Forum Dragon Ball Nao

» [Fantasy] Wiedźmin

Strony: 1, 2  
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.867
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Co powiecie na temat polskiej fantasy. A. Sapkowski to prawdziwy mistrz co nie? A co tam sami powiedzcie co o tym sądzicie.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Ja osobiście wiedźmina nie oglądałem, ani nie czytałem. Słyszałem jednak, że powstaje gra Wiedźmin, i gdy obejrzałem zdjęcia to mnie zatkało!
Prawdopodobnie gra ta będzie jednym z największych hitów tegoroku! Warto także wspomnieć iż tworzona [ ort! ] jest całkowicie przez polaków...
Patrząc wstecz(i grając oczywiście) w poprzednie polskie gry, stwierdzam, i zaczynamy się robić w to coraz lepsi, przy stosunkowo nadal małym budrzecie(porównując do amerykanów, czy japończyków którzy wkładają w podobne tytuły nawet10 razy więcj kasy!)

Galeria ze screenami z gry. Polecam!
http://gry.wp.pl/core.html?filtr=1,0&x=gra,28,6063

Animacje jednak biją screeny na głowe

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.867
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Gra może jadnak być niewypałem. Zmienili początkowe założeni, czyli miało się grać wiedżminem ( nie Geraltem ) ale można było prowadzić jego jako Geralta lub jako nazwijmy go Bezimiennego. Ale zrezygnowano z tego i uproszczono fabułę do rozwiązywania zagade histori , jak w przygodówce.

A co do książek to to są świetne. radze przeczytaj.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Nie czytałem, nie oglądałem i jakoś mnie nie ciągnie.
Muszę poczuc jakis bodziec zewnętrzny, który pchnie n\mnie do przeczytania "Wiedźmina".

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Aelirenn Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Aelirenn
Dni na forum: 6.750
Posty: 5
Sapkowski jest naprawdę świetny! Całą sagę o Wiedźminie przeczytałam kilka razy i muszę szczerze przyznać, że na samym końcu mi łezka poleciała A. Sapkowskiego tak jak i DB poznałam poprzez straszego brata który na początku bardzo się interesował, później z niego przeszło na mnie i tak juz zostało
Łuka$h Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Łuka$h
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Posty: 42
Skąd: Szczecin
Gra nie jest tak fajna jak książka.Szczerze mówiąc Sapkowski pokazał swój talent pisząc tę książkę.

Sapkowski jest naprawdę świetny! Całą sagę o Wiedźminie przeczytałam kilka razy i muszę szczerze przyznać, że na samym końcu mi łezka poleciała
Masz rację,książka wzruszająca,i równiez muszę przyznać że troszkę się wzruszyłem.

-Naruto-wie czego chce i wie o co walczy...tak,to bardzo waleczny młodzieniec...
[mycgiserver.com/~SeiyaDokuga/ljpics/naruto.gif]
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Tak macie racje dzieło sapkowskiego potrafi wzruszyć !
Podobała mi sie szczególnie postać wiedźmina .Był on outsaiderem szukający swojej drogi

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Samael Kobieta
Wojownik
Wojownik
Samael
Dni na forum: 6.127
Posty: 35
Skąd: z tamtąd
saga jest świetna. film to porażka polskiej kinematografii. Sapkowski stworzył świetne postaci, zawiłe intrygi, pisze bardzo ciekawym językiem. moja ulubiona postać to zdecydowanie Yennefer.

In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Książka jest świetna, jeżeli chodzi o mnie, uważam ją za arcydzieło polskiej literatury. Świat opisywany w książce jest świetny, choć niestety nie dorównuje Tolkienowi, którego świat jest opracowany prawie, że w najdrobniejszych szczegółach.
Postacie, o tu zdecydowanie książka ma plus, są świetnie opisane, barwne, zabawne a kiedy trzeba poważne, tutaj "Wiedźmin" równa swój poziom z "Władcą Pierścieni".
Humor, to czego brak w świecie Tolkiena, znajdujemy tutaj i to w najlepszym wydaniu, nie raz podczas czytania książki zaśmiewałem się z komizmu sytuacji, bądź tekstów bohaterów.
Treść i fabuła, te są pierwszorzędne, nie chodzi tu jak w większości książek, o pokonanie złego, niestety o co w niej chodzi zdradzić nie mogę (byłby to zwykły spoiler). Książka, trzyma czytelnika w napięciu i niepewności aż do samego końca, mimo, że zawiera ogromne dawki humoru to nie brakuje tu też innych elementów i scen, jak np. scen smutnych, dużo mówione jest również o stosunku społeczeństwa do "inności".

Trudno orzec, która z książek wydaje się dla mnie lepsza, gdyż jedną i drugą chłonąłem z wielkim zaciekawieniem. Zdecydowanie, jest to świetny wybór dla wielbicieli fantastyki, a i nie tylko.
A moją ulubioną postacią jest:
Geralt z Rivii, tytułowy wiedźmin.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Czytałem jedną , może dwie pierwsze książki nie należące do głównej sagi. Nie wciągnęło mnie na tyle żeby czytać resztę , ale to co przeczytałem nie było złe. Oczywiście opinie że jest to arcydzieło polskiej literatury traktuję jako mało śmieszny dowcip , ale jako czytadło nadaje się znacznie bardziej niż "Eragon" , "Conan Barbarzyńca" czy kolejne książki typu "Diablo " czy "Dungeons & Dragon"

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Hiryu Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Hiryu
Wiek: 103
Dni na forum: 6.114
Posty: 18
pomimo, że staram się zawsze brać pod uwagę opinie innych i, o ile są kulturalnie wygłaszane - szanować je, to jedno muszę powiedzieć koniecznie tak, jak zaraz powiem:
Nie istnieje książka pochodząca z nurtu polskiej fantastyki, która byłaby lepsza, a chociaż równała się z Sagą Wiedźmińską.
Sapkowski stworzył coś, co udało się tlyko niewielu a mianowicie żywy świat z żywymi ludźmi (i innymi rasami)czytając sagę czuje się gniew, namiętności, pragnienia, wszystko, co przeżywają bohaterowie. Ponadto, choć niektóre elementy nie wydają się tak wspaniałe (i.e. liczne zapożyczenia) to nie można odmówić Sadze również cudownego klimatu oraz niewysłowionej wręcz... polskości. naszą, swojską Polskę czuć tu na każdym niemal kroku.

Rozmiar sygnatury jest odwrotnie proporcjonalny do IQ posiadacza.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Sapkowskiego bardzo lubię, szczególnie w opowiadaniach. Rzeczywiście, jest chyba jednym z najlepszych pisarzy na rynku polskim (równać się z nim może niewielu, ale jednak - Zajdel, Grzędowicz, nieraz go przebijają). W Sadze praktycznie nie ma fabuły, ale język jakim posługuje się AS jest bardzo płynny, łatwy, szybki, zapada w pamięć. Nie mam jeszcze całego cyklu husyckiego, więc nie powiem, czy jest lepszy od Wiedźmina. Ale pewnie może go przebić.

Zdravim.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.149
Posty: 238
Skąd: ...
Sapkowski jest dla mnie naprawdę wartym uwagi pisarzem. Znam sagę wiedźmińską, jednak nie tylko za nią go cenię. Dla mnie jest przede wszystkim mistrzem opowiadań.
Przeczytajcie "Muzykantów" czy "Tandarei" a zrozumiecie, co mam na myśli.

<za to moja ulubiona postać w wiedźminie, to Regis.>

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
W Sadze praktycznie nie ma fabuły




Jak to nie ma fabuły?! Ty chyba "Wiedźmina" czytałeś co trzecią stronę, żeby sobie przyspieszyć!!! Cała saga, wszystkie opowiadania, każdy tom- łączą się ze sobą i przeplatają; wątki zbiegają się na końcu w jedną olbrzymią intrygę, której początkiem było.... nie będę ci zdradzał- przeczytaj, a nie przekartkuj

ps.: Dostałem z CDProjektu Newsletter'a- http://www.thewitcher.com/newsletter/pl/2007-11.html

Zajebiaszczo, nie?! szkoda wielka, że mi nie pójdzie- inaczej już dawno leżałby na honorowym miejscu, obok Sagi
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A ja kupiłem i mi nie poszedł. No cóż pogram od wakacji. ;p

Wracając do tematu, to sagę wiedźmińską uważam za arcydzieło polskiej fantastyki. Andrzej Sapkowski stworzył dzieło na wysokim światowym poziomie, uważam, że nie powinniśmy jako Polacy wstydzić się naszej fantastyki. Klimat Wiedźmina nie pozwala oderwać oczu od książki, a tego przecież się od książki wymaga. Z innych pozycji Andrzeja Sapkowskiego polecam wszystkim trylogię husycką, przeczytałem co prawda jedynie Narrenturm, ale serdecznie wszystkim polecam, nie zawiedziecie się.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Jak to nie ma fabuły?! Ty chyba "Wiedźmina" czytałeś co trzecią stronę, żeby sobie przyspieszyć!!! Cała saga, wszystkie opowiadania, każdy tom- łączą się ze sobą i przeplatają; wątki zbiegają się na końcu w jedną olbrzymią intrygę, której początkiem było.... nie będę ci zdradzał- przeczytaj, a nie przekartkuj
Nie, ja nie czytałem, ja patrzyłem na tytuły.

Człowieku, litości, jaka tam jest fabuła? Malutka Ciri zostaje porwana a zgraja światłych bohaterów rusza jej na pomoc. O ile w tomie pierwszym i drugim jakoś to idzie, to reszta jest nudna. Po prostu. I tylko ze względu na wspaniały język Sapkowskiego, możemy to wszystko przeczytać. Dopiero w opowiadaniach możemy docenić jego kunszt. Wielka intryga? Ha? Byłbyś mi łaskaw wysłać na PM tą całą "wielką intrygę"?

Dla mnie jest przede wszystkim mistrzem opowiadań.
Przeczytajcie "Muzykantów" czy "Tandarei" a zrozumiecie, co mam na myśli.

<za to moja ulubiona postać w wiedźminie, to Regis.>
Brawa dla tego Pana. Choć ja osobiście wolę "W leju po bombie".
A moją ulubioną postacią z Sagi również jest Regis.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Wiedzmin Andrzeja Sapkowskiego to już klasy polskiej literatury fantasy, Sapek spopularyzował fantasy w Polsce i wpłyną pozytywnie na grono młodych pisarzy i wskazał im drogę,mówiąc górnolotnie . Cała sagę przeczytałem na razie dwa razy i ciągle mi mało,plus opowiadani o Geralcie , wszystko cud miód i orzeszki.
Fabuła co prawda nie jest specjalnie wydumana , ale nie jest zła , postacie żywe, świetnie nakreślone , dialogi soczyste i przyprawione pieprznym humorem , teksty Jaskra to dopiero odjazd ,świetne opisy bitew, niewątpliwie Sapkowski wygrywa bohaterami z którymi czytelnik się zżywa i kibicuje im przez cała sagę , saga napisana jest wyśmienitym stylem co pozytywnie wpływa na odbiór lektury , gorąca polecam świat Wiedzmina ,warto przeczytać i poznać fenomen Andrzeja Sapkowskiego .

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bardzo fajne opowiadania i saga, przeczytałem na raz. Humor przedni, a na fabułę nie narzekam.
Nie podobało mi się tylko uśmiercanie bohaterów w drugiej połowie ostatniego tomu, i to w nijaki sposób. Przedstawianie wydarzeń w ostatnim tomie nie po kolei fajny zabieg, ale można się zamotać. Właściwie, co tom, to inna jego konstrukcja.
A moje ulubione postaci (o dziwo mam), poza Geraltem, to Dijkstra i niepijący Regis.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ciekawe czy Brodzki też zrobi nowego Wiedźmina 3D.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » [Fantasy] Wiedźmin
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook