Forum Dragon Ball Nao

» Black Lagoon

Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.656
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Kolejne wspaniałe anime. Oglądał ktoś?

Nieco o fabule:

Widzimy Japończyka. Jednego z tysiąca, niczym się niewyróżniającego. Zwykły, szary, człowiek. Pracuje jako biznesmen, w pewnej dużej korporacji. Pewnego dnia jedzie na wakacje. Ktoś z ważnych osobistości rządowych wręcza mu CD - Okijama, bo tak się facio nazywa, nie ma pojęcia co na niej jest. Gdy jest już na miejscu, nastąpiło coś zupełnie niesamowitego. Gdy w końcu dochodzi do siebie widzi to:


Obraz

Dowiaduje się że jest na łodzi dostawców, kurierów. Sęk w tym że pracują dla mafii. I na dodatek znanani w całym południowo-wschodnim półświatku mafijnym.Okijama, znany pod imieniem Rocka (tak go nazwał jeden z trzech przemytników), decyduje się zostać... piratem.

Tak zaczynają się perypetie Rocka. Wstępuje do Black Lagoonu. Teraz zamieszczę moją opinię, którą wygłosiłem na innym forum.

Szarak na forum o Naruto napisał(a):
Animacja jest wręcz kapitalna, muzyka mi się podoba, bohaterowie cieakwie nakreśleni, południowowschodni azjatycki półświatek świetnie przedstawiony, fabuła może nie urzekająca, ale też b. dobra, odgłosy jak strzelanie realistyczne, kreska dosyć popularna ale ładna. Ach i ten ubiór Levi.
Spotkałem się z głosami że Black Lagoon jest słabe, ponieważ z jednej strony pannica w stroju co najmniej nieprzyzwoitym, lecz z drugiej - dziwczyna o innym światopoglądzie niż reszta ludzi, coś w rodzaju traumy. Czy więc - widowisko w którym forma wzięła górę nad treścią, czy opowieść o ludziach, którzy mają problemy. Jak dla mnie - i to, i to - dlatego właśnie Black Lagoon, to świetne anime.
Co dalej, nie będę opisywał. Anime jest świeżutkie. Levi, postać o której mowa jest wyżej możecie zobaczyć w mym avku, sygnie i tu, siedzącą:

Obraz

Od lewej - Dutch, Levi, Rocko, Benny. Piraci Siedmiu Mórz.

Polecam.

PS. Nie czepiajcie się jakby co. Jestem po Sylwestrze, oczywiście nieprepsanym, ale za to boli mnie głowa, brzuch, oczy i kręgosłup. Ołaaa....

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.164
Plusy: 73
Posty: 15.258
Skąd: ふざけた時代
Szarak napisał(a):
z jednej strony pannica w stroju co najmniej nieprzyzwoitym, lecz z drugiej - dziwczyna o innym światopoglądzie niż reszta ludzi, coś w rodzaju traumy.
Ale co ma jedno do drugiego?

Bardzo dobre anime, wciąga, fajny klimat. Oryginalny pomysł z firmą kurierską. Najlepsze te wszystkie strzelaniny, jak z filmu, których w serii jest dość dużo. Grafika porządna, muzyka też, szczególnie sposób "włączania" endingu.
Tylko dwie rzeczy bardzo mi się nie podobały - ludzie różnej narodowości gadają ciągle po japońsku, a jak przychodzi im gadać z Japończykami, to nagle zmieniają język na angielski, co wygląda zwyczajnie głupio. A dwa, to powtarzanie tych samych klatek (ujęć), w różnych odcinkach, lol. Nie ma tego dużo, ale się rzuca w oczy.

W 2010 ma wyjść trzecia seria.

OP
-> http://www.youtube.com/watch?v=AOGGEY-A-jw

EN
-> http://www.youtube.com/watch?v=J3_YE9hZRRA

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.164
Plusy: 73
Posty: 15.258
Skąd: ふざけた時代
Shounen napisał(a):
W 2010 ma wyjść trzecia seria.
O tytule Black Lagoon: Roberta's Blood Trail. OVA, 5 odcinków. Generalnie trzyma poziom poprzednich. Jak ktoś fan, to powinien obejrzeć. Jedyny minus, że ostatni odcinek przywodzi na myśl Rambo.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Black Lagoon
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook