Forum Dragon Ball Nao

» Książki o gejszach

Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.896
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Kiedy parę lat temu przeczytałam książkę Goldena byłam naprawdę oczarowana. Od razu zaczęłam szukać w internecie informacji na temat gejsz i dawnej Japonii. Jednak obraz przedstawiony w sieci bardzo różnił się od tego w książce. Zaciekawiona tym, chciałam się dowiedzieć, o co w tym chodzi.
Wtedy dowiedziałam się o książce "Gejsza z Gion" i dlaczego ona powstała. Otóż gejsza Mineko Iwasaki, najsłynniejsza japońska gejsza, z którą to Arthur Golden przeprowadzał wywiad, była oburzona jego interpretacja jej słów. Ba, nawet podała go do sądu. Dla sprostowania napisała swoją autobiografię którą zatytułowała "Gejsza z Gion". Książkę oczywiście przeczytałam. Była całkiem inna od książki Goldena. Niby historia ta sama, ale opisana całkowicie inaczej. Jeśli ktoś jest zainteresowany kulturą dawnej Japonii i życiem gejsz to polecam właśnie tą książkę.
Dodam, że w Japonii ekranizacja "Wyznań Gejszy" nie weszła do kin. Japończycy stwierdzili, że jeśli książka była tak strasznie zakłamana to film pewnie będzie jeszcze gorszy.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.841
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
To co piszesz jest bardzo interesujące. Czytałam "Wyznania Gejszy" Goldena i książka bardzo mi się podobała. Jednak przyznam, że czasem mnie szokowała. Filmu nie oglądałam i jakoś mnie nie kręci jego oglądanie. Ot, kolejna hollywoodzka produkcja o Japonii.

Mart napisał(a):
Niby historia ta sama, ale opisana całkowicie inaczej. Jeśli ktoś jest zainteresowany kulturą dawnej Japonii i życiem gejsz to polecam właśnie tą książkę.
Mam nadzieję, że w bibliotece ją dostanę. Bo na księgarnie (te w Łukowie) mnie nie stać.

Dzięki za info. Z pewnością postaram się czegoś poszukać.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
Ostatnio skończyłem Wyznania gejszy, a zacząłem w tamtym roku, Gejszę z Gion przeczytałem już dość dawno, więc niewiele pamiętam konkretów.

Laru napisał(a):
Czytałam "Wyznania Gejszy" Goldena i książka bardzo mi się podobała. Jednak przyznam, że czasem mnie szokowała
Wg niej życie gejszy w zasadzie sprowadza się do wystawienia swojego dziewictwa na licytację.

Nie wiem, ale w Gejszy z Gion o seksie chyba nic nie było, oprócz tego, że jeśli się daje klientom, to jest się prostytutką, nie gejszą.

Zmieniłem nazwę tematu na chyba ciekawszą.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Książki o gejszach
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook