Forum Dragon Ball Nao

» Bitwy - komentarze

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.401
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Szarak napisał(a):
Ja mówię o dziele, którego nie trzeba lubić, ale trzeba szanować.
No i tu jest problem. Skoro nie lubię, głosuje ujemnie, nie ważne czy szanuje, ważne czy dobrze mi się go czytało, czy był ciekawą lekturą, etc. etc.

Pana Tadeusza szanuje, ale to nie znaczy, że muszę lubić a tym bardziej na niego głosować. Daj więc spokój ludziom i ich gustom.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.655
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Primo, nie odwoływałem się do gustów.
Secundo, spokój ludziom dać możesz Ty. Kill yourself.
Tertio, po prostu DZIWI mnie to, że Polak głosuje ujemnie na swoją historię.
Quatro, jeśli stawiasz takie książki jakie tam są ponad "Pana Tadeusza", jest mi Ciebie cholernie żal, bo, niestety, ale zaświadcza to o Twojej dużej dziecinności. I nie mówię tego by Cię ośmieszyć, ale ludzie, którzy zazwyczaj krytykują "Pana..." mają nie więcej, jak siedemnaście lat.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.242
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Mylisz się Szaraku. Jak sam przyznałeś można czegoś nie lubieć, ale nie wyklucza to szacunku do dzieła. Jak widać Bitwy ukazują nam najróżniejsze obrazki. A tak się miło składa, że większość dodaje punkty temu co lubi, a odejmuje najczęściej dziełu nielubianemu jak i nieczytanemu. Sugerujesz więc, że powinniśmy głosować tak a nie inaczej, "bo wypada" lub "tak trzeba"? Mówisz:
po prostu DZIWI mnie to, że Polak głosuje ujemnie na swoją historię.
lecz wpierw zapytaj sie kto uważa się za Polaka patriotę ( w tej kwestii mam już tutaj swoje wyrażone zdanie). Jeżeli mam wybierać pomiędzy podlizywaniem się powszechnie uznanym ideałom, wbrew mojej ideologi... Dziękuję. Wolę spłonąć na stosie. Być i nie mieć swojego zdania znaczy być nikim ( co z kolei nie oznacza twierdzić, że czarne jest białe).
Ende.

P. S.
Heh prawie jak u Gombrowicza... "A zatem dlaczego Słowacki wzbudza w nas zachwyt i miłość? (...) Hm... dlaczego? Dlatego, panowie, że Słowacki wielkim poetą był!" Proszę wybaczyć, ale tak to niestety brzmi.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.655
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Inną sprawą jest podlizywanie się powszechnie uznanym ideałom, inną jest odmawianie wartości czemuś, co kształtowało przez dwieście lat naszą kulturę. Jeśli sądzisz, że to jedynie puste zdania i farmazony, a "Pan Tadeusz" nie wywarł na Polaków żadnego wpływu, twoja sprawa. W końcu masz własne zdanie. Ja mam własne. W którym nie oceniam jako-takiego pióra Mickiewicza bardzo wysoko - jest ono lekkie, ale nie najwyższych lotów - Herbertowi Mickiewicz stóp nie godzien czyścić w tej kwestii. Ale mieszanie "Pana..." z błotem, uważam za najzwyczajniej świecie niesmaczne. To dzieło nie zostało nazwane "epopeją" dla kaprysu. To jest poemat, który dał Polakom nadzieję! To tak jakbyś obrzucał gnojem Kościuszkę, bo mimo zasług - pił. Ja jestem abstynentem, każdy kto pił - jest zły!
BTW - twoja ideologia? Mam nadzieję, że to nie kolejna ideologia młodocianego/domorosłego filozofa na siłę dowalana gdzie tylko się da? Swoja drogą, stosując cytaty... kto to powiedział (dokładnie nie pamiętam, lecę z pamięci) - że "naród trwa tak długo, jak istnieje pamięć o jego historii i języku"?
PS. Właśnie przeczytałem to co napisałeś w temacie o polskości. I odechciało mi się dyskutować. Mój pies prędzej zdobędzie większy szacunek do "Pana Tadeusza" srając na niego, niż Ty. Bo Ty zwyczajnie masz historię w dupie 0.o. Gratuluję ideologii! Zaprawdę, godna geniuszu.
PPS. Gombrowicza też lubię. Słowackiego nie. Mickiewicza też nie.
I przepraszam za ten post. Naprawdę, większą część napisałem nie czytając twoich światłych uwag w temacie "Język polski, bycie Polakiem". Bo to tak, jakby tłumaczyć pasożytowi historię organizmu na którym żeruje

Pozdrawiam serdecznie

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.242
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Szarak napisał(a):
Bo Ty zwyczajnie masz historię w dupie 0.o. Gratuluję ideologii! Zaprawdę, godna geniuszu.
Zależy którą historię... Ale rzeczywiście faktem jest, że z polskiej nie wyciągam wniosków.
Co do ideologi... może i idiotyczna. Nieważne. Czas i tak pokaże kto miał rację.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.267
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Szarak napisał(a):
Ale mieszanie "Pana..." z błotem, uważam za najzwyczajniej świecie niesmaczne.
A czy tutaj ktoś zmieszał "Pana Tadeusza" z błotem. Myślę, że ujemny głos dla tego utworu to zbyt mało, by tak sądzić.
Uważasz, że "Pana Tadeusza" trzeba lubić mimo wszystko? Nie każdemu może odpowiadać pod względem artystycznym, ale ze względu na wyjątkowość treści powinien być szanowany. Sam ten szacunek zaś nie musi objawiać się w przyznawaniu dodatnich punktów. Zastanawiam się czemu nie stanąłeś w obronie III Części "Dziadów", utwór ten został dosłownie zadeptany w tym temacie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.401
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Wg Ciebie Polak nie może lubić bardziej innej książki niż "Pan Tadeusz" ?
To właśnie Ciebie jest mi, jak to określiłeś "cholernie żal". Nasza historia nie narzuca na nas obowiązków, takich jak stawianie polskich zabytków literatury ponad wszelkie inne książki, o historii mamy pamiętać a nie się nią zachwycać.
O dziecinności świadczy właściwie Twoja wypowiedź, bo jakoś nie zdołałem w swoim poście zauważyć krytyki "Pana Tadeusza", chyba, że dla Ciebie samą krytyką jest mój gust. Świetnym przykładem jest cytat przez Drakana, z Ferdydurke.
Stwierdziłeś, że dziwi Cię, że Polak głosuje ujemnie na swoją historię. Słuchaj, czy my głosujemy na przeszłość Polski, czy na książkę ?
KSIĄŻKA
A teraz spróbuj zastanowić się czym różni się książka od historii...
I chciałbym Ci przypomnieć, że całej tej bitwie nie głosujemy bo "to nasza historia", a dlatego "że to mi się podoba, a to nie". Verstehst du ?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.163
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
Szarak napisał(a):
Dlaczego negujecie wartość dzieła, które od dwóch stuleci badają uczeni, mówiąc jednym głosem: nie dzieło, arcydzieło.
Nie neguje, ale musze na cos glosowac. Po prostu nie lubie "Pana Tadeusza" i tyle. Za to dodalem i glosowalem na "Dziadow III", bo to bylo cos, no ale i tak odpadlo...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.655
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
A czy tutaj ktoś zmieszał "Pana Tadeusza" z błotem. Myślę, że ujemny głos dla tego utworu to zbyt mało, by tak sądzić.
Stawianie go obok "Psa, który jeździł koleją" a zepchnięcie w dół w porównaniu z Sagą Wiedźmińską uważam za a)nieporozumienie, b)mieszanie go z błotem.

Uważasz, że "Pana Tadeusza" trzeba lubić mimo wszystko?
Ostatni raz odpowiadam na zdanie, na które już odpowiedziałem wyraziście. Bo to już jest poniżej krytyki. Poczytaj posty, i potem pisz, dobra?

Ja mówię o dziele, którego nie trzeba lubić, ale trzeba szanować.
Nie każdemu może odpowiadać pod względem artystycznym, ale ze względu na wyjątkowość treści powinien być szanowany. Sam ten szacunek zaś nie musi objawiać się w przyznawaniu dodatnich punktów.
Rozumiem, że jest objawiany poprzez przyznawanie punktów ujemnych?

Zastanawiam się czemu nie stanąłeś w obronie III Części "Dziadów", utwór ten został dosłownie zadeptany w tym temacie.
Ponieważ "Dziady" nigdy nie wywarły na społeczeństwo polskie takiego wpływu, jaki miał na nie "Pan Tadeusz"

Wg Ciebie Polak nie może lubić bardziej innej książki niż "Pan Tadeusz" ?
Hmm... Zaraz, kto to cytował moją wypowiedź, którą napisałem w pierwszym poście w tej dyskusji? O tym, że tej książki nie (N-I-E, widzisz?)lubić, tylko szanować? Hmm... tak, Ty! Polecam Bilobil (?) na koncentrację, na pamięć

To właśnie Ciebie jest mi, jak to określiłeś "cholernie żal".
Cholernie mi przykro.

Nasza historia nie narzuca na nas obowiązków, takich jak stawianie polskich zabytków literatury ponad wszelkie inne książki, o historii mamy pamiętać a nie się nią zachwycać.
Pewnie, że nie narzuca. Pani Historia, ma szczerą jednak nadzieję, że nie będziemy stawiać czegoś marnego, z jej punktu widzenia, wyżej, niż czegoś, co w niej trwa od dwóch setek lat, i co wywarło na nią naprawdę duży wpływ.

O dziecinności świadczy właściwie Twoja wypowiedź, bo jakoś nie zdołałem w swoim poście zauważyć krytyki "Pana Tadeusza", chyba, że dla Ciebie samą krytyką jest mój gust. Świetnym przykładem jest cytat przez Drakana, z Ferdydurke.
Mhm. O mojej dziecinności świadczy stawanie w obronie dzieła, które podniosło Polaków na duchu, dało im nadzieję i przypomniało o chwale, a które jest teraz atakowane przez świeżo bierzmowanych gimnazjalistów zwących siebie "szatanistami".
Ja w twoim poście zauważyłem krytykę "Pana Tadeusza". Wiesz w którym? W tym z 18 listopada. Gdzie głosowałeś ujemnie na ten poemat.


Stwierdziłeś, że dziwi Cię, że Polak głosuje ujemnie na swoją historię. Słuchaj, czy my głosujemy na przeszłość Polski, czy na książkę ?
KSIĄŻKA
A teraz spróbuj zastanowić się czym różni się książka od historii...
Primo, przypomnij sobie datę wydania "Pana Tadeusza"
Secundo, wyciągnij wnioski.
Tertio, poszukaj w pewnych źródłach opisu wpływu, jaki na ówczesne społeczeństwo wywarł "Pan Tadeusz"
Quarto, wyciągnij wnioski.
Quinto, zastanów się, dlaczego omawia się "Pana Tadeusza" w gimnazjum, liceum i na studiach.
Sexto, wyciągnij wnioski.
Octavo, pomyśl przez chwilę o treści "Pana Tadeusza"
Nono, wyciągnij wnioski.
Decimo, skumuluj wszystko.
Undecimo, wyciągnij wnioski.

I chciałbym Ci przypomnieć, że całej tej bitwie nie głosujemy bo "to nasza historia", a dlatego "że to mi się podoba, a to nie".
Patrz: moja druga odpowiedź w tym poście.
C'est clair?

Verstehst du ?
Non, pardon. Je ne comprends pas.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 74
Dni na forum: 6.401
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Szarak napisał(a):
Stawianie go obok "Psa, który jeździł koleją" a zepchnięcie w dół w porównaniu z Sagą Wiedźmińską uważam za a)nieporozumienie, b)mieszanie go z błotem.
Stawianie go obok książek lubianych... Przesada.

Uważasz, że "Pana Tadeusza" trzeba lubić mimo wszystko?
Ostatni raz odpowiadam na zdanie, na które już odpowiedziałem wyraziście. Bo to już jest poniżej krytyki. Poczytaj posty, i potem pisz, dobra?
A odpowiedziałeś, "Nie", ale zaraz potem stwierdziłeś, że trzeba na nie głosować, co równa się wręcz z uwielbieniem. Czujesz paradoks ?
A punkty stawiane w zabawie, którą należy traktować mocno z dystansem nie świadczą o szacunku...

Zastanawiam się czemu nie stanąłeś w obronie III Części "Dziadów", utwór ten został dosłownie zadeptany w tym temacie.
Ponieważ "Dziady" nigdy nie wywarły na społeczeństwo polskie takiego wpływu, jaki miał na nie "Pan Tadeusz"
To znaczy, że nie zasługują na szacunek ? Twój tok myślenia wydaje się być śmiesznym...

Wg Ciebie Polak nie może lubić bardziej innej książki niż "Pan Tadeusz" ?
Hmm... Zaraz, kto to cytował moją wypowiedź, którą napisałem w pierwszym poście w tej dyskusji? O tym, że tej książki nie (N-I-E, widzisz?)lubić, tylko szanować? Hmm... tak, Ty! Polecam Bilobil (?) na koncentrację, na pamięć
Polecam zamknięcie w ciasnym pomieszczeniu...


Nasza historia nie narzuca na nas obowiązków, takich jak stawianie polskich zabytków literatury ponad wszelkie inne książki, o historii mamy pamiętać a nie się nią zachwycać.
Pewnie, że nie narzuca. Pani Historia, ma szczerą jednak nadzieję, że nie będziemy stawiać czegoś marnego, z jej punktu widzenia, wyżej, niż czegoś, co w niej trwa od dwóch setek lat, i co wywarło na nią naprawdę duży wpływ.
Gdybym dostał możliwość wybrania, książki, którą lubię, a książki, którą powinienem lubić, nie miałbym żadnego dylematu w wyborze...
I nawet mimo szacunku do jakiegokolwiek dzieła, wyżej postawię, książkę którą czytałem z przyjemnością i zaciekawieniem.

Mhm. O mojej dziecinności świadczy stawanie w obronie dzieła, które podniosło Polaków na duchu, dało im nadzieję i przypomniało o chwale, a które jest teraz atakowane przez świeżo bierzmowanych gimnazjalistów zwących siebie "szatanistami".
Ja w twoim poście zauważyłem krytykę "Pana Tadeusza". Wiesz w którym? W tym z 18 listopada. Gdzie głosowałeś ujemnie na ten poemat.
Dlaczego więc nie zagłosowałeś dodatnio na "Pana Tadeusza" ?
Skoro bronisz tego dzieła słowami, nie potrafisz go poprzeć czynem ?
Jeżeli coś do mnie nie trafia to w nosie mam czy jest to dzieło czy nie, będę głosował "podoba mi się, czy też nie", i akurat nie podoba mi się, co innego gdyby zasadami gry byłoby "czy temu dziełu należy się szacunek ?".

Primo, przypomnij sobie datę wydania "Pana Tadeusza"
Secundo, wyciągnij wnioski.
Tertio, poszukaj w pewnych źródłach opisu wpływu, jaki na ówczesne społeczeństwo wywarł "Pan Tadeusz"
Quarto, wyciągnij wnioski.
Quinto, zastanów się, dlaczego omawia się "Pana Tadeusza" w gimnazjum, liceum i na studiach.
Sexto, wyciągnij wnioski.
Octavo, pomyśl przez chwilę o treści "Pana Tadeusza"
Nono, wyciągnij wnioski.
Decimo, skumuluj wszystko.
Undecimo, wyciągnij wnioski.
A przypomnij sobie utwory Chopina, jaki wpływ wywarły na społeczeństwo, czemu są tak znane, jaki wpływ miały na ówczesne społeczeństwo, dlaczego omawiane są przez kilka/ kilkanaście lat nauki, dlaczego skoro mi się nie podobają?
Czasy się zmieniają, dziady też miały jakiś wpływ na społeczeństwo, też są uznawane za bardzo ważne dzieło w dziejach Polskich, a mimo to nawet Ty je olałeś. Czyżby hipokryzja ?
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.655
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Allah damn it, Shatterhand, jesteś mniej konkretny niż exposé premiera o.0.

Stawianie go obok książek lubianych... Przesada.
Sure, a nie?

A odpowiedziałeś, "Nie", ale zaraz potem stwierdziłeś, że trzeba na nie głosować, co równa się wręcz z uwielbieniem. Czujesz paradoks ?
A punkty stawiane w zabawie, którą należy traktować mocno z dystansem nie świadczą o szacunku...
O Pani, dodaj mi cierpliwości i pokory. Gdzie stwierdziłem, że trzeba głosować na "+" na "Pana Tadeusza"? Kazałem, prosiłem Was gdzieś o to? Nie. Ja po prostu staram się zrozumieć motywy głosowania ujemnego - nie zmuszam Was do głosowania na "+", tylko nie wiem, dlaczego głosujecie na "-". BTW, fajnie, że głosowanie na "-" to nie jest mieszanie z błotem, zaś głosowanie na "+" jest uwielbieniem.
No i dlaczego te punkty nie świadczą o szacunku? Świadczą, i to bardzo. Tylko należy sobie wyznaczyć mądre granice. I pomieszać racjonalnie szacunek i stopień, w jakim lubimy daną książkę.

To znaczy, że nie zasługują na szacunek ? Twój tok myślenia wydaje się być śmiesznym...
Wydaje mi się, że masz kontrargumentować to, co piszę, a nie mój tok myślenia? Zresztą, może wydawać Ci się śmiesznym - mi twój wydaje się głupi.

Polecam zamknięcie w ciasnym pomieszczeniu...
Kolejny raz nie masz pojęcia co odpisać i odnosisz się do mojej osoby, zamiast do treści <ziew>

Gdybym dostał możliwość wybrania, książki, którą lubię, a książki, którą powinienem lubić, nie miałbym żadnego dylematu w wyborze...
I nawet mimo szacunku do jakiegokolwiek dzieła, wyżej postawię, książkę którą czytałem z przyjemnością i zaciekawieniem.
Rozumiem, że gdyby Twoje dzieci zapytałby Cię, jaką książkę powinni przeczytać, a jakiej nie tykać - Sagę Wiedźmińską (notabene, Sapek chyba nie lubi tego wyrażenia, czyż nie?) czy "Pana Tadeusza", odpowiedziałbyś, żeby "Pana Tadeusza" nie próbowały? Patriotycznie!

Dlaczego więc nie zagłosowałeś dodatnio na "Pana Tadeusza" ?
Skoro bronisz tego dzieła słowami, nie potrafisz go poprzeć czynem ?
Jeżeli coś do mnie nie trafia to w nosie mam czy jest to dzieło czy nie, będę głosował "podoba mi się, czy też nie", i akurat nie podoba mi się, co innego gdyby zasadami gry byłoby "czy temu dziełu należy się szacunek ?".
Ponieważ, ze względu na SZACUNEK do tego dzieła nie będę mu odejmował punktów. Ale poemat sam w sobie NIE PODOBA mi się, dlatego nie będę głosował na "+". Kaput?
BTW, rozumiem, że ktoś napisał, że głosujemy tylko na książkę, która nam się podobała, zaś absolutnie zabronione jest zwracanie uwagi na kryteria powstania, historię i całokształt otoczki książki? Mmm...

A przypomnij sobie utwory Chopina, jaki wpływ wywarły na społeczeństwo, czemu są tak znane, jaki wpływ miały na ówczesne społeczeństwo, dlaczego omawiane są przez kilka/ kilkanaście lat nauki, dlaczego skoro mi się nie podobają?
Ktoś gdzieś dodał Chopina?
I jak masz zażalenia co do programu szkół, to nie do mnie, a do Ministerstwa Edukacji.

Czasy się zmieniają


Nie da się ukryć, niedługo będziemy mieli rok 2008!

dziady też miały jakiś wpływ na społeczeństwo
dziady?
Aaa, "Dziady"!

też są uznawane za bardzo ważne dzieło w dziejach Polskich
Dziejach polskich.
Naprawdę?
Nie zauważyłem.
Dotychczas nie obwieszczono ich epopeją, nieprawdaż?
EDIT: LOL, tam miało być "dziełem narodowym" a nie "epopeją", pardon, Gotenks. Swoją drogą, dodałbyś tag to przekreślania, to byłoby ładnie

a mimo to nawet Ty je olałeś. Czyżby hipokryzja ?
A jednak nie.

Pozdrawiam

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Szarak: 24.11.2007, 21:22
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.163
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
Szarak napisał(a):
Dotychczas nie obwieszczono ich epopeją, nieprawdaż?
Pewnie dlatego, ze Dziady to dramat (ale rowniez narodowy)

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.655
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Pewnie dlatego, ze Dziady to dramat (ale rowniez narodowy)
So?
Nie takie przypadki się zdarzały.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.163
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
Mowisz, ze normalnym zjawiskiem byloby uznanie dramatu za epos? Zna ktos takie przypadki w historii narodow?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.655
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Nie zna, i bardzo dobrze.
Tylko nikt nie mówi o "Dziadach" jako o głównym, najważniejszym polskim dziele. I po za granicami kraju są one bardzo mało rozpoznawalne. A "Pana Tadeusza" ludzie znają.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.710
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ok. do obecnych filmów:
Wejście smoka- klasyk , klasa i ogólnie piękny film. Nie głosuje na niego tylko dla tego że co drugi film w zestawieniu ma japońskie korzenie

Predator - bardzo dobrze zrealizowany film s-f. Nie taki klasyk jak wyżej , ale zawsze .

Zabójcza broń - jeden z lepszych [ ort! ] filmów sensacyjnych w historii kina. Wysokobudrzetowy , bezczelnie komercyjny , piękny

Ojciec Chrzestny - jak dla mnie najlepszy [ ort! ] film Coppoli ,już to świadczy o jego wielkości , a jak się doda do tego jeszcze Brando , Pachino , Puzo etc to nie mamy już połowę wyobrażenia o tym co to za film

Zatoichi - jak dla mnie zrobił karierę tylko dlatego że zrobili go kitajce. Ma parę fajnych momentów [ ort! ] , ale jest przeceniony. Najgorszy w zestawieniu

Efekt motyla - jak dla mnie trochę przerost ambicji nad stanem faktycznym. Film owszem , jest godny uwagi , choćby po to żeby pokazać czym się ruszni rzemieślnik od artysty. Temat powielany na różny sposób w wielu współczesnych filmach , i dobrze. Niby film ma w sobie wszystko na swoim miejscu , ale zabrakło w nim właśnie geniuszu

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.163
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
franqey napisał(a):
Nie głosuje na niego tylko dla tego że co drugi film w zestawieniu ma japońskie korzenie
Przy czym ten akurat nie ma, więc nie widzę związku.

franqey napisał(a):
Zatoichi - jak dla mnie zrobił karierę tylko dlatego że zrobili go kitajce.
Od kiedy azjatyckie filmy odnoszą sukcesy tylko dlatego, że są azjatyckie? Coś Ci się Franek pomyliło

franqey napisał(a):
Predator - bardzo dobrze zrealizowany film s-f.
A dla mnie Predator jest do dupy A ta jego twarz... szkoda gadać. Alien to świetny film ;]

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.710
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Gotenkskun napisał(a):
Przy czym ten akurat nie ma, więc nie widzę związku.
Moge się mylić , ale Bruce Lee chyba jest japończykiem , poza tym wali są zrealizowane jak dla mnie w stylu tego kraju. Tego że film jest japoński nie napisałem

Gotenkskun napisał(a):
Od kiedy azjatyckie filmy odnoszą sukcesy tylko dlatego, że są azjatyckie? Coś Ci się Franek pomyliło
Nie piszę że filmy azjatyckie odnoszą sukcesy bo są azjatyckie , tylko że Zatoichi pojechał na popularności takich filmów jak "Hero" , "Przyczajony tygrys ukryty smok" itp , mimo że cholernie dużo [ ort! ] mu do takich filmów brakuje.

A dla mnie Predator jest do dupy A ta jego twarz... szkoda gadać. Alien to świetny film ;]
Sama postać predatora faktycznie nie powala , ale klimat polowania , sposób kręcenia ( jak na tamte czasy) , dobry budrzet i scenografia oraz w miarę ciekawe postaci poboczne sprawiają że film jest klasyką s-f.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.163
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
franqey napisał(a):
Moge się mylić , ale Bruce Lee chyba jest japończykiem
Amerykańskim Chińczykiem, byłeś blisko

franqey napisał(a):
poza tym wali są zrealizowane jak dla mnie w stylu tego kraju
No jak już, to w stylu chińskim.

franqey napisał(a):
mimo że cholernie dużo [ ort! ] mu do takich filmów brakuje.
Nie wydaje mi się, by Kitano wzorował się na w/w filmach tworząc Zatoichi. Zupełnie inny klimat, w sumie wszystko inne.

Predator jest ciekawy, da się go oglądać jako tako, ale do najlepszych filmów s-f wg mnie się nie łapie. A Alien vs. Hunter to już w ogóle niewypał.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.710
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Gotenkskun napisał(a):
franqey napisał(a):
Moge się mylić , ale Bruce Lee chyba jest japończykiem

Amerykańskim Chińczykiem, byłeś blisko

franqey napisał(a):
poza tym wali są zrealizowane jak dla mnie w stylu tego kraju

No jak już, to w stylu chińskim.
Dla mnie jako ignoranta to wszystko jeden pies


Gotenkskun napisał(a):
franqey napisał(a):
mimo że cholernie dużo [ ort! ] mu do takich filmów brakuje.

Nie wydaje mi się, by Kitano wzorował się na w/w filmach tworząc Zatoichi. Zupełnie inny klimat, w sumie wszystko inne.
Nie wiem czy się na nich wzorował ( jeśli tak to jest zwykłym bucem ) , ale sposób w jaki ten film był sprzedawany wyraźnie nawiązywał do tych filmów. Faktycznie klimat i "wszystko" jest w tych filmach inne , ale jak dla mnie jest po prostu gorsze. W sumie film nie wyróżnia [ ort! ] się dla mnie niczym. Nie jest ani porywający wizualnie jak "Hero" , brak mu horeografii walk niczym z "Kill Billa " , nie ma geniuszu Kurosawy , fabuła jest sztampowa , dialogi nużące . W gruncie rzeczy jak dla mnie film nie wyróżnia [ ort! ] się niczym . Owszem można go obejrzeć , może się nawet spodobać , ale nie na tyle by się nad nim zachwycać , co niestety miało miejsce przez kolesi wrzucających go do jednego worka z "Domem latających sztyletów" ( kocham "Wyborczą"). To że pewnie ludzie ci nie widzieli tego filmu nie zmienia faktu że był zmuszony do konkurencji w nie swojej lidze , i jak dla mnie przegrywa na punkty.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » Bitwy - komentarze
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook