Forum Dragon Ball Nao

» Futbol ery Manen - Kenzaburō Ōe

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 30
Dni na forum: 5.268
Plusy: 64
Posty: 12.519
Skąd: ふざけた時代
Filozoficzny opis z okładki:
"Futbol ery Manen" porusza tak częsty w twórczości Ōe problem odpowiedzialności i godności ludzkiej. Główny bohater, wyobcowany, przeżywający tyranię świata, upokorzenie i beznadziejność, w końcu odnajduje wątłą nić prowadzącą ku potwierdzeniu własnej tożsamości, ku określeniu własnego miejsca i roli w świecie. Wbrew przeciwnościom losu nie rezygnuje z walki o przeżycie, ale nie czyni tego za wszelką cenę. Odnajduje swoją szansę w zgodzie z innymi ludźmi i odpowiedzialności za własne działanie o losy najbliższych.

A tu konkretniejszy:
Kenzaburo stawia swojego bohatera w sytuacji ekstremalnej, krańcowej, wymagającej decyzji i szybkiej zmiany. Bohater "Futbolu ery Manen" jest człowiekiem zagubionym, rozczarowanym i pełnym zwątpienia, wycofującym się z życia. Przeżywa samobójczą śmierć przyjaciela, zmaga się z trudną decyzją o oddaniu niepełnosprawnego dziecka do specjalistycznego zakładu i alkoholizmem żony. Książka przepełniona jest również spostrzeżeniami dotyczącymi zmian, jakie zachodziły w japońskiej kulturze, odchodzeniu od tradycji i kierowaniu ku obyczajom zachodu.

Książka ciekawa, ale nie dla przeciętnego czytelnika szukającego prostej rozrywki. Nawiązuje do powstań chłopskich z 1861 i 1870 roku, a akcja dzieje się w sto lat później i opowiada losy dwóch braci o odmiennych nastawieniach do świata. Wydana w 1967.

Regulamin Forum | AnimePhrases - cytaty z anime i mang | MAL | TwitterYT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Futbol ery Manen - Kenzaburō Ōe
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2019 DB Nao
Facebook