Forum Dragon Ball Nao

» Zmiana stylu?

Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Chciałam zapytać Was, czy zauważyliście różnice w rysunkach w poszczególnych seriach, np. na początku DB dwunastoletni Goku wygląda jak kulka, a Goten w wieku ośmiu lat wygląda... jak człowiek !!!
Także kolor włosów Vegety. Na początku były bordowe, później czarne..
-----------------------------------------------------------
Czy znacie inne przypadki takich zmian? Jeśli tak to piszcie, co sądzicie na ten temat. Czy to zmiana stylu rysowania Toriyamy, czy to (w moim przypadku) Goku i Goten byli inaczej zbudowani?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kyasarin: 21.05.2007, 17:46
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Roznice to w anime szczegolnie widac

Chocby po ostrosci/wielkosci nosow, glownie Vegety
Ale nie zarzuce teraz obrazkami.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Włosy Bulmy też. Raz zielone raz niebieskie. Ciężko się połapać. Z Vegetą tak samo. Zmiana kreski jest spowodowana tym, że Pan Toriyama z czasem rysował coraz lepiej. Człowiek uczy się całe życie.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
kasia_kame napisał(a):
Chciałam zapytać Was, czy zauważyliście różnice w rysunkach w poszczególnych seriach, np. na początku DB dwunastoletni Goku wygląda jak kulka, a Goten w wieku ośmiu lat wygląda... jak człowiek !!!
Także kolor włosów Vegety. Na początku były bordowe, później czarne..
Być może różnica między małym Son Goku a małym Son Gotenem wynika z tego, że są to dwie różne postaci, mimo że występuje pomiędzy nimi związek ojciec-syn.
Nie wiem czy masz na mysli mangę czy anime, ale z całą pewnością w tym ostatnim niektóre różnice są aż nazbyt widoczne. Kadrów nie pokażę, gdyż nie posiadam na stanie a także nie chce mi się szukać. Części również nie pamiętam. Wygląda to nastepująco:
wygląd Son Goku podczas walki z Piccolo na Tenkaichi Budokai (nie pamiętam, który to z kolei) oraz saiyan saga a całą resztą; w dalszych częściach jest jakiś bardziej "normalny" przypominający człowieka
Vegeta w saiyan sadze a całą resztą
Piccolo Junior (można tez wspomnieć o nim w porównaniu do Piccolo Daimao) podczas Tenkaichi Budokai w walce z Son Goku a całą resztą DB; już nawet inaczej wyglada w pierwszych odcinkach DBZ
SSJ Son Goku w walce na Namek a resztą; w pierwszym przypadku ma bujniejszą fryzurę.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
seji_san napisał(a):
Być może różnica między małym Son Goku a małym Son Gotenem wynika z tego, że są to dwie różne postaci, mimo że występuje pomiędzy nimi związek ojciec-syn.
Seji nie do końca o to mi chodzi. Porównaj sobie kształt postaci. Bardzo się różnią.
Oto kolejny przykład:
Videl(Buu saga) i Bulma(początek DB) są w tym samym wieku a ich postacie bardzo się różnią. Bulma wygląda na 10 lat, a Videl na 16.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
kasia_kame napisał(a):
Seji nie do końca o to mi chodzi. Porównaj sobie kształt postaci. Bardzo się różnią.
Wiem co masz na myśli. Ale to jedyne racjonalne wytłumaczenie zmiany stylu. Aczkolwiek nie może tu być mowy o jakimkolwiek racjonaliźmie patrzac na sałą spraę z takiego punktu widzenia.
Następna ciekawostka do wieku: dwunastoletni Son Goku sprawia wrażenie trzyletniego dzieciaka, podczas gdy Son Gohan w Cell game wyglada na tyle lat ile ma naprawdę, a jest młodszy od tamtego Son Goku. Czemu to ma służyć?

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
kasia_kame napisał(a):
Bulma wygląda na 10 lat
Jesli Bulma tam wygladala na 10 lat, to na ile ten kurduplowaty Goku wygladal, 6?
Videl w niektorych ujeciach tez mlodziej wygladala

Przypomnialo mi sie "Jak ja bym to czytała powiedziałabym, że to jest kilkulatka. To jest małe dziecko w ogóle." (z Uwagi!)

Zauwazcie tez, ze te roznice zwykle sa miedzy postaciami z DB a DBZ, a nie DB wczesniejszym i pozniejszym ;p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Gotenks napisał(a):
to na ile ten kurduplowaty Goku wygladal, 6?
na trzy...
Gotenks napisał(a):
Zauwazcie tez, ze te roznice zwykle sa miedzy postaciami z DB a DBZ, a nie DB wczesniejszym i pozniejszym ;p
bo postacie w DB się praktycznie nie zmieniają: Bulma i Yamucha tylko fryzury, a Goku i Kuririn wcale. Cały czas wyglądają jak kulki, a nie jak ludzie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
kasia_kame napisał(a):
Goku i Kuririn wcale. Cały czas wyglądają jak kulki, a nie jak ludzie.
Moze tez dlatego, ze DBZ jest bardziej powazny, a DB komiczny i te postacie specjalnie byly rysowane w takim stylu? (jak w sumie caly Dr. Slump?)

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Fiołek
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 5.385
Posty: 35
ja uważam że son goku i bulma fajnie wyglądali w db podobała mi się ta kreska , tak son goku i vegeta z syainów saga zmienili wygląd na bardziej poważny temu ostatniemu pogrubiła się szyja i nabrał sylwetki i jakby czasem urósł pokazywano go od nóg może to robi takie wrażenia jego postać zmieniła się dużo w porównaniu do pierwszej sagi w ostatniej buu robi wrażenie przystojnego faceta a wcześniej miał mniej wyraźną kreskę tak tęż son goku równięż wyprzystojniał.
Son gohan także jak mial te 4 lata długie włosy wyglądał mniej wyraźnie niż w cell saga
W trakcie rozwijania się serii postacie stawały się bardziej dokładnie narysowane i podkreślone
kolor włosów vegety tylko przy tym ognisku był jakiś brązowy rudy czy jaki może światło źle odbijało bo mu w czarnych dobrze i sajanie mieli czarne włosy.
Vajper Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Vajper
Wiek: 33
Dni na forum: 5.378
Posty: 55
Skąd: LBN
Tych różnic jest w !?. Najwięcej widać po Bulmie, Vegecie i dzieciach.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Zmiana stylu?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook