Forum Dragon Ball Nao

» Geografia

Strony: 1, 2  
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Jak popatrzyłem sobie na forum, ten temat jeszcze nie wystąpił.
Tak więc co sądzicie o tym przedmiocie jakim jest Geografia. Jak dla mnie jest najlepszym szkolnym przedmiotem , który będę zdawał na poziomie rozszerzonym na maturze.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Proszę nie obrzydzaj...
Mam co świętować. Dla mnie gegra skończyła się definitywnie. A z cała penością mogę stwierdzić, że jej nie lubię, tudzież nie mogę się nauczyć.
Wszystkiego powodem jest nauczycielka. Jako sam przedmiot geografia jest jedną z fajniejszych dziedzin nauki, do moich ulubionych zagadnień należą zjawiska wulkaniczne oraz wyładowania atmosferyczne. Jednakowoż przypomnę się jeszcze raz za sprawą nauczyciela, nie lubię tego przedmiotu.

I proszę nie wyskakiwać mi z argumentem typu masz kiepskie oceny, to nie lubisz lub nauczyciel to nie wszystko. Zgadzam się z powyższsymi twierdzeniami, ale do mojej sytuacji nie mają one nijak zastosowania. Ktoś może stwierdzić, że nauczyciel to nie wszystko. Ale jeżeli cała szkoła szczerze nienawidzi jednego przedmiotu, nagminnie co niektorzy uciekają z lekcji, a do dyrektora ustawiają się kolejki rodziców coś musi w tym być. W samym tym tylko roku szkolnym zorganizowano trzy wielkie sądy nad babą od gegry. Skutek mizerny, pomogło na parę dni. Zaś na samym końcu roku pozaniżała uczniom oceny. Od pięciu lat próbujemy ją usunąć i nic nie daje rady. Krążą nawet plotki, że musi być kochanką księdza dyrektora .

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
A ja nawet przepadam za tym przedmiotem,jako jeden z niewielu bardzo mnie zaciekawił i na dodatek (całe szczęście) mam fajną nauczycielke (zna Dragon Balla,raz całą lekcje o tym przegadaliśmy,po co nie wiem;p)
Cóż jest co prawda wymagająca,ale da sie to pominąć.
Więc Gegra jak najbardziej
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Tenshi napisał(a):
zna Dragon Balla,raz całą lekcje o tym przegadaliśmy,po co nie wiem;p
Ojejka

Nigdy nie przepadałem za geografią. Od 4 klasy podstawówki do liceum. Uczenie się państw, miast, stolic, mórz, gór, rzek, jezior nawet przydatne... ale poza tym, na geografii porusza się jeszcze wiele bzdur, typu "jak powstają lodowce" czy "wpływ monsunów na życie w Chinach" albo rodzaje gleb, stref klimatycznych itp. Piątki z tego przedmiotu chyba nie miałem ani razu.

Pytanie-zagadka - geografia to przedmiot humanistyczny czy ścisły?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Geografia jest łatwa, prosta i przyjemna. Żadnego przedmiotu nie darzyłem większą sympatią (no może tylko WF . Większość zjawisk, aspektów w geografii jest łatwych do wytłumaczenia i nie trzeba nawet być kujonem, żeby bez problemu wyjaśnić ich przebieg.
Od małego atlas geograficzny był moją podstawową lekturą, zawsze ciekawiły mnie różne państwa, stolice, ukształtowanie terenu itp. Oczywiście nabyta wiedza przekładała się na stopnie w szkole, które nigdy nie schodziły poniżej określonego poziomu (czyt. 4). Obecnie w mojej klasie z geografii radzę sobie najlepiej, chyba jeszcze ani razu nie dostałem oceny niższej niż 5-, a warty podkreślenia jest również fakt, że poziom nauczania geografii w mojej szkole stoi na bardzo dobrym poziomie.
Początkowo wiązałem swoją przyszłość z geografią, jednak los chciał inaczej i wybrałem biol-chem.
Ishido napisał(a):
ak dla mnie jest najlepszym szkolnym przedmiotem , który będę zdawał na poziomie rozszerzonym na maturze.
Wreszcie ktoś normalny Tylko się przyłóż, bo podstawowych informacji nie umiesz

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ja w miarę lubię geografię, dopóki nie ma żadnych obliczeń czasu i innych bzdur. Ale np. lekcje dotyczące różnych krajów, zwyczajów tam panujących itd. są ciekawe. Tyle, że czasami idzie mi się załamać strasznie podczas tych 45 minut lekcji, jak idzie jakiś tępak do mapy i nie wie gdzie jest Afryka, albo inny kontynent, w dodatku nie umie dobrze wskazać kierunków świata . Ja nie wiem co tacy ludzie robią w LO, skoro nie wiedzą nić o świecie . Dlatego przedmiot uważam za przydatny w życiu, na pewno bardziej, niż chemia, czy fizyka .
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Drakan napisał(a):
Wszystkiego powodem jest nauczycielka. Jako sam przedmiot geografia jest jedną z fajniejszych dziedzin nauki, do moich ulubionych zagadnień należą zjawiska wulkaniczne oraz wyładowania atmosferyczne. Jednakowoż przypomnę się jeszcze raz za sprawą nauczyciela, nie lubię tego przedmiotu.
Właśnie... W gimnazjum bardzo lubiłam geografię. Uczył mnie jej mój wychowawca. Człowiek pełen pasji i zamiłowania do tej dziedziny. Gdy mówił, aż chciało się słuchać. Czwórkę miałam bez większych problemów.

Co innego sorka K. Patrzy się gdzieś w przestrzeń, gada z pamięci dokładnie to, czego się nauczyła. Ciągle powtarza "proszę sobie to przyswoić", "proszę sobie to zapamiętać, utrwalić... blablabla..." Przez nią geografia stała się przedmiotem, którego nie lubię i załamuję się, gdy widzę ją w czwartkowym planie. Teraz mam zaledwie tróję, a na półrocze dostałam dopuszczający. Do tego robi takie kosmiczne sprawdziany... Szkoda gadać i pisać.

Ciut inaczej jest poza szkołą. Czasem przeglądam atlas, raz na jakiś czas oglądam TVNmeteo. Mają tam super programy. Dobrze jest wiedzieć, co dzieje się wokół.

eMate napisał(a):
Tyle, że czasami idzie mi się załamać strasznie podczas tych 45 minut lekcji, jak idzie jakiś tępak do mapy i nie wie gdzie jest Afryka, albo inny kontynent, w dodatku nie umie dobrze wskazać kierunków świata . Ja nie wiem co tacy ludzie robią w LO, skoro nie wiedzą nić o świecie
Moja mama pracuje w zakładzie obuwniczym i szyje na maszynie buty. Pracuje z nią kilkanaście bab (w dużej części ze wsi). Pewnego dnia jedna z jej "współpracowniczek" upierała się w każdy możliwy sposób, że istnieje takie pastwo jak Beneluks, a jej syn pojechał pracować właśnie do Beneluksu.... Ręce opadają. Nasze pokolenie jeszcze jakoś wyrabia, ale to poprzednie, w którym wiele osób nie skończyło podstawówki to po prostu masakra.

To tyle ode mnie. Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Geografia to zdecydowanie mój ULUBIONY przedmiot. Lubię czytać tak dla przyjemności książki z zakresu geografi, podręczniki szkolne, atlasy, tabele, tablice geograficzne itp.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Jeśli lekcja z geografii u mnie w szkole jest z tego o czym mówi przedmiot to słucham z zaciekawieniem i mnie to interesuje, natomiast u mnie często jest tak, że temat mało ma wspólnego z gegrą a mimo to go realizujemy...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Massey Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Massey
Wiek: 28
Dni na forum: 5.788
Ostrzeżenia: 3
Posty: 166
Skąd: Ścinawa Nyska
w tym roku będe miał geografie , koledzy ze starszych klas mówią że to zryty przedmiot
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Zryta nie jest, chyba, że nauczyciel jest taki. Geografia jest bardzo przyjemna, lecz nie zawsze potrafię z dużym zainteresowaniem wysłuchiwać monologów pani na temat uprawy sorga w Tanzanii. Choć generalnie zagadnienia ekonomiczno-społeczne są bardzo ciekawe. Wolę jednak to co się przecienemu zjadaczowi chleba kojarzy z tym przedmiotem, tj. mapy. Jeszcze przed pójściem do zerówki przeglądałem rozmaite atlasy i mapy. Z takim skutkiem, że już w pierwszej klasie potrafiłem naszkicować bez większych problemów polityczną mapę świata, znałem nawet większość stolic, a w Europie wszystkie. PO prostu to uwielbiałem i nadal uwielbiam, chciałem nawet robić coś w tym kierunku, ale pod koniec podstawówki mi się odechciało. ;p

P.S.
Goji, gdzie nie spojrzę to Twój podpis rozwala tabelę. Naciśnij enter pomiędzy [/img] i [img].

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Łukasz napisał(a):
Geografia to zdecydowanie mój ULUBIONY przedmiot. Lubię czytać tak dla przyjemności książki z zakresu geografi, podręczniki szkolne, atlasy, tabele, tablice geograficzne itp.
Ja tez to uwielbiam

Studiujesz ją moze na Uniwersytecie Lodzkim ?? Ja tam bede studiowal w pazdzierniku. Byloby milo, zaloga M&A by sie zebrala ;p.
Massey Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Massey
Wiek: 28
Dni na forum: 5.788
Ostrzeżenia: 3
Posty: 166
Skąd: Ścinawa Nyska
byłem kiedyś na lekcji geografii w gimnazjum , nasz nauczyciel jest zryty i nie ciekawiło mnie to
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Goji55 napisał(a):
byłem kiedyś na lekcji geografii w gimnazjum , nasz nauczyciel jest zryty i nie ciekawiło mnie to
No jak tak będziesz myślał, to wyrośniesz na ynteligentnego gościa, niema co. Co do gegry, to nawet lubię, dużo można sie dowiedzieć o otaczającym świecie, aczkolwiek wolę historię zwłaszcza okres drugiej wojny światowej.

Pozdrawiam

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Od września będę się geografii uczył, za bardzo tym zadowolony nie jestem. Do tej pory miałem przyrodę [ połączenie "gegry" i biologii ] i nie za bardzo mi się podobały jej elementy geograficzne. Za to uwielbiam ogladać wszelkiego rodzaju mapy świata, Europy itp., a także zawsze lubiłem patrzeć na np. sytuacje ekonomiczną poszczególnych krajów, co wydobywają, ile tego, po co to , a także lubiłem przegladać ile kosztuje euro, dolar , czy funt czyli ogólnie taka ekonomia . Na początku myślałem ,że własnie tak będzie to wygladało , ale z tego co czytałem to te lekcje będą wiały nudą No nic , zawsze pozostaje historia którą wszakże też bardzo lubię...

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Może i ja się wypowiem nt. Geografii... Właściwie od podstawówki przedmiot ten zgłębiam "sam", ponieważ nauczycielka, która uczyła mnie owego przedmiotu można rzecz nie za bardzo przykładała się do swoich zadań raz to nawet całe 45 minut lekcjii przespała . Teraz w technikum to całkiem inna sprawa, profesorka, króra nas edukuje wszystko zgłębia na lekcjii, co potem ucząc się samemu w domu łatwiej jest przyswoić dany materiał. Uważam, że Geografia jest bardzo przydatnym i potrzebnym przedmiotem szkolnym.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Bardzo lubię geografię- to jeden z przedmiotów który mam w liceum na rozszerzonym. Od 2 kl. gimnazjum go polubiłam. Powstawanie lodowców, zjawiska klimatyczne, geografia społeczno- ekonomiczna.... Szczególnie ta społeczno- ekonomiczna. Z tych tematów zawsze lubiłam pisać sprawdziany(gimnazjum). Mnie bardzo interesowały też inne zjawiska, np. krasowe, o tym jak powstają skały, o tematach typu trzęsienia ziemi, czy gospodarka w innych krajach(dobrze wiedzieć, co się dzieje np. na drugim końcu świata), sytuacje ekonomiczne. Geografia Polski też mnie interesowała. Ukształtowanie terenu i takie tam inne wykuć na spr. to dla mnie pestka. Chociaż mam takie *[nie przeklinaj!] ćwiczenia, które nie są kompatybilne do podręcznika(czyt. proszą o rzeczy, których nie ma w podręczniku) I coś jeszcze? Ano tak. strefy klimatyczne, też lubiłam i to bardzo, słuchałam z zainteresowaniem(przykłady) jak powstają skały, i inne takie. Wszystko mnie to bardzo ciekawiło(i ciekawi mnie rzecz jasna dalej). Dzięki temu przedmiotowi mogę się dowiedzieć jak powstają określone zjawiska pogodowe, można dzięki temu przedmiotowi tzw. ,,poznać bliżej świat i go zrozumieć".
Gegra jak to mówił mój poprzednik, jest bardzo przydatna w życiu.
Jedyne czego nienawidzę na gegrze, to te konturówki. Może to i dziwne, ale dla mnie łatwiej jest wykuć materiał, niż zapamiętać, co gdzie leży.
Pozdrawiam.
Angel of destiny
P.S. Ja nie miałam gegry w podstawówce.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
P.S. Ja nie miałam gegry w podstawówce.
Pewnie funkcjonowała pod nazwą "przyroda".

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Danevert napisał(a):
Pewnie funkcjonowała pod nazwą "przyroda".
No tak, racja, głupi błąd. W sumie w podstawówce szło mi różnie z przyrody, na ogół to umiałam z materiału, tylko 2 razy dostałam 3, bo się nie przygotowałam. Ech to było w 4 kl.. podstawówki, coś tam pisaliśmy kartkówkę chyba na temat opadów i tak średnio byłam do niej przygotowana. Podręczniki były do kitu, praktycznie chaos, ale na szczęście nauczycielka dobrze wszystko tłumaczyła.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Geografię lubiłam, w ogóle te zagadnienia mnie interesują, geografia to przedmiot przyrodniczy (fizyczna) lub społeczny (polityczna).
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Geografia
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook