Forum Dragon Ball Nao

» DB Super odcinek 026, 10.01.2016

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 5.516
Plusy: 65
Komentarze do dwudziestego szóstego odcinka Dragon Ball Super emitowanego 10.01.2016 o godzinie 1 naszego czasu w Fuji TV.

Regulamin Forum | AnimePhrases - cytaty z anime i mang | MAL | TwitterYT
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2

Kiedy z napisami pl?
Google
Super Saiyanin 5
Super Saiyanin 5

Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Dni na forum: 1.640
Ten odcinek byl NAJLEPSZY chyba z calej serii pod wzgledem dynamiki ciosow oraz choreografii walk.

Te brzydkie screeny ktore widzialem w internecie, ani razu nie zauważyłem, podczas oglądalnego odcinka. To byl chyba pierwszy raz kiedy nie myslalem o kresce.

Minus to byl moment w ktorym Sorbet przebija płomieniem Goku. Juz nie chodzi o to, ze nie pokazali krwi, ale ten moment byl taki beznamiętny.

Nastepny odcinek trzyma poziom, jak nie jest lepszy. W końcu Vegeta !

Mam nadzieje, ze od teraz az do nowej sagi bedzie tylko lepiej.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Chester napisał(a):
Minus to byl moment w ktorym Sorbet przebija płomieniem Goku.
Ależ, ależ. A fakt, że stało się to dopiero po tym, jak Goku zszedł z SSGSS? W przypadku filmu wielu wytykało, że o, taki mocarz, a pokonał się jakiemuś "laserowi". Teraz nabrało to więcej sensu. Skoro zszedł do czarnych włosów, to znaczy, że swoją wytrzymałość również wyciszył do najniższego poziomu. I za to duży plus.

Google
Super Saiyanin 5
Super Saiyanin 5

Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Ok, ale chodzilo mi bardziej o emocje dotyczące tej sceny. Bylo jakos dziwnie, tak jakby wlaczyl się innym error xD

Oraz nie pokazali tej nowej techniki Goku z kinowki, gdzie uderza jednym ciosem Freeze, i zakańcza to Kamehamehą.
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2

Mnie było żal biednego Goku. Freezer obijał go i dusił, jak można tak kogoś traktować?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Dni na forum: 4.619
Plusy: 10
Nieźle to rozwiązali. Może trochę lipa, że jakimś laserkiem, a nie chociaż techniką, ale tak już jest. Goku z pewnością rozwinął się do takiego poziomu, że bez wchodzenia na pierwszy poziom SSJ jest obecnie dużo silniejszy bez żadnej rpzemiany, a także i bardziej wytrzymały. Jeśli chodzi o Friezę, to pokazali, że jest całkiem cwany i wyciąga wnioski. Odstawił kabałę na kolanach chcąc to wykorzystać tak, by osiągnąć to, co stało się na Namek. Tam Goku po walce zaczął się wywyższać, odpuścił sobie i zszedł z SSJ. No i udało mu się osiągnąć to także tutaj.

[oi49.tinypic.com/smpwyh.jpg]
Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka - Roman Dmowski
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Gdzie jest ta Irlandia, no gdzie? Ja wam powiem gdzie. Za Wielką Brytanią.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Dni na forum: 1.474
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
No i w następnym tygodniu Freeza niszczy Ziemię, prawdziwy powód dla którego oglądamy DBS sie zbliża wielkimi krokami

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Bartek: 11.01.2016, 19:48
Kenji Harima Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Kenji Harima
Dni na forum: 1.585
Jak poprzedni epik był w znacznej mierze przegadany tak tutaj mamy walki w nadmiarze.
Słabsze niestety niż w w wersji kinowej moim zdaniem.

Znowu parabola tak od 24 odcinka jak chodzi o animację, ale przestałem się tym specjalnie przejmować. Traktuje to jako aspekt komediowy. Przyznam, że z takim podejściem o wiele lepiej się ogląda

O na przykład:

Obraz

Te miny są obłędne.

Ok, ale chodzilo mi bardziej o emocje dotyczące tej sceny.
Trochę randomowa jest ta scenka. Ogólnie to jest jeden z mankamentów nowej serii -> na razie nie bardzo potrafi wywołać emocje u widza. Ja wymienię raptem trzy scenki, które dla mnie były poruszające w jakiś sposób:

1) Przemiana Goku w SSG, której towarzyszył bardzo ładny utwór w klasycznym stylu. Znacznie lepiej to przedstawili niż w filmie kinowym.

2) Popis Tagomy na początku 23 odcinka. W końcu pełnokrwisty bad ass z seiyu od Zoro, którym się nacieszyliśmy raptem 5 minut. Padaka...

3) Udzielenie pomocy finansowej Goku przez Mister Satana

Jak widać niewiele tego.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Kenji Harima napisał(a):
3) Udzielenie pomocy finansowej Goku przez Mister Satana
chodzi ci o 100 milionów Zenie? To #$% znaczy, pewnie na nasze to tylko 10.000 zł
Kenji Harima Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Kenji Harima
chodzi ci o 100 milionów Zenie? To #$% znaczy, pewnie na nasze to tylko 10.000 zł
Qui No nie wiem czy takie grosze skoro w DB wygrana za zwycięstwo na turnieju Tenkaichi Budokai wynosiła bodajże pół miliona, a dopiero przy sadze Buu nagrodę zwiększono do kilkunastu milionów

Myślę, że kilka kapsułek z gotowym domem można by za to kupić

Zresztą chyba i Chi-Chi na początku drugiego odcinka mówiła, że starczy im to do końca życia.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Bartek napisał(a):
pewnie na nasze to tylko 10.000 zł
Bynajmniej, ale jak zawsze musisz wtrącić swoje uwagi. Jest to około 3 mln zł.

Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Shounen napisał(a):
Bartek napisał(a):
pewnie na nasze to tylko 10.000 zł
Jest to około 3 mln zł.
Bzdura

Update

1 Zenie = 1 Yen
A 1 Yen = około 50 groszy

Zresztą sam nie wiem, ale na bank to nie 3 mln zł

Nie wierzę że ludzie w DB są tak #$% żeby dać temu downowi 300 milionów Zeni

lub się nie odzywaj.
Wyluzuj szefie, jesteśmy tylko ludźmi "zakałą Ziemii"

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Bartek: 11.01.2016, 21:35
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Jeśli się z tym nie zgadzasz, to udowodnij, że nie mam racji lub się nie odzywaj, bo jednowyrazowe posty nie są tu mile widziane.

1 zeni = 1 jen = ~0,033 zł

Czyli 100 mln zeni to około 3,3 mln zł.

Hint: Podzielić jeny przez liczbę 30 i mamy kwotę w złotówkach (w przybliżeniu).

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Shounen: 13.01.2016, 21:54
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Kenji Harima
Akurat ten screen podany wyzej, nie rzucił mi się w oczy, bo byl tak dynamiczny i przez chwile się pojawił, a zaraz po nim Goku dostal wpierdziel ogonem od Freezy.
Ogolnie, ten odcinek pod względem animacji walk, byl spoko. Poprzednie pod tym względem bardzo kulaly, a tutaj w koncu pokazali mordobicie.

Jedna rzecz mnie zastanawia, dlaczego Goku po dostaniu promieniem od Sorbeta, nie krwawił.
W retrospekcjach z DBZ, jakoś pokazują Goku we krwi, oraz Freeze przepołowionego na pól.
Nie pojmuje ich logiki .
W kinowce podajże Goku spluną krwią.

Moze nie chce im się rysować krwi ? Tym bardziej, ze "OP" leci w podobnych godzinach i ma ten sam przedział wiekowy, a jest tak jak w kazdym shounenie.

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Diamante: 11.01.2016, 21:45
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Kenji Harima napisał(a):
O na przykład:

Obraz
"Frieza" wygląda na murzyna

Nie to że "przeżył" swoją śmierć na Namek to jeszcze dają że stał sie złoty ala SSJ1

Toriyama nienawidzi tego chorego umysłowo #$%
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Chester napisał(a):
Moze nie chce im się rysować krwi, tym bardziej, ze "OP" leci w podobnych godzinach i ma ten sam przedział wiekowy, a jest tak jak w kazdym shounenie.
W One Piece też stronią od krwi. Tylko tam jest inna historia, bo mają mangę. Jeśli w mandze jest krew, zwłaszcza dużo, to nie wypada jej ot tak skasować. Tutaj nie ma żadnej mangi, więc mają większą swobodę.

Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Kenji Harima Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Kenji Harima
Akurat ten screen podany wyzej, nie rzucił mi się w oczy, bo byl tak dynamiczny i przez chwile się pojawił, a zaraz po nim Goku dostal wpierdziel ogonem od Freezy.
Oj uwierz mi, rzuca się to w oczy, a nie oglądam klatka po klatce Jeszcze była jedna zabawna sekwencja w tej wymianie. minutę przed tą scenką no i na samym początku. Reszta odcinka jest hm dobra jak na standardy DBS.

Dla mnie na razie pod względem choreografii rządzą odcinki 13-14 i 23.

W retrospekcjach z DBZ, jakoś pokazują Goku we krwi, oraz Freeze przepołowionego na pól.
Nie pojmuje ich logiki.
Chyba czytasz w myślach, bo chciałem wspomnieć o tym tzn. retrospekcjach, nie krwi, ale w głównym temacie o serii.

Bardziej mnie zastanawia czy w chwili jak montują te flashbacki z poprzednich serii to jest taka totalna bezrefleksyjność na temat przeszłości i chłód emocjonalny.
W końcu część tej ekipy pracowała i przy starszych seriach oraz retuszu Kai.

Pewno takie dialogi panują w firmie

A: "Kiedyś to byliśmy w formie..."
B: "Oj tak, ale cóż, wola Wielkiego Szefa"
A: "Sake i ramen na fajrant plus odchamienie?"
B: "A jak!"

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Chester napisał(a):
Czy ja wiem czy stronią ?
Ten drugi screen to już niemal sprzed 10 lat
Mimo wszystko stronią i gdy nie trzeba - to krwi nie ma.

Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » DB Super odcinek 026, 10.01.2016
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump