Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] Asymilacja/Scalenie/Łącznie. Jest tu jakiś limit?

Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.187
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Bo weźmy na przykład gdy walczyli z Buu.. Vego był silny.. ogólnie tak jak Bu.. ale dało sie go pokonać.. ale gdyby Vego wtedy połączył sie dodatkowo z Piccollo to mógłby sie regenerowąc i byłby o wiele silniejszy.. a gdyby cała drużyna Z połączyła sie i stworzyła jednego wojownika? (Mówie tu też np o genialnym żółwiu). Ten wojownik byłby niepokonany i pokonałby Buu w kilka minut... a jakby sobie nie dawał rady to połączyłby sie z tymi Bogami (nie wiem jak w oryginale sie mówi ale ci co wszechświata pilnowali) np z Neptunem i wtedy już nie ma mocy by ich pokonali.. i dodatkowo ten wojownik mógłby sie połączyć z dobrym Buu i stworzyć coś jeszcze silniejszego.. Ale według niektórych jest jakiś limit tzn. nie może sie wiecej niż 2 połączyc.. nie słyszałem tego w DBZ.. moze mi ktoś potwierdzić?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.165
Plusy: 73
Posty: 15.258
Skąd: ふざけた時代
Taka sytuacja byłaby durna dla fabuły i nieciekawa dla sytuacji samych bohaterów (pod koniec serii byłby jeden wielki wojownik - aż szkoda to komentować), dlatego nie mogła mieć miejsca. Jeśli chodzi o moc, to już Vegetto górował znacznie nad Buu i lał go jak tylko chciał, a nie osiągnął nawet poziomu SSJ2, do którego z pewnością miał prawo. Więc nie było powodu myśleć o kolejnej fuzji.

W serii ani w żadnych materiałach raczej nie było nic powiedziane, czy Potarę można używać dla już połączonych wojowników. Toriyama nie przejmował się takimi głupotami i nie uznał za stosowne o tym wspominać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.187
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Vegetto mógł sie złączc z Piccollo (po wydobyciu go).. to było by zdecydowanie lepsze bo gdyby np Buu wyrwał mu ręke to by sie zregenerowała..a po połączeniu wszystkich silnych wyjowników (tych "dobrych") raczej nie było by siły zdolnej go pokonać.. aczkolwiek zaciekawił mnie przypadek tego obojniaka który siedział w tym mieczu... przecie Buu mógł go zjeśc i wypluć po czym by sie rozdzielił w żołądku.. nie musiałby być jednością z tą wiedźmą.. ciekawe czy dane osoby posiadały by pamieć keidy były jednością.. pewnie każda pamietała by to samo co było przez czas scalenia.. trudno by było bez tego żyć tym bardziej że na poczatku jest trudno by ten np nie lubi pierogów a ten je uwielba albo ten ma inne nawyki a ten inne aczkolwiek po tylu milionach lat z pewnością stałsie on nową osobowością i jego życie po scaleniu górowało/przewyższalo nad tym sprzed wiec raczej było by trudno sie odcalić..

Ja gdybym miał np 70 lat i umierał to nie miałbym nic przeciwko by scalićsie z kimś nieśmiertelnym..sam żyłbym wiecznie.. najlepiej gdyby ta osoba była przez np 30 lat od urodzenia w śpiączce wiec po obudzeniu nie miała by żadnych wspomnień wiec praktyycznie byłbym sobą..
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.165
Plusy: 73
Posty: 15.258
Skąd: ふざけた時代
Son Wojtek napisał(a):
a po połączeniu wszystkich silnych wyjowników (tych "dobrych") raczej nie było by siły zdolnej go pokonać
Skoro obejrzałeś Dragon Balla, to powinieneś wiedzieć, że w życiu nie nieograniczona siła jest najważniejsza.

Son Wojtek napisał(a):
Ja gdybym miał np 70 lat i umierał to nie miałbym nic przeciwko by scalićsie z kimś nieśmiertelnym
Ale może ta druga osoba by coś miała? Traktujesz tych bohaterów jak jakieś przedmioty. Niech się wszyscy ze sobą połączą i pokonają jakiegoś kolesia, a że potem będą mieć przekichane życie - trudno.

Z tym Buu też nie tak. Nikt nie powiedział, że zjedzenie każdego po fuzji zawsze spowoduje jego rozdzielenie. Tak się stało raz, ale nie ma żadnej zasady, która by to regulowała.

Takie pomysły rujnują fabułę i są często obecne w kiepskich fanficach.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.187
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Shounen napisał(a):
Skoro obejrzałeś Dragon Balla, to powinieneś wiedzieć, że w życiu nie nieograniczona siła jest najważniejsza.
Tak aczkolwiek Dragon Ball skupia na walce.

Shounen napisał(a):
Ale może ta druga osoba by coś miała? Traktujesz tych bohaterów jak jakieś przedmioty. Niech się wszyscy ze sobą połączą i pokonają jakiegoś kolesia, a że potem będą mieć przekichane życie - trudno.
Jakby druga osobamiałą żyć wiecznie i wiecznie być nieświadoma to raczej zrobiłbym jej przysługe boi będzie normalnie żyć w symbozie ze mną..

Shounen napisał(a):
Z tym Buu też nie tak. Nikt nie powiedział, że zjedzenie każdego po fuzji zawsze spowoduje jego rozdzielenie. Tak się stało raz, ale nie ma żadnej zasady, która by to regulowała.
Ale bardzo możliwe że tak było..
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.039
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Aż przypominam sobie, jakie ja głupoty wypisywałem niegdyś na niejednym forum.
Za parę lat trochę dojrzeje
Pushea Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Pushea
Wiek: 32
Dni na forum: 4.390
Posty: 54
Skąd: Zielona Góra
Pamiętam, że Rou Kaioshin powiedział chyba coś w stylu, że nie można używać kolczyków więcej niż raz, być może chodziło o to, że osoby scalone nie mogą się scalać z innymi xP
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.165
Plusy: 73
Posty: 15.258
Skąd: ふざけた時代
Też mi się tak kojarzy, ale nie mam pewności, a co za tym idzie źródła, więc nie pisałem, żeby nie skłamać.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Machiavelli Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.134
Posty: 6
Skoro tych kolczyków można użyć tylko raz, to czy możliwa byłaby fuzja dwóch postaci (które wcześniej powstały za pomocą kolczyków Potara) używając Fusion Dance? Zakładam, że spełniają one wszelkie warunki potrzebne do scalenia.
I od razu kolejne pytanko. Czy możliwa byłaby fuzja dwóch Ozaru?? (Vegeta walcząc z Goku w tej formie był świadomy tego co robi w odróżnieniu od Saiyan z Ziemi)
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.165
Plusy: 73
Posty: 15.258
Skąd: ふざけた時代
Forma Ozaru służy do walki, a nie do tańczenia, więc wątpliwe, by taka fuzja mogła dojść do skutku, ale teoretycznie powinna być możliwa.

Dodam w ramach ciekawostki, że kiedyś popularna była plotka, jakoby dani wojownicy musieli należeć do tej samej rasy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 37
Dni na forum: 5.759
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Fajnie byłoby zobaczyć w jakiejś kinówce mega czarnego charaktera kontra scalenie Gogety z Gotrunksem
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Problem] Asymilacja/Scalenie/Łącznie. Jest tu jakiś limit?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook