Forum Dragon Ball Nao

» [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria ocena: 10,00 (głosy: 4)110

Strony:   1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 58, 59, 60  
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.288
Posty: 402
Citrel napisał(a):
Chester napisał(a):
Nie ma zadnej zmiany fabuly, bo GT ma teraz takie znaczenie jak fanfik. Nie jest to kontynuacja mangi, tylko filler, przy ktorym tworca, nie mial prawie zadnego udzialu. Ponoc, ale w to nie wierze, zaprojektowal pare postaci i nic wiecej.
DBS jest nazwane oryginalna czescia mangi.
GT to jest sequel, czyli kontynuacja historii Goku i reszty. Serial taki nagrano i istnieje do dziś, nie ważne kto jest autorem, ważna jest treść filmu, gdyby to było coś nielegalnego byłby procesy o plagiat i odszkodowania DBGT jest jako kontynuacja, co najważniejsze powstał pierwszy, więc dla mnie to super jest czymś co powstało alternatywnie (na logikę to pierwszy utwór jest oryginalny a wszystkie zmiany stanowią jego alternatywę).
Super też rysuje ktoś inny, autor oryginału daje tylko scenariusz, a większość scen w anime to fillery.
No jesli ciebie nie obchodzi kanon, i zwiazane z nim prawo, to ja nie bede dalej prowadzil dyskusji.
Wiem, ze GT to kontynuacja, ale fillerowa, czyli takie jej znaczenie jak by jej nie bylo.
Dragon Ball Chou jest nazwane częścią mangi, i nie jest zadna alternatywa tylko oryginalna historia.
GT jest alternatywa, ktore zostalo nazwane "duza historia poboczną".

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Diamante: 02.01.2016, 18:16
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.743
Plusy: 5
Posty: 2.022
Chester napisał(a):
Nie ma zadnej zmiany fabuly, bo GT ma teraz takie znaczenie jak fanfik. Nie jest to kontynuacja mangi, tylko filler, przy ktorym tworca, nie mial prawie zadnego udzialu. Ponoc, ale w to nie wierze, zaprojektowal pare postaci i nic wiecej.
DBS jest nazwane oryginalna czescia mangi.
Obraz


Chester napisał(a):
No jesli ciebie nie obchodzi kanon, i zwiazane z nim prawo, to ja nie bede dalej prowadzil dyskusji.
Obraz




Ciekawi mnie tak jakoś, dlaczego... I zapomniałem przez tego Chestera, co chciałem napisać.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.122
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
vegeta391 napisał(a):
Obraz
To moja reakcja jak darzą "GT" saga w DBS

DBS jest nazwane oryginalna czescia mangi.
LOL nie, Bulma wspomina "tą żabe" w jednym odcinku DBS, a Ginyu-Bulma to filler, temu DBS jest bazowana na fillerze
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


No jesli ciebie nie obchodzi kanon, i zwiazane z nim prawo, to ja nie bede dalej prowadzil dyskusji.
Wiem, ze GT to kontynuacja, ale fillerowa, czyli takie jej znaczenie jak by jej nie bylo.
Dragon Ball Chou jest nazwane częścią mangi, i nie jest zadna alternatywa tylko oryginalna historia.
GT jest alternatywa, ktore zostalo nazwane "duza historia poboczną".
Nie ważne kto jest autorem, ważniejszy sens, fabuła i to co się komuś podoba. Nie chciałam Cie urazić. Pamiętajmy, że to fikcja, tak wydarzenia z DB, jak z BDZ czy GT istnieją tylko na papierze i jako filmy, a serial GT istnieje tak jak DB i DBZ, tylko nie ma mangi Filery to rozwinięcie wątków, których w mandze nie było np. zdarzeń z czasów pomiędzy przybyciem Trunksa z przyszłości a pojawieniem się cyborgów np. opieka Bulmy nad rannym Vegetą, potem pojawia się Trunks, ćwiczenia Goku z Gohanem i Piccolo w górach, prawo jazdy Goku i Gohana, to nie jest sprzeczne z fabułą a jest jej uzupełnieniem. Tak samo korepetytor Gohana w ciągu roku kiedy Nameczanie byli na Ziemi. GT to ciąg dalszy. Jako, że nie masakruje bardzo fabuły (błedy to wynik tłumaczenia z japońskiego na angielski, z angielskiego na francuski, z fr na pl, gdzie każdy tlumacz zmieniał sens) Mogliby pokazać coś w ciągu tych 7 lat odkąd Goku zginął wysadzony przez Cella
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.743
Plusy: 5
Posty: 2.022

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Dzięki, czekam na tłumaczenie
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.288
Posty: 402
Fillery to zapychacze powstajace gdy anime wyprzedzi wydarzenia z mangi.

Nie urazilas mnie, tylko wyjasnilem, to co chcialem.
Tak czy siak, GT ma teraz takie znaczenie jak nic nie znaczaca fanowska opowiesc.
Mozna powiedzieć, ze to fanfik Toei animations.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


A nie może każdy wg własnego uznania mieć własną kontynuację tj. GT lub super w zalećnie od upodobań?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.164
Plusy: 73
Posty: 15.258
Skąd: ふざけた時代
Można nawet fanfiki uznawać za "najlepsze kontynuacje", jednak należy pamiętać, że dla DBGT Toriyama nie pisał historii, a w przypadku najnowszych filmów oraz DB Super jak najbardziej. Osobiście myślę, że wielkość wkładu autora ma większe znaczenie niż kolejność produkcji.

vegeta391 napisał(a):
Citrel napisał(a):
tylko nie ma mangi
Ma W grudniu 2014 zaczęli serializację tzw. animekomiksów (アニメコミック, animekomikku=animecomic).
Tego zasadniczo nie określa się mianem mangi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.122
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Shounen napisał(a):
vegeta391 napisał(a):
Citrel napisał(a):
tylko nie ma mangi
Ma W grudniu 2014 zaczęli serializację tzw. animekomiksów (アニメコミック, animekomikku=animecomic).
Tego zasadniczo nie określa się mianem mangi.
Ta, Manga DBGT istnieje, ale jest "made in china", więc Goku GT wygląda jakby mówił do Pilafa i spółki "Przestańcie śmiecie"

Obraz

Taaaaaaaaaaaa
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.743
Plusy: 5
Posty: 2.022
Chester napisał(a):
Fillery to zapychacze powstajace gdy anime wyprzedzi wydarzenia z mangi.
Na pewno nie! Zgadzam się, że nierzadko jest to powodem, ale to nie standard. Jeśli pójść twoim tokiem rozumowania, to dlaczego już w pierwszym odcinku DB mamy fillery, kiedy to przecież w dniu emisji wydanych było aż 59 rozdziałów mangi?

Shounen napisał(a):
Tego zasadniczo nie określa się mianem mangi.
A, tam, czepiasz się.

Shounen napisał(a):
Osobiście myślę, że wielkość wkładu autora ma większe znaczenie niż kolejność produkcji.
Niekoniecznie. Gros fanów przeklina Lucasa za epizody 1-3, liczne poprawki do oryginalnych 4-6, natomiast składa mu pokłony, gdyż sprzedał prawa Disneyowi i tym samym dał szansę na odrodzenie uniwersum.

Toriyama co i rusz sam sobie zaprzecza, abstrahując już od przydatności do spożycia serii GT, zastanawiam się, czy rzeczywiście nie lepiej by było, gdyby Naho Ōishi i Toyotarō na dobre przejęli pałeczkę od mistrza, nim ten narobi tyle dziur, że Smocze Kule stracą swój tułów, bo rąk i nóg od dawna już nie posiadają.
Niemniej DBS podoba mi się bardziej niż DBGT i chcę, by nadał był kontynuowany.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.164
Plusy: 73
Posty: 15.258
Skąd: ふざけた時代
vegeta391 napisał(a):
składa mu pokłony, gdyż sprzedał prawa Disneyowi
Chyba jednak więcej osób go za to krytykuje - przecież to Disney! - no ale mniejsza.

vegeta391 napisał(a):
gdyby Naho Ōishi i Toyotarō na dobre przejęli pałeczkę od mistrza, nim ten narobi tyle dziur
Skoro wolisz Supera od GT, to może nie wywołuj wilka z lasu ;p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.288
Posty: 402
vegeta391
Na pewno nie! Zgadzam się, że nierzadko jest to powodem, ale to nie standard. Jeśli pójść twoim tokiem rozumowania, to dlaczego już w pierwszym odcinku DB mamy fillery, kiedy to przecież w dniu emisji wydanych było aż 59 rozdziałów mangi?
W większości przypadków, po to powstają fillery, gdy anime prześcignie mangę, ale nie zawsze.
Odpowiadając na twoje pytanie w skrócie, może dla tego, aby więcej zarobić ? Przedłużając w ten sposób serie.
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.743
Plusy: 5
Posty: 2.022
Shounen napisał(a):
nie wywołuj wilka z lasu ;p
A będę!


Odpowiadając na twoje pytanie w skrócie, może dla tego, aby więcej zarobić ? Przedłużając w ten sposób serie.
Bingo.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.122
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
vegeta391 napisał(a):
Chester napisał(a):
Fillery to zapychacze powstajace gdy anime wyprzedzi wydarzenia z mangi.
Na pewno nie!
Jeśli Chesterowi chodzi o te E do żywności to zgodzę sie, fillery nic nie dają poza Chaosem

Popatrzmy na Freeza sagę:

Vegeta jest jędzą Freezy (Canon)
Gohan pod wpływem złości wali Freeza tak mocno że ten używa na niego Full powera (Filler)
Na Ziemii Gohan jest jędzą Vegety (Filler)

Vegeta > Gohan > Freeza > Vegeta?!

I nie wracajamy do "Afterlife sagi" która dzieje sie PO Cell sadzę ale PRZED Buu sagą (ale jest z CELL SAGI)

Toy-ani-may-shin doprawdy ssą
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Fillery są też rozbudowaniem fabuły, nie ważne w jakim celu powstały, ważne, że nie zaprzeczają fabule. Niektóre są śmieszne, inne pokazują historie bohaterów (retrospekcje Vegety), pokazują ich w codziennym życiu (korepetycje Gohana, nauka jazdy Goku, dziewczyna Kurilina-Marron, rozwinięcie wypoczynku Goku przed grą Cella i szkolnego życia Gohana). Ważne są treści zawarte w nich nie autor. Kolejnośc ma znaczenie, to jakby nakręcić nową serię np. z archiwum x, gdzie nigdy nie porwano siostry Muldera, a rodziny bohaterów żyją (większość została zabita w czasie trwania serii), a William (syn Scully) się nie narodził. Pierwotna wersja ma jakiś sens, kolejna ten sens burzy.
Zwykle adaptacje filmowe książki się od niej różnią np. Przedwiośnie. Często filmy są okrojone, w DB fabuła jest rozbudowana. Często film całkiem zmienia przesłanie książki, w DB tego nie ma, tu sens jest zachowany.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.122
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Citrel napisał(a):
dziewczyna Kurilina-Marron
Maron siostro, Marron to jego córka, dwie róźne osoby

Zapomniałaś o Lime, pierwszej dziewczynie Gohana, którą Gohan złapał za...piersi

nauka jazdy Goku
Tu Toei nie popisali sie, niby fanatycy Goku a Piccolo jr lepiej jezdzi, wg mangi jest na odwrot, Goku umie jezdzić a Piccolo jest zielony (dosłownie)
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Lime nie pamiętam
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.122
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Bartek: 03.01.2016, 21:13
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


To ta co przed Turniejem Cella Gohan pomagał schron budować
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 58, 59, 60  

Forum DB Nao » » » [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook