Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Wycofanie monet 1- i 2-groszowych?

Strony:   1, 2
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Czepiasz się słowa jakbyś był jakimś wielkim formalistą albo innym sędzią Tuleyą.
Polityka fiskalna doprowadziłą do tego, że trzeba usuwać z obiegu niskie nominały i zamiast tego dopłacać końcówki do wartości tak, by się właściwie zaokrągliły. No i jak ja mam nazwać to, że trzeba płacić więcej, bo nie można wydać. Mało ważne, że to 2 grosze czy grosz. To jest nieuczciwe. I będzie szło dalej, bo ludzie tacy jak ty mają to w dupie tak długo, jak mają co żreć, bo w tym demokratycznym amoku nie pozostalo im nic innego jak zjeść i zaruchać. Od 89 ludzie mają na drobne sprawy wyklepane. I tak cały czas. A że Unia coś da, a że radar, a że dziecko pijakom zabiorą to dobrze. I się nagle gimbusiarnia obsrała, że ACTA. No im wystarczy, żeby zjeść, na zaruchanie za głupi, ale nadrobią to ściąganiem piosenek, filmów i gier. A dorosły? Jak mu zabiorą dziecko, bo sąsiad doniesie to się obudzi z ręką w nocniku. Zresztą zabrali (nie wiem czy oddali) dzieci kobitce, bo się za często modliła. Ale prosty lud miał pewnie tę sprawę w dupie od samych jej narodzin. Nie zdziw się więc, jak fiskalne sztuczki dobiorą ci się do dupy za kilka lat. I kto wtedy będzie winny? Tusk, którego ostatnio dumnie i zawadiacko nazywasz Donem?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Więc uważasz, że lepiej, by dalej produkowano grosze po cenie parokrotnie wyższej niż ich wartość nominalna, których w dodatku i tak prawie się nie używa?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Statystyczna matka czy żona, która w przeciwieństwie do ciebie wychodzi z domu, korzysta z nich codziennie.
Chodzi o to, że się pultasz o to zupełnie olewając to, dlaczego tak się dzieje i czy musi się tak dziać.
Na początek weźmy pod uwagę to, że spadek wartości tych monet to kwestia mocno umowna. Wartość "spada" tylko dlatego że rosną ceny, za co odpowiedzialni są nie tylko politycy, ale i lud, którego skarlały system moralny i religijny akceptuje tylko i wyłącznie socjalizm. Jeśli nie ten realny, to przepoczwarzony tak, by lud byl skłonny uwierzyć że nim nie jest. A socjalizm prowadzi do wzrostu cen, bo inaczej nie może istnieć. Jako że monety nie biją się same, to wiesz czemu tak jest. Ale kiedy zaczęto je bić, to można było nawet za te nominały coś kupić. A mówiłem o przełomie wieków, początku XXI, kiedy postkomuna na dobre się już odrodziła, gdyby nie to to te miedziaki byłyby pewnie w ruchu nieustannie. Chodzi mi też o to, że ta reforma zawiera w sobie przymuszenie obywatela do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Więc lepiej by już było, jakby po prostu usunęli te 1 i 2 groszówki, a kwestię cen zostawili innym, a dla urzędów publicznych opracowano nowe taryfikatory. Pewnym też jest, że te pieniądze, które byłyby przeznaczone do bicia nie wrócą do ludu i musiałbyś być mocno naiwny, by w to wierzyć. One już znalazły swoje przeznacznie i nie jest z pewnością coś korzystnego. No chyba że się zachłysnąłeś Skandynawią po wakacjach, to wtedy owszem, będziesz po tej reformie szczęśliwszy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Korzysta, a drugie tyle wypada jej z portfela czy zostawia w kasie.

Al Ed Upek napisał(a):
Więc lepiej by już było, jakby po prostu usunęli te 1 i 2 groszówki, a kwestię cen zostawili innym, a dla urzędów publicznych opracowano nowe taryfikatory.
Więc się zgadzasz, że warto usunąć. Ceny? To, co tam pisali, to był jedynie pomysł. I tylko do niego się przypieprzasz? W obu przypadkach cena pójdzie w górę w takiej czy innej formie, więc jakie to ma znaczenie.

Al Ed Upek napisał(a):
Pewnym też jest, że te pieniądze, które byłyby przeznaczone do bicia nie wrócą do ludu i musiałbyś być mocno naiwny, by w to wierzyć.
A gdzie tak napisałem? Dlaczego miałyby wrócić do ludu? Niby w jakiej formie? I skończ z tymi komentarzami ad personam, bo robisz z siebie durnia.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Czy warto czy nie warto. I tak polityka pieniężna prowadzi do jego degeneracji, więc to nie ma większego znaczenia jakie rozwiązanie zostanie przyjęte.
Zapłacić złotówkę za coś, co kosztuje złotówkę jest sprawiedliwsze niż zapłacenie złotówki za coś, co kosztuje 0.99.

Nie napisałeś tego wprost, ale wyraziłeś się jasno, że ci się nie podoba to, że monety są bite za większe pieniądze, niż same są warte. Jak miałem to zrozumieć?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.830
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Niedawno to doceniłam te 1, 2 groszowe monety. Często mi jak kupuję coś nie mają jak wydać i właśnie te monety mi się wtedy przydają. Więc wycofanie ich(a właściwie projekt) bardzo mnie boli.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.828
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Skoro są tak Ci bliskie to dlaczego oddajesz je przy kasie? To jest tylko i wyłącznie pozbywanie się zbędnych groszaków, a nie pójście na rękę temu co siedzi aktualnie przy kasie w sklepie. Bo on wydać musi czy mu pomożesz czy też nie.

Sama sobie ból sprawiasz

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.830
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
A nigdy nie powiedział Ci nikt przy kasie byś np. dał drobniej bo nie ma z czego wydać?

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.162
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
I wycofanie tych monet powinno zapobiec takim sytuacjom.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.860
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Jestem za wycofaniem monety za którą nic nie mżna kupć, a wytworzenie kosztuje więcej niż wartość. Chyba że będzie można coś kupić co sugeruje deinflacje. Za czasu PRL -ostatnich 2 lat i początku lat 90- pamiętam jak, jeżdziliśmy na wakacje do Sobieszewa, niestety nie wiem na ile czasu, ale trochę było tego czasu spędzonego i nawet co roku tam jeżdziliśmy przez 5-6 lat. Wszystko dzięki zakładom porcelany i porcelitu, w którym mama pracowała. Były to tanie wakacje podobno, a wracając dotematu, to za 1 grosz mogłem wypożyczyć, na terenie ośrodka hulajnogę, na godzinę
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.498
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » » Wycofanie monet 1- i 2-groszowych?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook