Urodziny Bulmy

» Francuska ustawa antypiracka przyjęta

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 30
Dni na forum: 5.448
Plusy: 64
Posty: 12.859
Skąd: ふざけた時代
Nie trzeba było długo czekać po tym, jak w marcu głośna francuska ustawa antypiracka trafiła do parlamentu. Efekt - ustawa przyjęta, piraci strzeżcie się.

Głosowanie było bardzo emocjonujące. Odbyło się w nocy podczas niezaplanowanego posiedzenia po tym, jak sekretarzowi stanu Rogerowi Karoutchi udało się nakłonić zdziesiątkowanych posłów do bezpośedniego przejścia do głosowania. Stosunkiem głosów 12:4 ustawa została przyjęta.

Przepisy zapisane w ustawie są bezprecedensowe w skali światowej. Przypomnijmy, że ustawa będzie umożliwiać odcinanie piratów od Internetu. Będzie to możliwe dzięki częściowemu monitorowaniu aktywności użytkowników przez dostawców internetowych - w tym celu na komputerach użytkowników zostanie zainstalowane specjalne oprogramowanie. Limitowany będzie również dostęp do Internetu z publicznych hotspotów, dostępne będą tylko odgórnie zatwierdzone witryny.

W przypadku stwierdzenia nadużycia najpierw dostawca wyśle nieuczciwemu użytkownikowi ostrzeżenie mailowe, później list polecony, a jeśli i to nie poskutkuje niepokornego internautę czeka internetowa banicja na co najmniej trzy miesiące, maksymalnie na rok.

Nic dziwnego, że ustawa budzi ogromne kontrowersje - nawet Parlament Europejski zgłosił swoje wątpliwości. Uważa się, że ustawa narusza podstawowe wolności obywatelskie. Po przyjęciu przez parlament wizja wejścia w życie restrykcyjnych przepisów jest już jednak bardzo realna. Zobaczymy, czy rzeczywiście do tego dojdzie - proces legislacyjny nie kończy się bowiem na parlamencie.


-> link

Smutna Europa.

Regulamin Forum | AnimePhrases - cytaty z anime i mang | MAL | TwitterYT
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 4.703
Posty: 1.031
Karać piratów czasowym odcięciem od internetu? Nie wiem, czy to słuszna idea. Z jednej strony dla wielu to kara ostateczna, prawie, jak odcięcie ręki. Na pewno będzie budzić strach w sercach piratów liniowych i szeregowych, ale nie tych "prawdziwych", którzy i tak mają to wszystko w (_!_) i jakoś się wymigają.

Z drugiej strony to to jest ewidentna ingerencja w prawa człowieka do informacji i takich tam, można by to porównać do kary pozbawienia wolności, tyle, że wirtualnej.

Poza tym, gdyby mieli rzeczywiście zacząć skutecznie tępić piractwo, to by musieli ponad połowę internautów "zbanować"
Google
Super Saiyanin 5
Super Saiyanin 5


Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Francuska ustawa antypiracka przyjęta
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2019 DB Nao
Facebook