Forum Dragon Ball Nao

» [Serial] Wiedźmin (2019-)

Strony:   1, 2, 3
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Dni na forum: 4.717
Plusy: 10
Obejrzę tylko na ocenie 2.5 do pierwszego dialogu. Bo po wypowiedzeniu pierwszego "Łyzyma" jeszcze spadnie.

[oi49.tinypic.com/smpwyh.jpg]
Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka - Roman Dmowski
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Gdzie jest ta Irlandia, no gdzie? Ja wam powiem gdzie. Za Wielką Brytanią.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 5.613
Plusy: 66
Teaser:

Zbyt obiecująco to nie wygląda, ale poczekamy.

Regulamin Forum | AnimePhrases - cytaty z anime i mang | MAL | TwitterYT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Dni na forum: 4.426
Trochę słaby ten make up Geralta. Za to te urywki walk wyglądają na ciekawe. Cóż, okaże się nie długo, kiedy pierwszy odcinek?

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Seria ma pojawić się w grudniu. A 20 listopada ma być dostępny fanowski film na YT.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Udało się znaleźć na CDA XD

Serial oceniam na dobry, może 7 na 10. Najbardziej nie przypadł mi do gustu aktor grający Geralta. Poza tym nie wiem, czy takie mieszanie w odcinkach zdarzeń chronologicznych bez wcześniejszych wstępów "kilka lat wcześniej" jest dobre. Brakło mi też jakiegoś narratora na samym początku, który wprowadziłby do uniwersum.

Na plus postać Ciri, Jaskra i Yennefer (przed przemianą). Brakło mi też ballad Jaskra, niestety były same proste przyśpiewki.

Niektórzy aktorzy grali drętwo i to było trochę niesmaczne np. ten rycerz, który chciał zabić smoka.

Poza tym wybrano podobne opowiadania jak w polskim serialu.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Mnie z kolei Geralt się podobał, Ciri również. I byłoby fajnie, gdyby nie fatalna Yennefer. Aktorka może i nadawała się jako garbuska (bez urazy), ale po przemianie w osobę znaną z książek powinna zostać zastąpiona przez kogoś, kto pasowałby do roli. Ja w niej do ostatniego odcinka widziałem tę nieporadną wieśniaczkę z pierwszych odcinków. Sto lat za młoda do tej roli. Zresztą cały dwuodcinkowy wątek jej przeszłości bym wywalił. Zapewne chodziło o pokazanie przemiany postaci, ale ta przemiana nie wyszła.

Mateusz napisał(a):
nie wiem, czy takie mieszanie w odcinkach zdarzeń chronologicznych bez wcześniejszych wstępów "kilka lat wcześniej" jest dobre
Zdecydowanie nie jest. Oglądałem z rodzicami. Zastanawiali się, czemu Calanthe ożyła, a Ciri stała się Pavettą. Najgorsze było to przeplatanie się wydarzeń z różnych okresów. Są filmy, które grają z widzem niechronologicznym przedstawianiem historii i trzeba samemu poukładać puzzle (czy też przeczytać teorie innych, którzy to rozpracowują), ale to nie ma sensu w przypadku adaptacji książek, w których nie ma takich zabiegów. Za dużo tu chaosu, o którym była mowa w serialu.

Ale że wiele od serialu nie oczekiwałem, to nawet się nie zawiodłem. Inny problem to mieszanie w fabule, co też nie napawa mnie optymizmem, bo preferuję wierne adaptacje. Na szczęście książki czytałem już jakiś czas temu, więc wielu rzeczy nie pamiętam. W każym razie netflixowa polityczna poprawność to tutaj najmniejszy problem.

Regulamin Forum | AnimePhrases - cytaty z anime i mang | MAL | TwitterYT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Dni na forum: 4.341
Plusy: 26
Oglądałem, Geralt jak najbardziej ok, Yennefer lepiej jak na trailerach i zajawkach podobnie jak Ciri ale niestety ich wątki zostały przedstawione słabo a niestety było ich chyba minimalnie więcej aniżeli Geralta.

Druga sprawa budżet. Walki były ok ale niektóre potwory były już nierówne takie jak Diaboł no i po raz enty badziewny smok. Nie wiem chyba troll ze strony twórców do Polaków pamiętających Wieśka z Żebrowskim albo pocisnięcie nam, że nasze smoki to gówna w porównaniu z amerykańskimi ; o

Piosenka Jaskra o potrząśnięciu sakiewką zacna w każdej wersji językowej i czekam na drugi sezon.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » » [Serial] Wiedźmin (2019-)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump