Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Wielkie powroty a oczekiwania fanow

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ostatnimi czasy nastal czas wielkich powrotow na japonskiej scenie muzycznej. Reaktywowaly sie miedzy innymi : Shazna, X-Japan, Dead End, Luna Sea, Blood, Velvet Eden, Siam Shade i Zigzo. I tu moje pytanie: Jak reaktywacja tych grup ma sie do waszych oczekiwan wzgledem tych formacji? Czy zostale one spelnione? A moze liczyliscie na cos wiecej?
Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Osobiście słuchałam, do tej pory, tylko X Japan, Luna Sea i Shazna z wskazanych powyżej (ale ciągle staram się poznać coś nowego).Jeżeli chodzi o X Japan myślę, że spełnili moje oczekiwania po reaktywacji, brakuje mi jednak hide, który był takim "dobrym duszkiem" zespołu, może to głupie określenie, ale oddaje to co czuje, dla mnie był własnie taką barwna, mega utalentowaną osobą, która była nieodłączną częścią zespołu. Pozostaje czekać na nową płytę, ale ich ostatni singiel naprawdę mi się podobał.Co do obecnego składu, wybór Sugizo na stanowisko gitarzysty jest jak dla mnie trafiony,uważam, że pasuje do zespołu, to interesujący i doświadczony muzyk.
Wspominając o Sugizo nie sposób pominąć Luna Sea,jak na razie trzeba poczekać na jakieś nowe piosenki i mam nadzieję, że będą trzymać dawny poziom.Co do Shazna- mam pytanie, chodziło Ci o tą reaktywację z 2006, czy może jest coś o czym jeszcze ja nie wiem? Szczerze, to narobili tylko smaka i się znów rozpadli,a miałam nadzieję na coś więcej
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Miyu napisał(a):
Co do Shazna- mam pytanie, chodziło Ci o tą reaktywację z 2006, czy może jest coś o czym jeszcze ja nie wiem?
Tak.Mialem na mysli ich krotkotwala reaktywacje z 2006 roku.


Miyu napisał(a):
Szczerze, to narobili tylko smaka i się znów rozpadli,a miałam nadzieję na coś więcej
Ale przynajmniej wydali sigiel "Kokoro" i album "10th Melty Life",natomiast u X-ow i Lunatykow na razie nie mozna sie doczekac az tylu nowych piosenek.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Hayato napisał(a):
Ale przynajmniej wydali sigiel "Kokoro" i album "10th Melty Life",natomiast u X-ow i Lunatykow na razie nie mozna sie doczekac az tylu nowych piosenek.
I dlatego miałam nadzieję na dłuższą działalność tego zespołu, bo skoro wyszła jedna płyta to czekałam na kolejną. Co do X Japan i Luna Sea, to ich muzycy chyba za mocno pracują solowo by w końcu zabrać się za jakieś dłuższe wydawnictwo,szczególnie chodzi mi o Sugizo i Yoshiki, ale rozumiem, że najpierw chcą koncertować, przypomnieć o sobie fanom.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.889
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Rzecz wygląda tak, że zespoły takiego formatu jak LUNA SEA czy X JAPAN mają rzeszę wiernych, już zdobytych fanów i przyciągają tłumy na swoje koncerty, więc nie odczuwają presji aby koniecznie zasypywać rynki kolejnymi wydawnictwami. U LUNA SEA odbywa się to z głową, faktycznie muzycy z powodzeniem spełniają się solowo, ale stopniowo coś posuwa się do przodu, w końcu za miesiąc wydają, nowy "fizyczny singiel" więc myślę, że nowy album i trasy z prawdziwego znaczenia są jak najbardziej w niedalekiej przyszłości realne. X JAPAN to z goła inna bajka, albowiem YOSHIKI nim rządzi a chce on być również american star i 9istnieć w jeszcze innych projektach przez to X znajduje się na takiej drodze jakiej się znajduje, że w zeszłym roku po raz pierwszy od ich powrotu grano kilka piosenek w 100% oryginalnie bez podkładów hide, że po raz pierwszy od 3 lat wyszedł singiel - JADE, gdzie utwór był już nagrany w 2009 roku i że od 4 lat czekamy na album, który ma zawierać połowę nowych i połowę starych, zangielszczonych piosenek. Dziwne jest również to, że na starość wzięli się za podbijanie świata i wprost z Tokyo Dome cofneli się do grania w znacznie mniejszych klubach/salach, odbyli trasę po większości kontynentów a nie odbyli ani jednej, chociaż skromnej trasy po Japonii, która przecież ich wychowała.

Różne są te powroty inne owocne (np. DEAD END) a inne wciąż muszą wystawiać cierpliwość fanów na próbę, jednak i oni powinni się cieszyć że ich ulubione zespoły nadal chcą mieć status - active.

Pozdrawiam

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.840
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Wychodzę z założenia, że jak coś zdechło w chwale, to nie powinno się reaktywować. Muzyczne zombie typu X-Japan jakoś mnie nie przekonuje. Dużo gadania, zapowiedzi, potem rozczarowań i od tych kilku reaktywacyjnych lat, jedyne co dostaliśmy to kolejne the best ofy, szumna trasa koncertowa i singiel. Słabo to wygląda.

Podobnie w przypadku Luna Sea. Jak już reaktywować, to to robić, a nie zapowiadać wielki powrót, wydać jeden singielek i wracać do solówki, Bo np. INORAN przez ostatni czas ponoć ze studia nie wyłazi, bo nagrywa nowy solowy materiał.

Powroty starszych legend rocka czy metalu są dla mnie wysoce bezsensowne. Żeby wkupić się w łaski nowych i młodszych odbiorców, czyli nowego pokolenia, zespół łapie się za pop-rock, który lubią prawie wszyscy. I to powoduje rozczarowanie starszych fanów.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Laru napisał(a):
Żeby wkupić się w łaski nowych i młodszych odbiorców, czyli nowego pokolenia, zespół łapie się za pop-rock, który lubią prawie wszyscy. I to powoduje rozczarowanie starszych fanów.
Ci wyżej wymienieni w zasadzie za nic się nie łapią. Problem leży tylko w tym, że skupiają się na solowej karierze, a jak poza tym można być jednocześnie w dwóch zespołach, to już w ogóle nie pojmuję. W innych krajach poważniej się tych kwestii podchodzi. W takiej sytuacji naprawdę lepiej, gdyby X Japan zakończyło działalność, bo można odnieść wrażenie, że zespół istnieje teraz tylko po to, by sobie ktoś na tym zarobił pieniążki i niekoniecznie muzycy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Hayato napisał(a):
Shazna
Wrocili w 2006 roku z nowym image i zapowiedzia powrotu do rockowych korzeni, co moim zdaniem srednio im wyszlo. Zagrali pare koncertow, nagrali singiel "Kokoro" i album "10th Melty Life",po czym rozpadli sie znowu w 2009.Szkoda,bo liczylem na wiecej.


Hayato napisał(a):
X-Japan
Powrot X-ow stanowi dla mnie wielkie rozczarowanie,gdyz poza zrekrutowaniem do skladu Sugizo, i stosunkowo licznych wystepow,wiele sie u nich nie dzieje. Mam tu na mysli ewentualne nowe wydawnictwa, na ktore czekaja fani. A czekaja dlugo...


Hayato napisał(a):
Dead End
W przypadku Dead End sprawa ma sie z gola odmiennie. Zespol jest bardzo aktywny,koncertuje i nagrywa. Od ich reaktywacji w 2007 roku zdarzyli juz wydac 2 albumy i 3 single,i zdaja sie nie proznowac.


Hayato napisał(a):
Luna Sea
Reaktywacja Luna Sea w 2010 roku byla spelnieniem jednego z moich marzen.Lunatycy zaserwowali nam sporo koncertow i nowych wydawnic, ale niewiele nowego materialu. Piosenka "Promise" i arcydzielo "Tho One" to troche malo, zwazywszy jak dlugo kazali na siebie czekac.Mam nadzieje,ze niedlugo znow zarzuca czyms nowym.


Hayato napisał(a):
Blood
Wielki powrot w nowym skladzie,liczne koncerty,3 nowe single i nagle pauza wymuszona nieoczekiwanym odejsciem wokalisty. Zapowiadalo sie calkiem ciekawie - w tej chwili wielka niewiadoma.Ech...


Hayato napisał(a):
Velvet Eden
Szczerze mowiac powrot tej grupy barzo mnie zaskoczyl.Nie sadzilem,ze jeszcze kiedykolwiek uslysze glos Dady. Zespol koncertuje, wydal mini album, i pomimo czestych zmian w skladzie wydaje miec sie dobrze.


Hayato napisał(a):
Siam Shade
Poki co slyszalem o reedycji ich pierwszego albumu,wzbogaconej o nowe utwory i koncertach.Co dalej? Czas pokaze.


Hayato napisał(a):
Zigzo
Na razie slyszalem jedynie zapowiedz powrotu...

Hayato napisał(a):
Raphael
Zapowiedzieli jedynie 2 koncerty...

Hayato napisał(a):
Schwarz Stein
Trudno to nazwac powrotem.Zespol zagral koncert i wydal jeden mini album, po czym znowu zniknal.Szkoda...



Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.889
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Hayato napisał(a):
Hayato napisał(a):
Zigzo
Na razie slyszalem jedynie zapowiedz powrotu...
No to jesteś niedoinformowany. ; p

Zespół odbył już mała trasę, 10 października wydaje nowy album a 25 października będzie kolejny koncert ; p o mini albumie live i DVD też pewnie nie słyszałeś. ; p

http://zigzo.net/?cat=1

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Katz napisał(a):
No to jesteś niedoinformowany. ; p
Najwyrazniej...

Dzieki za newsa,Katz.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Wielkie powroty a oczekiwania fanow
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook