Forum Dragon Ball Nao

» Wciągające anime

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.165
Plusy: 73
Posty: 15.258
Skąd: ふざけた時代
Są różne tematy o ulubionych seriach, ale tu nie o to chodzi, bo nie wszystko co dobre jest wciągające. Oczywiście temat mang też dotyczy.

Dla mnie najbardziej wciągające (pomijając długie, zafillerowane i często dłużące się shoneny) to:
- Death Note
- Code Geass

Szczególnie Death Note jest pełen zaskakujących zwrotów akcji i genialnych rozwiązań.

Zapraszam do wypowiedzi, bo ciężko znaleźć coś naprawdę wciągającego, a takie serie ogląda się szczególnie dobrze.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.741
Plusy: 1
Posty: 538
Do wciągających serii mogę zaliczyć:

1. Death Note - świetny klimat, inteligentna rozrywka, mnóstwo wrażeń i łamigłówek.
2. Cowboy Bebop - space opera kładąca nacisk na historię poszczególnych bohaterów. Wyśmienita oprawa muzyczna i przede wszystkim duże zróżnicowanie tematów. Niemal każdy odcinek to inna historia.
3. Samurai Champloo - kolejne anime, które pokazuje jak powinni wyglądać dobrze skonstruowane postacie. Zaś humor i intrygujące walki tylko podgrzewają atmosferę.

Kolejność przypadkowa. Wymienione przeze mnie serie należą do rodzaju tych, które ogląda się od początku do końca i się nie żałuje.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.863
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Death Note, GTO, School Days, Midori no Hibi, Full Metal Panic i Fumoffu.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.165
Plusy: 73
Posty: 15.258
Skąd: ふざけた時代
Przez wciągające rozumiem takie anime, które, jak kończysz oglądać jeden odcinek, to masz niezmierną ochotę włączyć drugi, niezależnie czy np. masz na to czas, czy nie masz. Po prostu oglądasz i nie chcesz przestać. W Cowboy Bebop kolejne odcinki za bardzo nie oddziałują na siebie i równie dobrze można je oglądać co tydzień, więc ja osobiście nie kwalifikowałbym tego jako wciągające (w sensie bardziej od innych dobrych serii).

Gonardino napisał(a):
Death Note, GTO, School Days, Midori no Hibi, Full Metal Panic i Fumoffu.
Nie ma to jak interesująca, pełnowartościowa wypowiedź.

Ale z GTO to trafiłeś, zapomniałem o tym, a wciąga konkretnie, i manga, i anime, ale nie od pierwszego odcinka, który w dodatku trwa 40 minut.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.268
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Całego Naruto obejrzałem w jaki tydzień, może mniej, chodząc przy tym do szkoły, tak mnie wciągnął. Pomijałem tylko openingi i powtórki z poprzedniego odcinka przez co mi się skracały do jakichś ok. 18 minut.

GTO też obejrzałem z marszu.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.828
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Naruto, bez dwóch zdań. Można oglądać bez przerwy i bez znudzenia. Pierwszego dnia poszedł cały arc Kraju Fal, odcinki 1-135 w tydzień. Dziesięć lat wcześniej to samo było z Dragon Ball Z. Rurouni Kenshin, ale bardziej arc Kyoto.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.833
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Wciągające? Hmm
Dragon ball- tłumaczyć nie muszę.
Naruto- ciekawy tasiemiec. Wszystko oryginalne, walki(choć często przeciągane w nieskończoność i dużo w nich pustej gadaniny) i to iż jest dużo wspomnień i uczuć bohaterów. I + za fajne techniki.
Wolf's rain- No to anime po prostu UWIELBIAM. Śliczna kreska, muzyka pieszcząca uszy(jako jeden z nielicznych endingów- rzadko mi się endingi gdziekolwiek podobają mi się tu podobał). Poza tym to piękne anime, niejednokrotnie wzruszające(w ostatnich odcinkach niemal się pobeczałam). + ma za świetne postacie kobiece.
Oban star racers- atmosfera wyścigów.. mhm. Różni przeciwnicy, wyścig o spełnienie 1 z życzeń(taka miała być nagroda za wygranie w wyścigu).

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Wciągające anime
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook