Forum Dragon Ball Nao

» Rok 2012

Strony:   1, 2, 3, 4  
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.566
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Zapoznałem się z kodem biblii który faktycznie wskazuje na rok 2012 jako przełomowy. Powiedzcie, mi jedno, faktycznie musi być coś w tym że 12 litera każdego wiersza tworzy tekst? Nie jest tam jednak napisane że koniec świata będzie, jednakże że rok 2012 będzie bardzo przełomowy. Jeżeli jednak kod biblii przewidział obie wojny światowe, czy więc jest prawdziwy? Czy to właśnie my zobaczymy na oczy tą globalną katastrofę?

Na temat kodu biblii można poczytać tutaj:

http://www.ndw.v.pl/art.php?nr=101

Zainteresowały mnie też skutki braku zimy w tym roku. Dowiedziałem się czym jest to spowodowane i że zima nie zagości w naszym kraju przez następnych kilka lat:/
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.838
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Zimy nie ma w Polsce co paręnaście lat, już w XVIII wieku zdarzały się ciepłe zimy. Parę lat temu w L.A. czy innym ciepłym miejscu spadł śnieg w czerwcu i jakoś jeszcze nie wybuchły wulkany, ani nie rozstąpiła się ziemia. Spokojnie.

Co do linka podanego przez Legolasa, radzę zapoznać się także z tym.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.566
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Zimy nie ma w Polsce co paręnaście lat
Słyszałem o tym, jednakże dziś dowiedziałem się o lekkim przechyleniu ziemskim i zmianie prądu z nad oceanu Spokojnego, który zmienił kierunek.. Wyżowy prąd będzie teraz w kierunku polski, przez cały rok. Spowodowane będzie to bardzo ciepłymi "greckimi" latami i łagodnymi zimami, oznacza to wielkie zmiany w klimacie na świecie.
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.318
Posty: 197
Skąd: World Below
Cóż...anomalie pogodowe zaczęły się kilka lat temu. Teraz sa coraz bardziej widoczne zmiany, coraz więcej kataklizmów. Jak na mój gust to Matka Ziemia najzwyczajniej w świecie broni się przed tłoczącym ją od wewnątrz wirusem-->człowiekiem. Tak jak my kichamy czy kaszlemy kiedy jesteśmy chorzy, tak ona nie panuje już nad porami roku i mamy kataklizmy.

I was buried alive...
I was born dead...
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.313
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
ja w to nie wieze dlatego ze juz nei raz mial bys koniec swiata np.po II wojnie swiatowej, 2000 roku i cos tam jeszcze bylo ale juz nie pamietam i niby dlaczego akurat teraz mialo by byc
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.552
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ja słyszałem , że takie zimy ( niezwykle mroźne i śnieżne) , jak ta sprzed roku ( lepszej nie widziałem), zdarzają się średnio co lat 20. Jednak myślę, że następnej takiej się nie doczekamy, gdyż z roku na rok średnia temperatura na Ziemi wzrata w zastraszającym tempie.
Chociaż może zdarzyc się jeszcze się coś niesamowitego, aczkolwiek Epoka Lodowcowa, toż to jest także anomalia pogodowa. Kiedy wszystkie lodowce Antarktydy roztopiłyby się, nastąpiłoby ochłodzenie się klimatu.
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.566
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
No właśnie, nie rozumie już nic jeżeli chodzi o pogode, jeżeli temperatura tak strasznie wzrasta, to znaczy że lata będą bardzo upalne? Nie wiem czy to prawda, jednakże lodowce są już w którejś tam fazie topnienia.. Wątpie aby nastąpiła jaka kolwiek epoka lodowcowa, jednakże, myślę że przyszłość skoków narciarskich jest baardzo zagrożona..
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.552
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Nom, jestem wielkim fanem skoków, ciężko będzie w przyszłości je kontynuowac. W tym roku już mają poważne problemy ze śniegiem, a co tu mówic , jak będzie w przyszłości . Natomiast co do lata, to jeżeli anomalia zwana El Nino dalej będzie się utrzymywac ( chociaż bardziej prawdopodobne jest , że ustąpi na przełomie wiosny/lata), lato będzie bardzo deszczowe i zgniłe ( mgliste) , temperatura nie będzie za wysoka. Może się także powtorzyc powódz, jaka miała miejsce równe 10 lat temu, gdzie została zalana większa częśc Wrocławia ( jest to bardzo prawdopodobne).
natomiast jeżeli El Nino ustąpi, czeka nas okres suszy i wielkich upałów, podczas których mogą paśc rekordy temperatury.
jeżeliby lodowce Antarktydy się rozpuscily, na pewno [ ort! ] woda by sie znacznie ochlodzila, co znaczyloby , że temperatura na Ziemi nieznacznie by sie obnizyla ( takie jest moje zdanie na ten temat).
MłodyBosky Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
MłodyBosky
Wiek: 33
Dni na forum: 6.220
Posty: 32
Skąd: Ćmielów
E tam koniec świata xD miał być jużwiele razy wiem jedno 2012 będzie super ME u nas ajjj.... CIESZMY SIĘ!!

"Świat da się lubić... Świat... Świat da się lubic..."
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.154
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ostatnimi czasy (jakieś 6 miesięcy temu) zainteresowałem się tematem końca świata w 2012r. Założyłem wiele tematów na forum, o podobnym znaczeniu, do tego nowego (zapraszam do dyskusji) Tym razem zajmiemy się jednak proroctwem mówiącym o ostatnim papieżu.
Przytoczę teraz tekst z pewnej strony
W 2012 r. na tronie papieskim zasiądzie Piotr Rzymianin. Wówczas to, jeśli ludzie się wcześniej nie nawrócą, nastąpi początek końca. Na stepach Azji Antychryst się zjawi, który, czyniąc niezwykłości mocą szatańska, tłumy ujarzmi. Grzechy ludzkości spowodują, że czara Bożej goryczy się przeleje. Maryja opuści karzącą rękę Boga, a na ziemię spłyną największe nieszczęścia. Słońce w krwi skąpane będzie, a z nieba ogień spadać zacznie. Oceany wyparują, ziemia w wielu miejscach się rozstąpi, a miliony ludzi będą ginęły z godziny na godzinę
Jak interpretować tę przepowiednie?. Wynika z niej, że na tronie zasiądzie ktoś w młodym wieku, który w czasach ostatecznych będzie rządzić kościołem.
Proroctwo mówi również o ostatnich papieżach, może przytocze fragmenty.
Po Janie Pawle II przychodzi De gloria olivae (łac. Z chwały oliwki). Przez wieki myślano, że zwrot ten oznacza kogoś o oliwkowym, czyli ciemnym kolorze skóry. Spodziewano się, że na tronie Piotrowym zasiądzie Murzyn. Tymczasem siwy Benedykt XVI daleko odbiega od oczekiwanego wzorca. Szybko jednak znaleziono inną interpretację: w herbie obecnego papieża znajduje się głowa Afrykanina, a założeni przez św. Benedykta, benedyktyni jako swój symbol przyjęli gałązkę oliwki.

Ostatni papież będzie nosił przydomek Petrus Romanus (łac. Piotr Rzymianin). I tu w zapisie proroctwa następuje zmiana. Obok pseudonimu pojawia się krótki opis, mówiący o tym, co stanie się w czasie jego pontyfikatu: „W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu utrapień, po czym Miasto Siedmiu Wzgórz zostanie zniszczone i straszny sędzia osądzi swój lud. Koniec”.
Co o tym wszystkim myślicie?.
Czy to wszystko naprawdę się wydarzy?.
Czy od katastrofy dzielą nas jedynie tylko 3 lata, a może to nigdy nie nastąpi?.
Jak według Was możemy uniknąć takiego losu?. Czy da się w ogóle [ ort! ] go uniknąć?.
Co sądzicie o Piotrze, przyszłym "następcy" Benedykta XVI?.
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.540
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
Ja tak naprawdę nie wiem co o ty myśleć , to może zdarzyć się naprawdę, albo to mogą być tylko przepowiednie dzięki którym ludzie mają się masowo nawracać.

Ale jeżeli to jednak ma się już zdarzyć to myślę że jedynymi ratunkami będą:
nawracanie niewierzącym, głoszenie słowa bożego, modlitwy itp.
Drugą dość dziwną możliwością może być to, że jeżeli coś złego stanie się obecnemu Papierzowi, to na jego następce nie wybierać żadnego mężczyzny z Rzymu i nie nazwać go Piotrem Rzymianinem.

PS.
Dark Sky napisał(a):
W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego zasiądzie Piotr Rzymianin
Niby dlaczego Kościół ma być w 2012 r. tak bardzo prześladowany, przecież obecnie nikt za bardzo nie prześladuje Kościoła, to jak ten stan rzeczy ma zmienić się w przeciągu 3 lat?

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.154
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Lukasz SSJ2 napisał(a):
Niby dlaczego Kościół ma być w 2012 r. tak bardzo prześladowany, przecież obecnie nikt za bardzo nie prześladuje Kościoła, to jak ten stan rzeczy ma zmienić się w przeciągu 3 lat?
Nigdy niczego nie można być na 100% pewnym, dzisiaj np. jest spokojnie, a za kilkanaście dni bum, wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie, na Ziemi panuje wojna, chrześcijanie są prześladowani itd.

Lukasz SSJ2 napisał(a):
głoszenie słowa bożego, modlitwy itp.
Owszem może to pomóc, ale czy wierzysz w to, że np. ja czy Ty damy radę nawrócić ludzi, którzy w Boga nie wierzą całe życie?. Bo ja w to wątpie.

Lukasz SSJ2 napisał(a):
Drugą dość dziwną możliwością może być to, że jeżeli coś złego stanie się obecnemu Papierzowi
Czytałem gdzieś w internecie, że jest przepowiednia Nostradamusa mówiąca o tym, że obecny papież (czyli Benedykt XVI ) ma uciec z Rzymu i wtedy właśnie ma przejąć po nim pałeczke Piotr Rzymianin.

Lukasz SSJ2 napisał(a):
to na jego następce nie wybierać żadnego mężczyzny z Rzymu i nie nazwać go Piotrem Rzymianinem
Wiesz z drugiej strony przeznaczenia nie da się oszukać, nawet gdy ludzie o tym wiedzą i tak się stanie, to co ma się stać.
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.628
Posty: 308
No dobrze. Kwestię katastrof z 2012 roku skomentuję bardzo krótko : żadnego końca świata nie będzie dopóki, dopóty zostanie chociaż jeden wierzący na tej ziemi.

Mam pytanie:
Skąd wziąłeś te przepowiednie?

Ludzie różne rzeczy piszą, a ja jakoś nigdy nie potrafię im uwierzyć.


Dark Sky napisał(a):
Szybko jednak znaleziono inną interpretację
Hmm. Właśnie. Każdy interpretuje inaczej. Ludzie robią to tak, żeby tylko pokazać, że mają rację.


Lukasz SSJ2 napisał(a):
Ja tak naprawdę nie wiem co o ty myśleć , to może zdarzyć się naprawdę, albo to mogą być tylko przepowiednie dzięki którym ludzie mają się masowo nawracać.
Przepowiednia, przepowiednia : bla, bla, bla. Kto to przepowiedział? Ja mogę Wam przepowiedzieć koniec świata na dzień dzisiejszy i uwierzycie?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.709
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Chwila napisał(a):
No dobrze. Kwestię katastrof z 2012 roku skomentuję bardzo krótko : żadnego końca świata nie będzie dopóki, dopóty zostanie chociaż jeden wierzący na tej ziemi.
eee, a ja myślałem że dopóty świat się nie skończy. Głupi wał jestem.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.154
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Chwila napisał(a):
Kto to przepowiedział?
Bodaj Malachiasz.

Chwila napisał(a):
Skąd wziąłeś te przepowiednie?
Np. http://media.wp.pl/kat,41274,wid,8060604,wia ... caid=17a4b
Wpisz sobie w google Piotr Rzymianin i Ci wyskoczy mnóstwo stron na ten temat.

Chwila napisał(a):
Ludzie różne rzeczy piszą, a ja jakoś nigdy nie potrafię im uwierzyć.
Jak to mówią: W każdej plotce jest ziarenko prawdy, a jeśli nie wierzycie w koniec świata, to obejrzyjcie sobie to:
http://www.youtube.com/watch?v=2LoNoLixtcY
http://www.youtube.com/watch?v=9LtuKj69xEw
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.540
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
Chwila napisał(a):
Przepowiednia, przepowiednia : bla, bla, bla. Kto to przepowiedział? Ja mogę Wam przepowiedzieć koniec świata na dzień dzisiejszy i uwierzycie?
O Kurczę , muszę poszukać schronu , nie mogłaś wcześniej powiedzieć...


Dark Sky napisał(a):
Jak to mówią: W każdej plotce jest ziarenko prawdy
Tak, tylko ktoś rozgłosi plotkę , to każda następna osoba która ją usłyszy to coś w tej plotce zmienia i przekazuje dalej.
Np. ktoś powie że Marta zabrała Oli szalik, a po kilku miechach będą plotkować że Marta z Olą okradły sklep z odzieżą

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.896
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Isami napisał(a):
Drugą dość dziwną możliwością może być to, że jeżeli coś złego stanie się obecnemu Papierzowi, to na jego następce nie wybierać żadnego mężczyzny z Rzymu i nie nazwać go Piotrem Rzymianinem.
No tak, to chyba logiczne xd na pewno to rozwikła wszelkie problemy związane z tą przepowiednią xd

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.154
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Zacznę od tego, że lepiej na takie coś być przygotowanym, też kilka lat temu z tego się śmiałem powtarzałem sobie "Jak nie było końca świata w 2000r nie będzie i w 2012r." Jednak niestety z każdym dniem coraz bardziej w to wierze, że jednak na Ziemi za te 3 lata może wydarzyć się coś strasznego, już zaczynam się na to przygotowywać , oglądał ktoś z Was może odcinek "Strefy Tajemnic", który mówi o końcu świata w 2012r?. Link podałem powyżej, może nie ma tam nic o ostatnim papieżu, ale wypowiadają się na ten temat naukowcy, wielu proroków podaje datę końca 21.12.2012r. Cały ten proces podobno ma trwać trzy doby.
I teraz powstaje pytanie, a właściwie kilka.
Czy powinniśmy w to wszystko wierzyć?
Czy nasz koniec jest naprawdę blisko?.
Czy ci wszyscy prorocy, naukowcy itd znowu się pomylili?.
A może, gdy skończy się kalendarz Majów trafimy do lepszego świata?.
Hah teraz przytoczę taką śmieszny mały dowcip.
"Jak się skończy kalendarz Majów, to może będzie Czerwców?" xD
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.844
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ludzie od wieków przewidywali koniec świata. Nieustannie zgraja wiernych sługusów, głosi coraz to lepszą nowinę dotycząca sposobu na wykończenie nas. A to pieprznie nas kometa, a to lodowce stopnieją, słońce zgaśnie ... bez przesady. Nie jestem niedowiarkiem i zdaje sobie sprawę, iż nie znam dnia ani godziny, lecz podchodzę do takich rzeczy z dystansem. Co do kalendarza Majów, to mówi się, iż data 21.12 została źle odczytana i będzie to 23.12 nie mniej nic nie jest pewne. Podobno już starożytni Egipcjanie przewidywali, że ten dzień nastąpi około roku 2012 i zbudowali gigantyczny labirynt, który jako jedyny ma być wybawieniem dla świata.Trwają już prace, mające na celu dotrzeć do labiryntu.Notabene polska ekipa badawcza uczestniczy w tych badaniach niedaleko Gizy. Świat jako taki może się skończyć, lecz koniec nie musi oznaczać śmierci, lecz zmiany. Wedle różnych przepowiedni świat egzystuje już 3 erę, gdyż pierwsze 2 skończyły się. Jak widać ludzie nadal żyją, a świat funkcjonuje, lecz zmienia się sposób postrzegania go, oraz ludzi. Jedyny koniec świata jaki może być, to nieczułość ludzi na tragedie innych. Jako źródło ewentualnego kataklizmu planety, obstawiałbym właśnie ludzi. Pozdro
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
Dark Sky napisał(a):
Czy ci wszyscy prorocy, naukowcy itd znowu się pomylili?.
lol. Miałem właśnie pisać, że w Nie do wiary też byli ci wszyscy naukowcy, UFO itp. Otwieram link, a tam kto? Ten sam koleś xD

Co do przepowiedni, to wszystko jest możliwe. Antychryst ponoć się narodził, ale kto go tam wie.

Focus napisał(a):
Wedle różnych przepowiedni świat egzystuje już 3 erę, gdyż pierwsze 2 skończyły się. Jak widać ludzie nadal żyją, a świat funkcjonuje
Nie czytałeś jak się tamte ery skończyły? Zgoła smutnie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » Rok 2012
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook