Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria ocena: 10,00 (głosy: 4)110

Strony:   1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 58, 59, 60  
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.286
Posty: 402
Dziwne. Jesli tak, to dlaczego są takimi miernotami ? Mozna powiedziec, ze ich umiejętności nie różnią się niczym od zwykłych istot.
A zobaczcie teraz moce Goku i Billsa. Nie chodzi tu tylko o sile...
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.552
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ci dobrzy Bogowie nie powinni aż tak siłą odbiegać od tych mniej sympatycznych, destruktorów. Jednak Akira nie spodziewał się serii Super, więc raczej tego problemu nie da rady już rozwiązać. Poza tym troszkę to dziwne, nasi dobrze znani Bogowie - Bóg Bogów i cała reszta Kaioshinów tworzą sobie planetki jak leci (powinni znać umiar, w końcu są Bogami), a tu zaraz taki Kotek wparuje i je niszczy wraz z elementarzem całym. Kim jest ta parówa - Whis ?

Poza tym fuzja za pomocą kolczyków dwóch ssj god ssj god (czy jak to tam), pewnie spokojnie wystarczyłaby na zniszczenie pstrykiem Whisa.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.410
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Poziom SSJGod jest mocniejszy od SSJ4, co zostało potwierdzone w Dragon Ball Xenoverse, dokładnie misja 'Eternal Rival'.

Jakoś nie widzę póki co konfliktu z zakończeniem DBZ, chyba że chodzi o rozbieżności w latach.

Grupa Mirai
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
Opisy odcinków 13-20

Zapowiada się spoko, nie spodziewałem się, że będzie tyle odcinków pomiędzy.

Champa raczej się prędko nie pojawi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.741
Plusy: 5
Posty: 2.022
Też przypuszczałem, że raczej od 13 zacznie się coś nowego.

[Ed]
Freezer jest obojnakiem, więc mężczyzna w opisie trochę nie na miejscu Pewnie redaktorzy zapomnieli o pewnym wywiadzie Toriyamy.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
W japońskim opisie użyto otoko (男), czyli określenie, jak mi się zdaje, bardzo jednoznaczne i niezbyt progenderowe, więc też tak dałem.

Mogli sobie darować zmianę endingu, skoro nawet nie rozpoczyna nowej historii. Ale w sumie w Kai było podobnie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.741
Plusy: 5
Posty: 2.022
Tak, tak, wiem, nawet ten facet (あの男). Im zarzucam, nie tobie

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.231
Posty: 497
Siemka Dawno mnie tutaj nie było. Nadszedł czas na MEGA posta. Ostrzegam, że będzie mnóstwo spoilerów

Najpierw własna opinia zanim zacznę cytować żeby prowadzić dyskusję odnośnie fabuły.

Na pierwszy ogień oczywiście animacja Wspominałem we wcześniejszych postach, że Saint Seiya zostało spartolone totalnie Podobnie również Sailor Moon.

Toei jednak i Dragon Ballowi nie darował. Panowie jak chodzi o shoneny widać, że są skoncentrowani tylko na One Piece.

To jest jeden z kilku powodów dla których przestałem całkowicie oglądać anime i zostałem tylko przy mandze. Ogólnie nastąpiła dziwna tendencja w Japonii do wydawania kupy owiniętej w ładny papierek.
Jeśli już oglądam to tylko wybrane tytuły

Boże jedyny.... jakie to jest BRZYDKIE! Mam na myśli sceny dynamiczne, bo jak chodzi o statyczne nie mam aż takich zastrzeżeń. Kłuje w oczy straszna niekonsekwencja w tym wszystkim tzn. skakanie od ujęć obrzydliwych po brzydkie z delikatnymi aspiracjami na średnie/lekko dobre np. kontra Beerusa na prawy prosty Goku, epizod 10 czas bodajże 09:26. . W sumie jak chodzi o sceny walki całkiem dobry epizod, na drugim miejscu krótka wstawka z Vegetą no i... Trunks i Goten kontra wąż _^_

To straszne, ale ten ostatni przykład to jedna z lepszych scen walki jak chodzi o tę serię.

Odcinek 5... Jak najszybciej o nim zapomnieć. Ktoś tam ironizował, że w Paincie to było robione. Hehe to nie Paint, to najzwyklejszy w świecie Adobe Flash, wcale bym się nie zdziwił jeśli to wersja z roku 2010.

Narzekałem w którymś poście na BoG, że jest naszpikowany do bólu CGI i czułem się na niektórych ujęciach jakbym oglądał Dragon Ball Budokai Tenkaichi 3 albo Dragon Ball Burst Limit czyli grę, a nie anime więc widoczna WTÓRNOŚĆ w animacji... Cóż BoG to przy tym wygląda znacznie lepiej.

Pierwszym trzem odcinkom ciężko było coś zarzucić odnośnie kreski, były całkiem zacne, nawet sceny akcji, ale odcinki zarówno czwarty i piąty to straszna kaszana, a teraz raz lepiej raz gorzej.

No cóż... Liczyłem na to, że kreska będzie taka jak w Ressurection of F, który z wszystkich filmów powstałych po roku 2005 jest na razie najlepszy pod tym względem

O dziwo opening i ending dało się zrobić dobrze, a teraz co? Nie chce się? Bo ludzie tak obejrzą?

Czas na muzykę...

To samo -> opening i ending to kwestia gustu więc się nie wypowiem. Dla mnie takie kawałki bardziej do Hajime no Ippo pasują.

Tutaj też jest roszada, ALE nie tak okrutna. Motyw przewodni Beerusa czy też utwór, który pojawił się w epku 10 i 11 przy walkach Beerusa i SSG całkiem przyjemne dla ucha. Oddają to co mają oddawać.

Sielski utworek z pierwszego odcinka też całkiem.

W końcu dostajemy coś wrażliwego czym byłem pozytywnie zaskoczony, a więc utworek o kompozycji klasycznej, który pojawia się w momencie rytuału przejścia na boski poziom. Dobry, ale mógłby być znacznie lepszy i nawet konkurować z tym, który pojawia się przy gromadzeniu Genki Damy. Jest to jedna z lepszych scen, która ładnie oddaje trzon "trybu" boskiego, nawet w wersji kinowej tak dobrze to nie wyszło. Tak jak każda przemiana opierała się na agresji i pasji danego Saiyajina tutaj mamy przejście w drugą stronę: spokój, pokora i niewinność. Jak widać dobra strona mocy ponad wszystko

Niestety zaraz po tym utworku następuje łupanka niczym z beatem-upów lat 90, której dodano jeszcze o zgrozo gitarę elektryczną.

Jak widać kilka perełek wymieszanych z kaszaną.


Czas na fabułę:

Przyznam szczerze, że serie ogląda się... no całkiem dobrze

Może nie porywa z fotela, bo groteska miesza się z czymś interesującym, ale nie będę bojkotował serii.

Należę do mniejszości, która lubiła fillery w DBZ ponieważ one skupiały się na tym, czego brakowało w mandze: na ROZWOJU OSOBOWYM postaci. Tutaj w serii Super jestem zadowolony z tego co obserwuje:

-Vegeta dalej marudzi, ale przynajmniej pokazali, że zmiana który w nim zaszła przy sadze Buu została i co więcej jest przez innych zauważalna.

-Hercules wybaczcie, ale to określenie na Mr. Satana bardziej do mnie trafia. Ot sentyment, ta nazwa jest znacznie zabawniejsza. Tak jak ta postać była irytujące w Cell sadze by z kolei w Buu i DBGT zyskać moją sympatię, bo był po prostu zabawny tak w Super kolejny duży plus dla niego za gest. Na zgrabnej manipulacji i wykorzystywaniu innych osiągnął sukces, ale trzeba przyznać, że koniec końców kierują nim szlachetne pobudki. Nie musiał dawać Goku tych wszystkich pieniędzy, przecież dobrze wie, że ojciec Jego zięcia to zwyczajny głąb. Mała rzecz, ale bardzo cieszy, wkurzyłbym się jakby tej kasy nasz główny bohater jednak nie wziął. Ciesze się, że W KOŃCU zamknięto ten temat. Cały w sumie I ep obraca się wokół pieniędzy i wykształcenia by zakończyć się zgrabnym finałem.

Ta pierdołowatość Sona pod tym względem zawsze mnie irytowała, nawet za dzieciaka. Niezmienny od lat archetyp postaci kiedyś zaczyna drażnić.

-Videl całkiem słodka. Może nie ma już tego pazura co w Zetce, ale i potrafi zgrabnie wybrnąć z niezręcznej sytuacji, a i samodzielnie pomyśleć.

Tutaj pozwolę sobie zaznaczyć, że przekazanie mocy przez płód nie jest takie do końca takie pozbawione sensu -> przynajmniej w świecie DB. Skoro już mamy żywą istotę to dysponuje ona i KI choć sama tego świadoma w tym momencie nie jest. Taki zabieg zresztą Japońce nierzadko stosują w swojej twórczości.
Jak ktoś grał np. w Final Fantasy VII to będzie wiedział o czym mówię.

Nie przeszkadza replay tego co było w filmie kinowym, bo poza tą nieszczęsną animacją wyszło lepiej. Potwierdziła się też moja osobista teoria co do Beeruska tzn. co decyduje o tym, czy zniszczy daną planetę. Głównie trzy powody:

-Czy jest w ogóle ZNANY przez społeczność danej planety?
-W zależności, czy jest, czy też nie to w jaki sposób jest odbierany i traktowany?
-Jaką rozrywkę jest w stanie zapewnić dany świat: głównie to kulinaria, w mniejszym stopniu walka.

Z BoG można było dojść do takich moim zdaniem oczywistych wniosków, tutaj się tylko potwierdzają.

Arc z Beeruskiem się zresztą skończy za 3 epki i poznamy więcej informacji o samej esencji boga, a przy okajzji mam nadzieję przeszłości VII Wszechświata, skąd poziomy SSGSS, co to za metody treningowe Whis zastosuje i w końcu jakie kwalifikacje trzeba spełniać nie tylko rasowe, ale też pod względem KI żeby mieć możliwość ubiegać się o status boski.


Myślę że Gruby Buu w wersji Seto-kota czyli Champa nie będzie wrogiem. Szybciej zwróci się w nietypowy sposób o pomoc do naszych bohaterów, bo ktoś będzie robił bałagan na jego podwórku wręcz niepowstrzymany albo sam będzie brał udział w większej intrydze co wątpię.

Postrzeganie go w kategorii wroga byłoby zbyt banalne. Po prostu.

Jedziemy z tymi cytatami

Diablo2020

1. 3 ostatnie odcinki DBZ, a 2 jeśli chodzi o DBKAI, prawdopodobnie nie należą już do kanonu, a to dlatego, że Gohan i Videl mieszkają w innym domu niż na końcu Z\KAI, no chyba, że jakoś to wyjaśnią, więc ok.

Nie pierwszy raz czytam taką opinię czy to na tym forum bądź zagranicznych czy w końcu YT.

Nic nie trzeba kasować, resetować, zmieniać, whatever. Można zgrabnie wpasować aktualne wydarzenia do tego co mieliśmy na końcu, bo jeszcze aż tak czasówka się nie mija. Fakt, że time skip w wysokości 5 lat już zdążył wystąpić w RoF, ale załóżmy, że dalsza akcja wydarzy się w przeciągu kilku miesięcy.


A co do tego co jest kanoniczne czy nie... zależy od tego kto ma w danym momencie prawa autorskie

Dam Ci przykład z Gwiezdnych Wojen:

George Lucas grzecznie akceptował wszystko z Expanded Universe: czyli historie dziejące się w uniwersum Star Wars poza filmami jako kanon, nawet jeśli wyszedł knutek to nieważne czy był to film animowany, książka, gra czy komiks, wszystko to, stanowiło kanon. Disney w momencie wykupienia Star Wars pokazał środkowy palec EU i tak w kanon wchodzą tylko filmy I DOBRZE!

vegeta391

podejście jest tak luzackie, jak być powinno
Jeśli to nie ironia (uderzam też w dalszą część postu) to myślę, że nie jest to dobre podejście. Zarówno dla samego autora jak i fana. Nie wiem czy poza DB interesujesz się M&A, bo nie sprawdzałem Twoich wiadomości, ale nie należy podchodzić gatunkowo do danej serii na zasadzie:

"Jeśli to shonen to może być głupie, jak będę chciał coś ambitnego to wezmę się za seinena albo któryś z nowych "uber" tytułów"

Nawet jeśli w czasach internetu masz do tego darmowy dostęp to również ponosisz koszt, a tym kosztem jest... Twój czas. Autor ma to gdzieś, bo już jest dorobiony, Ty nie powinieneś.


Wielu


Jednak nie do końca, bo przykładowo Kaioshin też ma tę ki, a mimo to zawsze był miernotą.
Dziwne. Jesli tak, to dlaczego są takimi miernotami ? Mozna powiedziec, ze ich umiejętności nie różnią się niczym od zwykłych istot.
A zobaczcie teraz moce Goku i Billsa. Nie chodzi tu tylko o sile..
Ci dobrzy Bogowie nie powinni aż tak siłą odbiegać od tych mniej sympatycznych, destruktorów. Jednak Akira nie spodziewał się serii Super, więc raczej tego problemu nie da rady już rozwiązać. Poza tym troszkę to dziwne, nasi dobrze znani Bogowie - Bóg Bogów i cała reszta Kaioshinów tworzą sobie planetki jak leci (powinni znać umiar, w końcu są Bogami), a tu zaraz taki Kotek wparuje i je niszczy wraz z elementarzem całym. Kim jest ta parówa - Whis ?
Heh. Troszeczkę przesadzacie z tymi opiniami -> Istoty, które posiadają KI zbliżone do Cella lub w jego okolicach nie należy określać mianem "miernoty"

Senior bogów potrafi wykrzesać z innej istoty tony energii vide Gohan.

Wydaje mi się, że kluczem do zwiększenia boskiej KI jest taki sam jak w przypadku standardowej...

Po prostu trening, trening i jeszcze raz trening. Ci destruktorzy mają ją wrodzoną, twórcy muszą wypracować, a pomagier niby dodatkowo będący mistrzem sądzę, że jego rolą jest kontrola chociaż w stopniu MAKROSKOPIJNYM swojego podopiecznego.


Ja wybiegam nawet dalej z tematem

Kto tak naprawdę jest tym bytem przedwiecznym Kto uformował taki, a nie inny porządek Wszechświatów, odpowiada za Kaioshinów, Hakaishinów inne Beerusy, Champy, Whisy, Panie Whisowe, tego typu istotki.

Tutaj już daleko idąca fantazja z mojej strony:

Patrząc na 12 epek, gdzie aura boskiego ki przybiera formę smoka to jeśli nie był to czysty zabieg estetyczny, a zapewne takim był _^_ to wyjdzie na to, że bytem absolutnym, szefem wszystkich szefów, wielkim przedwiecznym, twórcą doskonałym, w uniwersum DB jest... Smok.

Wcale bym nie był zdziwiony.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
Pojawił się rzekomy skan z mangi przedstawiający pierwszego SSJG:

Obraz

Pokusiłem się o przepisanie tekstu, ale nic ciekawego z niego nie wynika.

今よしとくんが調査してるから詳しいことがまだわからないけど
新たなる超戦士が現れる!
という報告だけきてたのだ!!

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.741
Plusy: 5
Posty: 2.022
Ja bym się skłaniał, że to jednak będzie Super Saiyanin God Super Saiyanin. Mogę się mylić.

Kim jest Yosito-kun?

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.120
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
vegeta391 napisał(a):
Freezer jest obojnakiem, więc mężczyzna w opisie trochę nie na miejscu Pewnie redaktorzy zapomnieli o pewnym wywiadzie Toriyamy.
Zapominasz że Freeza ma syna Kurizę, więc wątpie że sam go urodził
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.741
Plusy: 5
Posty: 2.022
BH Daimaouji, żarty żartami, ale Toriyama podawał tutaj, że Cold Daiō sam zrodził Freezera. Obaj są mutantami nieznanego (niewymyślonego jeszcze) pochodzenia. O Chilledzie, Coolerze i Kurizerze nie wspomniano.

Możliwe, że obojnaka dodałem od siebie. Już nie pamiętam, czy kiedyś powiedzieli to wprost, czy też nie. Bądź co bądź mamy tu podobną sytuację do tej wśród Nameczan.


Shounen, dzięki. Czytałeś może tę mangę? Wyszło tego zdaje się w trzy dupy, nie? Mnie się nie chciało.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
Toriyama podawał tutaj, że Cold Daiō sam zrodził Freezera
Niekoniecznie, a notka w przypisie?

Dragon Ball Heroes nie czytałem, ogólnie to trochę bzdety, ale kiedyś nie omieszkam.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.741
Plusy: 5
Posty: 2.022
Fakt, przeoczyłem.

Mam dwie ciekawe puenty:

pierwsza druga. Badum-tss.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.120
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
vegeta391 napisał(a):
BH, żarty żartami, ale Toriyama podawał tutaj, że Cold Daiō sam zrodził Freezera. Obaj są mutantami nieznanego (niewymyślonego jeszcze) pochodzenia. O Chilledzie, Coolerze i Kurizerze nie wspomniano.
1.Tak, ale Kanzenshuu dało to "It is unclear whether Toriyama means Freeza was born from only one parent, or emphasizing that only Cold carried these traits."
2.Kuriza, albo co mi tam, pisz jak chcesz
3.O jakie żarty ci chodzi ziom?
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.741
Plusy: 5
Posty: 2.022
KEYTALK - Starring star (pełna wersja). Wiem, że niby już od dawna dostępne, ale ja dopiero teraz se znalazłem.

Szczerze? Spodziewałem się czegoś lepszego. Za dużo umpaumpa.



Jakoś nie powala, ale wystarczy, jeśli kto nie na supersłuchawkach.


BH Daimaouji,
BH Daimaouji napisał(a):
Zapominasz że Freeza ma syna Kurizę, więc wątpie że sam go urodził.
Piccolo też sam składał jajka, nie? Analogicznie Cell. Czemu Cold nie miałby rozmnażać się w podobny sposób, co?

Co do pisowni, to używam tej, bo tak!

Albo Cooler, Freezer i Kurizer, albo Freeza, Coola i Kuriza. Drugie zestawienie wymawiane przez Polaka brzmi (jak dla mnie) idiotycznie, więc spolszczam. Życie...

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.120
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
vegeta391 napisał(a):
BH Daimaouji,
BH Daimaouji napisał(a):
Zapominasz że Freeza ma syna Kurizę, więc wątpie że sam go urodził.
Piccolo też sam składał jajka, nie? Analogicznie Cell. Czemu Cold nie miałby rozmnażać się w podobny sposób, co?

Co do pisowni, to używam tej, bo tak!

Albo Cooler, Freezer i Kurizer, albo Freeza, Coola i Kuriza. Drugie zestawienie wymawiane przez Polaka brzmi (jak dla mnie) idiotycznie, więc spolszczam. Życie...
1.O dobra teoria
2.No dobra, przecież pisałem żebyś pisał jak chciał
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.741
Plusy: 5
Posty: 2.022
BH Daimaouji, tylko sprecyzowałem, czemu tak, nie inaczej.

W linku, który podałem powyżej, dwie osoby z forum Kanzenshuu ładnie ów pomysł skwitowały. Po przeczytaniu wywiadu z Toriyamą, w którym jest mowa o tym, że Freezer miał tylko jednego rodzica (bądź że Cold był jedynym muantem swego rodzaju), napisały one:
Więc Freezer jest jednak gównem.
oraz:

Cold Daiō wysrywający jajko z Freezerm. Tej wewnętrznej projekcji mogliby mi oszczędzić.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
Jutro urodziny Masako Nozawy, z tej okazji co się pojawiło na Twitterze serii:

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 58, 59, 60  

Forum DB Nao » » » [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook