Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Mundurki szkolne

Strony:   1, 2
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.709
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
Jestem przeciwna noszeniu mundurków, uważam to za ogranicznie mojej wolności, żadna szkoła nie będzie mi mówiła jak mam się ubierać
sama będę o tym decydować lub moi rodzice (czasy podstawówki)


Gonardino napisał(a):
Nie było by podziałów mody
a to źle ?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Masz prawo tego nie przyjąć i wybrać inną szkołę. Szkoła ma prawo do swojej autonomii, swoich reguł, ma prawo do bycia wolną od przymusu akceptacji czyjegoś widzimisię. Przynajmniej tak powinno być. Praktyka i stan prawny mogą od tego odbiegać. Jeżeli dwóm stronom jest nie po drodze, tj. szkoła chce ubrać w mundurek, uczeń nie chce go nosić, to obie strony się rozstają i podążają dalej swoją ścieżką. Tak samo jak chłopak chciałby cię *, a ty byś nie chciała, to uznała byś jego argument, że nikt ty nie masz prawa mu nakazać * innej?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.749
Posty: 46
Co do mundurków, to sam miałem przykry obowiązek nosić takowe przez 1 rok (chyba Giertych je wprowadził )
Nie mam pojęcia po co one były, ale przynajmniej nie były idiotyczne. W mojej szkole była to zwykła niebieska koszulka z kołnierzykiem i z niedużym logo szkoły na piersi. Można było nawet wybrać długi/krótki rękaw. W zastawie była jeszcze marynarka, która nie była obowiązkowa, a spodni nie było(w sensie że w mundurku )
W porównaniu z miejscową podstawówką miałem spore szczęście, bo tam dzieciaki chodziły w strasznych mundurkach- krawaty i te sprawy

Dla mnie osobiście mimo normalności mundurków był to idiotyczny pomysł i dobrze, że się nie przyjął, z resztą i tak polowa szkoły tego nie nosiła bo nauczyciele tego nie sprawdzali (każdy miał mundurek w plecaku, żeby w razie czego szybko zalożyć to na koszulke )
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
Moim zdaniem jakaś "zwykła niebieska koszulka z kołnierzykiem" jest czymś gorszym od mundurka. Po co właściwie komu takie coś? Nie spełnia to nawet swojej roli. Mundurek to mundurek, a nie byle koszulka - albo może raczej podkoszulka, to jeszcze lepsze.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.749
Posty: 46
Shounen napisał(a):
Nie spełnia to nawet swojej roli
To zależy jaka jest rola mundurka. Jeżeli twórcy tego projektu chcieli ujednolicić uczniów, to im się to udało (w założeniu, że wszyscy owe mundurki by nosili), mimo że tylko połowa stroju byłaby taka sama. Natomiast o czym myśleli twórcy? A kto ich wie
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.860
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Wazon napisał(a):
Jestem przeciwna noszeniu mundurków, uważam to za ogranicznie mojej wolności, żadna szkoła nie będzie mi mówiła jak mam się ubierać
sama będę o tym decydować lub moi rodzice (czasy podstawówki)


Gonardino napisał(a):
Nie było by podziałów mody
a to źle ?
TAK. Było by źle dla rodzin słabszych finansowo, dla innych kolegów i koleżanek oraz nauczycieli. Uważam że odpowiednie umundurowanie było by atrakcyjne dla uczniów. Inaczej pisząc nie dotyczy to tylko podstawówek i gimnazjów, ale od zerówki do studiów włącznie. Spójrzmy choćby na te licea wojskowe, Wyobrażacie sobie wojsko bez jednakowego ubioru. Są polowe, wyjściowe, galowe jest tego dość dużo. Podobnie powinno być w szkołach.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Grenardo: 20.11.2011, 17:40
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.257
Skąd: ふざけた時代
Jak się tak zastanowić, to nauczyciele w sumie też powinni mieć swoje "mundurki".

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.860
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Być może. Mogli by nosić jednakowe uniformy. Jak niektórzy przedstawiciele zawodów. W końcu to powinno działać tak samo jak w wojsku.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.654
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Wojskowe metody raczej dla edukacji dobre nie są. Osobiście szanowałem sobie fakt, że mogłem ubrać do szkoły nowe, zajebiste buty, które sobie kupiłem, a dobre samopoczucie od razu warunkowało większą chęć do siedzenia w szkole i ewentualnej nauki. Gdyby ktoś mnie wpakował w ubrania, do których za nic nie mógłbym się przekonać i później jeszcze terroryzował przesadnym rygorem, zabiłbym kogoś krzesłem i po prostu wyszedł, prawdopodobnie nigdy się już w szkole nie pojawiając i to nie ze względu na morderstwo.

Choć z drugiej strony niektórym jednolite uniformy by się przydały, bo nieraz ma się do czynienia z facetami chodzącymi przez 3 miesiące w jednej bluzie czy laskami, które swoimi paskudnymi piętami mogłyby trzeć parmezan, a z tłuszczu wylewającego się spod zbyt krótkiej bluzki można by usmażyć frytki dla małego kraju w Afryce.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.860
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Myślę, że opacznie to zrozumiałeś. Nie sądzę by metody wojskowe mogły by tu cokolwiek zdziałać. Chodzi mi tylko o uniformy, jak to wygląda w wojsku. Mogło by się przerzucić na szkolnictwo. A odnośnie tych osób co miesiąc chodzą w tych samych ciuchach podyktowane może być. Brakiem hajsu lub lubością do danej odzieży albo styl ubierania.

Jeśli cytujesz cały ostatni post, to tego nie rób.
SoheiMajin
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.654
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Nie sądzę, by koleś nie miał kasy na pranie ciuchów, jeśli ma na klacie ogromne logo drogiej, aczkolwiek zbyt małej, by można było znaleźć ją w szmateksie, firmy. W każdym razie to po prostu ohydne.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Mundurki szkolne
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook