Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Księża - patrioci. Reaktywacja?

.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.746
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Cze. Najpierw napisze co i jak. Dnia dzisiejszego moja zacna klasa (III TM) została poproszona przez wielebnego P. o opuszczenie sali. Powód : ksiądz po odczytaniu dwóch deklaracji od uczniów których opuściła chęć uczęszczania na lekcje religii, z powodu : "ksiądz porusza kwestie wykraczające poza naukę religii i przekazywanie wiary" (czyt. to nie księża, to ludzie, lub kościół to media markt ) poprosił (brzmiało jak rozkaz) o opuszczenie przez nas sali. W zasadzie po odczytaniu przez niego deklaracji klasa wzniosła owacje i względne poparcie dla tych dwu śmiałków.

I tu moje pytanie. Nie wiem czy wszyscy z Was maja lekcje religii, i czy ktokolwiek ma je z księdzem. Ale jeśli tak, chciałbym znać Was stosunek do księdza nauczającego. Czy robi to, do czego, przynajmniej teoretycznie, został powołany? Czy naucza o Bogu, doktrynach, tradycji chrześcijańskich, czy tez wykłasza teksty typu : "Kościół stał się kolebką futurystycznej komercji, alibi na chwilę spokoju?" a może choć raz usłyszeliście - wg. was, narzucane zdanie, jakoby to wierni ponosili za wszystko winę, jakby księża pedofile nie istnieli, byli wymysłem?"

Chciałem poznać wasze zdanie, czy uważacie że to ukryty, posępliwy zwrot w historii, czy księża - patrioci - jeśli tak można ich nazwać - wciąż egzystują w post dyskryminajcyjej ideologii nowoczesnego człowieka?

pozdr.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.053
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ja mam normalnego księdza, który jednak liczy się z uczniami i widzi, że większość ma gdzieś religię, więc prowadzi bardzo luźno lekcje. Zresztą rzadko robi lekcje . Częściej sobie siedzimy i gadamy na różne tematy, niż zapisujemy jakieś notatki. Ja tam mojego księdza bardzo lubię, potrafi się śmiać i normalnie rozmawiać, nie to co moich dwóch poprzednich księży.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.654
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Calibra napisał(a):
chciałbym znać Was stosunek do księdza nauczającego.
Mój ksiądz jest, co dziwne ostatnio, normalny. Potrafi słuchać i przemawiać. Wytłumaczy wszystko dokładnie, kiedy są wątpliwości. Pośmieje się z nami często, a nawet o pierdołach pogada, jeśli jesteśmy do przodu z materiałem. Co prawda, jest bardzo wymagający, czasem aż przesadnie, ale nadrabia to zaletami. O, i obiektywny jest. Sprawiedliwy także. Lubię go
Calibra napisał(a):
Czy robi to, do czego, przynajmniej teoretycznie, został powołany?
Raczej tak. Na lekcji stara się działać według programu, ale gdy ktoś ma wątpliwości co do jakiegoś tematu związanego z chrześcijaństwem, to chętnie udzieli mu odpowiedzi, w miarę swoich możliwości, oczywiście.
Calibra napisał(a):
a może choć raz usłyszeliście - wg. was, narzucane zdanie, jakoby to wierni ponosili za wszystko winę, jakby księża pedofile nie istnieli, byli wymysłem?"
Ostatnio poruszyłem temat księży pedofili. Mówił długo, głównie o mediach, ich fałszywości i braku obiektywizmu, ale też nie usprawiedliwiał tych, którzy gwałtu bądź molestowania się dopuścili i którym winę udowodniono. Cały czas to podkreślał.
Calibra napisał(a):
Chciałem poznać wasze zdanie, czy uważacie że to ukryty, posępliwy zwrot w historii, czy księża - patrioci - jeśli tak można ich nazwać - wciąż egzystują w post dyskryminajcyjej ideologii nowoczesnego człowieka?
Zapewne przypadki księży - patriotów się zdarzają, natomiast ksiądz, który mnie uczy, taki nie jest. Robi, co do niego należy i nie robi tego 'na odwal się', a stara się wytłumaczyć wszystko i wszystkim.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.544
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
W 2 z 4 szkół średnich do których chodziłem była religia. Do jednej nie chodziłem na religie, a w drugiej nie było wyjścia lekcje odbywały się między innymi zajęciami. I właśnie tam ksiądz był za mocny [czyt. normalny], lekcja to było kino, zawsze jakieś filmy puszczał na DvD. Niestety byłem, aby 2 razy w przedziale półrocza. Sam nigdy nie denerwował się z byle powodów i można z nim było rozmawiać jak z kolesiem.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.708
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Powiem krótko. Bydło zawsze znajdzie najsłabszą ofiarę by jej *. W gimnazjum i liceum musiałem wiele razy wstawiać się za księżami prowadzącymi lekcję , bo by zostali zerzarci. Ksiądź ma w szkole o tyle parszywą rolę że na religię chodzą teoretycznie ci co chcą na nią chodzić , a w praktyce chodzą prawie wszyscy. Zatem ci co nie chcę żeby pokazać jacy to oni nie są mocni robią co im się żywnie podoba , a jako że religia się do średniej nie liczy mogą zrobić księdzu praktycznie wszystko. * hipokryzja ot co. * nauczycielowi nie *, a zajebistemu księdzu owszem , bo w praktyce w szkolnym łańcuchu pokarmowym jest najniżej.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Ja miałem z księdzem w całym swym życiu tylko jeden rok, a i to tak kiepskawo, bo chodził na lekcje, jak miał ochotę/czas
Po tym jak odsunięto księdza Jankowskiego od Kościoła św. Brygidy, ten został proboszczem, to już w ogóle się w szkole nie pojawiał.

Jak na przyszłego proboszcza przystało, gadał dobrze, ale już nawet nie pamiętam co
Co utkwiło mi w pamięci, to jego stwierdzenie, że wierzący niepraktykujący to jak niepraktykujący jarosze jedzący mięso.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.053
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Apeiron napisał(a):
a jako że religia się do średniej nie liczy
Od tego roku szkolnego już się liczy . Ale uwierz mi, że zachowanie uczniów jednak się nie zmieniło i ciągle lekcje religii nie wyglądają zbyt dobrze. Po prostu nie wiem po co ktoś chodzi na religię, skoro i tak nie chce słuchać.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
eMate napisał(a):
Od tego roku szkolnego już się liczy
No i dobrze.
A jak ktoś nie chce chodzić, to i tak nie musi.
Przynajmniej średnią będzie zawyżać.

eMate napisał(a):
Po prostu nie wiem po co ktoś chodzi na religię, skoro i tak nie chce słuchać.
Może zapytaj takiego delikwenta i podziel się z nami odpowiedzią.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.053
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Pytałem nie raz w gimnazjum i odpowiedź brzmiała: "Bo rodzice mi każą". W LO chyba na tej samej zasadzie to działa. Po prostu rodzice im każą chodzić, no bo jak to mieć dzieci które nie chodzą na religię . Może też po prostu wolą chodzić na religię, niż na etykę. Np. w tamtym roku z bierzmowaniem to samo było, każdy (no gdzieś z 90% klasy) odpowiadał mi, że idzie bo mu rodzice każą... Ale to już są przecież w miarę ukształtowani ludzie, 18 lat się już zbliża, a Ci sami nie umieją zdecydować, czy chcą chodzić na religię, czy nie . Dziwne...
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.654
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Ja chodzę, by porozmawiać z księdzem o pierdołach... I właściwie tylko po to. Póki co sam nie mogłem decydować o tym, chy chodzić, czy nie, ale w następnym roku szkolnym będę miał taką możliwość, a wtedy... Nie wiem co zrobię Babcia się załamie, jak złożę rezygnację z uczęszczania na religię... Przykrości jej robić nie chcę, bo od kiedy była o krok od śmierci i udało jej się wyzdrowieć, bardzo wierzy, że to Bóg ją uratował. Ciągle mi powtarza 'gdzie ty, dziecko, bez Boga zajdziesz?!", kiedy odmawiam pójścia z nią do kościoła w niedzielę...
Mniejsza o to. Chodzę na religię, bo rezygnacja póki co jest niemożliwa, natomiast za rok... Zobaczymy. Ze względu na kochaną babcię.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.241
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Tak się miło składa, że przez ostatnie 6 lat było mi dane chodzić do szkoły prowadzonej przez księży, więc siłą rzeczy coś na ich temat mogę powiedzieć. Ogółem nic nadzwyczajnego lekcje religii jak każde inne, a to się tam działo zależało już tylko od konkretnego księdza. Ostatni był księdzem z powołania i czuł się bardzo dobrze w tym co czynił, posiadał jakąś taką charyzmę i ogółem fajna persona z niego była. Nie wywyższał się, nie robił z siebie Bóg wie jakiego ważniaka. Po prostu był człowiekiem ze wszystkimi swoimi zaletami i przywarami, pośmiał się, pożartował, przyszedł czasem w złym humorze, bluzgał, bawił się komórką na lekcji, legalnie pozwalał iść uczniom do domu lub jak mu się nie chciało sam nie przychodził. Dużym minusem jest fakt, że miał wiele chęci i zapału, ale dyrekcja szkoły hamowała jego zapędy, 'bo przecież lekcje się marnują!'. Miał za to do nich duży żal, że szkoła katolicka jest szkołą katolicką tylko z nazwy. Co prawda w wielu sprawach nie zgadzaliśmy się ze sobą (moje poglądy zdecydowanie do poglądów katolika i chrześcijanina nie należą), niekiedy nawet robiliśmy sobie na złość a kurs przedmałżeński bardzo mnie zniesmaczył (bo praktycznie polegał na pytaniach typu 'czy wyznajesz jedyną prawdziwą, niezmienną, słuszną ideologię? nie? jesteś heretykiem!'), ale jako księdza i człowieka bardzo go sobie cenię.
Czego nie można było powiedzieć o poprzednim księdzu, który twierdził, że rocka i metalu słuchają sataniści, programy typu Discovery prowadzą heretycy, aktorzy powinni iść na stos, bo w filmach muszą kłamać, a dzieci z rozbitych i niepełnych rodzin nie są ludźmi w pełni (czym znacznie obraził pewną zacną personę z mojej klasy). Uważał siebie za świętszego od papieża. Wyznawał tylko jedną, jedyną słuszną, najwspanialszą, niepowtarzalną ideologię, a każdy kto mówił inaczek był błe i fuj. Zdarzyło mu się nawet parę razy inne religie zwać gorszymi. Cała klasa serdecznie go nienawidziła.
Było jeszcze dwóch księży z czego jeden był strzasznie zakompleksiony a drugi po prostu dziwny. Ogółem nic nadwzyczajnego jak można stwierdzić. Po prostu to zależy od osoby.

Co do kwestii chodzenia na religię większość łazi dla świętego spokoju, żeby to po prostu przysłowiowo 'odbębnić'. A że do średniej się nie liczyła każdy robił to co chciał, bo kto im mógł zabronić?

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
PatyV Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
PatyV
Wiek: 29
Dni na forum: 6.169
Ostrzeżenia: 1
Posty: 152
Skąd: Olsztynek
Got Naoista napisał(a):
eMate napisał(a):
Od tego roku szkolnego już się liczy
noi dobrze bede lepsze srednie i wiecej przedmiotow do zaliczenia chociaz ja mam lekcje z katechetka to nawet wporzo lekcje.
najgorzej jak sie wydrze to cala szkola slyszy


eMate napisał(a):
Po prostu nie wiem po co ktoś chodzi na religię, skoro i tak nie chce słuchać.
Może zapytaj takiego delikwenta i podziel się z nami odpowiedzią.

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.^ ^
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Księża - patrioci. Reaktywacja?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook