Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» M&A - zagrozenie cywilizacyjne

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
W komiksach i filmach przedstawia się zniekształcony ideał miłości i seksualności, kształtuje się fałszywy i zniekształcony obraz małżeństwa i rodziny, a związki homoseksualne ukazuje się jako coś normalnego i pożądanego. Tego rodzaju postępowanie obniża i stępia wrażliwość moralną młodego człowieka. Propaguje się wzory hedonistyczne, życie łatwe i bez wymagań, słowem: bierz i używaj, wszystko ci się należy. Występuje tu również pomieszanie dobra i zła. Dobrzy bohaterowie walczą ze sobą tymi samymi metodami, co źli. Wszystko jest rozmyte. Dobro w charakterze magii przywołuje złe moce.
Więcej na: http://www.wychowawca.pl/miesiecznik/7-8_115-116/11.htm. Przeczytajcie i powiedzcie co o tym myslicie... (O DB tez tam wspominaja)...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.053
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Następna mądra rada pedagogów
"Wiele z tych filmów zawiera "okultystyczne i satanistyczne" przesłanie, np. "Wojownicze Żółwie Ninja"4, "Dragon Baal", "Czarodziejki z księżyca" - no nieeeeeeeee Rozwaliło mnie to najbardziej i na dodatek "Baal"
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.076
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Nawet nie będe czytał kolejnych **** wywodów jakiegoś debila. Nie nawidze gdy taki fajans, który myśli, że pozjadał wszystkie rozumy świata pisze o czymś o czym w rzeczywistości nie ma pojęcia !!

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.082
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Dajcie spokój przecież to są totalne idiotyzmy co tam pisze... Nie będę tego czytać całego szkoda moich oczu. To samo można by przypisać zwyklym filmom dostępnym każdemu. Jak się ktoś nie zna na sprawie to lepiej zeby sie nie wypowiadał. I tyle.
fanatyczka
Saiyanin
Saiyanin
fanatyczka
Wiek: 32
Dni na forum: 6.597
Posty: 188
Nawet nie będe czytał kolejnych **** wywodów jakiegoś debila. Nie nawidze gdy taki fajans, który myśli, że pozjadał wszystkie rozumy świata pisze o czymś o czym w rzeczywistości nie ma pojęcia Mad !!

zgadzam się z tobą, to że jakiś "wykwalifikowany pedagog" który pewnie nie widział żadnej M&A na oczy, mówi o tym jak by to było nie wiadomo [ ort! ] co

Niestety, wszystkie filmy i komiksy zawierają sporą dozę emocji negatywnych...
Czy "Cześć, Michael" zawiera "sporą dozę emocji negatywnych" ??? Ludzie nie rozśmieszajcie mnie

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez fanatyczka: 26.04.2006, 9:24
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.624
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Kolejny *** w dupe reportaz nadajacy sie do "Uwaga!" na TVN Ja nie wiem czy ci pedagodzy nie maja co robic Niech sie wezma za cos pozytecznego a nie jakies bzdury beda opowiadac

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.654
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
szkoda gadac... te teksty w stylu
Niestety, wszystkie filmy i komiksy zawierają sporą dozę emocji negatywnych...
mnie rozwalają <hahaha>
...idioci...

Obraz
PALATIAL REGALIA
Vegeta_ssj2 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Vegeta_ssj2
Wiek: 33
Dni na forum: 6.594
Posty: 111
Skąd: Międzyrzecz
Jakieś downy sie przyczepiły

Życie to piękna przygoda, ale nikt nie wychodzi z niej cało
maku304 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
maku304
Wiek: 35
Dni na forum: 6.690
Posty: 94
Skąd: kalisz pomorski
Totalna paranoja!!!!! Mam apel do pani Małgorzaty Więczkowskiej, niech się pani zastanowi co pisze, to potem pogadamy.
Gdy przeczytałem ten artykoł miałem wrazenie ze ta pedagog zna tylko mange i anime z programu uwaga!
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.654
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Sratatata - do końca nie przeczytałem bo poprzestałem na groźnych i owiniętych myślą podboju świata pokemonach . Jakoś nie wspomnieli o anime - Pszczółka Maja, czy Muminki . Nie powiedzieli że manga shojo nawiązuje do miłości, bardzo poważnej. Nie wspomnieli że w okultystycznym Dragon Baal'u nieraz bohaterowie się poświęcają dla innych, bądź całej ziemi. Jestem PEWNY że Małgorzata Więczkowska nie przeczytała od początku do końca ani jednej mangi. Ja zawsze powtarzam - W Japonii dzieci czytają to maniakalnie a potem budują walkmany czy mp3 .

Nawiasem mówiąc spotkałem gościa w wieku 11 lat z Ameryki, który lubi mangę. Pytam się czy kupuje. On mowi że wypożycza w BIBLIOTECE. Zamurowało mnie. Jak Rzeszów długi i szeroki, nie spotkałem biblioteki z mangami. Nawet wątpie czy w Podkarpaciu istnieje taka biblioteka. Ciekawe jak jest w innych mistach Polski .

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
pp3088 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 6.680
Posty: 227
Skąd: Z piekła
Moja opinia
Zjedziecie mnie za to, ale po części to się zgadza. Weżmy np. jakieś mangi tematyki homoseksualniej, czy też tak zwanych hentaiów(wśród nich paskudne Tentacle-kto nie to ma lepiej) są obrazą anime. Jako, że dorośłi kochają dorabiać na wszystkim w ogólnym rozliczeniu powastaje więcej mang, które wyżej wymieniłem. Zgodze się co do Pokemona choć w porównaniu do Amerykańskich bajek to picuś. Własnie anime przedstawiają często prawdziwe życie np. GTO. Nie wiem czy ten *** pedagog byl w szkole. Eh niech się przejdzie na miesiąc Wiele moich kolesi chicało popełnić samobójstwo, ja kiedyś chwile o tym myślałem. Bywa tak, że ból fizyczny boli mniej niż umysłowy. Kiedy wszyscy się czepiają tylko Ciebie i nie dają ci żyć. Często tak jest w anime więc co za idiotyczne gadanie. Po za tym manga ma różne przeznaczenie wiekowe, tak jak filmy-są dla dzieci, młodzierzy i dorosłych. Nie mogą tego zrozumieć.
BTW Pierwszy artykuł w którym wiedze mniej więćej coś o mandze i anime.
Czekam na odpowiedzi.
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.675
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
Kamzo napisał(a):
Nawet nie będe czytał kolejnych **** wywodów jakiegoś debila. Nie nawidze gdy taki fajans, który myśli, że pozjadał wszystkie rozumy świata pisze o czymś o czym w rzeczywistości nie ma pojęcia !!
w zupelnosci sie zgadzam, mysla ze sa najmadrezjsi a tak na prawde to o bozym swiecie pojecia nie maja...

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.655
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Bosz.... Przecież to wolny kraj! A zagrożenie cywiilizacyjne to Radio Maryja... Jakoś czytania komiksów Papież ani Biskupi nie zabraniają a do radia maryja ( i bardzo slusznie) sie pruja. A z resztą... To jest śmieszne to wolny kraj możemy robić co chcemy i mamy prawo do rozwijania się w sposób taki na jaki mamy ochote... Po prostu moim zdaniem to jest głupie... tsaaaa

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.638
Plusy: 2
Posty: 1.408
Wiecie...
Pluralizm poglądów to ważmny element demokracji...
Ael należy z niego umiejętnie korzystać...
Ten artykuł to tak właściwie nie artykuł, ale paszkwil, który próbuje osadzić się w relaich naukowych- postawa prezentowana przez autorkę tekstu. Żałosne.
Jeśli już chcemy o czyms pisać, to nalezy robić to kompetentnie.
Nie mam zamiaru atakowac autorki, bo to niczego nie zmieni. Nalezy jednak zawsze stanowczo przeciwstawiać się tak prowadzonej dyskusji społecznej, bo jej skutkiem mogą byc jedynie dalsze rozdzwieki i podziały...

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.317
Posty: 197
Skąd: World Below
Ludzie czepiają się tego czego NIE ZNAJĄ...i czego nie chce im się poznawać. łatwiej jest coś oskarżać niż bronić. Jeżeli zarzucają anime i mangom propagowanie przemocy i seksu to niech najpierw popatrzą na zwykły program TV, na amerykańskie kino, które rozsadza przemoc, krew i erotyka. Poza tym w bajkach takich jak Bugs Bunny czy Tom & Jerry jest MASA PRZEMOCY.

I was buried alive...
I was born dead...
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » M&A - zagrozenie cywilizacyjne
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook