Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Janusz Palikot

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.975
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Wystarczy przeczytać jeszcze raz co napisałem

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.859
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Mówiłam już wielokrotnie, że ten człowiek jest populistą, który poglądy zmienia dogodnie do sytuacji. Będzie kłamał w żywe oczy, mówił, robił i myślał co innego. Serio, żal mi ludzi, którzy na niego głosują.
No rzeczywiście Kaio tu powyżej ma rację, ale czy nie na tym polega polityka ?! Dziś to stwierdziłem, a tak to spoko (czyt. gówno mnie to obchodzi). Czemu gówno ?! Bo to Polska kraj dziczy w którym wszystko jest możliwe. Nie podoba mi się dzisiejsze głosowanie RP w stosunku do emerytur (podpadł mi) chyba się sprzedał XD Tuskowi.

[ Dodano: 11.05.2012, 18:44 (po 2 minutach) ]
Ps.Mateusz zaczynam ogarniać Janusza Palikota XD Kaio jaki żal ?! To kogo wybrać JKM ?! Bo ci z PSL to też takie polityczne prostytutki XD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.975
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
No, wybierz JKM.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.183
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Jedyne co mi sie podoba z jego pomysłów to oddzielenie kościoł od państwa.. inne pomysłe możne traktować jako pomysły anty-Polskie.. proponowałbym go zastrzelić ale popieram wolność słowa więc wystarczy go zamknąć..
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.859
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
W kwestii kościoła, to go popieram. Nie dość że państwo jest opiekunem to kościół też moralnym i duchowym... katolicki kościół. Mafia czarna jak ten rząd.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Son Wojtek napisał(a):
Jedyne co mi sie podoba z jego pomysłów to oddzielenie kościoł od państwa
Które polega niby na zdjęciu krzyża z sali sejmowej?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Son Wojtek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 25
Dni na forum: 4.183
Posty: 152
Skąd: Ziemia
Gonardino napisał(a):
W kwestii kościoła, to go popieram. Nie dość że państwo jest opiekunem to kościół też moralnym i duchowym... katolicki kościół. Mafia czarna jak ten rząd.
Kościół nie powinien być traktowany lepiej niż zwykła instytucja pełniąca usługi.. paplniana o tym żeby nie budować meczetów to głupota.. wystarczy po prostu nie wpuszczac byle chołoty do kraju i Islamizacja nam nie grozi..
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.153
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Palikot to jest bardziej showman, a nie poważny polityk, któremu można byłoby zaufać, gdyby nie Tusk on by nie istniał, teraz jedzie po nim jako "opozycja" robiąc śmieszne konferencje prasowe, jedzie na kościół i tyle można o nim napisać, zero konkretów, zero powagi, zero poglądów, czyli robi to, co kiedyś, gdy był jeszcze członkiem PO. Naobiecywał ludziom gruszki na wierzbie, to miał powyżej tych 5%, ale to tyle na co ich stać, człowiek nie warty uwagi, komediant.
PS. Ale lepszy niż Mikke.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.859
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Tusk... daj spokój z nim, byle być przy władzy. Masz polityka godnego zaufania , to gratuluje Dark bo ja nie mam, a to co robi Palikot i jego "kompania" to show swego rodzaju, ale oddam na niego głos. Bo mi się podoba to co robi. Czy nie pomyślałeś sobie Dar, jak kościół katolicki ma wpływ na politykę i ludzi bezpośrednio i pośrednio ?! Uczy moralności pod przykrywką przykazań. Dlatego jest jak jest. PO prezentuje też chrześcijańską demokrację XD Sprzedał się klerowi i Watykan ma wpływ na Polski rząd i nie tylko. Czemu masz go za showmena, jak tylko obnaża prawdę, bo się nie zachowuje poważnie. Też jesteś katolem i inteligentnym prawicowcem ? Stąd te podziały, przez kościół katolicki itp. Są ludzie którzy się tym wkurzają. Ok zgodzę się z tym, że PO jest poważna i poważną politykę prowadzi, ale pod presją kleru.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A Tusk mam rozumieć ma poglądy?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Chyba też nie. Z tego co się orientuje, Dark wyznaje zasadę, że nikt się nie nadaje do rządzenia, ale Tusk lepszy, bo Kaczor to wróg świata. Moim zdaniem dziwne, jak na zagorzałego zwolennika PO

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.153
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Al Ed Upek napisał(a):
A Tusk mam rozumieć ma poglądy?
A Mikke ma?


Shounen napisał(a):
Dark wyznaje zasadę, że nikt się nie nadaje do rządzenia, ale Tusk lepszy, bo Kaczor to wróg świata.
Powiem Ci tak. Może i za rządów PO nie jest idealnie, Polska nie jest drugą Irlandią, ale jest swego rodzaju stabilizacja, wolę Tuska, który nic nie robi ( też wiele ze swoich obietnic nie wykonał) od Kaczyńskiego z jego chorymi poglądami, kto by w Polsce obecnie nie rządził będzie to samo gówno , ale przynajmniej stabilne gówno. Prawo i Sprawiedliwość może jest partią prawicową, ale też obecnie bez poglądów, bo co im z tych debat, jak każdy wie, że ich głównym tematem jest Smoleńsk i chęć odwetu na złym Tusku i Putinie, oni tam wcale się Polską nie przejmują. Teraz wyskoczyli z tym śmiesznym agentem Tomkiem.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A co jest glównym tematem dla mediów okołoplatforerskich, platoformerskich celebrytów i wszelkich autorytetów moralnych wykazujących jaki to podły jest PiS? Mi się wydaje, że na każdą akcję PiSu ze Smoleńskiem następuje reakcja przyjaciół Platformy w postaci gadania o Smoleńsku. Nie mam racji?
I co ciekawe, to właśnie intelektualna gimbusiarnia spod znaku PO inicjuje takie akcje, jak "Dzień bez Smoleńska", to właśnie ten "Dzień bez Smoleńska" jest kolejnym dniem, kiedy gada się wyłącznie o tym pieprzonym Smoleńsku.

Oczywiście że Korwin ma poglądy, co więcej, mimo całej niechęci jaką można do niego żywić, trzeba być głupim, o ile nie gorzej, żeby nie zauważyć, że jest do tego jeszcze konsekwentny i bezkompromisowy (nie tylko w stosunku do dyskutantów, ale do samych swoich).

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.859
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Jedyną prawicą, tą prawdziwą jest JKM ale to swego rodzaju dziwny człowiek, dlatego jest jak jest. Socjalizm tylko socjalizm ludzie są od dziecka wychowywani w duchu katolickim, czyli socjalistycznym, ale zwierzęca natura każe się opowiadać za prawicą, prawicowymi poglądami gospodarczymi, które są słuszne dla jednostki, a nie ogółu. Poza tym to kościół należy obarczać winą, jak naucza moralności swoje duszyczki. A jak naucza o tak, a efekty widzicie. No i zapomniałbym dodać o chrześcijańskiej demokracji eh... Dzięki Bogu że mamy kogoś takiego jak Palikota i jego cyt. Milera "naćpaną hołotę".
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.975
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Gonar sam nie wiem czy prowokujesz w związku z Palikotem czy może sobie obejrzałeś jaki chwytający spot wyborczy i teraz chciałbyś pozabijać wszystkich duchownych, a świątynie zburzyć.

W każdej kulturze religia odgrywa ważna wolę w życiu społecznym, wyznacza zasady etyki. Jednak w Polsce nie będziesz wyśmiany i uznanego za gorszego, jeśli nie będziesz wierzącym i nie wychowasz swoich dzieci w ten sposób. Czyli największy udział w wychowaniu dziecka mają rodzice, czy tego chcą czy nie.

W różnych kulturach czy cywilizacjach Gonar mamy różne systemy wartości, bo moralność jest zbiorem wartości relatywnych (nie wiem powinno tak być, ale tak jest). Weź sobie uświadom, że Kościół Katolicki wychowuje wierzącego w sposób dobry, nie każe mu zabijać, wręcz zabrania, nie każe mu nienawidzić, a wręcz na odwrót - zachęca do miłość. KK odegrał znaczącą rolę w historii Polski, choćby w czasach strajków Solidarności, podczas których ludzie oparcie znajdowali w wierze. Dobrym symbolem Kościoła w tym wypadku jest ks. Popiełuszko, który starał się walczyć z systemem. Wreszcie Polska przyjęła chrzest w 966 roku, dzięki czemu polepszyła stosunki międzynarodowe, stworzony został alfabet dzięki pracy św. Cyryla. Nie można więc zarzucać Kościołowi, że do niczego się nie przydaje, albo jak to robi Palikot czy Ty w zasadzie bezpodstawnie godzić w autorytet Kościoła.

To nie jest tak, że Kościół każe politykom, aby głosowali, uchwalali ustawy zgodnie z tym jak on chce. Jest na odwrót. Politycy wykorzystują wizerunek Kościoła do zdobywania poparcia, wykorzystują zarówno naiwnych świeckich jak i naiwnych duchownych. Przykładem może być uchwalanie ustawy delegalizującą aborcję, kiedy to zabrakło chyba dwóch głosów posłów PiS-u. Tak samo teraz Ziobro mówi o całkowitym zakazie aborcji, lecz do tego nie dojdzie, Ziobro wie, że mówi to bez pokrycia, chce on po prostu przejąć część moherowego elektoratu PiS-u.

Czy nie pomyślałeś sobie Dar, jak kościół katolicki ma wpływ na politykę i ludzi bezpośrednio i pośrednio ?! Uczy moralności pod przykrywką przykazań.
Kościół uczy moralności o czym wspomniałem już wyżej, ale czemu manipulujesz i stwierdzasz, że uczy tego pod przykrywką? Jaką przykrywka? Kościół właśnie szczycie się tym, że uczy moralności, że prowadzi ludzi przez życie, wskazuje im jego sens, przygotowuje dzieci do pewnego rodzaju dojrzałości, stara się uchronić dorosłych przed bez sensownymi ślubami poprzez nauki przedślubne. I nie stosuje tu żadnych chwytów, mówi o tym wprost.



Stąd te podziały, przez kościół katolicki itp. Są ludzie którzy się tym wkurzają.

Jakie podziały Gonar? Jakie podziały? Podział na wierzących i niewierzących Cię wkurza? Może podział na katolików i niekatolików? A może na świeckich i duchownych? Nie wiem co Cię może wkurzać w jakimkolwiek z tych podziałów, mógłbyś tak rozwijać soje wypowiedzi w sposób zrozumiały, bo nawet ciężko Ci odpowiedzieć, rzucasz jakimiś zdaniami wyciągniętymi z kontekstu, usłyszałeś coś w radiu, TV czy na YT, popiłeś NWO i stąd te Twoje wypowiedzi pozbawione jakiegokolwiek sensu?

Jedyną prawicą, tą prawdziwą jest JKM ale to swego rodzaju dziwny człowiek, dlatego jest jak jest. Socjalizm tylko socjalizm ludzie są od dziecka wychowywani w duchu katolickim, czyli socjalistycznym, ale zwierzęca natura każe się opowiadać za prawicą, prawicowymi poglądami gospodarczymi, które są słuszne dla jednostki, a nie ogółu. Poza tym to kościół należy obarczać winą, jak naucza moralności swoje duszyczki. A jak naucza o tak, a efekty widzicie. No i zapomniałbym dodać o chrześcijańskiej demokracji eh... Dzięki Bogu że mamy kogoś takiego jak Palikota i jego cyt. Milera "naćpaną hołotę".
Socjalizm to zabieranie czyjś pieniędzy i dawanie ich komuś innemu. Katolicyzm uczy, by dzielić się tym co się ma z potrzebującymi. Nie to nie to samo, bo jednocześnie KK naucza zgodnie z dekalogiem: nie kradnij.

Człowiek nie ma zwierzęcej natury, tylko ludzką. wiesz czemu właśnie ludzie glosują na tych socjalistycznych kmiotów? Czemu takie żniwa zbierała rewolucja bolszewicka? Bo mają uczucia (wbrew pozorom), ludzie czują empatie, osoby będące przy władzy są w stanie dobrze to wykorzystać i tak nasilają uczucie empatii, a usuwają inne w imię wyższej ideologii, do tego dochodzi psychologia tłumu, który zachowuje się jak naiwne dziecko. Osoba o prawicowych poglądach (w rozumieniu tych, które Ty tutaj stosujesz) to taka która jest wyważona, pomiędzy empatią i przestrzeganiu kilka podstawowych zasad moralnych, jak choćby nie kradnij, nie zabijaj.
Co Ci się nie podoba w nauce Kościoła i jaki jest efekt tej nauki? Weź jakoś rozwijaj te swoje wyssane z palca tezy.

Wiesz jakby było, gdyby Palikot dostał się do władzy? Nauka Kościoła pewnie nie byłaby już tak popularna, bo na jej miejsce weszła by nauka moralna państwa. Mianowicie Palikot i jego !? z partii wymyślaliby sobie jakieś zasady życia społecznego (których korzenie znajdowaliby na Skandynawii lub zachodzie) a potem wdrażali je w życiu, mówiąc, że kto się do niech nie stosuje jest nietolerancyjny, że jest faszystą czy potencjalnym zagrożeniem. A wiesz jakie byłyby te zasady Palikmiota i jego 40 popaprańców? nie byłoby matki i ojca, tylko rodzic a i rodzic b, in vitro i aborcja refundowane, w całej Polsce rozstawione ogromne bilbordy mówiące o miłości do pedałów, zamiast flagi Polski zawisłaby flaga UE + jakaś tęczowa.



Gonar, pieprzysz tutaj od rzeczy. Prawda jest taka, że nie ma się na Ciebie co produkować w tym jak i w innym temacie, bo albo nie masz własnego zdania i sobie je zmieniasz w zależności od potrzeby. Czasem nawet mam wrażenie, że pragniesz, żeby Joe albo ktoś połączył te twoje wszystkie bzdety, bo sam tego nie potrafisz.
Na tym forum mam trochę dłuższy staż od Ciebie, ale zwykło się podczas jakiejś wypowiedzi podawać choćby jeden odpowiedni argument do stawianej tezy, nawet jeśli ta teza byłaby oczywista jak to, że pieprzysz od rzeczy. Taka jest niepisana zasada prowadzenia dyskusji, zresztą bez tego elementu to nie dyskusja, tylko wymiana poglądów bez jakiejkolwiek refleksji, forum natomiast jest po to, żebyśmy mogli wymienić się poglądami nie tylko jako pustymi slangami, jak Ty to robisz, ale też wzajemnie się do nich przekonali lub obalili za pomocą kontrargumentu. Problem z Tobą jest taki, że Ty żadnych argumentów nie używasz, dlatego ciężko jakkolwiek odnieść się do Twoich wypowiedzi. Proponuję Ci więc, abyś używał takiego podstawowego schematu, którego uczyłem się w podstawówce:. Z pewnością będzie nam wtedy łatwiej Cię zrozumieć i odnieść się do tego co myślisz. Wygląda to tak:

Stawiasz hipotezę lub tezę.
Podajesz pierwszy argument potwierdzający lub zaprzeczający.
Podajesz przykład do tego argumentu.
Podajesz drugi argument potwierdzający lub zaprzeczający hipotezie.
Podajesz przykład do tego argumentu.
ITD.
Kończysz wypowiedź odniesieniem się do hipotezy, czy jest słuszna czy nie. Czyli zbijasz to wszystko w kupę.

Weź się ogarnij Gonar, bo do pewnego momentu byłeś zabawnym trollem, a teraz zrobiłeś się nudny.

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.859
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Dobry post, trafia i bardzo ciekawie go napisałeś. Nie kradnij XD ta jasne, duma z bycia chrześcijaninem to tradycja długa, kościół jednak swoje robi. Ludzie to zwierzęta, napędza to, ich potrzeba i tacy są, nie są bez grzechu czy winy. Socjalizm/marksizm i kościół katolicki, odwieczna walka klas. Ja z tym nie wojuje, ale widzę, że ludzie niby tak. Pokazuje, że kościół wpływa na wszystko niezależnie od twojej mojej woli, i ten porządek świata, będzie z tego chaosu i niezrozumienia. Tradycja wiary, ale wszystko się zmienia co ? Świat obyczaje kultura itp. itd. Ok już nic nie będę o tym mówić. Sami zobaczycie jak już to nastąpi, więc dlaczego jesteś takim wolnościowcem, skoro ulegasz wpływom tradycji ech. Nie kradnij, a widziałeś grabie które grabią od siebie ? To długa debata nie na forum. Jest coś nie tak i wina jest kościoła. Jak on naucza ludzi, że są tacy jacy są i niby, na są ludzmi ale jednak mają tę naturę zwierzęcą przy konsumowaniu XD Mało tego są egoistami, dumnymi ambitnymi egoistami myślącymi, że pójdą do nieba po spełnieniu dobrych i miłosiernych uczynków. Czemu zajmują się sprawami nie dot. spraw ziemskich ?! Masz coś przeciwko szczęściu ludzi mimo ich ambicji ? np. homosexualizm czy trans ? Bo ja nie, ale tego nie trawię. Kiepsko bronisz wiarę i nienawidzisz socjalizm, według mojego rozumowania. Do dupy, prawda do dupy ;p każdy na swojej siedzi XD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.975
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Gonardino napisał(a):
duma z bycia chrześcijaninem to tradycja długa, kościół jednak swoje robi
To właśnie jeden z pozytywnych efektów wpływu wiary na ludzi. Ludzie dzięki tej wierze, zdają sobie sprawę, że mają swoją godność i są dumni z tego, że ją mają, że wiedzą, że ją mają i że są dobrymi ludźmi (nie chce z Tobą wchodzić w dyskusje nt. moralności, ale każdy w miarę ogarnięty człowiek wyczuwa intuicyjnie i logicznie, że kradzież, zabójstwo jest złem), bo KK naucza jak być dobrym człowiekiem. W ogóle to tej ludzkiej godności w obecnej kulturze, w obecnych czasach brakuje, ale nie ma się czemu dziwić, jeśli w niektórych krajach można zabić nienarodzone dziecko od tak, nie dziwota, że ludzie tracą własne poczucie godności i wartości. No chyba, że są pedałami, wtedy są na topie, bo teraz przyjęło się, że to co na topie jest spoko, a więc są dumni ze swojego pedalstwa. Mniejsza o to.
Gonardino napisał(a):
Ludzie to zwierzęta, napędza to, ich potrzeba i tacy są, nie są bez grzechu czy winy.
Ludzie to ludzie jak już pisałem. Jest kilka cech, które różnią nas od zwierząt. Właśnie KK stara się wzbudzać w ludziach więcej człowieczeństwa i zwalczać czyny i myśli nieetyczne poprzez różnego rodzaju kanony i przykazania.
Gonardino napisał(a):
Socjalizm/marksizm i kościół katolicki, odwieczna walka klas.
Apelowałem, żebyś nie rzucał hasłami.

Może odniosę się do całej reszty, bo nie ma co cytować i tak się później do tego rzeczowo nie odniesiesz.

Zacznijmy od tego, że Kościół zajmuje się sprawami ziemskimi. Nie wiem jak można tego nie widzieć. Akcje charytatywne, pomoc osobą uzależnionym, małżeństwom, przekazywanie dóbr cywilizacyjnych podczas misji, kształcenie, tworzenie grup młodzieżowych i nie tylko, które oddziaływają na lokalne środowisko itd. A co najważniejsze przekazywanie ludziom zasad etycznych, które przyjęły się w naszej cywilizacji, a więc wychowywanie człowieka. KK nie chce i nie każe ludziom być smutnymi tutaj, żeby potem mieć szczęście wieczne w Niebie. Ludzie mogą być zarówno szczęśliwi w bycie ziemskim jak i niebiańskim, muszą tylko chcieć i działać.

Napisałeś, że ludzie są egoistami, ponieważ spełniają uczynki tylko dlatego, żeby dostać się do Nieba. Otóż może i tak jest, ale KK wcale tak nie naucza. Jak sam napisałeś, uczynki te maja wynikać z miłosierdzia ludzkiego, a więc nie mają być sztucznymi bezosobowymi czynami.

Napisałeś, że wszystko się zmienia, tak jakby KK się nie zmieniał. Zmienia się, co dla niektórych jest jego największą wadą. Jeszcze kilka wieków temu KK mordował w imię Chrystusa, palił na stosie. Nie przyjmował teorii ewolucji, rozumiał PŚ dosłownie. A teraz? Nie pali, nie zabija, nie neguje teorii ewolucji, słyszałem nawet, że stwierdził, że może istnieć życie pozaziemskie, co jeszcze kilka lat temu było negowane.


Co ma do siebie to, że jestem wolnościowcem z tym, że 'ulegam' tradycji? Nic. Zresztą ja jej nie ulegam, tylko ją szanuję i uważam, że należy traktować ją poważnie - w końcu kreowana byłą przez tysiące lat. I lol mnie taki Palikotek, który lol, żebyśmy się wyrzekli polskości. No jak to usłyszałem, to myślałem, że mnie szlag jasny trafi, jeszcze niedawno miliony Polaków oddawało życie za ojczyznę, a on teraz chcę to wszystko zaprzepaścić w imię jakiś europejskich nietrwałych, a co ważniejsze idiotycznych wartości. Zresztą jemu to zwisa, on chce tylko zaistnieć, a że dobrze wykorzystuje tępotę ludzi i mass media to mu się udaje.

Nawet na tego imbecyla złożyłem wniosek do prokuratury i złożyłem zeznania, ale odpisali mi, że nie dopatrzyli się działania niezgodnego z prawem...

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.859
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
No i znowu czemuś ulegasz na końcu postu. Polskości, tak ale mówimy o katolikach rozsianych nie tylko w Polsce. No kościół musi dostosować się, by nie utracić duszyczki XD Kościół chce jedności jest za UE, a ludzie są egoistyczni więc dziel i rządź w myśl wspólnoty katolickiej taak. No i wracam znowu do polskości i historii XX w. No biedni ludzie, ale szanujesz tę tradycję wiec czemu, narzekasz na Palikota. Liczą się ludzie którzy różnią się od zwierząt. Gubisz się w tym co piszesz Mateusz. Dla mnie wszystko jedno co będzie, tylko mówiłem, że kściuł nie jest taki ładny i piękny. NWO katolików coraz bliżej coraz bardziej kler o tym mówi i ty temu ulegasz ?!? Jak to jest czy jednak jesteś patriotą, wolnościowcem i katolem ?! Oj coś czuję że jeszcze nie razsię zawiedziesz i wkurzysz. Biedni polacy, o królowo Polski a może Europy ?! Co za egoizm.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.975
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Weź Gonar zamknij dziób, albo odnieś nie merytorycznie do tego co napisałem.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  

Forum DB Nao » » » » Janusz Palikot
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook