Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» [PC] Europa Universalis 2

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja kocham tę grę, jak i inne produkcje Paradoxu. Bardziej lubię Hearts of Iron, ale podejrzewam, że nikt nie grał nigdy. Graliście może? Jakim państwem, jak graliśćie, jak zmienialiście politykę, religię, gdzie wysyłaliście kupców?
Trójki nie uznaję, bo to jakiś bubel był. Leszek Bubel.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Bardzo fajna gra, szkoda tylko tych pustych plam na mapie świata.

Wcześniej nie pamiętam kim grałem, ale ostatni raz Francją, zainstalowałem tylko moda, żeby gra nie kończyła się w 1819, i doszedłem już jakoś do 2500, różne cuda się więc tam dzieją, głupie to, ale zabawne Większość świata już podbiłem, przez co inflację mam wysoką i nie mam jak zbić. Dużo kasy, bez kodów, muszę znowu sobie zainstalować i dokończyć.

Minus za to, że w wyniku wojny nie można przejąć wszystkich prowincji, tylko jakieś bzdurne procenty.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.047
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Czy ja wiem, czy to jest wada. Przynajmniej nie możesz podbić całego kraju od razu. Sądzę, że gdyby można było w ciągu jednej wojny anektować całe państwo gra stałaby się za prosta, a tak zawsze dany kraj ma jeszcze szansę odbić się w przyszłości. Z resztą zawsze można ten problem rozwiązać wasalizacją danego państwa.

Co do samej gry uważam, że jest genialna. Grałem w For the Glory, tą fanowską modyfikację pod AGCEEP, która stała się oficjalnym produktem Paradoxu.

Jeżeli chodzi o państwo którym grałem to oczywiście Korona, która wraz z unią lubelską 1569 roku przekształciła mi się w Rzeczpospolitą Obojga Narodów.

Najgorsze jest to, że gdy stałem się najpotężniejszym państwem na kontynencie, Bawaria(cesarz był z Bawarii) wypełniła wszystkie warunki by powstało Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego. Tym samym na zachodniej granicy powstał przeogromny rywal o hegemonie na kontynencie. Zniechęciło mnie to do dalszej gry i dałem sobie spokój.

Nie mniej jednak polecam gorąco ten tytuł, ponieważ jest warty uwagi.

I jeszcze jedna uwaga, a może raczej moje marzenie. Ciekawie byłoby, gdyby połączono rozbudowany system Europa Universalis z systemem prowadzenia bitew w Total Warze. Moim zdaniem powstałaby genialna gra!

Pozdrawiam.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.723
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Al Ed Upek napisał(a):
Graliście może?
Grałem zarówno w Heart of Irons jak i Europę Uniwersalis.Obydwie gry lubię.W Heart of Irons zawsze wybieram Japonię.Walki na Pacyfiku zawsze mnie interesowały. W Europie Universalis nie mam jakiś faworytów.Zwykle wybieram jakieś małe państwo.Co prawda nie ma ono szans by stać się mocarstwem,ale na skalę lokalną,wychodzi całkiem niezle.Uważam,że lepsze to,niż wybieranie światowych potęg.Co nie zmienia faktu,że próbowałem wielu opcji.Ogólnie,obydwie gry bardzo przypadły mi do gustu.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Shiro napisał(a):
Najgorsze jest to, że gdy stałem się najpotężniejszym państwem na kontynencie, Bawaria(cesarz był z Bawarii) wypełniła wszystkie warunki by powstało Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego. Tym samym na zachodniej granicy powstał przeogromny rywal o hegemonie na kontynencie. Zniechęciło mnie to do dalszej gry i dałem sobie spokój.
Dasz mi tego save'a? Ja mogę dokończyć za ciebie.

Hayato napisał(a):
W Heart of Irons zawsze wybieram Japonię.Walki na Pacyfiku zawsze mnie interesowały.
Grałeś w podstawkę, czy c.o.r.e.'a? Jeśli to pierwsze to raczej gra nie była zbyt ciężka, ale z dodatkiem to prawdziwy hardkor, któremu ja nie dałem rady. C.o.r.e. sam w sobie jest trudny, a jak się jeszcze gra Japonią, to już w ogóle, bardzo ciężko się tam gra na morzu. Ingerowałeś w politykę?

Shiro, interesujesz się historią Polski tego okresu pewnie bardziej niż ja, a nawet jeśli mniej, to każda pomoc się przyda. Chciałbym stworzyć moda pod jakaś z nowych mapek, np. MyMap albo WATK, czy mapę Agunga Pashy, tę na której fajnie zaznaczony był Gdańsk, ale nie mogę jej odnaleźć w otchłani internetu, nawet na Paradoxie. Pisałbyś się?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.047
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Sorry Joe, ale nie mam teraz w ogóle czasu, gdyż pracuję. Co do tego save'a to też nie mogę ci dać, bo zrobiłem format na brata kompie i wszystko wywiało z dysku

A co do zainteresowania to szczerze nie za bardzo interesuje mnie okres wczesnonowożytny, ani też nowożytny czy XIX wiek (no może parę zagadnień z historii Polski tudzież powszechnej znalazłyby się, którymi się pasjonuję, ale nie jest ich za wiele).

Pozdrawiam.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No nie teraz, ale od października?

shiro: Pomyśle

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.723
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Al Ed Upek napisał(a):
Grałeś w podstawkę, czy c.o.r.e.'a?
W poierwszą wersje tej gry.Potem wyszła nowa,bardziej rozbudowana.


Al Ed Upek napisał(a):
Ingerowałeś w politykę?
Nie ma zbyt wielu opcji.Najczęściej wyskakuje mi komunikat,że "społeczeństwo jest sceptycznie nastawione" do moich poglądów.Co innego przemysł,gospodarka i infrastruktura.W rządzie też dostępne zmiany są niewielkie,więc o jakiś poważniejszych przetasowaniach personalnych nie może być mowy.Tyle,jeżeli idzie o "Hearts of Iron" i politykę Japonii.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jeśli przestawisz politykę tak, aż zmienisz ideologię, to niektórzy politycy znikną, a pojawią się inni. W ten sposób można w Polsce obsadzić np. Zamojskiego, domyślnie niedostępnego.

No i szkoda że tylko w jedynkę grałeś.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [PC] Europa Universalis 2
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook