Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  

Czy myślisz, że polska reprezentacja gra lepiej niż pod okiem Janasa?

Czy myślisz, że polska reprezentacja gra lepiej niż pod okiem Janasa?
Tak, pojawiły się wielkie zmiany na lepsze. 39,29% 11 39,29%
Widzę niewielkie zmiany, ale są! 21,43% 6 21,43%
Gra tak samo jak wcześniej. 10,71% 3 10,71%
Obecnie gra gorzej niż pod okiem Janasa. 28,57% 8 28,57%
Wszystkich głosów: 28
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.852
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Pod koniec roku, jeszcze jakoś grali, a od początku to tragedia, gramy coraz gorzej. Po raz kolejny wychodzi to, że nie mamy prawdziwego kapitana, który opierdzieli reszte i na drugą połowę będziemy inną drużyną, ale bileter tak nie potrafi i było jeszcze gorzej ;o

http://www.youtube.com/watch?v=gPJpUxdeQNU&f ... _embedded#!

http://sportowybar.pl/content/images/514cde8 ... 303081.jpg

Trzeba czekać na drugiego Engela i drugiego Olisadebe co po latach przerwy znowu wprowadzą nas na światową imprezę

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.685
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Endzik napisał(a):
Wcale nie miało być wspaniale.
Badz co badz w meczu z Ukraina postrzegano nas jako faworytow, no i gralismy przed wlasna widownia...

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.228
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Kto nas miał za faworytów? Szpakowski?
Mecz z Anglią się udał i żal dupę ściska, że nie było wygranej. W takim razie mecz uważam za przegrany. Z Ukrainą była katastrofa, ale do przewidzenia, bo Ukraińcy są po prostu lepsi. Czarnogóra też jest lepsza od Polski.
Największą bolączką polskiej piłki nie jest brak szkolenia, brak baz treningowych, brak utalentowanych piłkarzy, solidnych trenerów i pieniędzy. Problemem się to, że się zaszczepia takie myślenie w całym kraju, że Polska jest w piłkę dobra, tylko ma pecha, problemy z kontuzjami i brak szczęścia w końcówkach meczów. Jesteśmy mocno przeciętną drużyną, która czasem sprawi niespodziankę i np. zagra dobrze z Anglią czy wygra z Włochami. Polska zawsze była przeciętna. Mieliśmy tylko dobry okres w latach 70 i 80, dzięki solidności większości piłkarzy (większej niż teraz) oraz zawodnikom najwyższej klasy światowej jak Boniek, Deyna i Lubański. A przed wojną mieliśmy Wilimowskiego. I to wszystko.

Jak to Szpakowski opowiada: "Jak Włodek Smolarek ze Związkiem Radzieckim, jak Włodek Lubański z Anglią" itd. Ani Lubański, ani Deyna, Smolarek, Boniek czy Lato już więcej goli nie strzelą.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.044
Posty: 82
Skąd: Jarocin
i prysł czar "stadionu, na którym jeszcze nigdy nasza reprezentacja nie przegrała"...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Al Ed Upek napisał(a):
Problemem się to, że się zaszczepia takie myślenie w całym kraju, że Polska jest w piłkę dobra, tylko ma pecha, problemy z kontuzjami i brak szczęścia w końcówkach meczów.
Bo wiara w siebie to podstawa. Co, mają się wszystkim kłaniać w pas i przepraszać, że grać nie potrafią?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.852
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Mentalnośći wschodu i zachodu są zgoła inne, na zachodzie zwykle piłkarze są dobrze opłacani i większości zwisa i powiewa to jak ułoży się mecz reprezentacyjny, bo i tak wraca do domu gdzie czeka na niego sejf z $, a oprócz niego gra jeszcze 10 chłopów. Na wschodzie zaś piłkarze nie są tak dobrze opłacani (nie chodzi tu akurat o Ukrainę, bo oni mają full kasy), a także państwa są dosyć konsekwentne i przykładowo za klęskę Rosji na Euro 2012 odpowiedzieli nie tylko piłkarze ale cała federacja, gdzie zrobiono porządek albo czasy są tak ciężkie, gdzie sport jest miłą odmianą szarej codzienności i każdy stara sie dać z siebie 100% aby dać radość sobie, a także całemu narodowi.

U nas piłkarze grający w większości za granicą, i to grający nieźle mają kasę więc im też zwisa, to czy się uda czy nie, ale rząd i media zamiast sprowadzić ich do pionu nadal ich forują.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.228
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Shounen napisał(a):
Al Ed Upek napisał(a):
Problemem się to, że się zaszczepia takie myślenie w całym kraju, że Polska jest w piłkę dobra, tylko ma pecha, problemy z kontuzjami i brak szczęścia w końcówkach meczów.
Bo wiara w siebie to podstawa. Co, mają się wszystkim kłaniać w pas i przepraszać, że grać nie potrafią?
Nie, wystarczy jak media nie będą mącić ludziom we łbach, że znów mamy dobrą drużynę, która stanowi kolektyw.
Potem wszyscy jesteśmy zawiedzeni. Ja np. zawiedziony nie jestem, bo przewidywałem maksymalnie 3 miejsce w grupie. Baraż będzie sukcesem i będzie godny nagrodzenia.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Zaworek-San Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.044
Posty: 82
Skąd: Jarocin
Kolejny problem mentalności jest taki, że u nas każdy piłkarz, który raz coś pokaże, niekoniecznie wielkiego, ale pokaże jest super, wiwaty, oklaski, rozgłos i w ogóle... Przykładem jest taki Tytoń, obronił w Euro karnego z biegu( co poniekąd wyczynem jest, ale bez przesady), stał się super ękstra golkiperem, bo obronił. Glik w meczu z Anglią trafił głową do siatki, więc już jest super, bo wykorzystał sytuację, którą wykorzystałby każdy inny, grający na niekoniecznie wysokim poziomie piłkarz. No i to ciągłe stawianie na ten "tercet", fakt, w Bundeslidze swoje pokazują, ale za to im się w końcu płaci nie małe pieniądze.

Teraz pytanie... Kto jeszcze zaśpiewa, że nic się nie stało ?

Pozdro.
privateer Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 30
Dni na forum: 6.793
Posty: 164
Problemem jest fakt, iż pieniądze inwestuje się nie tam gdzie trzeba. Zamiast płacić ogromne pensje nierobom, lepiej zainwestować w chociażby skoczków narciarskich, bo ostatnio świetnie sobie radzą, lub w Justynę Kowalczyk. Chyba logicznym posunięciem będzie wkładanie pieniędzy w dyscypliny, w których nasi zawodnicy odnoszą sukcesy i gdzie widać potencjał.

Ponadto Polacy mają zły nawyk wmawiania samemu sobie, że "nic się nie stało", nasza drużyna miała słabszy dzień. Jedna wygrana 4-0 z San Marino wystarczy, aby podbudować nadzieje Polaków na sukcesy naszej reprezentacji. Musimy zrozumieć, że nasza drużyna jest jedną ze słabszych w Europie. Pora się obudzić i zmienić priorytety i kluczowe dyscypliny, bo tutaj przyszłości nie widać.

Stare dziadki widać, że grają dla kasy. Przegramy czy nie, trzeba jakoś "wymęczyć" to 90 minut - no bo przecież kasę i tak dostaniemy. Najwyższy czas odświeżyć skład i włączyć do gry młodych, chętnych do gry zawodników.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Street Glow napisał(a):
Chyba logicznym posunięciem będzie wkładanie pieniędzy w dyscypliny, w których nasi zawodnicy odnoszą sukcesy i gdzie widać potencjał.
Chodzi o to, że piłka to najpopularniejszy sport na świecie, w efekcie najbardziej dochodowy. De facto cały świat najwięcej łoży właśnie w niego, więc nie ma się co dziwić. A przecież sprowadza się to np. do budowania boisk, czyli w wykształcenie następnych pokoleń. Obecna drużyna to mogą być cioty, nie znaczy to, że należy rezygnować. Kiedyś zdobywaliśmy medale, więc dlaczego teraz nas przekreślasz?

Al Ed Upek napisał(a):
Nie, wystarczy jak media nie będą mącić ludziom we łbach, że znów mamy dobrą drużynę, która stanowi kolektyw.
Ale co to ma do samej gry drużyny?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
privateer Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 30
Dni na forum: 6.793
Posty: 164
Shounen napisał(a):
Street Glow napisał(a):
Chyba logicznym posunięciem będzie wkładanie pieniędzy w dyscypliny, w których nasi zawodnicy odnoszą sukcesy i gdzie widać potencjał.
Chodzi o to, że piłka to najpopularniejszy sport na świecie, w efekcie najbardziej dochodowy. De facto cały świat najwięcej łoży właśnie w niego, więc nie ma się co dziwić. A przecież sprowadza się to np. do budowania boisk, czyli w wykształcenie następnych pokoleń. Obecna drużyna to mogą być cioty, nie znaczy to, że należy rezygnować. Kiedyś zdobywaliśmy medale, więc dlaczego teraz nas przekreślasz?
Dochodowy sport? Może w Hiszpanii, gdzie na mecze ligowe przychodzi średnio 50 tys. osób i zainteresowanie piłką jest naprawdę duże. Gra piłkarzy ma ogromny wpływ na zainteresowanie kibiców, co wiąże się ze sprzedażą biletów itd.

Poza tym pozwolę sobie powrócić to tego jakże prestiżowego wydarzenia dla naszego kraju, jakim było Euro 2012. Szacowane koszty organizacji tego przedsięwzięcia to ok. 3 MLD EURO, roczne koszty utrzymania Basenu Narodowego to 22 mln zł., natomiast przychody oszacowano na ok. 900 mln zł. Niby wszystko pięknie i fajnie, prestiżowy turniej rozgrywany w Polsce, nowe stadiony, drogi, ale nikt chyba nie zdaje sobie sprawy w jakie zadłużenie popada kraj po organizacji takiego przedsięwzięcia. Korea Południowa po Mistrzostwach Świata w 2002 roku do tej pory jest zadłużona. Nadal widzisz sens inwestowania w to takiej ilości pieniędzy?

Chyba podzielasz moją opinię, że te pieniądze można było lepiej spożytkować.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.852
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ale ani ty, ani Shounen nie będziecie o tym decydować, świat tak wykreował futbol jako wielką inwestycje i tak się przyjęło i beda na niego łozone pieniądze.

Nie mamy jaj, jak Amerykanie, którzy nie dali się modzie i wybrali własne sporty narodowe, jakimi są: Koszykówka, Hokej, Baseball Futbol Amerykański i wytyczyli własne standardy, jako najlepsze ligi w tych dyscyplinach.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
To, że budowa stadionów na Euro okazała się failem nie znaczy, że powinno się z tego sportu rezygnować. Należałoby te pieniądze lepiej wydawać i tyle. Nie powiem jak, bo nie moja w tym głowa. Ale piłka praktycznie na całym świecie sukcesywnie wypiera inne sporty (paradoksalnie m.in. dlatego, że jest tania, a do gry wystarczy dowolny przedmiot, który da się kopać). Co z tego, że w skokach zdobywamy medale, skoro to tak naprawdę niszowy sport, a już na pewno jeśli porównywać go z piłką.

Katz napisał(a):
Nie mamy jaj, jak Amerykanie, którzy nie dali się modzie i wybrali własne sporty narodowe, jakimi są: Koszykówka, Hokej, Baseball Futbol Amerykański i wytyczyli własne standardy, jako najlepsze ligi w tych dyscyplinach.
No nie wiem, ja tam się z nich śmieję, że nie potrafią grać
Ale USA też swoje na piłkę łoży, a gdyby zaczęli odnosić sukcesy i stała się popularna, to zaczęliby łożyć jeszcze więcej. Normalna kolej rzeczy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.228
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
W Ameryce jest akurat lepsza liga niż u nas i lepsza reprezentacja.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.960
Plusy: 25
Posty: 2.091
I jedne z najlepszych zarobków na świecie, jeśli chodzi o piłkę nożną.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
To samo pewnie można powiedzieć o wszystkich innych sportach w Ameryce.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.228
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Gówno prawda. Podnoszenie ciężarów w Ameryce nie istnieje. W ogóle na zachodzie nie istnieje.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Jeśli nie istnieje, to ciężko, by mieli zarobki. W każdym razie śmieszne, że mają najwyższe, gdy grać nie potrafią. Tłumaczenie, że mają lepszą ligę od nas jest niezbyt przekonywujące Choć ja pamiętam jedynie, jak w 2002 spartaczyli z nami 3:1.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.960
Plusy: 25
Posty: 2.091
Shounen napisał(a):
To samo pewnie można powiedzieć o wszystkich innych sportach w Ameryce.
Nie chodzi mi o zarobki sportowców w Ameryce. Chodzi mi o zarobki piłkarzy na świecie. Tu o pierwsze miejsce biją się ligi arabusów (Katar), z ruskimi, turkami, chińczykami, potem Stany, potem dopiero Anglia, a potem reszta świata (wyłączywszy Real i Barcelonę).
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.852
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Polemizowałbym czy liga amerykańska jest lepsza, na pewno lepiej opłacana co powoduje, że znani piłkarze przychodzą tam na emeryturę i trochę ją rozsławiają. Jednak jak ktoś jest dobry w USA, to zaraz próbuje swoich sił w Europie i ucieka stamtąd, tak jak u nas ;p

Co do reprezentacji, to dopiero od 1990 roku jest takim światowym średniakiem i po prostu nie schodzi z pewnego poziomu, tzn kwalifikuje się do MŚ i albo wyjdzie z grupy albo nie, nie ma problemu z wejściem. Sukcesy osiąga w pucharze CONCACAF, no ale na tamtym kontynencie liczą się tylko dwie reprezentacje oni i Meksyk

Piłka nożna w USA jest tym, czym dla nas koszykówka, niby mówi się o niej ale i tak zwraca się uwagę na inne pierwszorzędne wydarzenia sportowe.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  

Forum DB Nao » » » » Reprezentacja Polski w piłce nożnej
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook