Rok 2001 :: Początki istnienia strony "Dragon Ball Nao" (16 lat temu)

» Zakaz handlu w niedzielę

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Dni na forum: 3.539
Plusy: 26
Jak wiadomo w ostatnich ponownie wrócił temat zakazu handlu w niedziele i politycy powoli zastanawiają się nad opracowaniem stosownej ustawy i wcieleniu go w życie.

Co o tym sadzicie?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami."
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Dni na forum: 3.915
Plusy: 10
Uważam, że kwestię handlu w niedzielę rozwiążą zapotrzebowania konsumenckie i gotowość przedsiębiorców do płacy za kolejny dzień pracy. Są miejsca handlu pracujące w niedzielę i są niepracujące. A to oznacza, że działalność niektórych w niedzielę nie jest konieczna, a innych bardziej. Moim zdaniem jest to podgrzewanie sporów ideologicznych, a kwestia handlu w niedzielę nie jest do tego odpowiednim narzędziem. Tym bardziej że są ludzie, którzy z konieczności w niedzielę pracują, a to czasem oznacza dla nich konieczność handlu.

Obraz
Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka - Roman Dmowski
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Gdzie jest ta Irlandia, no gdzie? Ja wam powiem gdzie. Za Wielką Brytanią.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Książe Pan hime
Gekokujō
Gekokujō

Dni na forum: 441
Ostrzeżenia: 1
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Dni na forum: 4.812
Plusy: 64

Regulamin Forum | Anime Phrases - cytaty z anime i mang | TG+YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 3.648
Plusy: 25
W Anglii niby zakaz, a w niedzielę jest lepiej niż w Polsce. Choć przyznam, że gdy jeszcze o tym nie wiedziałem, to pojechałem do dużego Tesco z szyldem Open 24h po 18:00 i się zirytowałem, że było zamknięte.

Last.fm
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Dni na forum: 2.148
Plusy: 11
A czemu tylko handel, a gastronomia, a inne usługi...powinno być zero żarcia, zero kina i zero sexu!

A tak serio:

Od zawsze pracowałam w niedzielę, bo mogłam dorobić jako studentka czy miałam elastyczny grafik i wolałam załatwić coś sobie na tygodniu.
Po co dzielić ludzi, przeważająca większość osób, które pracują w siódmym dniu tygodnia sama wzięła taką zmianę!
Ale nie oszukujmy się, ci z pierwszej ławki w kościele i tak najszybciej przylecą do sklepu.

Pomysłodawcy akcji są jak widać zbyt nieogarnięci by zobaczyć problem szerzej. Bo łatwiej zakazać handlu niż zawalczyć
o lepsze pensje czy prawa pracowników. Przecież oprócz ludzi lubiących pracować w weekend są i tacy, którzy muszą, bo mało zarabiają.

W każdym miejscu, w którym pracowałam, obroty w niedzielę wynosiły ok. 30-50% więcej, ludzie chcą kupować/jeść etc.
Nie podoba mi się pomysł na karanie osób o innych poglądach niż dewoci.

Obraz
沒有什麼
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Miyu napisał(a):
A czemu tylko handel, a gastronomia, a inne usługi...
Bo tak samo jest w cywilizowanych krajach Europy Zachodniej, do których przecież pretendujemy.

don
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 846
Plusy: 1
Kolejna żenująca akcja władzy i zajmowanie się pierdołami, podczas gdy filary (edukacja, służba zdrowia, wojsko, sądownictwo) w rozsypce...
Poza tym, razem z kilkoma innymi kwestiami jak np. konieczność rejestracji kart sim to małe kroczki w stronę totalitaryzmu.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
don napisał(a):
Poza tym, razem z kilkoma innymi kwestiami jak np. konieczność rejestracji kart sim to małe kroczki w stronę totalitaryzmu.
Niestety, ale to również obowiązuje w większości cywilizowanych krajów Europy Zachodniej. Dlatego stwierdzam, że gadki o totalitaryzmie są jednoznacznie żenujące.

Forum DB Nao » Różne » Hyde Park » Wydarzenia, Polityka » Zakaz handlu w niedzielę
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump