w anime nic nie je (przez tyle dni?), a noga:

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.790
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Kurna skopali bardzo ciekawy motyw. Szkoda, bo to naprawdę klawa sytuacja była, tak naprawdę zbudowała nam jednego z głównych bohaterów...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.790
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
3:42 najlepsze Gociu.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » One Piece
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook