Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Madeleine McCann

Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.177
Posty: 238
Skąd: ...
Wędrując po niezliczonych odnogach sieci kodów i sygnałów zwanej potocznie "netem" uderzyła mnie jedna rzecz.
W Portugalii porwano śliczną, biała małą dziewczynkę, brytyjkę.
Ludzie na całym świecie modlą się o jej bezpieczeństwo, informacje o niej pojawiają się nawet w Wikipedii. Tysiące, jeżeli nie dziesiątki tysięcy stara się pomóc zrozpaczonym rodzicom, nawet papież modli się o nią.

A co by było, gdyby ta dziewczynka nie była śliczną, białą brytyjką?
Tysiące dzieci w najbiedniejszych krajach świata jest zmuszanych do prostytucji, ślubu w wieku nawet 6-8 lat z partnerem wielokrotnie starszym...

Dlaczego pomoc dla nich nie jest tak widowiskowa?
Dane mi bylo kiedyś natknąć się na cytat "Jedna smierć to tragedia, tysiąc, to statystyka"
Trudno o lepsze podsumowanie tematu...

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.551
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Tak to już jest, gdy zaginie jakaś sławna osoba, wszyscy robi.ą wielki raban. Jednak gdy chodzi o "zwykłych" ludzi, przechodzi to koło uszu.
Thought ma rację, wiele ludzi na całym świecie ginie, a tak niewiele o tym wiadomo.
Papież to powinien się modlić o wszystkich , a nie tylko tą jedną jedyną osóbkę.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.240
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Nie od dziś wiadomo, że świat dzieli się na równych i równiejszych. Ten kto ma pieniądze ten ma i władzę. Żeby władzy nie utracić eliminuje konkurencję. To właśnie na korzyść panów naszego świata sytuacje w krajach biednych są sytuacjami idealnymi. Gdyby podobnym państwom zapewnić stały byt i pewność jutra pozycja liderów zostałaby zachwiana, a przecież nie o to im chodzi. Dobrze wiemy, że nadwyżki zboża topi się w morzu zamiast podarować je krajom biedniejszym. Zawsze tak było, jest i będzie. Ale tak musi być. To prawo dżungli.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.177
Posty: 238
Skąd: ...
Z tego, co mi wiadomo, zaginiona osóbka wcale nie byla córką Billa Gatesa czy sułtana Brunei.

Z tego co mi się wydaje, była po prostu bardzo medialna <zresztą mówiąc obiektywnie po zetknięciu się z jej zdjęciem wielokrotnie bardziej medialna niż ja w jej wieku>
Dzięki Bogu, że nikt mnie nie porwał, szukałaby mnie wtedy chyba tylko moja szacowna rodzicielka alias mama...

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Dlaczego pomoc dla nich nie jest tak widowiskowa?
Bo w takich przypadkach co Ty wymieniles, jest znacznie trudniej cokolwiek zmienic, dlatego.

Poza tym:

Za informacje o losie Madeleine wyznaczono nagrodę w wysokości miliona funtów.


Gdyby podobnym państwom zapewnić stały byt
Nawet jakby tego bardzo chciano, jest to trudne do zrealizowania.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Jack Sparrow
Nameczanin
Nameczanin
Jack Sparrow
Wiek: 34
Dni na forum: 6.201
Posty: 50
Skąd: zza siedmiu mórz
Wiecie. Tak rozmyslam i dochodze do wniosku że gdyby mnie porwali, to z mojej chorej pod względem psychicznym natury moge wywnioskować iż potraktowałbym to jako pewne alibi by np. strugać bohtera. Taki już jestem, doskonale wiem że to chore ale zaciagam się tym jak palacze świadomi że palenie tytoniu powoduje raka płuc i choroby serca
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.240
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Gotenks napisał(a):
Gdyby podobnym państwom zapewnić stały byt
Nawet jakby tego bardzo chciano, jest to trudne do zrealizowania.
A ty myślisz, że o czym mówię? Nie na darmo jest tam napisane "nawet". Nikt tego nie zrealizuje, bo tak jest wszystkim wygodnie.
A nawiązując do wypowiedzi Jacka porywacz tez nie miałby ze mną lekkiego życia. Prędzej oddałby mnie za darmo bo by psychicznie nie wytrzymał. Naprawdę podziwiam moja rodzinę, że mnie jeszcze nie wywalili, mimo że okazja była nie raz .

I ciekawe też jest czy mnie pomagano by tak samo jak tej małej...

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.177
Posty: 238
Skąd: ...
Nie o to chodzi, czy trudniej jest pomóc, czy nie.
Chodzi o sam fakt uświadamiania otoczenia, że taki problem istnieje. Mam uzasadnione podejrzenie, że większość ludzi nie ma bladego pojecia, że taki proceder istnieje, reszta "coś tam gdzieś słyszała". Podejrzewam, że gdyby o tym wiedzieli, na pewno znalazłoby się tych 10? 100? którzy byliby w stanie coś zrobić.
Przeczytajcie sobie ten artykuł

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,4206595.html

to zrozumiecie o czym mówię.

Niemniej najbardziej drażni mnie zachowanie takiej osoby jak papież. Już nawet pal licho pieniądze, spójrzmy na to ze strony czysto religijnej. Dlaczego dla przewodnika duchowego większa wartość ma jedna, popularna dziewczynka niż inne porwane/maltretowane dzieci?

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 29
Dni na forum: 6.181
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
niestety. dzieci bogatych ludzi są więcej warte niż dzieci zwykłe. i to dla tego że jak bogate dziecko ma wpływowych rodziców to oni mogą zaangażować w poszukiwania swojej córki nawet prezydenta, ponieważ zajmuja jakieś wysokie miejsce w rządzie. niestety ale z tym trzeba sie pogodzić

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Thought napisał(a):
Niemniej najbardziej drażni mnie zachowanie takiej osoby jak papież. Już nawet pal licho pieniądze, spójrzmy na to ze strony czysto religijnej. Dlaczego dla przewodnika duchowego większa wartość ma jedna, popularna dziewczynka niż inne porwane/maltretowane dzieci?
A jak Ty to wywnioskowales?
Daj moze jakiegos linka do slow Papieza, gdzie tak mowi.
Papiez modli sie za wszystkich, a to ze za porwana dziewczynke tez, to chyba nic zlego?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.047
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Przeginacie, każde życie jest ważne.
To, że media nie rozgłaszają o każdym porwaniu to wynika ze statusu człowieka. Logiczne, że prasa/telewizja/radio skupi bardziej swą uwagę na osobie bogatej bo dzięki temu mają szansę więcej zarobić. Szczera prawda.

To, że nie słuchamy np. o jakiś niżej położonych statusem ludziach, których dotknęło to co rodziców Madeleine nie oznacza, że ludzie są bezinteresowni i nie przejmują się losem innych ludzi(no może nie wszyscy, ale większość na pewno ma serce po dobrej stronie).

Po prostu media dzielą to na mniej lub bardziej interesujące tematy. Jak zawsze bywa, wybierają te najlepsze i najpikantniejsze, a wiadomo, że takie są zazwyczaj wśród bogaczy, a nie zwykłych szaraczków...

Mieszanie w sprawę porwania kościoła też jest nie na miejscu, a tym bardziej głowę kościoła papieża, tym bardziej oczerniania go. Jestem przekonany, że interesują go losy każdego człowieka na Ziemi, tyle że on nie ma możliwość dowiedzenia się o każdym wypadku/złym zdarzeniu, bo w większości dowiaduje się wszystkiego przez media.

Tak, wiem, w większości powtarzam to co tu pisaliście.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.177
Posty: 238
Skąd: ...
Ja nie oczerniam papieża, po prostu uważam, że w tym wypadku trochę za bardzo poddał się mediom. Byłoby w 100% okay z jego strony, gdyby błogosławiąc jej zdjęcie powiedział coś w stylu "Módlmy się za Madeleine i inne dzieci porwane od swoich rodzin/cierpiące itd"
A nie zrobił tego, chyba, ze ja już głuchnę <albo mi odbija> w co wątpię.
Zresztą możecie sami zobaczyć, tam jest filmik:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/6701819.stm

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Samael Kobieta
Wojownik
Wojownik
Samael
Dni na forum: 6.155
Posty: 35
Skąd: z tamtąd
to samo jest u nas... jak się wydarzy jakaś tragedia np. w kopalni to od razu żałoba narodowa, pomoc rodzinom ofiar, połowa sceny politycznej na miejscu itd. a to, że co miesiąc na polskich drogach ginie ok 180 osób(dane z 2004) to już tak jakoś nie bardzo obchodzi oficjeli. losy rodzin tych osób też mają gdzieś.

In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Madeleine McCann
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook