Forum Dragon Ball Nao

» Nana

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.165
Plusy: 73
Posty: 15.258
Skąd: ふざけた時代
W sumie dziwne, że tematu nie było, bo seria chyba znana. Tematyka, można powiedzieć, o muzyce. Nie będę opowiadał fabuły, po prostu dziewczyna o imieniu Nana spotyka inną o tym samym imieniu i ich losy się splatają. Zawsze wydawało mi się, że anime jest jakieś ciężkie i tragiczne, ale obejrzałem już jakiś czas temu i powiem, że nie jest (przeciwnie, jest zabawne), a historia jak to w mangach typu shojo z zapędami na josei. Z tego, co wiem, manga już ma elementy tragiczne, ale anime w ogóle (w zasadzie ograniczone do zawodów miłosnych i tego typu płytkich spraw).

Opening
-> http://www.youtube.com/watch?v=TYjsncOdtDQ

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.676
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Nana to jedno z moich ulubionych anime. Obejrzałam je dwukrotnie oraz czytałam mangę. Miałam również okazję obejrzeć film nakręcony na podstawie mangi, niestety, w moim odczuciu była to kompletna porażka.
Jeśli ktoś nastawia się na miłosną historię dla zakochanych nastolatek, może być nieco zaskoczony.
Tym, co mnie w "Nanie" urzekło, było pokierowanie losami bohaterek w czasem dość brutalny sposób. Nie ma tu miejsca na happy end, każdy nieprzemyślany czyn niesie za sobą konsekwencje, często bardzo gorzkie w skutkach.

Zdecydowanie polecam.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Nana
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook