Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» [Rock] Pink Floyd

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
No właśnie, jeden z najważniejszych zespołów, a tematu nie ma

Lubicie ich?

Ja obecnie (od paru miesięcy <lol>) słucham w kolko płytki "The Wall", bo wiecej sie do odtwarzacza nie zmieści
Obok jeszcze lezą "Atom Heart Mother" i "The Dark Side Of The Moon", reszta w drugim pokoju.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT

Ten post był edytowany 4 razy, ostatnio zmieniony przez Shounen: 24.04.2008, 13:35
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.708
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Nie jestem jakimś wielkim fanem , ale szanuję zespół. Szczególnie płyta "dark side of the moon" przypadła mi do gustu. Jeśli chodzi o "the wall" to jest dla mnie zbyt patetyczna ,zwłaszcza po obejrzeniu filmu o tym samym tytule ( z kumplami wpadliśmy na pomysł nakręcenia rock opery mydlanej ) , choć nie mogę zaprzeczyć wielkości zarówno płyty jak i filmu.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
mihesz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ

Wiek: 33
Dni na forum: 6.157
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 519
Ja lubię piosenkę We don't need your education!
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
franqey napisał(a):
Szczególnie płyta "dark side of the moon" przypadła mi do gustu
A słuchałeś wszystkich (chodzi mi o Atom Heart Mother, Wish You Were Here, The Division Bell)?

Wyżej wymienione plus The Dark Side Of The Moon i The Wall, to moje ulubione.
Szczególnie wymiata utwór "Atom Heart Mother", i piękny też jest "High Hopes".

mihesz napisał(a):
Ja lubię piosenkę We don't need your education!
*We Don't Need No Education

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.896
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
o_OMGotenks napisał(a):
mihesz napisał(a):
Ja lubię piosenkę We don't need your education!
*We Don't Need No Education
A to nie jest przypadkiem another brick in the wall?

Kocham Pink Floyd jak całą resztą kultowych zespołów rockowych z tamtych lat
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.117
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Floydów zacząłem słuchać od niedawna, ale muszę przyznać, że zrobili na mnie niezłe wrażenie. Może nie grają zbyt skomplikowanej muzyki, ale właśnie dzięki temu wydobywają to, co jest w niej (według mnie) najważniejsze - naturalność.

Ulubiona płyta - The Dark Side of the Moon, a utwór (obecnie) - Us and them, Wish You Were Here.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Mart napisał(a):
A to nie jest przypadkiem another brick in the wall?
Oczywiście. Ale poprawiłem tylko to co on napisał

danevert napisał(a):
Może nie grają zbyt skomplikowanej muzyki
Utwór "Atom Heart Mother" słyszałeś? Nie jest on "skomplikowany"? Istne dzieło sztuki.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.117
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
o_OMGotenks napisał(a):
Utwór "Atom Heart Mother" słyszałeś? Nie jest on "skomplikowany"? Istne dzieło sztuki.
Nie słyszałem, ale postaram się nadrobić tą zaległość

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.708
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
o_OMGotenks napisał(a):
A słuchałeś wszystkich (chodzi mi o Atom Heart Mother, Wish You Were Here, The Division Bell)?
Nie , nie słyszałem. Ostatnio trochę katowałem "ummagumma" ( boje się to odmieniać), i jest naprawdę fajna. A to że mam spore zaległości sam wiem.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
danevert napisał(a):
Nie słyszałem, ale postaram się nadrobić tą zaległość
Mam nadzieję

franqey napisał(a):
A to że mam spore zaległości sam wiem.
Czas je nadrobić

A ja ostatnio sobie przypomniałem o pewnym ich albumie... pierwszym albumie, który pamiętam, jak słyszałem ostatni raz parę lat temu (z kasety) ;]
"The Piper At The Gates Of Dawn". Ich pierwszy albumik. Coś wielkiego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.997
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ostatnimi czasy przemieliłem całą twórczość Floydów trzykrotnie, więc w sumie mogę się wypowiedzieć na ich temat.
Na początku ich nie lubiłem, a słuchałem z przymusu - gdy byłem w gimnazjum ojciec przytachał do domu ich płyty, a że wieża stoi w moim pokoju, to byłem na nich skazany. Ale młody byłem, w podstawówce/gimnazjum bodajże, to nie za wiele rozumiałem. Zacząłem zwracać na nich większą uwagę w liceum, ale to jeszcze nie było to. Dopiero na studiach ich poczułem i załatwiło się co trzeba. No i dziś jest to, obok Camela, mój ulubiony zespół grający progresywnego rocka. Po prawdzie, to oprócz "Bike" i niektórymi utworami z "Ummagummy" lubię całą ich muzykę. Ulubiona płyta - The Division Bell, ulubiona piosenka - High Hopes, ulubione instrumentalne - Marooned i Cluster One. Dalej stoją Dogs, Echoes, czy Atom Mother... (kto zna cały tytuł na pamięć, ten dziwak). Zespół godny polecenia, jeden z najważniejszych w historii, ale to chyba każdy wie.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Rock] Pink Floyd
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook