Forum Dragon Ball Nao

» Fractale

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.164
Plusy: 73
Posty: 15.258
Skąd: ふざけた時代
Seria z tego roku, 11 odcinków.

Generalnie pomysł ciekawy, świat rządzony przez Fractale System, wielka sieć, pokój na świecie itd., ale wykonanie nie za dobre, wyszło z tego takie s-f dla ubogich. Poza tym powiązanie z takim fajnym tytułem (to on mnie trochę zachęcił) jakby na siłę (pewnie mało kto wie, co to jest fraktal). Do tego dochodzi jeszcze zakończenie raczej nie za szczęśliwe, nawet tragiczne, zależy jak na to spojrzeć.

Opening (nie ma on wiele wspólnego z odcinkami):
-> http://www.youtube.com/watch?v=mptsE3i0Ao4

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.827
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Jak to określił kolega: Matrix w stylizacji Miyazakiego xD

Sympatyczne anime. Śliczna kreska, podobnie jak animacja, fajny klimat. Fabuła do przełknięcia i zrozumienia - i mnie osobiście podobało się, że twórcy wstrzymali się od jakichś rewolucji na zakończenie. Tak było chyba najbardziej naturalnie.

Daleka przyszłość w sielskiej, prowincjonalnej scenerii. Ludzkość podłączona jest do systemu o nazwie Fractale, który daje im wszystko, co do życia potrzebne. Nastolatek Clain, wielbiciel staroci mieszkający w domku na klifie z doppelami (wirtualnymi wizualizacjami) swoich rodziców, nie zastanawia się nad sensem istnienia - aż któregoś dnia z nieba spada dziwna dziewczyna i stawia jego świat na głowie. Za jej sprawą Clain zostaje uwikłany w walkę o wolność oraz zmuszony do stawiania pytań o ludzką tożsamość, z których do tej pory nawet nie zdawał sobie sprawy.

To 11-odcinkowe anime jest z jednej strony nieco brutalne (pokazuje przecież wojnę), z drugiej - swoiście rozmarzone i bajkowe (opowiadające o poszukiwaniu zwykłego ludzkiego szczęścia). Naprawdę ma w sobie coś z Miyazakiego, co sprawia, że w jego odbiorze wiek nie jest granicą. Nie nadaje się dla małych dzieci, ale nie trzeba być dorosłym, by je zrozumieć. Tak samo jak nie trzeba być nastolatkiem, by czerpać z jego oglądania przyjemność.

Jak dla mnie przyzwoite 8/10.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Fractale
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook