Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Egzorcyzmy

eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.052
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
http://pl.youtube.com/watch?v=x4n9vK0_mdk <--- proponuję oglądnąć.

No więc co sądzicie o takim czymś?

Ja tam za bardzo nie wierzę w te wszystkie opętania, w większości są to osoby chore umysłowo, więc trudno cokolwiek wtedy ocenić. Widziałem dużo dokumentów, które po prostu robią ogromne wrażenie jak np. ten w/w, ale jakoś do mnie to nie trafia. Po prostu nie wierzę, aby Szatan chcąc podbić świat, wstępował w jakieś niewinne i bezbronne dziecko. No chyba, że ma inne, dziwne plany.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Massey Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Massey
Wiek: 28
Dni na forum: 5.816
Ostrzeżenia: 3
Posty: 166
Skąd: Ścinawa Nyska
nie sądze by Bóg mógł by to zrobić , kocha ludzi i chyba nie chciałby że by cierpiała
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.738
Plusy: 1
Posty: 538
Goji55
nie sądze by Bóg mógł by to zrobić , kocha ludzi i chyba nie chciałby że by cierpiała
Nie oglądałeś widzę wszystkich części tego dokumentu. To co zostało załączone przez autora tematu, to jedynie namiastka. Dokument został zrealizowany w polskiej wersji językowej i trwa około 50-60 min. W jednej z jego części jest powiedziane, iż Matka Boska pytała się tej dziewczyny, czy zechce cierpieć za innych. Anneliese zgodziła się. Tak więc Bóg dał jej wybór. Poza tym wolał byś cierpieć męki kilka lat, czy może nieskończoność w piekle? Można to także odebrać jako nagrodę Bożą, albo jeszcze inaczej. Odwołajmy się do Bibli. Tam natykamy się na Księgę Hioba, w której główny bohater staje przed próbą Bożą, sam Najwyższy, testuje go (jego wiarę). W przypadku Anneliese mogło chodzić o to samo. Ale mimo wszystko, jest wiele hipotez i raczej przed śmiercią nie dowiemy się jak było naprawdę.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Chiyo-chan Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chiyo-chan
Wiek: 34
Dni na forum: 5.735
Posty: 97
Skąd: Soul society Polska ;)
Oglądałam cały dokument.W pewnym momencie mówią,że Annelise sama z własnej woli przyjęła to opętanie aby grzesznikom oczyścić ich duszę.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.840
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Annelise?? Czyżbym oglądała to w Wielki Czwartek w zeszłe Święta Wielkiejnocy?? Był to polski dokument opowiadający o tej dziewczynie. Leciał po 23.00.
Trafiłam na niego, bo na szkolnych rekolekcjach był facet, który był tego współautorem. Facet współpracował z satanistami nawet nie wiedząc kim są. Pracował przy festiwalach techno w Niemczech i opowiadał różne ciekawe rzeczy. Włosy się jeżą. Tak samo jak i oglądając ten dokument. Czy wierzę w takie rzeczy? Na świecie dzieją się różne cuda i dziwadła. Skoro Matka Boska objawia się ludziom, to dlaczego szatan nie mógłby?

Thorik napisał(a):
W jednej z jego części jest powiedziane, iż Matka Boska pytała się tej dziewczyny, czy zechce cierpieć za innych. Anneliese zgodziła się.
Była chyba wtedy ze swoim chłopakiem na jakimś polu. To niezwykły gest z jej strony. Jej rodzina mówiła wcześniej, ze była bardzo religijna i chciała zostać katechetką. To idealny dowód na to, ze szatan nie meczy tylko satanistów i złych ludzi. Może wybrać każdego. Wtedy trzeba siły woli oraz pomocy Bożej żeby to przetrwać. Cierpiała za życia, ale wierzę, że uratowała wiele osób.

Najgorsze w tym wszystkim było to, że po śmierci dziewczyny, jej rodzice oraz ksiądz, który udzielał jej egzorcyzmów zostali oskarżeni o jej głodzenie i znęcanie się nad nią.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Ostatnio czytałam o powstaniu w Polsce miesięcznika 'Egzorcysta', miał go ktoś może w ręce? Ostrzegają przed m.in. na Halloween, Andrzejkami, laleczkami Witch, Pink Floyd , homeopatią itd. Ciekawa jestem na ile to komukolwiek pomoże czy jak zazwyczaj zrobi niepotrzebna nagonkę.
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.183
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Annelsie była chora psychicznie.. opetania dotyca jedynie osób głeboko wierzacych.. przecietny katolik opetany nie będzie.. 90% opetab to choroby psychiczne, 5% topo prostu aktorstwo.. nie wykluczam istnienie duchów (jestem ateistą). Jesli duchy istnieja to być może moga kogos opetac... ale nie wierze by szatan istniał i mógł kogos opetać.. Sam przypadek Anielse Michel został uznany tylko przez kosciół... według np. Protestantó egzorcyzm nie udał sie JEDYNIE dlatego że został nieodpowiednio przeprowadzy (skrajnie abiblijnie jak powiedział to mój znajomy pastor).
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.975
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
A ja wierzę, że możliwe jest opętanie przez demona.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.975
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Myślę, że jakieś dusze ludzkie, które stały się złe.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Son Wojtek napisał(a):
Annelsie była chora psychicznie.. opetania dotyca jedynie osób głeboko wierzacych.. przecietny katolik opetany nie będzie.. 90% opetab to choroby psychiczne, 5% topo prostu aktorstwo.. nie wykluczam istnienie duchów (jestem ateistą). Jesli duchy istnieja to być może moga kogos opetac... ale nie wierze by szatan istniał i mógł kogos opetać.. Sam przypadek Anielse Michel został uznany tylko przez kosciół... według np. Protestantó egzorcyzm nie udał sie JEDYNIE dlatego że został nieodpowiednio przeprowadzy (skrajnie abiblijnie jak powiedział to mój znajomy pastor).
Aha, opętań nie ma, bo nie ma Szatana, ale jak ktoś jest głęboko wierzący to już ma szansę na istnienie Szatana i opętanie?
Poza tym, skąd wiesz, że Annelise była chora psychicznie, skoro mogło to być aktorstwo? Zbadałeś ją?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.183
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Głodizć sie, doprowadzić do takiego stanu i umrzeć dla kasy? Ciut nieralne
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Kolbe się zagłodził, co prawda nie dla kasy, ale głodził. Może też był chory psychicznie?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rombowiec
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.738
Posty: 70
Skąd: Polska
Nie jestem specem, ale nie wierzę w to, a tak właściwie, to wolę w to nie wierzyć ... tak czuję się lepiej xD

W Boga, czy jakąś wyższą siłę sprawczą chyba nawet wierzę, ale w opętania itp nie za bardzo.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.830
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Nie przekonuje mnie ten ,,dokument". Tak, kiedyś wierząca od 6 lat ateistka. Też mogłabym nagrać sobie takie ,,cuś" ,że się pobawić głosem(ew, skrzyknąć kolegów/koleżanki) do tego, by sobie pomówili różnymi głosami(pozmieniali je, etc.), lub użyć programu do tego.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Wiemy, że jesteś ateistką.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rombowiec
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.738
Posty: 70
Skąd: Polska
Byczusia napisał(a):
Nie przekonuje mnie ten ,,dokument". Tak, kiedyś wierząca od 6 lat ateistka. Też mogłabym nagrać sobie takie ,,cuś" ,że się pobawić głosem(ew, skrzyknąć kolegów/koleżanki) do tego, by sobie pomówili różnymi głosami(pozmieniali je, etc.), lub użyć programu do tego.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Padaczka_skroniowa

Hej, zobacz. Ta dziewczyna wcale nie musiała udawać.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Egzorcyzmy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook