Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Dragon Ball Super (manga) ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony: 1, 2, 3 ... 46, 47, 48  
Son-Goku Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Son-Goku
Wiek: 30
Dni na forum: 4.794
Plusy: 17
Posty: 528
Skąd: 新世界, Strzałkowo
nonpoint Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.968
Posty: 2
Skąd: Grudziądz
Mam pytanie, czy przypadkiem nie obiło wam się o uszy, czy ktoś wyraził chęć tłumaczenia..
Bądź, czy będzie taka wersja w języku angielskim, francuskim, czy niemieckim?
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.394
Posty: 88
Ciekawe jak to teraz połączą z BoG i RoF. Bo ten chapter na pewno jest przed RoF, ale czy też przed BoG? - podejrzewam, że też bo pod koniec Elder Kaioshin, zauważył chyba Billsa, czyli ta sama scena co z początku BoG. Ale w filmie Bills spał, a tu coś robi. Może akurat po tym spaniu, polecieli na tą planetę. Potem Bills jadł, a Whis w filmie pokazywał Goku. Ciekawe jak to zrobią w anime, czy będą te same sceny i może je wydłużą?

Wtedy w anime walka Goku z Billsem byłaby dluższa, i ciekawe czy by to jeszcze raz pokazali, a może to ominął. Chociaż, może jakoś to alternatywnie wykombinują, co o tym sądzicie?

Widzicie to, jest 9 kul.
https://scontent-mad1-1.xx.fbcdn.net/hphotos ... e=55EA1A18

Albo to błąd, albo naprawdę będzie jakiś nowy Smok z 9 kulami, może to Smok nie jednej planety, ale całego Wszechświata/lub nawet Wszechświatów. Być może Whis to tak jak Dende.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Ovin napisał(a):
Widzicie to, jest 9 kul.
Ja nie widzę tam 9 kul, tylko 7, wśród których jedna ma 9 gwiazdek. Wygląda na błąd. Tyle że zbyt ewidentny.

Powrót do fabuły ze Smoczymi Kulami na pierwszym planie byłby ciekawy, ale skoro w filmach (jak i w całym DBZ) nic o tym nie było, to obawiam się, że teraz też nie będzie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.394
Posty: 88
Tak, chodziło o te 9 gwiazdek, co może oznaczać 9 kul, dlatego też napisałem o 9 kuli.

Może to coś nowego, kule z innego Wszechświata np.
RMX777 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
RMX777
Wiek: 31
Dni na forum: 4.195
Plusy: 7
Posty: 346
ja obstawiam że błąd w wydruku, brakuje 6gwiezdnej kuli, podobne ułożenie gwiazdek jak w tej 9gwiezdnej, raczej tak fundamentalnej rzeczy jak tego że kul jest 7 by nie zmienili
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.394
Posty: 88
Tak sobie myśle, Goku którego znamy jest z 7 Wszechświata, w tym wszechświecie jest 7 kul dla jednego smoka.
Ta kula z 9 gwiazdkami, może sugerować, że będzie jakaś akcja związana z 9 Wszechświatem, być może to te 2 nowe postacie pochodzą z takiego Wszechświata. Kto wie, może numer danego Wszechświata, oznaczałby ile jest tam smoczych kul. Jak jest 12 Wszechświatółw, to w 12 by było 12 tych kul.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.371
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów

Grupa Mirai
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
różnie się dobitnie dialogiem Goku z Gotenem ;o

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
Son-Goku albo ktoś, macie może wersję japońską w jakiejś dobrej jakości? Znalazłem tylko takie na facebooku.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.371
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.394
Posty: 88
Wygląda na to, że chaptery przedstawiają to co Akira napisał w scenariuszu. A reszta to chyba filler w anime. Czyli w anime są jakby pół fillery? oraz przedłużenia, a także to co w mandze było wspomniane, to w anime jest pokazane. W 2 chapterze u Kaito nie ma Gregory. Ale może Akira, coś daje animatorom aby dodali.

Co do 2 chaptera, to ciekawe co nowe 2 osoby zamierzają zrobić.

Moim zdaiem to będzie tak, po walce z Beerusa z Goku, Beerus z Whisem wracają z powrotem do siebie i tak spotykają te nowe 2 osoby. I tam są te sceny z tego trailera, co kiedyś był. Tam pewnie się okazuje, że oni ich obserwowali.

To też wygląda mi jakby Champ był konkurenetm Beerusa.
wielkidym123
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.199
Posty: 10
Człowieku, tutaj też walisz swoje poglądy jak na dbpolska? Na Multiverse nie mogłeś, a teraz tu? Wszędzie doszukujesz się jakichś fillerów albo spoilerów .
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Od tego są fora, żeby "walić swoje poglądy".

Niemniej pisanie o fillerach w kontekście tej serii jest nieuprawnione. Tutaj to manga powstaje na podstawie "scenariusza" Toriyamy (a raczej jego wyrywków), nie odwrotnie. Przypuszczam, że Gregory'ego w ogóle mogło nie być w materiałach od Toriyamy, bo w końcu nie było go w oryginalnej mandze, jednak panowie w Toei mogli zdecydować się go dodać, żeby zachować ciągłość z DBZ/Kai.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
Ja się zastanawiam, czy Toyotarō rysuje to na bieżąco, czy już od dawna ma gotowe, ile tam zamówili w Jumpie. Powoli rozbieżność mangi względem anime zaczyna wnerwiać. Ja mogę zrozumieć, że Toriyama wprowadza poprawki (w odniesieniu do konówek), to mi w ogóle nie przeszkadza, ale żeby kreowały się jednocześnie dwie wersje nowych wydarzeń? To już mnie zniesmacza.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Nie jest to powiedziane wprost, ale przynajmniej wiadomo, że historię do niej wymyśla Toyotaro na podstawie scenariusza Toriyamy, więc można i trzeba to traktować jak zwykły (prawie że fanowski) dodatek oderwany od właściwej fabuły.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
Mam coś interesującego (możliwe, że kolejny fejk). Otóż internety głoszą, że osiemnastego lipca w Tokio i 25 lipca w Osace (podobno) podczas festiwalu Jump Victory Carnival 2015 (ジャンプビクトリーカーニバル) zaprezentowano (rzekomy) bonusowy rozdział Dragon Ball Super, w którym:
Kaiō i Gokū proszą Porungę, aby odbudował planetę naszego ulubieńca. Czyli autorzy raczą nas kolejną dziurą, bo jak wiemy z anime dzięki zwycięstwu Gokū nad Paikūhanem Północny Kaiō wygrał planetę od Zachodniego Kaiō. Dodatkowo zdaje się to nie pasować do narzekania z trzeciego odcinka DBS.
Najdziwniejsze, że ów komiks wydaje się być legitny, a nawet legitymacyjny, mimo że brak jakiegokolwiek szumu w internetach jest podejrzany. Pytanie, czy Toyotarō sam to uknuł, czy to za zielonym światłem Toriyamy.

Dodatkowo wyczytałem, że w zeszłym roku z tej okazji opublikowali rozdział Naho Ōishi, w którym
Trunks z przyszłości przybywa do teraźniejszości, aby poinformować o zabiciu Cella; trafia do Orange High School na lekcję wuefu, podczas której gra z Gohanem w baseballa.


Aaa, zapomniałbym, foty wspomnianego minirozdziału:
Obraz

Obraz

Obraz

PS: na zdjątkach widać znów tę brzydką rękę od fejków z Tights, więc póki Kanzenshuu i inne fora milczą, nie brałbym tego za prawdę objawioną.
PPS: prawdopodobne pierwsze źródło.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Ciekawe, wygląda prawdziwie. Pal licho Paikuhana, bo to był filler, ale w BoG też jest mowa o tej planecie i nie padają tam żadne konkrety, więc może coś jest na rzeczy. Już podczas premiery filmu było niezłe zamieszanie w tej sprawie (standardowo, że Toriyama zapomniał o Cellu itd.).

Pierwsze źródło to raczej twitterowy wpis, na który się powołują:
https://twitter.com/Marty_japan/status/622325610019319808

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 30
Dni na forum: 5.702
Plusy: 4
Posty: 2.000
Tak, tak, ale to chyba jakiś ich koleś, w sensie, że Żabojad, z tego twittera. Filler-sriler, proszę i ty mi tu nie zaczynaj z kanonem, bo jak to słyszę, to mi się śmiać chce. Umówmy się, że o ile w seriach typu Naruto fillery to jakaś śmiechu wart parodia, tak w Dragon Ballu jest to w dużej mierze całkiem zgrabnie napisana historia, nierzadko dyrygowana przez Toriyamę. Wszak cały panteon wykreowany w tym czasie w serialu wrósł się już tak dobrze w Smocze Kule, że nawet w DBS trzymają się tej wersji.

Mimo iż to niepozbieranie i ciapowatość, którą nas Toriyama raczy na każdym kroku trochę zbijają z pantałyku, to nie sposób się tu wściekać na naszego mistrza, który do swego chleba powszedniego ma jak najbardziej zdrowe podejście.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Nie sądzę, żeby Toriyama znał te fillery (anime w całości zapewne nigdy nie obejrzał), dlatego nie można wymagać, żeby uwzględniał je podczas tworzenia fabuły. Podobna historia z Dragon Ball Minus.

vegeta391 napisał(a):
nierzadko dyrygowana przez Toriyamę
Mnie się wydaje, że jednak rzadko. A w najlepszym przypadku wykonał parę projektów postaci i rzucił jakimś pomysłem, który potem ponowie z Toei rozbudowali na kilka odcinków.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3 ... 46, 47, 48  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super (manga)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook