Forum Dragon Ball Nao

» Cenzura(?) w japońskim uncut DBZ

paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.419
Posty: 1.031
Właśnie oglądam DBZ. Niby wersja "uncut", ale jednak w odc 79 DBZ brakuje sceny, kiedy Gohan otrzymuje cios w nerkę od Freezy po pierwszej przemianie (czas 00:20:30). Czyżby nawet Japończycy uznali to za zbyt drastyczne?

Pozwoliłem sobie wydzielić z tematu [RS] Dragon Ball / Z / GT RAW DVD [DMHY] UNCUT.
SoheiMajin Gotenks
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.165
Plusy: 73
Posty: 15.258
Skąd: ふざけた時代
Uncut, bo nikt niczego nie wycinał, tylko tak to zrobili od początku, myślę, że w mandze było podobnie, więc nie dorabiali ciosu, ale nie wiem, bo nie chce mi się szukać, który to tom ;p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.419
Posty: 1.031
Tom 25, strony 141-145 (edycja polska)

Dziwi mnie to bo do tej pory, mimo nieścisłości i "fillerowości" niektórych odcinków, sceny zgadzające się z mangą były wręcz kopiowane do anime. Jak dotąd większej rozbieżności nie zauważyłem i czekam momentu, kiedy Vegeta będzie się bił z Gohanem po powrocie na Ziemię. Ciekawa rzecz, bo pewnie chcieli wtedy wstawić filler, jak to Vegeta daje się wreszcie- po wielu odcinkach - przekonać do zamieszkania u Bulmy.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.165
Plusy: 73
Posty: 15.258
Skąd: ふざけた時代
Sprawdziłem, w zasadzie to specjalnie drastyczne w mandze nie jest, poza tym, że to cios w bok ;p
A przy tym co parę chwil wcześniej Freeza robi z Krilanem, to to jest przecież nic. Dziwna rzecz. Może z innych względów to pominęli, ale nie mam pomysłu jakich.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.419
Posty: 1.031
Dokładnie to samo sobie pomyślałem. Gdybym nie czytał wcześniej mangi to nawet bym nie zauważył, że coś tutaj nie gra. Muzyka trzyma ciągłość, nie ma nienaturalnych cięć w montażu no i Kuririn, którym Freeza rzuca przez dobre parę minut, jak na jakimś kiepskim hentajcu- gore...
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Cenzura(?) w japońskim uncut DBZ
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook