Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» [Rock/Metal] Metallica

Strony:   1, 2, 3  
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.878
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Metallica jak wino im starsza tym lepsza już nie chce mi sie wnikać czy ich nowe płyty zżera komercja , bo każdy z uczestników forum ma na ten temat swoje zdanie ,a mości pan Gotenks jest nie przejednany i trwa przy swoim i dzieli Metallice no ta mniej komercyjną i komercyjną co mi sie wydaje dość dziwne , ale szanuje twoje zdanie, ale się z nim nie zgadzam.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
dzieli Metallice no ta mniej komercyjną i komercyjną co mi sie wydaje dość dziwne
Nie.
Ja ją dzielę na thrashową i hard rockową.
Thrash nigdy bardzo popularny nie będzie, hard rock wręcz przeciwnie.
Grali hard rocka, czyli grali w założeniu dla mas, czyli komercja.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.878
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
No ale chyba jak ktoś gra dla mas to chyba nie musi być od razu kiepski co ? komercja to nic złego do póki jest dobra nie sadzisz ?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Piechu napisał(a):
komercja to nic złego do póki jest dobra nie sadzisz ?
Tak.
Ale Metallica z tej strony mi się zupełnie nie podoba.
IMO nic ciekawego czy oryginalnego tymi albumami nie pokazała.

A jak Tobie się podoba, to trudno, niech będzie

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.878
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Cóż zrobić podoba mi sie ale nie jestem jakimś ortodoksem czy coś , słucham wszystkiego co dobre np teraz Hetmana polecam tak nawiasem mówiąc .
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.708
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Metallice lubię. Nic więcej , po prostu lubię. Mają kilka fajnych płyt (wg. mnie są to MoP , St. Anger , ..and justice for all , Killem all) , i tych raz na pół roku nawet słucham. Jednakże jest wiele dużo lepszych zespołów , żeby sobie metallicom dupę zawracać. Co zaś się tyczy ich komercyjnych piosenek puszczanych w radio , to jest to dla mnie pozytywne zjawisko. Może przynajmniej ludzie słuchający na co dzień w pracy Gosi Andrzejewicz i Mandaryny w końcu choć trochę się opamiętają. Zresztą nie wiem gdzie ich puszczają , bo słucham tylko trójki i to raczej z rzadka.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.838
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Gosh, ludzie, nikt nie słyszał nowej płyty Mety? Brzydko. :<

Death Magnetic to stare, dobre granie. Inaczej, to płyta inna niż St. Anger więc automatycznie jest dobra. Pomijając syfny Unforgiven 3, jestem zadowolony całokształtu. Dodatkowo, płyta jest niezwykle tania w polskich sklepach, jedynie 36 zł. Nie wiem czy jakość audio na tym ucierpiała.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Słuchałem Death Magnetic. Dobra jest

Jeszcze co do powyższej dyskusji.

franqey napisał(a):
Co zaś się tyczy ich komercyjnych piosenek puszczanych w radio , to jest to dla mnie pozytywne zjawisko.
Przecież to nie jest tak, że radia się zmieniają, tylko zespoły grają taką muzykę, by ich tam puszczano. Innymi słowy, muzyka w radiu pozostaje taka sama, tylko zespół się stacza.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.708
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Fakt, jest dobra.

Fakt zespół się stacza, ale może ktoś słuchający na co dzień feela usłyszy " Whiskey in the jar", i sięgnie po " master of pupets". W tym sensie jest to pozytywne.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.117
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Naoista napisał(a):
Innymi słowy, muzyka w radiu pozostaje taka sama, tylko zespół się stacza.
Ciekawe co puszczali w latach 70 jak nie Pink Floyd i Led Zeppelin.
Ale wracając do sedna.
Naoista napisał(a):
Przecież to nie jest tak, że radia się zmieniają, tylko zespoły grają taką muzykę, by ich tam puszczano.
To nie jest tak, że jakiś zespół jest w stanie przewidzieć jaką pozycję osiągnie nowo wydany przez nich album. Tym bardziej jeśli chodzi o zespoły rockowe/metalowe. Jeśli będzie słabiutki to go nie puszczą, gdyż nie będzie spełniał wymogów konsumenta. A jeśli dobry, to kompozycje z krążka będzie można usłyszeć w radiu. A skoro ludzie chcą czegoś słuchać, lubią tą muzykę to przecież zespół ją tworzący nie stacza się. Wręcz przeciwnie - staję się legendą. Takie Wind of change Scorpionsów, With or without you U2 można często usłyszeć w stacjach radiowych, ale nie jest to dowodem, że zespół gra gorzej tylko lepiej. W większości przecież jest tak, że jeśli ludzie coś lubią to jest dobre, nie lubią to nie. A jeśli coś jest dobre (odnosząc do rocka) to puszczają to w radiu. Są też wyjątki, tzn utwory genialne ale nie można ich usłyszeć, ale głównie przez to, że nie znalazły się jako single.
Skoro "Czarny album" częściej się sprzedawał, zdobył w większą ilość nagród niż taki Kill'em all oraz jego kompozycję słychać w radiu, to dowodzi tego, że w oczach krytyków i słuchaczy musiał być lepszy.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Danevert napisał(a):
Ciekawe co puszczali w latach 70 jak nie Pink Floyd i Led Zeppelin.
To się nazywa ewolucja muzyczna.

Jeśli dla Ciebie to, że jakiś zespół z metalu/rocka zaczyna grać kawałki zbliżone do popu, i dlatego zaczynają go puszczać w radiu, i trafia do większej ilości odbiorców, jest dobre, to nie wiem.

Danevert napisał(a):
A skoro ludzie chcą czegoś słuchać, lubią tą muzykę to przecież zespół ją tworzący nie stacza się.
Tylko widzisz, fanowie Metallicy różnią się - jedni lubią ich wcześniejsze nagrania, drudzy późniejsze ;] Rzadko kiedy całą dyskografię. W oczach pierwszych się stacza, w oczach drugich idzie w górę. Kwestia gustu.

Danevert napisał(a):
W większości przecież jest tak, że jeśli ludzie coś lubią to jest dobre, nie lubią to nie.
lol. Np. Doda, Ich Troje albo Mandaryna, które wiodły w Polsce prym?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.117
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Podane przykłady odnoszą się tylko do muzyki rockowej, więc nie wyskakuj mi z tu z Dodą czy Ich Troje Adminku.
Naoista napisał(a):
Jeśli dla Ciebie to, że jakiś zespół z metalu/rocka zaczyna grać kawałki zbliżone do popu, i dlatego zaczynają go puszczać w radiu, i trafia do większej ilości odbiorców, jest dobre, to nie wiem.
Taa..popu...Trzeba jeszcze odróżniać rock od popu ale dobra.
Nie chce mi się powtarzać, ale zespół nie jest w stanie przewidzieć sukcesu albumu/przeboju. Coś co w założeniu miało być zwykłym kawałkiem rockowym, może stać się hitem, i być śpiewanym na ustach wielu ludzi. Dlatego bzdurą jest stwierdzenie, że zespół rockowy dzięki swojej popularności upada. Dodatkowo dochodzą opinie magazynów, krytyków, przeciętnych słuchaczy. Ukazują one w większości jak dobra jest dana płyta pod różnymi względami.
Jak już pisałem albumy z kawałkami puszczanymi w radiu zbierają lepsze recenzje i lepiej się sprzedają, a przecie ludzie nie są tez głupi i wiedzą co dobre. Przykładem są chociażby wspomniane Metallica, a także The Joshua Tree, Innuendo...

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Danevert napisał(a):
Podane przykłady odnoszą się tylko do muzyki rockowej, więc nie wyskakuj mi z tu z Dodą czy Ich Troje Adminku.
Tylko że Metallica początkowo grała thrash metal, chyba o tym wiesz.
Jeśli tak wielu ludzi lubi pop, to musi to być najlepsza muzyka (pod słońcem).
Zresztą Doda to rock. Przecież ma gitarę, bas i perkusję w zespole ;]

Danevert napisał(a):
Dlatego bzdurą jest stwierdzenie, że zespół rockowy dzięki swojej popularności upada.
Najpierw upada, później staje się popularny.

Danevert napisał(a):
Jak już pisałem albumy z kawałkami puszczanymi w radiu zbierają lepsze recenzje i lepiej się sprzedają, a przecie ludzie nie są tez głupi i wiedzą co dobre.
Bo żaden "krytyk" nie oceni thrash metalu dobrze. Może dlatego.
A ludzie są głupi, zwłaszcza jako masy. Wiedzą, co dobre - Doda i Ich Troje

Doda i Ich Troje.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.117
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Naoista napisał(a):
Bo żaden "krytyk" nie oceni thrash metalu dobrze
Mylisz się. Np MoP zbierał bardzo dobre recenzje.
Naoista napisał(a):
Jeśli tak wielu ludzi lubi pop, to musi to być najlepsza muzyka (pod słońcem).
Mówimy tu o słuchaczy muzyki rockowej, więc pop i Dodę zostawmy na bok. Zresztą każdy szanujący się fan rocka nie sięga po ten rodzaj muzyki, bo wie jak bardzo jest on mizerny.
Naoista napisał(a):
Najpierw upada, później staje się popularny.
Znowu nie czaisz..

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.828
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Ogólnie rzecz biorąc nie słucham za dużo metalu, ale Metallica ma coś w sobie. Przesłuchałem płytę "Masters of Puppets". W miarę mi się podoba. W kolejce do ściągania jest "Death Magnetic", który słyszałem, że jest niezły. Z piosenek najbardziej podoba mi się kawałek "The Day That Never Comes" oraz "Nothing Else Matters".

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.185
Posty: 403
Skąd: NS
A ja teraz okrągły dzień jade z die, die my darling, za jakiś czas zapewne wynajdę kolejną piosenkę, w którą będe się wsłuchiwać z uporem maniaka (:
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.708
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.185
Posty: 403
Skąd: NS
o, dziękuje,
nie wiedziałam, że to cover, ale przyznam, że jednak zostanę przy metallice
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.540
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Metallica przez dlugie lata kojarzyła mi się z typem ' na trÓ brudasa ', bo jej naszywki widniały niemalże na każdej kostce wielce mrocznych ,PRAWDZIWYCH' fanów < no wiecie, takich w zielonych bojówkach, czarnych koszulkach i glanach >

przez jakiś czas unikałam jej jak ognia.

ale to się zmieniło, nie powiem że uwielbiam ich wszystkie płyty, piosenki itd.
nie powiem też że po pierwszej płycie metallica się skończyła ale generalnie lubie ich muzyke, szczególnie płyte st anger i tą 'okropną, garnkową perkusje '.

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.603
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Metallice lubię i szanuję. Słucham ten zespół od dłuższego czasu i nie wyobrażam sobie gdyby ich nie było. Jest chyba mało osób, które nie rozpoznałyby głosu głównego wokalisty: Jamesa Hetfielda, chyba, że ci co słuchają Fella... A co do ostatniej płytki Metallici "Death Magnetic" to przyznam, że się nie rozczarowałem, bardzo mi się spodobała. Pozdrawiam!
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » » [Rock/Metal] Metallica
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook